Kolmården på BBO, **söndag** Sommar (#55745 Kolmarden söndag)
Scratch
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 225,0 | 58,59 | Tommy Ranta-Mikkula - Anna Syberfeldt | Tommy Ranta-Mikkula Anna Syberfeldt | Skövde BA | Skövde BA |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 1, som N-S, mot Torben Stedtkar - Jan Nilsson | Rond 1, som N-S, mot Torben Stedtkar - Jan Nilsson |
1 | 4♥ | Ö | = | ♣7 | -420 | 10 | 63 | 63 | ♠kn53♥1097♦D32♣EK54 | ♠9864♥kn3♦kn4♣D10973 | ♠kn53♥1097♦D32♣EK54 | 10 | 62,50 | 10 |
Rond 2, som N-S, mot Torben Stedtkar - Jan Nilsson | Rond 2, som N-S, mot Torben Stedtkar - Jan Nilsson |
2 | 5♥ | S | = | ♠E | 650 | 12 | 75 | 75 | ♠K82♥4♦Dkn942♣kn865 | ♠74♥EKD9632♦E107♣2 | ♠K82♥4♦Dkn942♣kn865 | 22 | 68,75 | 22 |
Rond 3, som N-S, mot Eva Nilsson - Seija Kärkkäinen | Rond 3, som N-S, mot Eva Nilsson - Seija Kärkkäinen |
3 | 4♠ | S | +1 | ♠3 | 450 | 7 | 44 | 44 | ♠954♥Ekn7♦K42♣ED96 | ♠EKDkn2♥D985♦D6♣52 | ♠954♥Ekn7♦K42♣ED96 | 29 | 60,42 | 29 |
Rond 4, som N-S, mot Eva Nilsson - Seija Kärkkäinen | Rond 4, som N-S, mot Eva Nilsson - Seija Kärkkäinen |
4 | 4♥ | Ö | +2 | ♣kn | -680 | 9 | 56 | 56 | ♠E65♥75♦KD62♣10953 | ♠97♥1082♦109753♣Dkn7 | ♠E65♥75♦KD62♣10953 | 38 | 59,38 | 38 |
Rond 5, som N-S, mot Daniel Matus - Maria Klingspor | Rond 5, som N-S, mot Daniel Matus - Maria Klingspor |
5 | 4♥ | S | +1 | ♦D | 650 | 14 | 88 | 88 | ♠D3♥87653♦K74♣kn108 | ♠EKkn65♥EKDkn♦8♣632 | ♠D3♥87653♦K74♣kn108 | 52 | 65,00 | 52 |
Rond 6, som N-S, mot Daniel Matus - Maria Klingspor | Rond 6, som N-S, mot Daniel Matus - Maria Klingspor |
6 | 3NT | V | +3 | ♠8 | -690 | 2 | 13 | 13 | ♠1082♥kn109765♦8♣1087 | ♠EK765♥K♦96432♣62 | ♠1082♥kn109765♦8♣1087 | 54 | 56,25 | 54 |
Rond 7, som N-S, mot Eva Hylén - Birgitta Åkerstedt | Rond 7, som N-S, mot Eva Hylén - Birgitta Åkerstedt |
7 | 5♣ | Ö | –2 | ♥kn | 200 | 14 | 88 | 88 | ♠9876♥E732♦7654♣8 | ♠D43♥Dkn10♦Ekn92♣kn72 | ♠9876♥E732♦7654♣8 | 68 | 60,71 | 68 |
Rond 8, som N-S, mot Eva Hylén - Birgitta Åkerstedt | Rond 8, som N-S, mot Eva Hylén - Birgitta Åkerstedt |
8 | 3NT | V | +2 | ♥7 | -460 | 14 | 88 | 88 | ♠98♥87642♦E♣K9832 | ♠10765♥D95♦kn54♣765 | ♠98♥87642♦E♣K9832 | 82 | 64,06 | 82 |
Rond 9, som Ö-V, mot Gunhild Wärn - Gerd Hemer | Rond 9, som Ö-V, mot Gunhild Wärn - Gerd Hemer |
9 | 2♥ | V | +2 | ♠4 | -170 | 8 | 50 | 50 | ♠kn76♥853♦EK86♣E52 | ♠ED♥109764♦97♣KDkn4 | ♠kn76♥853♦EK86♣E52 | 90 | 62,50 | 90 |
Rond 10, som Ö-V, mot Gunhild Wärn - Gerd Hemer | Rond 10, som Ö-V, mot Gunhild Wärn - Gerd Hemer |
10 | 2♥ | Ö | –1 | ♠K | 100 | 2 | 13 | 13 | ♠103♥E♦E764♣Dkn9764 | ♠974♥10987543♦KD♣K | ♠103♥E♦E764♣Dkn9764 | 92 | 57,50 | 92 |
Rond 11, som Ö-V, mot Lars Lundgren - Mikael Rydstedt | Rond 11, som Ö-V, mot Lars Lundgren - Mikael Rydstedt |
11 | 6♦ | V | +1 | ♥E | -940 | 16 | 100 | 100 | ♠Ekn2♥-♦108642♣EDkn73 | ♠D976♥K75♦EK973♣6 | ♠Ekn2♥-♦108642♣EDkn73 | 108 | 61,36 | 108 |
Rond 12, som Ö-V, mot Lars Lundgren - Mikael Rydstedt | Rond 12, som Ö-V, mot Lars Lundgren - Mikael Rydstedt |
12 | 4♥ | V | = | ♦D | -420 | 8 | 50 | 50 | ♠K86♥Ekn952♦Ekn9♣97 | ♠E43♥KD87♦K652♣kn10 | ♠K86♥Ekn952♦Ekn9♣97 | 116 | 60,42 | 116 |
Rond 13, som Ö-V, mot Simon Grandell - Cathrine Haraldsson | Rond 13, som Ö-V, mot Simon Grandell - Cathrine Haraldsson |
13 | 3NT | S | = | ♦10 | 600 | 6 | 38 | 38 | ♠ED73♥83♦432♣10754 | ♠5♥K652♦kn1097♣Kkn32 | ♠ED73♥83♦432♣10754 | 122 | 58,65 | 122 |
Rond 14, som Ö-V, mot Simon Grandell - Cathrine Haraldsson | Rond 14, som Ö-V, mot Simon Grandell - Cathrine Haraldsson |
14 | 4♥x | N | –3 | ♠9 | -500 | 16 | 100 | 100 | ♠10963♥Kkn93♦E862♣2 | ♠Ekn42♥10♦K10973♣E97 | ♠10963♥Kkn93♦E862♣2 | 138 | 61,61 | 138 |
Rond 15, som Ö-V, mot Kjell Helin - Sara Haglind | Rond 15, som Ö-V, mot Kjell Helin - Sara Haglind |
15 | 4♥ | N | –2 | ♠7 | -200 | 12 | 75 | 75 | ♠9752♥KD9♦K985♣107 | ♠ED864♥63♦kn106♣652 | ♠9752♥KD9♦K985♣107 | 150 | 62,50 | 150 |
Rond 16, som Ö-V, mot Kjell Helin - Sara Haglind | Rond 16, som Ö-V, mot Kjell Helin - Sara Haglind |
16 | 4♥x | V | = | ♠10 | -790 | 16 | 100 | 100 | ♠Kkn86♥75♦72♣Dkn1087 | ♠932♥EKD108643♦-♣65 | ♠Kkn86♥75♦72♣Dkn1087 | 166 | 64,84 | 166 |
Rond 17, som Ö-V, mot Klas Nilsson - Marita Nilsson | Rond 17, som Ö-V, mot Klas Nilsson - Marita Nilsson |
17 | 2♦x | V | –1 | ♠K | 100 | 3 | 19 | 19 | ♠104♥D54♦963♣EDkn95 | ♠kn82♥K72♦EDkn105♣32 | ♠104♥D54♦963♣EDkn95 | 169 | 62,13 | 169 |
Rond 18, som Ö-V, mot Klas Nilsson - Marita Nilsson | Rond 18, som Ö-V, mot Klas Nilsson - Marita Nilsson |
18 | 4♠ | Ö | –2 | ♦K | 100 | 3 | 19 | 19 | ♠ED42♥E62♦93♣EKkn9 | ♠kn653♥109♦E75♣7532 | ♠ED42♥E62♦93♣EKkn9 | 172 | 59,72 | 172 |
Rond 19, som Ö-V, mot Anders Hyttstrand - Lars-Magnus Gustafsson | Rond 19, som Ö-V, mot Anders Hyttstrand - Lars-Magnus Gustafsson |
19 | 3NT | N | –1 | ♠4 | -50 | 16 | 100 | 100 | ♠K1064♥542♦D75♣kn103 | ♠932♥Dkn6♦kn6♣EK542 | ♠K1064♥542♦D75♣kn103 | 188 | 61,84 | 188 |
Rond 20, som Ö-V, mot Anders Hyttstrand - Lars-Magnus Gustafsson | Rond 20, som Ö-V, mot Anders Hyttstrand - Lars-Magnus Gustafsson |
20 | 1NT | S | +2 | ♠5 | 150 | 6 | 38 | 38 | ♠K10832♥E854♦E8♣kn4 | ♠654♥Kkn9♦953♣8762 | ♠K10832♥E854♦E8♣kn4 | 194 | 60,62 | 194 |
Rond 21, som Ö-V, mot Birgitta Ternblad - Anita Brynje | Rond 21, som Ö-V, mot Birgitta Ternblad - Anita Brynje |
21 | 3NT | V | +4 | ♣2 | -520 | 12 | 75 | 75 | ♠9853♥E8♦D10♣ED953 | ♠42♥KD103♦EKkn82♣Kkn | ♠9853♥E8♦D10♣ED953 | 206 | 61,31 | 206 |
Rond 22, som Ö-V, mot Birgitta Ternblad - Anita Brynje | Rond 22, som Ö-V, mot Birgitta Ternblad - Anita Brynje |
22 | 4♠ | N | +1 | ♦K | 450 | 7 | 44 | 44 | ♠Dkn6♥8♦EKD98753♣4 | ♠98♥kn10942♦10♣98765 | ♠Dkn6♥8♦EKD98753♣4 | 213 | 60,51 | 213 |
Rond 23, som Ö-V, mot Patrik Elofsson - Göran Lidgren | Rond 23, som Ö-V, mot Patrik Elofsson - Göran Lidgren |
23 | 2NT | Ö | –1 | ♥5 | 100 | 5 | 31 | 31 | ♠ED4♥982♦E73♣Ekn54 | ♠kn852♥K107♦D52♣987 | ♠ED4♥982♦E73♣Ekn54 | 218 | 59,24 | 218 |
Rond 24, som Ö-V, mot Patrik Elofsson - Göran Lidgren | Rond 24, som Ö-V, mot Patrik Elofsson - Göran Lidgren |
24 | 3NT | Ö | = | ♠6 | -400 | 7 | 44 | 44 | ♠Ekn94♥Kkn6♦K1063♣D4 | ♠D♥D104♦D5♣Ekn98763 | ♠Ekn94♥Kkn6♦K1063♣D4 | 225 | 58,59 | 225 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Sök klubb på karta
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Medlem på nätet
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior