Dalabridgen Vår 3
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
7 | 150,0 | 52,07 | Peter Wester - Dorothy Tägt | Peter Wester Dorothy Tägt | -16,9 | Hedemora BS - Borlänge BK | Hedemora BS Borlänge BK |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 1, som N-S, mot Björn Albihn - Ingela Mille | Rond 1, som N-S, mot Björn Albihn - Ingela Mille |
1 | 4♠x | S | –1 | ♦K | -100 | 2 | 17 | 17 | ♠10973♥E♦kn10842♣D103 | ♠EKD652♥D964♦-♣542 | ♠10973♥E♦kn10842♣D103 | 2 | 16,67 | 2 |
Rond 2, som N-S, mot Björn Albihn - Ingela Mille | Rond 2, som N-S, mot Björn Albihn - Ingela Mille |
2 | 2♥ | Ö | +1 | ♣9 | -140 | 10 | 83 | 83 | ♠D1097632♥1062♦K6♣4 | ♠E8♥D43♦10952♣Kkn93 | ♠D1097632♥1062♦K6♣4 | 12 | 50,00 | 12 |
Rond 3 | Rond 3 |
3 | Frirond | 7 | 58 | 58 | ♠D65♥4♦653♣EKD953 | ♠10873♥Kkn7♦K94♣kn82 | ♠D65♥4♦653♣EKD953 | 19 | 52,78 | 19 |
Rond 4 | Rond 4 |
4 | Frirond | 7 | 58 | 58 | ♠Kkn765♥E954♦65♣74 | ♠E3♥K2♦Dkn98♣98632 | ♠Kkn765♥E954♦65♣74 | 26 | 54,17 | 26 |
Rond 5, som N-S, mot Marianne Löfquist - Monika Savberg | Rond 5, som N-S, mot Marianne Löfquist - Monika Savberg |
5 | 4♥ | V | –3 | ♠E | 150 | 12 | 100 | 100 | ♠EK3♥kn8♦75432♣972 | ♠D104♥K109♦EKkn8♣653 | ♠EK3♥kn8♦75432♣972 | 38 | 63,33 | 38 |
Rond 6, som N-S, mot Marianne Löfquist - Monika Savberg | Rond 6, som N-S, mot Marianne Löfquist - Monika Savberg |
6 | 4♥ | V | –2 | ♣kn | 200 | 7 | 58 | 58 | ♠E10432♥kn5♦E8♣kn1092 | ♠9876♥D62♦763♣K83 | ♠E10432♥kn5♦E8♣kn1092 | 45 | 62,50 | 45 |
Rond 7, som N-S, mot Inga Bud - Jon Lundqvist | Rond 7, som N-S, mot Inga Bud - Jon Lundqvist |
7 | 3NT | V | +3 | ♥4 | -690 | 3 | 25 | 25 | ♠42♥Kkn864♦94♣K962 | ♠E1063♥1052♦32♣D543 | ♠42♥Kkn864♦94♣K962 | 48 | 57,14 | 48 |
Rond 8, som N-S, mot Inga Bud - Jon Lundqvist | Rond 8, som N-S, mot Inga Bud - Jon Lundqvist |
8 | 3♥ | S | = | ♠5 | 140 | 8 | 67 | 67 | ♠8742♥8♦KD6♣D9753 | ♠EKkn♥ED10953♦E43♣6 | ♠8742♥8♦KD6♣D9753 | 56 | 58,33 | 56 |
Rond 9, som N-S, mot Rogert Deiwall - Conny Lindquist | Rond 9, som N-S, mot Rogert Deiwall - Conny Lindquist |
9 | 4♥ | S | –2 | ♣D | -100 | 2 | 17 | 17 | ♠-♥EK97432♦D3♣E1043 | ♠K10654♥D♦E8752♣K5 | ♠-♥EK97432♦D3♣E1043 | 58 | 53,70 | 58 |
Rond 10, som N-S, mot Rogert Deiwall - Conny Lindquist | Rond 10, som N-S, mot Rogert Deiwall - Conny Lindquist |
10 | 2NT | Ö | +1 | ♥4 | -150 | 5 | 42 | 42 | ♠D53♥kn853♦10♣EK542 | ♠Kkn108♥964♦643♣kn73 | ♠D53♥kn853♦10♣EK542 | 63 | 52,50 | 63 |
Rond 11, som N-S, mot Inga-Lis Larsson - Peter Nohrén | Rond 11, som N-S, mot Inga-Lis Larsson - Peter Nohrén |
11 | 4♠ | N | +1 | ♥4 | 450 | 11 | 92 | 92 | ♠EK109♥D3♦D♣ED9872 | ♠D765♥kn5♦E9652♣kn10 | ♠EK109♥D3♦D♣ED9872 | 74 | 56,06 | 74 |
Rond 12, som N-S, mot Inga-Lis Larsson - Peter Nohrén | Rond 12, som N-S, mot Inga-Lis Larsson - Peter Nohrén |
12 | 4♠ | N | +2 | ♥6 | 680 | 8 | 67 | 67 | ♠K10985♥E3♦K10♣KD93 | ♠D73♥5♦E9843♣E1086 | ♠K10985♥E3♦K10♣KD93 | 82 | 56,94 | 82 |
Rond 13, som N-S, mot Birgitta Forsell Näsman - Lars Snibb | Rond 13, som N-S, mot Birgitta Forsell Näsman - Lars Snibb |
13 | 1NT | Ö | +1 | ♠3 | -120 | 9 | 75 | 75 | ♠6♥K8654♦Kkn2♣Dkn96 | ♠Dkn5432♥kn3♦65♣E72 | ♠6♥K8654♦Kkn2♣Dkn96 | 91 | 58,33 | 91 |
Rond 14, som N-S, mot Birgitta Forsell Näsman - Lars Snibb | Rond 14, som N-S, mot Birgitta Forsell Näsman - Lars Snibb |
14 | 2♦ | Ö | = | ♥10 | -90 | 12 | 100 | 100 | ♠76♥EDkn2♦K102♣Kkn32 | ♠98532♥106♦875♣975 | ♠76♥EDkn2♦K102♣Kkn32 | 103 | 61,31 | 103 |
Rond 15, som N-S, mot Mats Häll - Tony Håkansson | Rond 15, som N-S, mot Mats Häll - Tony Håkansson |
15 | 4♥ | V | –2 | ♣D | 100 | 12 | 100 | 100 | ♠E653♥10♦95♣Dkn9762 | ♠kn♥kn654♦E8743♣E43 | ♠E653♥10♦95♣Dkn9762 | 115 | 63,89 | 115 |
Rond 16, som N-S, mot Mats Häll - Tony Håkansson | Rond 16, som N-S, mot Mats Häll - Tony Håkansson |
16 | 3♠x | Ö | –2 | ♦E | 500 | 10 | 83 | 83 | ♠ED83♥Kkn103♦kn♣D972 | ♠5♥D9865♦ED10863♣K | ♠ED83♥Kkn103♦kn♣D972 | 125 | 65,10 | 125 |
Rond 17, som N-S, mot Joyce Fahlstad - Britt-Marie Gallon | Rond 17, som N-S, mot Joyce Fahlstad - Britt-Marie Gallon |
17 | 4♠ | V | = | ♦2 | -420 | 6 | 50 | 50 | ♠Dkn♥Ekn87♦75432♣D8 | ♠3♥D43♦KDkn8♣kn10763 | ♠Dkn♥Ekn87♦75432♣D8 | 131 | 64,22 | 131 |
Rond 18, som N-S, mot Joyce Fahlstad - Britt-Marie Gallon | Rond 18, som N-S, mot Joyce Fahlstad - Britt-Marie Gallon |
18 | 4♠ | S | +1 | ♥4 | 650 | 8 | 67 | 67 | ♠K963♥E♦ED876♣EK2 | ♠D10542♥kn106♦kn109♣76 | ♠K963♥E♦ED876♣EK2 | 139 | 64,35 | 139 |
Rond 19, som N-S, mot Åke Lindén - Stig Johansson | Rond 19, som N-S, mot Åke Lindén - Stig Johansson |
19 | 2NT | S | = | ♥2 | 120 | 9 | 75 | 75 | ♠kn765♥D86♦642♣842 | ♠D42♥Ekn♦E75♣EKD106 | ♠kn765♥D86♦642♣842 | 148 | 64,91 | 148 |
Rond 20, som N-S, mot Åke Lindén - Stig Johansson | Rond 20, som N-S, mot Åke Lindén - Stig Johansson |
20 | 3NT | Ö | +1 | ♠D | -630 | 6 | 50 | 50 | ♠E106532♥K106♦kn97♣7 | ♠D4♥kn942♦42♣kn10963 | ♠E106532♥K106♦kn97♣7 | 154 | 64,17 | 154 |
Rond 21, som N-S, mot Mariann Eriksson - Anita Solin | Rond 21, som N-S, mot Mariann Eriksson - Anita Solin |
21 | 3♦ | N | +1 | ♣3 | 130 | 3 | 25 | 25 | ♠D952♥EKD4♦42♣E108 | ♠Kkn4♥9♦Kkn8753♣654 | ♠D952♥EKD4♦42♣E108 | 157 | 62,30 | 157 |
Rond 22, som N-S, mot Mariann Eriksson - Anita Solin | Rond 22, som N-S, mot Mariann Eriksson - Anita Solin |
22 | 5♠x | S | –1 | ♥E | -100 | 8 | 67 | 67 | ♠kn10642♥kn10♦874♣862 | ♠KD875♥KD765♦E6♣9 | ♠kn10642♥kn10♦874♣862 | 165 | 62,50 | 165 |
Rond 23, som N-S, mot Annelie Ström - Lisbet Mattsson | Rond 23, som N-S, mot Annelie Ström - Lisbet Mattsson |
23 | 6♦ | V | = | ♥7 | -1370 | 0 | 0 | 0 | ♠D♥Kkn109765♦K5♣kn104 | ♠1097542♥D83♦6♣K32 | ♠D♥Kkn109765♦K5♣kn104 | 165 | 59,78 | 165 |
Rond 24, som N-S, mot Annelie Ström - Lisbet Mattsson | Rond 24, som N-S, mot Annelie Ström - Lisbet Mattsson |
24 | 3NT | Ö | +2 | ♦3 | -460 | 2 | 17 | 17 | ♠93♥K7542♦8♣87643 | ♠K765♥Ekn3♦kn96532♣- | ♠93♥K7542♦8♣87643 | 167 | 57,99 | 167 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior