BBO, Kolmården, torsdag, 18:00 (#46308 Pairs Kolmarden torsdag)
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
12 | 246,4 | 51,34 | Lars-Magnus Gustafsson - Susanne Hammar | Lars-Magnus Gustafsson Susanne Hammar | -16,5 | Kolmårdens BK - Stigtomta BK | Kolmårdens BK Stigtomta BK |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 1, som N-S, mot Sven Andersson - Ingegärd Andersson | Rond 1, som N-S, mot Sven Andersson - Ingegärd Andersson |
1 | 3♥ | S | = | ♣E | 140 | 19 | 95 | 95 | ♠972♥K96♦Ekn94♣982 | ♠Kkn53♥ED1087♦D72♣D | ♠972♥K96♦Ekn94♣982 | 19 | 95,00 | 19 |
Rond 2, som N-S, mot Sven Andersson - Ingegärd Andersson | Rond 2, som N-S, mot Sven Andersson - Ingegärd Andersson |
2 | 4♥ | V | = | ♣kn | -420 | 10 | 50 | 50 | ♠652♥3♦Ekn965♣kn1084 | ♠10974♥E1085♦10432♣2 | ♠652♥3♦Ekn965♣kn1084 | 29 | 72,50 | 29 |
Rond 3, som N-S, mot Ove Olofsson - Per Rask | Rond 3, som N-S, mot Ove Olofsson - Per Rask |
3 | 3♣ | N | –1 | ♠7 | -50 | 16 | 80 | 80 | ♠D♥KD87♦K3♣EDkn864 | ♠kn10962♥543♦kn75♣109 | ♠D♥KD87♦K3♣EDkn864 | 45 | 75,00 | 45 |
Rond 4, som N-S, mot Ove Olofsson - Per Rask | Rond 4, som N-S, mot Ove Olofsson - Per Rask |
4 | 3NT | V | –2 | ♠8 | 200 | 16 | 80 | 80 | ♠D98632♥E4♦E96♣87 | ♠K4♥10973♦D853♣kn105 | ♠D98632♥E4♦E96♣87 | 61 | 76,25 | 61 |
Rond 5, som N-S, mot Henning Tingvall - Kjell Helin | Rond 5, som N-S, mot Henning Tingvall - Kjell Helin |
5 | Pass | 14 | 70 | 70 | ♠E62♥D74♦1098♣E753 | ♠K1084♥E10986♦D53♣6 | ♠E62♥D74♦1098♣E753 | 75 | 75,00 | 75 |
Rond 6, som N-S, mot Henning Tingvall - Kjell Helin | Rond 6, som N-S, mot Henning Tingvall - Kjell Helin |
6 | 4♥ | Ö | +2 | ♥3 | -680 | 5 | 25 | 25 | ♠843♥862♦43♣D8543 | ♠kn95♥953♦Ekn109♣Kkn7 | ♠843♥862♦43♣D8543 | 80 | 66,67 | 80 |
Rond 7, som N-S, mot Sara Haglind - Zenitha Wiberg | Rond 7, som N-S, mot Sara Haglind - Zenitha Wiberg |
7 | 3NT | V | = | ♦10 | -600 | 15 | 75 | 75 | ♠D54♥E10643♦107♣642 | ♠10972♥D8♦E54♣10973 | ♠D54♥E10643♦107♣642 | 95 | 67,86 | 95 |
Rond 8, som N-S, mot Sara Haglind - Zenitha Wiberg | Rond 8, som N-S, mot Sara Haglind - Zenitha Wiberg |
8 | 1NT | V | +1 | ♥4 | -120 | 8 | 40 | 40 | ♠87♥E9854♦kn103♣543 | ♠kn653♥K6♦K6♣Dkn1087 | ♠87♥E9854♦kn103♣543 | 103 | 64,38 | 103 |
Rond 9, som N-S, mot Boguslaw Wlodarczyk - Nicolae Östner | Rond 9, som N-S, mot Boguslaw Wlodarczyk - Nicolae Östner |
9 | 3♦ | N | –2 | ♥7 | -100 | 6 | 30 | 30 | ♠Ekn7♥kn2♦Dkn532♣1097 | ♠652♥EK65♦1074♣Kkn4 | ♠Ekn7♥kn2♦Dkn532♣1097 | 109 | 60,56 | 109 |
Rond 10, som N-S, mot Boguslaw Wlodarczyk - Nicolae Östner | Rond 10, som N-S, mot Boguslaw Wlodarczyk - Nicolae Östner |
10 | 1NT | V | = | ♥2 | -90 | 16 | 80 | 80 | ♠D105♥EK842♦108♣K54 | ♠E764♥6♦K93♣kn10732 | ♠D105♥EK842♦108♣K54 | 125 | 62,50 | 125 |
Rond 11, som N-S, mot Anne Marie Svensson - Dan Svensson | Rond 11, som N-S, mot Anne Marie Svensson - Dan Svensson |
11 | 4♠ | N | = | ♥K | 420 | 11 | 55 | 55 | ♠KDkn743♥64♦kn♣EKD6 | ♠E2♥Ekn97♦762♣kn943 | ♠KDkn743♥64♦kn♣EKD6 | 136 | 61,82 | 136 |
Rond 12, som N-S, mot Anne Marie Svensson - Dan Svensson | Rond 12, som N-S, mot Anne Marie Svensson - Dan Svensson |
12 | 3NT | S | +3 | ♦5 | 690 | 12 | 60 | 60 | ♠E10763♥EK106♦Dkn9♣10 | ♠-♥98♦EK108♣ED98432 | ♠E10763♥EK106♦Dkn9♣10 | 148 | 61,67 | 148 |
Rond 13, som N-S, mot Daniel Matus - Maria Klingspor | Rond 13, som N-S, mot Daniel Matus - Maria Klingspor |
13 | 1NT | N | +1 | ♣6 | 120 | 12 | 60 | 60 | ♠EK53♥kn62♦Ekn5♣K93 | ♠D94♥1095♦K10873♣kn5 | ♠EK53♥kn62♦Ekn5♣K93 | 160 | 61,54 | 160 |
Rond 14, som N-S, mot Daniel Matus - Maria Klingspor | Rond 14, som N-S, mot Daniel Matus - Maria Klingspor |
14 | 4♠x | S | –1 | ♥4 | -100 | 3 | 15 | 15 | ♠E9♥D987♦6432♣865 | ♠KDkn87632♥kn2♦kn♣E10 | ♠E9♥D987♦6432♣865 | 163 | 58,21 | 163 |
Rond 15, som N-S, mot Ulf Lundgren - Stefan Olausson | Rond 15, som N-S, mot Ulf Lundgren - Stefan Olausson |
15 | 3♥x | V | –2 | ♠7 | 300 | 6 | 30 | 30 | ♠74♥Dkn7♦K1092♣EK86 | ♠KD1092♥105♦Ekn4♣kn93 | ♠74♥Dkn7♦K1092♣EK86 | 169 | 56,33 | 169 |
Rond 16, som N-S, mot Ulf Lundgren - Stefan Olausson | Rond 16, som N-S, mot Ulf Lundgren - Stefan Olausson |
16 | 2♥ | Ö | = | ♦5 | -110 | 8 | 40 | 40 | ♠10753♥K74♦E109♣932 | ♠kn84♥ED3♦D754♣K108 | ♠10753♥K74♦E109♣932 | 177 | 55,31 | 177 |
Rond 17, som Ö-V, mot Per-Olof Andersson - Lars Edbladh | Rond 17, som Ö-V, mot Per-Olof Andersson - Lars Edbladh |
17 | 3♠ | Ö | +1 | ♥E | -170 | 17 | 85 | 85 | ♠EKkn108♥Dkn86♦54♣D8 | ♠974♥4♦Ekn962♣K743 | ♠EKkn108♥Dkn86♦54♣D8 | 194 | 57,06 | 194 |
Rond 18, som Ö-V, mot Per-Olof Andersson - Lars Edbladh | Rond 18, som Ö-V, mot Per-Olof Andersson - Lars Edbladh |
18 | 3♠ | V | +2 | ♦kn | -200 | 11 | 55 | 55 | ♠9863♥Dkn642♦E87♣2 | ♠Kkn754♥E95♦6♣E1086 | ♠9863♥Dkn642♦E87♣2 | 205 | 56,94 | 205 |
Rond 19, som Ö-V, mot Bengt Emanuelsson - Håkan Tjärnemo | Rond 19, som Ö-V, mot Bengt Emanuelsson - Håkan Tjärnemo |
19 | 4♥ | S | –1 | ♦4 | -50 | 14 | 70 | 70 | ♠732♥8532♦965♣D73 | ♠ED9865♥D7♦D74♣K2 | ♠732♥8532♦965♣D73 | 219 | 57,63 | 219 |
Rond 20, som Ö-V, mot Bengt Emanuelsson - Håkan Tjärnemo | Rond 20, som Ö-V, mot Bengt Emanuelsson - Håkan Tjärnemo |
20 | 3♥x | Ö | –3 | ♣10 | 800 | 0 | 0 | 0 | ♠K106♥KD862♦Kkn32♣8 | ♠D93♥103♦987♣KDkn73 | ♠K106♥KD862♦Kkn32♣8 | 219 | 54,75 | 219 |
Rond 21, som Ö-V, mot Kjell Andersson - Göran Oldin | Rond 21, som Ö-V, mot Kjell Andersson - Göran Oldin |
21 | 4♥ | N | = | ♠K | 620 | 8 | 40 | 40 | ♠EK863♥85♦87♣KDkn6 | ♠kn72♥kn97♦K103♣8754 | ♠EK863♥85♦87♣KDkn6 | 227 | 54,05 | 227 |
Rond 22, som Ö-V, mot Kjell Andersson - Göran Oldin | Rond 22, som Ö-V, mot Kjell Andersson - Göran Oldin |
22 | 2♥ | S | –2 | ♠D | -100 | 14 | 70 | 70 | ♠EKkn106♥E54♦kn♣9853 | ♠D8♥1092♦9752♣Kkn62 | ♠EKkn106♥E54♦kn♣9853 | 241 | 54,77 | 241 |
Rond 23 | Rond 23 |
23 | Frirond | 11 | 55 | 55 | ♠D102♥K865♦K84♣E105 | ♠EK9♥EDkn9♦10♣Dkn842 | ♠D102♥K865♦K84♣E105 | 252 | 54,78 | 252 |
Rond 24 | Rond 24 |
24 | Frirond | 11 | 55 | 55 | ♠542♥K5♦kn10985♣1032 | ♠EKD83♥E63♦KD6♣D5 | ♠542♥K5♦kn10985♣1032 | 263 | 54,79 | 263 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior