BBO, Kolmården, torsdag, 18:00 (#46308 Pairs Kolmarden torsdag)
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
7 | 260,3 | 54,24 | Sara Haglind - Zenitha Wiberg | Sara Haglind Zenitha Wiberg | 20,3 | Stigtomta BK | Stigtomta BK |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 1, som Ö-V, mot Benny Olsson - Tommy Ranta-Mikkula | Rond 1, som Ö-V, mot Benny Olsson - Tommy Ranta-Mikkula |
1 | 3♥ | S | –1 | ♣E | -50 | 15 | 75 | 75 | ♠D♥kn5432♦K5♣kn10764 | ♠E10864♥-♦10863♣EK53 | ♠D♥kn5432♦K5♣kn10764 | 15 | 75,00 | 15 |
Rond 2, som Ö-V, mot Benny Olsson - Tommy Ranta-Mikkula | Rond 2, som Ö-V, mot Benny Olsson - Tommy Ranta-Mikkula |
2 | 4♥ | V | = | ♦E | -420 | 10 | 50 | 50 | ♠83♥KDkn9♦D♣ED9765 | ♠EKDkn♥7642♦K87♣K3 | ♠83♥KDkn9♦D♣ED9765 | 25 | 62,50 | 25 |
Rond 3, som Ö-V, mot Gunilla Hennings - Eva Wilander | Rond 3, som Ö-V, mot Gunilla Hennings - Eva Wilander |
3 | 3♣ | N | –1 | ♦10 | -50 | 4 | 20 | 20 | ♠7543♥Ekn9♦104♣K753 | ♠EK8♥1062♦ED9862♣2 | ♠7543♥Ekn9♦104♣K753 | 29 | 48,33 | 29 |
Rond 4, som Ö-V, mot Gunilla Hennings - Eva Wilander | Rond 4, som Ö-V, mot Gunilla Hennings - Eva Wilander |
4 | 4♥ | V | –3 | ♠6 | 300 | 0 | 0 | 0 | ♠E10♥65♦K74♣KD6432 | ♠kn75♥KDkn82♦kn102♣E9 | ♠E10♥65♦K74♣KD6432 | 29 | 36,25 | 29 |
Rond 5, som Ö-V, mot Maria Lundemo - Beryl Johnsson | Rond 5, som Ö-V, mot Maria Lundemo - Beryl Johnsson |
5 | 2♣ | Ö | +1 | ♠4 | -110 | 13 | 65 | 65 | ♠D93♥Kkn53♦Kkn♣D942 | ♠kn75♥2♦E7642♣Kkn108 | ♠D93♥Kkn53♦Kkn♣D942 | 42 | 42,00 | 42 |
Rond 6, som Ö-V, mot Maria Lundemo - Beryl Johnsson | Rond 6, som Ö-V, mot Maria Lundemo - Beryl Johnsson |
6 | 3NT | V | +3 | ♣4 | -690 | 19 | 95 | 95 | ♠K107♥EKD1074♦852♣6 | ♠ED62♥kn♦KD76♣E1092 | ♠K107♥EKD1074♦852♣6 | 61 | 50,83 | 61 |
Rond 7, som Ö-V, mot Lars-Magnus Gustafsson - Susanne Hammar | Rond 7, som Ö-V, mot Lars-Magnus Gustafsson - Susanne Hammar |
7 | 3NT | V | = | ♦10 | -600 | 5 | 25 | 25 | ♠EK63♥75♦9832♣kn85 | ♠kn8♥Kkn92♦KDkn6♣EKD | ♠EK63♥75♦9832♣kn85 | 66 | 47,14 | 66 |
Rond 8, som Ö-V, mot Lars-Magnus Gustafsson - Susanne Hammar | Rond 8, som Ö-V, mot Lars-Magnus Gustafsson - Susanne Hammar |
8 | 1NT | V | +1 | ♥4 | -120 | 12 | 60 | 60 | ♠D1042♥Dkn2♦9542♣K2 | ♠EK9♥1073♦ED87♣E96 | ♠D1042♥Dkn2♦9542♣K2 | 78 | 48,75 | 78 |
Rond 9, som Ö-V, mot Anneli Backman - Veronika Karlsson | Rond 9, som Ö-V, mot Anneli Backman - Veronika Karlsson |
9 | 1NT | V | –1 | ♦D | 100 | 4 | 20 | 20 | ♠K109♥1073♦EK♣E8632 | ♠D843♥D984♦986♣D5 | ♠K109♥1073♦EK♣E8632 | 82 | 45,56 | 82 |
Rond 10, som Ö-V, mot Anneli Backman - Veronika Karlsson | Rond 10, som Ö-V, mot Anneli Backman - Veronika Karlsson |
10 | 1NT | S | –1 | ♦2 | -100 | 8 | 40 | 40 | ♠Kkn9♥Dkn1075♦D75♣D8 | ♠832♥93♦Ekn642♣E96 | ♠Kkn9♥Dkn1075♦D75♣D8 | 90 | 45,00 | 90 |
Rond 11, som Ö-V, mot Gunhild Wärn - Gerd Hemer | Rond 11, som Ö-V, mot Gunhild Wärn - Gerd Hemer |
11 | 3♠ | N | +1 | ♣10 | 170 | 17 | 85 | 85 | ♠-♥KD1085♦ED1098♣1087 | ♠109865♥32♦K543♣52 | ♠-♥KD1085♦ED1098♣1087 | 107 | 48,64 | 107 |
Rond 12, som Ö-V, mot Gunhild Wärn - Gerd Hemer | Rond 12, som Ö-V, mot Gunhild Wärn - Gerd Hemer |
12 | 3NT | S | +3 | ♦6 | 690 | 8 | 40 | 40 | ♠D842♥D743♦742♣K6 | ♠Kkn95♥kn52♦653♣kn75 | ♠D842♥D743♦742♣K6 | 115 | 47,92 | 115 |
Rond 13, som Ö-V, mot Helén Harjamäki - Kjell Eriksson | Rond 13, som Ö-V, mot Helén Harjamäki - Kjell Eriksson |
13 | 2NT | N | –1 | ♣6 | -100 | 15 | 75 | 75 | ♠kn102♥E43♦9♣ED10876 | ♠876♥KD87♦D642♣42 | ♠kn102♥E43♦9♣ED10876 | 130 | 50,00 | 130 |
Rond 14, som Ö-V, mot Helén Harjamäki - Kjell Eriksson | Rond 14, som Ö-V, mot Helén Harjamäki - Kjell Eriksson |
14 | 4♠ | S | –1 | ♣K | -50 | 13 | 65 | 65 | ♠54♥E106♦EK98♣Dkn93 | ♠10♥K543♦D1075♣K742 | ♠54♥E106♦EK98♣Dkn93 | 143 | 51,07 | 143 |
Rond 15, som Ö-V, mot Sven Andersson - Ingegärd Andersson | Rond 15, som Ö-V, mot Sven Andersson - Ingegärd Andersson |
15 | 2NT | N | +1 | ♥E | 150 | 18 | 90 | 90 | ♠kn5♥EK96♦D8765♣104 | ♠E863♥8432♦3♣D752 | ♠kn5♥EK96♦D8765♣104 | 161 | 53,67 | 161 |
Rond 16, som Ö-V, mot Sven Andersson - Ingegärd Andersson | Rond 16, som Ö-V, mot Sven Andersson - Ingegärd Andersson |
16 | 2♠ | N | –2 | ♥10 | -100 | 7 | 35 | 35 | ♠EK2♥109♦Kkn86♣Dkn74 | ♠D96♥kn8652♦32♣E65 | ♠EK2♥109♦Kkn86♣Dkn74 | 168 | 52,50 | 168 |
Rond 17, som Ö-V, mot Ove Olofsson - Per Rask | Rond 17, som Ö-V, mot Ove Olofsson - Per Rask |
17 | 2♠ | Ö | = | ♣6 | -110 | 5 | 25 | 25 | ♠EKkn108♥Dkn86♦54♣D8 | ♠974♥4♦Ekn962♣K743 | ♠EKkn108♥Dkn86♦54♣D8 | 173 | 50,88 | 173 |
Rond 18, som Ö-V, mot Ove Olofsson - Per Rask | Rond 18, som Ö-V, mot Ove Olofsson - Per Rask |
18 | 3♠ | V | +2 | ♦kn | -200 | 11 | 55 | 55 | ♠9863♥Dkn642♦E87♣2 | ♠Kkn754♥E95♦6♣E1086 | ♠9863♥Dkn642♦E87♣2 | 184 | 51,11 | 184 |
Rond 19, som Ö-V, mot Henning Tingvall - Kjell Helin | Rond 19, som Ö-V, mot Henning Tingvall - Kjell Helin |
19 | 2NT | S | –1 | ♠5 | -50 | 14 | 70 | 70 | ♠732♥8532♦965♣D73 | ♠ED9865♥D7♦D74♣K2 | ♠732♥8532♦965♣D73 | 198 | 52,11 | 198 |
Rond 20, som Ö-V, mot Henning Tingvall - Kjell Helin | Rond 20, som Ö-V, mot Henning Tingvall - Kjell Helin |
20 | 2NT | V | –2 | ♣2 | 200 | 9 | 45 | 45 | ♠K106♥KD862♦Kkn32♣8 | ♠D93♥103♦987♣KDkn73 | ♠K106♥KD862♦Kkn32♣8 | 207 | 51,75 | 207 |
Rond 21, som Ö-V, mot Lena Zetterup - Jan-Olof Zetterup | Rond 21, som Ö-V, mot Lena Zetterup - Jan-Olof Zetterup |
21 | 4♥ | N | = | ♠E | 620 | 8 | 40 | 40 | ♠EK863♥85♦87♣KDkn6 | ♠kn72♥kn97♦K103♣8754 | ♠EK863♥85♦87♣KDkn6 | 215 | 51,19 | 215 |
Rond 22, som Ö-V, mot Lena Zetterup - Jan-Olof Zetterup | Rond 22, som Ö-V, mot Lena Zetterup - Jan-Olof Zetterup |
22 | 2♥ | S | –1 | ♠D | -50 | 5 | 25 | 25 | ♠EKkn106♥E54♦kn♣9853 | ♠D8♥1092♦9752♣Kkn62 | ♠EKkn106♥E54♦kn♣9853 | 220 | 50,00 | 220 |
Rond 23, som N-S, mot Boguslaw Wlodarczyk - Nicolae Östner | Rond 23, som N-S, mot Boguslaw Wlodarczyk - Nicolae Östner |
23 | 4♥ | V | = | ♣9 | -620 | 11 | 55 | 55 | ♠kn63♥10732♦D972♣97 | ♠8754♥4♦Ekn653♣K63 | ♠kn63♥10732♦D972♣97 | 231 | 50,22 | 231 |
Rond 24, som N-S, mot Boguslaw Wlodarczyk - Nicolae Östner | Rond 24, som N-S, mot Boguslaw Wlodarczyk - Nicolae Östner |
24 | 3♠ | V | +1 | ♣E | -170 | 9 | 45 | 45 | ♠kn10♥D72♦E42♣EKkn94 | ♠976♥kn10984♦73♣876 | ♠kn10♥D72♦E42♣EKkn94 | 240 | 50,00 | 240 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior