Kolmården på BBO, **söndag** Sommar (#55745 Kolmarden söndag)
Scratch
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|
5 | 204,0 | 53,13 | Eva Nilsson - Seija Kärkkäinen | Eva Nilsson Seija Kärkkäinen | Karlstads BK | Karlstads BK |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 1, som Ö-V, mot Patrik Elofsson - Göran Lidgren | Rond 1, som Ö-V, mot Patrik Elofsson - Göran Lidgren |
1 | 4♥ | Ö | +1 | ♦kn | -450 | 14 | 88 | 88 | ♠EKD7♥ED85♦985♣86 | ♠102♥K642♦EK1076♣kn2 | ♠EKD7♥ED85♦985♣86 | 14 | 87,50 | 14 |
Rond 2, som Ö-V, mot Patrik Elofsson - Göran Lidgren | Rond 2, som Ö-V, mot Patrik Elofsson - Göran Lidgren |
2 | 3♥ | S | +2 | ♥kn | 200 | 13 | 81 | 81 | ♠kn1063♥1085♦K8♣K1097 | ♠ED95♥kn7♦653♣ED43 | ♠kn1063♥1085♦K8♣K1097 | 27 | 84,38 | 27 |
Rond 3, som Ö-V, mot Tommy Ranta-Mikkula - Anna Syberfeldt | Rond 3, som Ö-V, mot Tommy Ranta-Mikkula - Anna Syberfeldt |
3 | 4♠ | S | +1 | ♠3 | 450 | 9 | 56 | 56 | ♠1076♥1032♦10987♣743 | ♠83♥K64♦Ekn53♣Kkn108 | ♠1076♥1032♦10987♣743 | 36 | 75,00 | 36 |
Rond 4, som Ö-V, mot Tommy Ranta-Mikkula - Anna Syberfeldt | Rond 4, som Ö-V, mot Tommy Ranta-Mikkula - Anna Syberfeldt |
4 | 4♥ | Ö | +2 | ♣kn | -680 | 7 | 44 | 44 | ♠KD3♥Dkn963♦4♣EK86 | ♠kn10842♥EK4♦Ekn8♣42 | ♠KD3♥Dkn963♦4♣EK86 | 43 | 67,19 | 43 |
Rond 5, som Ö-V, mot Erik Sved - Bengt Nordström | Rond 5, som Ö-V, mot Erik Sved - Bengt Nordström |
5 | 5♦x | V | –1 | ♠D | 100 | 6 | 38 | 38 | ♠104♥1042♦E53♣KD974 | ♠9872♥9♦Dkn10962♣E5 | ♠104♥1042♦E53♣KD974 | 49 | 61,25 | 49 |
Rond 6, som Ö-V, mot Erik Sved - Bengt Nordström | Rond 6, som Ö-V, mot Erik Sved - Bengt Nordström |
6 | 3NT | V | +3 | ♠10 | -690 | 14 | 88 | 88 | ♠93♥43♦EDkn10♣Kkn954 | ♠Dkn4♥ED82♦K75♣ED3 | ♠93♥43♦EDkn10♣Kkn954 | 63 | 65,62 | 63 |
Rond 7, som Ö-V, mot Beryl Johnsson - Susanne Hammar | Rond 7, som Ö-V, mot Beryl Johnsson - Susanne Hammar |
7 | 3NT | V | = | ♥2 | -600 | 13 | 81 | 81 | ♠K♥965♦KD103♣ED654 | ♠Ekn1052♥K84♦8♣K1093 | ♠K♥965♦KD103♣ED654 | 76 | 67,86 | 76 |
Rond 8, som Ö-V, mot Beryl Johnsson - Susanne Hammar | Rond 8, som Ö-V, mot Beryl Johnsson - Susanne Hammar |
8 | 3NT | V | +3 | ♥8 | -490 | 8 | 50 | 50 | ♠Kkn43♥K103♦KD976♣4 | ♠ED2♥Ekn♦10832♣EDkn10 | ♠Kkn43♥K103♦KD976♣4 | 84 | 65,62 | 84 |
Rond 9, som Ö-V, mot Gunnar Schäfer - Mattias Forss | Rond 9, som Ö-V, mot Gunnar Schäfer - Mattias Forss |
9 | 3♥ | V | = | ♦5 | -140 | 6 | 38 | 38 | ♠kn76♥853♦EK86♣E52 | ♠ED♥109764♦97♣KDkn4 | ♠kn76♥853♦EK86♣E52 | 90 | 62,50 | 90 |
Rond 10, som Ö-V, mot Gunnar Schäfer - Mattias Forss | Rond 10, som Ö-V, mot Gunnar Schäfer - Mattias Forss |
10 | 2♥ | V | –1 | ♦8 | 100 | 2 | 13 | 13 | ♠103♥E♦E764♣Dkn9764 | ♠974♥10987543♦KD♣K | ♠103♥E♦E764♣Dkn9764 | 92 | 57,50 | 92 |
Rond 11, som Ö-V, mot Bo Sjöberg - Göran Oldin | Rond 11, som Ö-V, mot Bo Sjöberg - Göran Oldin |
11 | 5♦ | V | +1 | ♥E | -420 | 6 | 38 | 38 | ♠Ekn2♥-♦108642♣EDkn73 | ♠D976♥K75♦EK973♣6 | ♠Ekn2♥-♦108642♣EDkn73 | 98 | 55,68 | 98 |
Rond 12, som Ö-V, mot Bo Sjöberg - Göran Oldin | Rond 12, som Ö-V, mot Bo Sjöberg - Göran Oldin |
12 | 4♥ | V | +1 | ♣4 | -450 | 15 | 94 | 94 | ♠K86♥Ekn952♦Ekn9♣97 | ♠E43♥KD87♦K652♣kn10 | ♠K86♥Ekn952♦Ekn9♣97 | 113 | 58,85 | 113 |
Rond 13, som Ö-V, mot Torben Stedtkar - Jan Nilsson | Rond 13, som Ö-V, mot Torben Stedtkar - Jan Nilsson |
13 | 3NT | S | –1 | ♦kn | -100 | 13 | 81 | 81 | ♠ED73♥83♦432♣10754 | ♠5♥K652♦kn1097♣Kkn32 | ♠ED73♥83♦432♣10754 | 126 | 60,58 | 126 |
Rond 14, som Ö-V, mot Torben Stedtkar - Jan Nilsson | Rond 14, som Ö-V, mot Torben Stedtkar - Jan Nilsson |
14 | 4♦ | V | = | ♣D | -130 | 8 | 50 | 50 | ♠10963♥Kkn93♦E862♣2 | ♠Ekn42♥10♦K10973♣E97 | ♠10963♥Kkn93♦E862♣2 | 134 | 59,82 | 134 |
Rond 15, som Ö-V, mot Sven Andersson - Ingegärd Andersson | Rond 15, som Ö-V, mot Sven Andersson - Ingegärd Andersson |
15 | 3♥ | S | –1 | ♦kn | -100 | 5 | 31 | 31 | ♠9752♥KD9♦K985♣107 | ♠ED864♥63♦kn106♣652 | ♠9752♥KD9♦K985♣107 | 139 | 57,92 | 139 |
Rond 16, som Ö-V, mot Sven Andersson - Ingegärd Andersson | Rond 16, som Ö-V, mot Sven Andersson - Ingegärd Andersson |
16 | 4♥x | V | –1 | ♠10 | 200 | 13 | 81 | 81 | ♠Kkn86♥75♦72♣Dkn1087 | ♠932♥EKD108643♦-♣65 | ♠Kkn86♥75♦72♣Dkn1087 | 152 | 59,38 | 152 |
Rond 17, som N-S, mot Daniel Matus - Maria Klingspor | Rond 17, som N-S, mot Daniel Matus - Maria Klingspor |
17 | 3♥ | N | –2 | ♠10 | -100 | 1 | 6 | 6 | ♠KD63♥kn1086♦-♣K10876 | ♠E975♥E93♦K8742♣4 | ♠KD63♥kn1086♦-♣K10876 | 153 | 56,25 | 153 |
Rond 18, som N-S, mot Daniel Matus - Maria Klingspor | Rond 18, som N-S, mot Daniel Matus - Maria Klingspor |
18 | 3♣ | Ö | = | ♥8 | -110 | 6 | 38 | 38 | ♠8♥K543♦10642♣D1064 | ♠K1097♥Dkn87♦KDkn8♣8 | ♠8♥K543♦10642♣D1064 | 159 | 55,21 | 159 |
Rond 19, som N-S, mot Eva Hylén - Birgitta Åkerstedt | Rond 19, som N-S, mot Eva Hylén - Birgitta Åkerstedt |
19 | 3♦ | S | = | ♥6 | 110 | 6 | 38 | 38 | ♠Ekn8♥EK103♦93♣9876 | ♠D75♥987♦EK10842♣D | ♠Ekn8♥EK103♦93♣9876 | 165 | 54,28 | 165 |
Rond 20, som N-S, mot Eva Hylén - Birgitta Åkerstedt | Rond 20, som N-S, mot Eva Hylén - Birgitta Åkerstedt |
20 | 3NT | N | = | ♠2 | 600 | 14 | 88 | 88 | ♠EDkn9♥102♦102♣EKD93 | ♠7♥D763♦KDkn764♣105 | ♠EDkn9♥102♦102♣EKD93 | 179 | 55,94 | 179 |
Rond 21, som N-S, mot Gunhild Wärn - Gerd Hemer | Rond 21, som N-S, mot Gunhild Wärn - Gerd Hemer |
21 | 3NT | Ö | +1 | ♠K | -430 | 12 | 75 | 75 | ♠Ekn♥95♦7653♣108642 | ♠KD1076♥kn7642♦94♣7 | ♠Ekn♥95♦7653♣108642 | 191 | 56,85 | 191 |
Rond 22, som N-S, mot Gunhild Wärn - Gerd Hemer | Rond 22, som N-S, mot Gunhild Wärn - Gerd Hemer |
22 | 4♠ | N | +1 | ♦E | 450 | 9 | 56 | 56 | ♠K10532♥765♦6♣KDkn10 | ♠E74♥EKD3♦kn42♣E32 | ♠K10532♥765♦6♣KDkn10 | 200 | 56,82 | 200 |
Rond 23, som N-S, mot Lars Lundgren - Mikael Rydstedt | Rond 23, som N-S, mot Lars Lundgren - Mikael Rydstedt |
23 | 3♠x | S | –2 | ♥7 | -500 | 0 | 0 | 0 | ♠-♥Ekn43♦kn109864♣K63 | ♠K109763♥D65♦K♣D102 | ♠-♥Ekn43♦kn109864♣K63 | 200 | 54,35 | 200 |
Rond 24, som N-S, mot Lars Lundgren - Mikael Rydstedt | Rond 24, som N-S, mot Lars Lundgren - Mikael Rydstedt |
24 | 3NT | Ö | +1 | ♥5 | -430 | 4 | 25 | 25 | ♠K752♥9832♦kn972♣K | ♠10863♥E75♦E84♣1052 | ♠K752♥9832♦kn972♣K | 204 | 53,12 | 204 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Sök klubb på karta
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Medlem på nätet
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior