BBO, Kolmården, torsdag, 18:00 (#46308 Pairs Kolmarden torsdag)
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
13 | 238,4 | 49,66 | Maria Lundemo - Beryl Johnsson | Maria Lundemo Beryl Johnsson | 11,5 | Stigtomta BK - BK Sang, Oxelösund | Stigtomta BK BK Sang, Oxelösund |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 1, som N-S, mot Ove Olofsson - Per Rask | Rond 1, som N-S, mot Ove Olofsson - Per Rask |
1 | 3♥ | S | –1 | ♣E | -50 | 5 | 25 | 25 | ♠972♥K96♦Ekn94♣982 | ♠Kkn53♥ED1087♦D72♣D | ♠972♥K96♦Ekn94♣982 | 5 | 25,00 | 5 |
Rond 2, som N-S, mot Ove Olofsson - Per Rask | Rond 2, som N-S, mot Ove Olofsson - Per Rask |
2 | 6♥ | V | –2 | ♦E | 100 | 20 | 100 | 100 | ♠652♥3♦Ekn965♣kn1084 | ♠10974♥E1085♦10432♣2 | ♠652♥3♦Ekn965♣kn1084 | 25 | 62,50 | 25 |
Rond 3, som N-S, mot Henning Tingvall - Kjell Helin | Rond 3, som N-S, mot Henning Tingvall - Kjell Helin |
3 | 2♥ | N | –3 | ♦10 | -150 | 5 | 25 | 25 | ♠D♥KD87♦K3♣EDkn864 | ♠kn10962♥543♦kn75♣109 | ♠D♥KD87♦K3♣EDkn864 | 30 | 50,00 | 30 |
Rond 4, som N-S, mot Henning Tingvall - Kjell Helin | Rond 4, som N-S, mot Henning Tingvall - Kjell Helin |
4 | 3♥ | V | –1 | ♦6 | 100 | 10 | 50 | 50 | ♠D98632♥E4♦E96♣87 | ♠K4♥10973♦D853♣kn105 | ♠D98632♥E4♦E96♣87 | 40 | 50,00 | 40 |
Rond 5, som N-S, mot Sara Haglind - Zenitha Wiberg | Rond 5, som N-S, mot Sara Haglind - Zenitha Wiberg |
5 | 2♣ | Ö | +1 | ♠4 | -110 | 7 | 35 | 35 | ♠E62♥D74♦1098♣E753 | ♠K1084♥E10986♦D53♣6 | ♠E62♥D74♦1098♣E753 | 47 | 47,00 | 47 |
Rond 6, som N-S, mot Sara Haglind - Zenitha Wiberg | Rond 6, som N-S, mot Sara Haglind - Zenitha Wiberg |
6 | 3NT | V | +3 | ♣4 | -690 | 1 | 5 | 5 | ♠843♥862♦43♣D8543 | ♠kn95♥953♦Ekn109♣Kkn7 | ♠843♥862♦43♣D8543 | 48 | 40,00 | 48 |
Rond 7, som N-S, mot Boguslaw Wlodarczyk - Nicolae Östner | Rond 7, som N-S, mot Boguslaw Wlodarczyk - Nicolae Östner |
7 | 3NT | V | +1 | ♠4 | -630 | 5 | 25 | 25 | ♠D54♥E10643♦107♣642 | ♠10972♥D8♦E54♣10973 | ♠D54♥E10643♦107♣642 | 53 | 37,86 | 53 |
Rond 8, som N-S, mot Boguslaw Wlodarczyk - Nicolae Östner | Rond 8, som N-S, mot Boguslaw Wlodarczyk - Nicolae Östner |
8 | 1NT | V | +1 | ♥4 | -120 | 8 | 40 | 40 | ♠87♥E9854♦kn103♣543 | ♠kn653♥K6♦K6♣Dkn1087 | ♠87♥E9854♦kn103♣543 | 61 | 38,12 | 61 |
Rond 9, som N-S, mot Anne Marie Svensson - Dan Svensson | Rond 9, som N-S, mot Anne Marie Svensson - Dan Svensson |
9 | 1NT | V | –1 | ♦D | 100 | 16 | 80 | 80 | ♠Ekn7♥kn2♦Dkn532♣1097 | ♠652♥EK65♦1074♣Kkn4 | ♠Ekn7♥kn2♦Dkn532♣1097 | 77 | 42,78 | 77 |
Rond 10, som N-S, mot Anne Marie Svensson - Dan Svensson | Rond 10, som N-S, mot Anne Marie Svensson - Dan Svensson |
10 | 1♠ | S | +1 | ♥9 | 110 | 18 | 90 | 90 | ♠D105♥EK842♦108♣K54 | ♠E764♥6♦K93♣kn10732 | ♠D105♥EK842♦108♣K54 | 95 | 47,50 | 95 |
Rond 11, som N-S, mot Daniel Matus - Maria Klingspor | Rond 11, som N-S, mot Daniel Matus - Maria Klingspor |
11 | 4♠x | N | = | ♥K | 590 | 16 | 80 | 80 | ♠KDkn743♥64♦kn♣EKD6 | ♠E2♥Ekn97♦762♣kn943 | ♠KDkn743♥64♦kn♣EKD6 | 111 | 50,45 | 111 |
Rond 12, som N-S, mot Daniel Matus - Maria Klingspor | Rond 12, som N-S, mot Daniel Matus - Maria Klingspor |
12 | 3NT | N | +3 | ♦2 | 690 | 12 | 60 | 60 | ♠E10763♥EK106♦Dkn9♣10 | ♠-♥98♦EK108♣ED98432 | ♠E10763♥EK106♦Dkn9♣10 | 123 | 51,25 | 123 |
Rond 13, som Ö-V, mot Ulf Lundgren - Stefan Olausson | Rond 13, som Ö-V, mot Ulf Lundgren - Stefan Olausson |
13 | 2♠ | N | +1 | ♦9 | 140 | 4 | 20 | 20 | ♠kn102♥E43♦9♣ED10876 | ♠876♥KD87♦D642♣42 | ♠kn102♥E43♦9♣ED10876 | 127 | 48,85 | 127 |
Rond 14, som Ö-V, mot Ulf Lundgren - Stefan Olausson | Rond 14, som Ö-V, mot Ulf Lundgren - Stefan Olausson |
14 | 5♣ | Ö | –1 | ♠K | 50 | 10 | 50 | 50 | ♠54♥E106♦EK98♣Dkn93 | ♠10♥K543♦D1075♣K742 | ♠54♥E106♦EK98♣Dkn93 | 137 | 48,93 | 137 |
Rond 15, som Ö-V, mot Per-Olof Andersson - Lars Edbladh | Rond 15, som Ö-V, mot Per-Olof Andersson - Lars Edbladh |
15 | 3NT | N | +1 | ♦6 | 630 | 6 | 30 | 30 | ♠kn5♥EK96♦D8765♣104 | ♠E863♥8432♦3♣D752 | ♠kn5♥EK96♦D8765♣104 | 143 | 47,67 | 143 |
Rond 16, som Ö-V, mot Per-Olof Andersson - Lars Edbladh | Rond 16, som Ö-V, mot Per-Olof Andersson - Lars Edbladh |
16 | 1NT | Ö | = | ♠4 | -90 | 3 | 15 | 15 | ♠EK2♥109♦Kkn86♣Dkn74 | ♠D96♥kn8652♦32♣E65 | ♠EK2♥109♦Kkn86♣Dkn74 | 146 | 45,62 | 146 |
Rond 17, som Ö-V, mot Bengt Emanuelsson - Håkan Tjärnemo | Rond 17, som Ö-V, mot Bengt Emanuelsson - Håkan Tjärnemo |
17 | 2♠ | Ö | –1 | ♣6 | 50 | 1 | 5 | 5 | ♠EKkn108♥Dkn86♦54♣D8 | ♠974♥4♦Ekn962♣K743 | ♠EKkn108♥Dkn86♦54♣D8 | 147 | 43,24 | 147 |
Rond 18, som Ö-V, mot Bengt Emanuelsson - Håkan Tjärnemo | Rond 18, som Ö-V, mot Bengt Emanuelsson - Håkan Tjärnemo |
18 | 4♠ | V | +1 | ♣7 | -450 | 20 | 100 | 100 | ♠9863♥Dkn642♦E87♣2 | ♠Kkn754♥E95♦6♣E1086 | ♠9863♥Dkn642♦E87♣2 | 167 | 46,39 | 167 |
Rond 19, som Ö-V, mot Kjell Andersson - Göran Oldin | Rond 19, som Ö-V, mot Kjell Andersson - Göran Oldin |
19 | 3NT | N | –2 | ♠7 | -100 | 20 | 100 | 100 | ♠732♥8532♦965♣D73 | ♠ED9865♥D7♦D74♣K2 | ♠732♥8532♦965♣D73 | 187 | 49,21 | 187 |
Rond 20, som Ö-V, mot Kjell Andersson - Göran Oldin | Rond 20, som Ö-V, mot Kjell Andersson - Göran Oldin |
20 | 2♥ | Ö | –3 | ♣10 | 300 | 2 | 10 | 10 | ♠K106♥KD862♦Kkn32♣8 | ♠D93♥103♦987♣KDkn73 | ♠K106♥KD862♦Kkn32♣8 | 189 | 47,25 | 189 |
Rond 21 | Rond 21 |
21 | Frirond | 9,5 | 47 | 47 | ♠EK863♥85♦87♣KDkn6 | ♠kn72♥kn97♦K103♣8754 | ♠EK863♥85♦87♣KDkn6 | 198,5 | 47,26 | 198,5 |
Rond 22 | Rond 22 |
22 | Frirond | 9,5 | 47 | 47 | ♠EKkn106♥E54♦kn♣9853 | ♠D8♥1092♦9752♣Kkn62 | ♠EKkn106♥E54♦kn♣9853 | 208 | 47,27 | 208 |
Rond 23, som Ö-V, mot Lars Lundqvist - Lena Lundqvist | Rond 23, som Ö-V, mot Lars Lundqvist - Lena Lundqvist |
23 | 4♥ | Ö | +1 | ♥4 | -650 | 17 | 85 | 85 | ♠D102♥K865♦K84♣E105 | ♠EK9♥EDkn9♦10♣Dkn842 | ♠D102♥K865♦K84♣E105 | 225 | 48,91 | 225 |
Rond 24, som Ö-V, mot Lars Lundqvist - Lena Lundqvist | Rond 24, som Ö-V, mot Lars Lundqvist - Lena Lundqvist |
24 | 2NT | V | –1 | ♣E | 50 | 2 | 10 | 10 | ♠542♥K5♦kn10985♣1032 | ♠EKD83♥E63♦KD6♣D5 | ♠542♥K5♦kn10985♣1032 | 227 | 47,29 | 227 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior