Kolmården på BBO, **söndag** Sommar (#55745 Kolmarden söndag)
Scratch
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|
8 | 202,0 | 52,60 | Patrik Elofsson - Göran Lidgren | Patrik Elofsson Göran Lidgren | Skövde BA | Skövde BA |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 1, som N-S, mot Eva Nilsson - Seija Kärkkäinen | Rond 1, som N-S, mot Eva Nilsson - Seija Kärkkäinen |
1 | 4♥ | Ö | +1 | ♦kn | -450 | 2 | 13 | 13 | ♠kn53♥1097♦D32♣EK54 | ♠9864♥kn3♦kn4♣D10973 | ♠kn53♥1097♦D32♣EK54 | 2 | 12,50 | 2 |
Rond 2, som N-S, mot Eva Nilsson - Seija Kärkkäinen | Rond 2, som N-S, mot Eva Nilsson - Seija Kärkkäinen |
2 | 3♥ | S | +2 | ♥kn | 200 | 3 | 19 | 19 | ♠K82♥4♦Dkn942♣kn865 | ♠74♥EKD9632♦E107♣2 | ♠K82♥4♦Dkn942♣kn865 | 5 | 15,62 | 5 |
Rond 3, som N-S, mot Daniel Matus - Maria Klingspor | Rond 3, som N-S, mot Daniel Matus - Maria Klingspor |
3 | 2♦x | Ö | –5 | ♠E | 1400 | 16 | 100 | 100 | ♠954♥Ekn7♦K42♣ED96 | ♠EKDkn2♥D985♦D6♣52 | ♠954♥Ekn7♦K42♣ED96 | 21 | 43,75 | 21 |
Rond 4, som N-S, mot Daniel Matus - Maria Klingspor | Rond 4, som N-S, mot Daniel Matus - Maria Klingspor |
4 | 6♥ | Ö | = | ♦3 | -1430 | 2 | 13 | 13 | ♠E65♥75♦KD62♣10953 | ♠97♥1082♦109753♣Dkn7 | ♠E65♥75♦KD62♣10953 | 23 | 35,94 | 23 |
Rond 5, som Ö-V, mot Eva Hylén - Birgitta Åkerstedt | Rond 5, som Ö-V, mot Eva Hylén - Birgitta Åkerstedt |
5 | 4♥ | S | –1 | ♣E | -100 | 11 | 69 | 69 | ♠104♥1042♦E53♣KD974 | ♠9872♥9♦Dkn10962♣E5 | ♠104♥1042♦E53♣KD974 | 34 | 42,50 | 34 |
Rond 6, som Ö-V, mot Eva Hylén - Birgitta Åkerstedt | Rond 6, som Ö-V, mot Eva Hylén - Birgitta Åkerstedt |
6 | 3NT | Ö | +3 | ♠E | -690 | 14 | 88 | 88 | ♠93♥43♦EDkn10♣Kkn954 | ♠Dkn4♥ED82♦K75♣ED3 | ♠93♥43♦EDkn10♣Kkn954 | 48 | 50,00 | 48 |
Rond 7, som Ö-V, mot Gunhild Wärn - Gerd Hemer | Rond 7, som Ö-V, mot Gunhild Wärn - Gerd Hemer |
7 | 5♣ | Ö | –2 | ♥D | 200 | 2 | 13 | 13 | ♠K♥965♦KD103♣ED654 | ♠Ekn1052♥K84♦8♣K1093 | ♠K♥965♦KD103♣ED654 | 50 | 44,64 | 50 |
Rond 8, som Ö-V, mot Gunhild Wärn - Gerd Hemer | Rond 8, som Ö-V, mot Gunhild Wärn - Gerd Hemer |
8 | 6♦ | Ö | = | ♥5 | -920 | 15 | 94 | 94 | ♠Kkn43♥K103♦KD976♣4 | ♠ED2♥Ekn♦10832♣EDkn10 | ♠Kkn43♥K103♦KD976♣4 | 65 | 50,78 | 65 |
Rond 9, som Ö-V, mot Lars Lundgren - Mikael Rydstedt | Rond 9, som Ö-V, mot Lars Lundgren - Mikael Rydstedt |
9 | 4♥ | V | = | ♠4 | -620 | 13 | 81 | 81 | ♠kn76♥853♦EK86♣E52 | ♠ED♥109764♦97♣KDkn4 | ♠kn76♥853♦EK86♣E52 | 78 | 54,17 | 78 |
Rond 10, som Ö-V, mot Lars Lundgren - Mikael Rydstedt | Rond 10, som Ö-V, mot Lars Lundgren - Mikael Rydstedt |
10 | 2♥ | V | = | ♦10 | -110 | 8 | 50 | 50 | ♠103♥E♦E764♣Dkn9764 | ♠974♥10987543♦KD♣K | ♠103♥E♦E764♣Dkn9764 | 86 | 53,75 | 86 |
Rond 11, som Ö-V, mot Simon Grandell - Cathrine Haraldsson | Rond 11, som Ö-V, mot Simon Grandell - Cathrine Haraldsson |
11 | 5♠ | Ö | –1 | ♦5 | 50 | 0 | 0 | 0 | ♠Ekn2♥-♦108642♣EDkn73 | ♠D976♥K75♦EK973♣6 | ♠Ekn2♥-♦108642♣EDkn73 | 86 | 48,86 | 86 |
Rond 12, som Ö-V, mot Simon Grandell - Cathrine Haraldsson | Rond 12, som Ö-V, mot Simon Grandell - Cathrine Haraldsson |
12 | 4♥ | V | = | ♠5 | -420 | 8 | 50 | 50 | ♠K86♥Ekn952♦Ekn9♣97 | ♠E43♥KD87♦K652♣kn10 | ♠K86♥Ekn952♦Ekn9♣97 | 94 | 48,96 | 94 |
Rond 13, som Ö-V, mot Kjell Helin - Sara Haglind | Rond 13, som Ö-V, mot Kjell Helin - Sara Haglind |
13 | 3NT | S | +1 | ♦kn | 630 | 0 | 0 | 0 | ♠ED73♥83♦432♣10754 | ♠5♥K652♦kn1097♣Kkn32 | ♠ED73♥83♦432♣10754 | 94 | 45,19 | 94 |
Rond 14, som Ö-V, mot Kjell Helin - Sara Haglind | Rond 14, som Ö-V, mot Kjell Helin - Sara Haglind |
14 | 4♠ | V | = | ♣D | -420 | 13 | 81 | 81 | ♠10963♥Kkn93♦E862♣2 | ♠Ekn42♥10♦K10973♣E97 | ♠10963♥Kkn93♦E862♣2 | 107 | 47,77 | 107 |
Rond 15, som Ö-V, mot Klas Nilsson - Marita Nilsson | Rond 15, som Ö-V, mot Klas Nilsson - Marita Nilsson |
15 | 3♥ | S | –1 | ♣2 | -100 | 5 | 31 | 31 | ♠9752♥KD9♦K985♣107 | ♠ED864♥63♦kn106♣652 | ♠9752♥KD9♦K985♣107 | 112 | 46,67 | 112 |
Rond 16, som Ö-V, mot Klas Nilsson - Marita Nilsson | Rond 16, som Ö-V, mot Klas Nilsson - Marita Nilsson |
16 | 5♦ | S | = | ♥E | 400 | 9 | 56 | 56 | ♠Kkn86♥75♦72♣Dkn1087 | ♠932♥EKD108643♦-♣65 | ♠Kkn86♥75♦72♣Dkn1087 | 121 | 47,27 | 121 |
Rond 17, som Ö-V, mot Anders Hyttstrand - Lars-Magnus Gustafsson | Rond 17, som Ö-V, mot Anders Hyttstrand - Lars-Magnus Gustafsson |
17 | 4♠ | S | –1 | ♣3 | -50 | 9 | 56 | 56 | ♠104♥D54♦963♣EDkn95 | ♠kn82♥K72♦EDkn105♣32 | ♠104♥D54♦963♣EDkn95 | 130 | 47,79 | 130 |
Rond 18, som Ö-V, mot Anders Hyttstrand - Lars-Magnus Gustafsson | Rond 18, som Ö-V, mot Anders Hyttstrand - Lars-Magnus Gustafsson |
18 | 3NTx | N | –3 | ♣E | -800 | 16 | 100 | 100 | ♠ED42♥E62♦93♣EKkn9 | ♠kn653♥109♦E75♣7532 | ♠ED42♥E62♦93♣EKkn9 | 146 | 50,69 | 146 |
Rond 19, som Ö-V, mot Birgitta Ternblad - Anita Brynje | Rond 19, som Ö-V, mot Birgitta Ternblad - Anita Brynje |
19 | 2NT | N | +1 | ♠6 | 150 | 6 | 38 | 38 | ♠K1064♥542♦D75♣kn103 | ♠932♥Dkn6♦kn6♣EK542 | ♠K1064♥542♦D75♣kn103 | 152 | 50,00 | 152 |
Rond 20, som Ö-V, mot Birgitta Ternblad - Anita Brynje | Rond 20, som Ö-V, mot Birgitta Ternblad - Anita Brynje |
20 | 1NT | N | –1 | ♠2 | -100 | 11 | 69 | 69 | ♠K10832♥E854♦E8♣kn4 | ♠654♥Kkn9♦953♣8762 | ♠K10832♥E854♦E8♣kn4 | 163 | 50,94 | 163 |
Rond 21, som Ö-V, mot Sven Andersson - Ingegärd Andersson | Rond 21, som Ö-V, mot Sven Andersson - Ingegärd Andersson |
21 | 3NT | Ö | +4 | ♥4 | -520 | 12 | 75 | 75 | ♠9853♥E8♦D10♣ED953 | ♠42♥KD103♦EKkn82♣Kkn | ♠9853♥E8♦D10♣ED953 | 175 | 52,08 | 175 |
Rond 22, som Ö-V, mot Sven Andersson - Ingegärd Andersson | Rond 22, som Ö-V, mot Sven Andersson - Ingegärd Andersson |
22 | 4♠ | N | +1 | ♦E | 450 | 7 | 44 | 44 | ♠Dkn6♥8♦EKD98753♣4 | ♠98♥kn10942♦10♣98765 | ♠Dkn6♥8♦EKD98753♣4 | 182 | 51,70 | 182 |
Rond 23, som N-S, mot Tommy Ranta-Mikkula - Anna Syberfeldt | Rond 23, som N-S, mot Tommy Ranta-Mikkula - Anna Syberfeldt |
23 | 2NT | Ö | –1 | ♥5 | 100 | 11 | 69 | 69 | ♠-♥Ekn43♦kn109864♣K63 | ♠K109763♥D65♦K♣D102 | ♠-♥Ekn43♦kn109864♣K63 | 193 | 52,45 | 193 |
Rond 24, som N-S, mot Tommy Ranta-Mikkula - Anna Syberfeldt | Rond 24, som N-S, mot Tommy Ranta-Mikkula - Anna Syberfeldt |
24 | 3NT | Ö | = | ♠6 | -400 | 9 | 56 | 56 | ♠K752♥9832♦kn972♣K | ♠10863♥E75♦E84♣1052 | ♠K752♥9832♦kn972♣K | 202 | 52,60 | 202 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Sök klubb på karta
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Medlem på nätet
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior