Dalabridgen Vår 3
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 171,8 | 59,65 | Annelie Ström - Lisbet Mattsson | Annelie Ström Lisbet Mattsson | 4,9 | Borlänge BK | Borlänge BK |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 1, som N-S, mot Rogert Deiwall - Conny Lindquist | Rond 1, som N-S, mot Rogert Deiwall - Conny Lindquist |
1 | 4♠ | S | –1 | ♦3 | -50 | 5 | 42 | 42 | ♠10973♥E♦kn10842♣D103 | ♠EKD652♥D964♦-♣542 | ♠10973♥E♦kn10842♣D103 | 5 | 41,67 | 5 |
Rond 2, som N-S, mot Rogert Deiwall - Conny Lindquist | Rond 2, som N-S, mot Rogert Deiwall - Conny Lindquist |
2 | 3NT | Ö | +2 | ♠E | -460 | 2 | 17 | 17 | ♠D1097632♥1062♦K6♣4 | ♠E8♥D43♦10952♣Kkn93 | ♠D1097632♥1062♦K6♣4 | 7 | 29,17 | 7 |
Rond 3, som N-S, mot Birgitta Forsell Näsman - Lars Snibb | Rond 3, som N-S, mot Birgitta Forsell Näsman - Lars Snibb |
3 | 3♥ | V | = | ♣E | -140 | 6 | 50 | 50 | ♠D65♥4♦653♣EKD953 | ♠10873♥Kkn7♦K94♣kn82 | ♠D65♥4♦653♣EKD953 | 13 | 36,11 | 13 |
Rond 4, som N-S, mot Birgitta Forsell Näsman - Lars Snibb | Rond 4, som N-S, mot Birgitta Forsell Näsman - Lars Snibb |
4 | 3NT | V | –2 | ♠7 | 200 | 11 | 92 | 92 | ♠Kkn765♥E954♦65♣74 | ♠E3♥K2♦Dkn98♣98632 | ♠Kkn765♥E954♦65♣74 | 24 | 50,00 | 24 |
Rond 5, som N-S, mot Joyce Fahlstad - Britt-Marie Gallon | Rond 5, som N-S, mot Joyce Fahlstad - Britt-Marie Gallon |
5 | 3♦ | N | –2 | ♣E | -200 | 0 | 0 | 0 | ♠EK3♥kn8♦75432♣972 | ♠D104♥K109♦EKkn8♣653 | ♠EK3♥kn8♦75432♣972 | 24 | 40,00 | 24 |
Rond 6, som N-S, mot Joyce Fahlstad - Britt-Marie Gallon | Rond 6, som N-S, mot Joyce Fahlstad - Britt-Marie Gallon |
6 | 4♥ | V | –2 | ♦E | 200 | 7 | 58 | 58 | ♠E10432♥kn5♦E8♣kn1092 | ♠9876♥D62♦763♣K83 | ♠E10432♥kn5♦E8♣kn1092 | 31 | 43,06 | 31 |
Rond 7, som N-S, mot Mariann Eriksson - Anita Solin | Rond 7, som N-S, mot Mariann Eriksson - Anita Solin |
7 | 3NT | V | +2 | ♥8 | -660 | 9 | 75 | 75 | ♠42♥Kkn864♦94♣K962 | ♠E1063♥1052♦32♣D543 | ♠42♥Kkn864♦94♣K962 | 40 | 47,62 | 40 |
Rond 8, som N-S, mot Mariann Eriksson - Anita Solin | Rond 8, som N-S, mot Mariann Eriksson - Anita Solin |
8 | 3NT | S | = | ♠9 | 400 | 10 | 83 | 83 | ♠8742♥8♦KD6♣D9753 | ♠EKkn♥ED10953♦E43♣6 | ♠8742♥8♦KD6♣D9753 | 50 | 52,08 | 50 |
Rond 9, som Ö-V, mot Åsa Eriksson - Ulf Wilkenson | Rond 9, som Ö-V, mot Åsa Eriksson - Ulf Wilkenson |
9 | 3NT | N | –2 | ♦6 | -100 | 10 | 83 | 83 | ♠E8♥kn10865♦K1064♣87 | ♠Dkn9732♥-♦kn9♣Dkn962 | ♠E8♥kn10865♦K1064♣87 | 60 | 55,56 | 60 |
Rond 10, som Ö-V, mot Åsa Eriksson - Ulf Wilkenson | Rond 10, som Ö-V, mot Åsa Eriksson - Ulf Wilkenson |
10 | 3NT | Ö | = | ♠10 | -600 | 10 | 83 | 83 | ♠E6♥E107♦Dkn972♣D109 | ♠9742♥KD2♦EK85♣86 | ♠E6♥E107♦Dkn972♣D109 | 70 | 58,33 | 70 |
Rond 11, som Ö-V, mot Sven Nilsson - Gen Gustafsson | Rond 11, som Ö-V, mot Sven Nilsson - Gen Gustafsson |
11 | 4♠ | N | –1 | ♥E | -50 | 12 | 100 | 100 | ♠kn83♥E842♦K10♣K543 | ♠42♥K10976♦kn8743♣6 | ♠kn83♥E842♦K10♣K543 | 82 | 62,12 | 82 |
Rond 12, som Ö-V, mot Sven Nilsson - Gen Gustafsson | Rond 12, som Ö-V, mot Sven Nilsson - Gen Gustafsson |
12 | 4♠ | N | +2 | ♣kn | 680 | 4 | 33 | 33 | ♠E62♥10762♦D752♣kn7 | ♠kn4♥KDkn984♦kn6♣542 | ♠E62♥10762♦D752♣kn7 | 86 | 59,72 | 86 |
Rond 13 | Rond 13 |
13 | Frirond | 7 | 58 | 58 | ♠K107♥E2♦ED43♣K1053 | ♠E98♥D1097♦10987♣84 | ♠K107♥E2♦ED43♣K1053 | 93 | 59,62 | 93 |
Rond 14 | Rond 14 |
14 | Frirond | 7 | 58 | 58 | ♠EKD104♥K9♦Ekn63♣D4 | ♠kn♥87543♦D94♣E1086 | ♠EKD104♥K9♦Ekn63♣D4 | 100 | 59,52 | 100 |
Rond 15, som Ö-V, mot Inga Bud - Jon Lundqvist | Rond 15, som Ö-V, mot Inga Bud - Jon Lundqvist |
15 | 2NT | Ö | +1 | ♦3 | -150 | 4 | 33 | 33 | ♠D72♥EK72♦K10♣K1085 | ♠K10984♥D983♦Dkn62♣- | ♠D72♥EK72♦K10♣K1085 | 104 | 57,78 | 104 |
Rond 16, som Ö-V, mot Inga Bud - Jon Lundqvist | Rond 16, som Ö-V, mot Inga Bud - Jon Lundqvist |
16 | 3NT | N | –1 | ♠7 | -50 | 9 | 75 | 75 | ♠kn97642♥-♦7542♣kn105 | ♠K10♥E742♦K9♣E8643 | ♠kn97642♥-♦7542♣kn105 | 113 | 58,85 | 113 |
Rond 17, som Ö-V, mot Inga-Lis Larsson - Peter Nohrén | Rond 17, som Ö-V, mot Inga-Lis Larsson - Peter Nohrén |
17 | 3♠ | V | +2 | ♥8 | -200 | 2 | 17 | 17 | ♠976♥9652♦E106♣EK4 | ♠EK108542♥K10♦9♣952 | ♠976♥9652♦E106♣EK4 | 115 | 56,37 | 115 |
Rond 18, som Ö-V, mot Inga-Lis Larsson - Peter Nohrén | Rond 18, som Ö-V, mot Inga-Lis Larsson - Peter Nohrén |
18 | 2♠ | N | +1 | ♥8 | 140 | 12 | 100 | 100 | ♠8♥K9873♦54♣kn10543 | ♠Ekn7♥D542♦K32♣D98 | ♠8♥K9873♦54♣kn10543 | 127 | 58,80 | 127 |
Rond 19, som Ö-V, mot Mats Häll - Tony Håkansson | Rond 19, som Ö-V, mot Mats Häll - Tony Håkansson |
19 | 2NT | S | –1 | ♦D | -50 | 8 | 67 | 67 | ♠K103♥K10954♦K108♣kn5 | ♠E98♥732♦Dkn93♣973 | ♠K103♥K10954♦K108♣kn5 | 135 | 59,21 | 135 |
Rond 20, som Ö-V, mot Mats Häll - Tony Håkansson | Rond 20, som Ö-V, mot Mats Häll - Tony Håkansson |
20 | 4NT | Ö | –1 | ♠D | 100 | 1 | 8 | 8 | ♠kn987♥E7♦EKD5♣D85 | ♠K♥D853♦10863♣EK42 | ♠kn987♥E7♦EKD5♣D85 | 136 | 56,67 | 136 |
Rond 21, som Ö-V, mot Åke Lindén - Stig Johansson | Rond 21, som Ö-V, mot Åke Lindén - Stig Johansson |
21 | 3NT | N | +2 | ♦9 | 660 | 0 | 0 | 0 | ♠E10♥865♦ED96♣K973 | ♠8763♥kn10732♦10♣Dkn2 | ♠E10♥865♦ED96♣K973 | 136 | 53,97 | 136 |
Rond 22, som Ö-V, mot Åke Lindén - Stig Johansson | Rond 22, som Ö-V, mot Åke Lindén - Stig Johansson |
22 | 5♣ | V | = | ♥kn | -600 | 9 | 75 | 75 | ♠E♥9842♦kn1092♣K543 | ♠93♥E3♦KD53♣EDkn107 | ♠E♥9842♦kn1092♣K543 | 145 | 54,92 | 145 |
Rond 23, som Ö-V, mot Peter Wester - Dorothy Tägt | Rond 23, som Ö-V, mot Peter Wester - Dorothy Tägt |
23 | 6♦ | V | = | ♥7 | -1370 | 12 | 100 | 100 | ♠63♥2♦D974♣ED9875 | ♠EKkn8♥E4♦Ekn10832♣6 | ♠63♥2♦D974♣ED9875 | 157 | 56,88 | 157 |
Rond 24, som Ö-V, mot Peter Wester - Dorothy Tägt | Rond 24, som Ö-V, mot Peter Wester - Dorothy Tägt |
24 | 3NT | Ö | +2 | ♦3 | -460 | 10 | 83 | 83 | ♠D42♥D109♦EK10♣Kkn102 | ♠Ekn108♥86♦D74♣ED95 | ♠D42♥D109♦EK10♣Kkn102 | 167 | 57,99 | 167 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior