Svenska Cupen 2024 - Rond 5

Spelperiod: 13 Jun - 18 Aug

Visa distrikt

Matchurval:   Visa alla    Rapporterade    Återstående

DISTRIKT DISTRIKT DISTRIKT
Bohuslän-Dals BF (2)Jönköpings läns BF (2)Upplands BF (3)
Dalabridgen (3)Medelpads BFVärmland-Dals BF (2)
Gotlands BF (1)Mälardalens BF (3)Västerbottens BF (1)
Gävleborgs BF (3)Norrbottens BF (2)Västergötlands BF (3)
Göteborgs BF (4)Skånes BF (8)Ångermanlands BF
Hallands BF (5)Stockholms BF (7)Örebro läns BF (4)
Jämtland-Härjedalen (1)Sydöstra Sveriges BF (5)Östra Mellansvenska (5)
64 matcher

Bohuslän-Dals BF

Gråberg Gråberg vs. Lille Skutt Spelort
Vänersborg
Lille Skutt
Roger 69 Roger vs. BALEK Roger Spelort
Dingle
BALEK 36
Välj distrikt

Dalabridgen

Zarathustra Zarathustra vs. TREEAB Spelort
Mora
TREEAB
Autoform 70 Autoform vs. Hälls änglar Autoform Spelort
Malung
Hälls änglar 28
PJO PJO vs. FC Ludvika Spelort
Borlänge
FC Ludvika
Välj distrikt

Gotlands BF

Limestone 78 Limestone vs. JETI Limestone Spelort
Visby
JETI 54
Välj distrikt

Gävleborgs BF

Prego Prego vs. BULL Spelort
Bollnäs
BULL
Zmrzlina Zmrzlina vs. Hit a Worm Spelort
Gävle
Hit a Worm
SNIPERS 57 SNIPERS vs. Finess SNIPERS Spelort
Gävle
Finess 22
Välj distrikt

Göteborgs BF

Deadwood 29 Deadwood vs. Timet Timet Spelort
Alingsås
Timet 37
Fem stoppar spöktåget Fem stoppar spöktåget vs. Lonley heart club team Spelort
Göteborg
Lonley heart club team
Cosmos Cosmos vs. Squeeze your hand Spelort
Göteborg
Squeeze your hand
Kungsbacka 2 9 Kungsbacka 2 vs. Bunk Bunk Spelort
Kungsbacka
Bunk 98
Välj distrikt

Hallands BF

Regina Regina vs. Bomber och Granater Spelort
Ullared
Bomber och Granater
Nissan 57 Nissan vs. Tff Tff Spelort
Halmstad
Tff 76
Albrekts T-Bone Albrekts T-Bone vs. Bobbo och gnuttarna Spelort
Varberg
Bobbo och gnuttarna
BK Albrekts WHAL 38 BK Albrekts WHAL vs. Albrekts 657805 Albrekts 657805 Spelort
Varberg
Albrekts 657805 71
Albrekts Budbärarna Albrekts Budbärarna vs. Värö Bengt Spelort
Varberg
Värö Bengt
Välj distrikt

Jämtland-Härjedalens BF

Team Ångsta 50 Team Ångsta vs. CornerRoots Team Ångsta Spelort
Östersund
CornerRoots 29
Välj distrikt

Jönköpings läns BF

Team Högland 52 Team Högland vs. Prefabsystem Syd Prefabsystem Syd Spelort
Sävsjö
Prefabsystem Syd 53
Collryd Collryd vs. Rockfolket Spelort
Bredaryd
Rockfolket
Välj distrikt

Mälardalens BF

ABB 21 41 ABB 21 vs. Jokrarna ABB 21 Spelort
Västerås
Jokrarna 33
Smedstaden Smedstaden vs. Dream Team Spelort
Eskilstuna
Dream Team
Jösses Gossar 38 Jösses Gossar vs. JGR - Jag måste ringa Carina JGR - Jag måste ringa Carina Spelort
Avesta
JGR - Jag måste ringa Carina 77
Välj distrikt

Norrbottens BF

Paper Moon 65 Paper Moon vs. Kroken Paper Moon Spelort
Luleå
Kroken 44
Inge Waller 119 Inge Waller vs. GSG Inge Waller Spelort
Luleå
GSG 28
Välj distrikt

Skånes BF

Jannes gäng 37 Jannes gäng vs. YNWA Jannes gäng Spelort
Hässleholm
YNWA 33
Rafraf Rafraf vs. Sonjas Pågar Spelort
Gärds Köpinge
Sonjas Pågar
Bosse Larsson Bosse Larsson vs. Malmöveteranerna Spelort
Malmö
Malmöveteranerna
Molter 42 Molter vs. Skånemix Skånemix Spelort
Malmö
Skånemix 96
KLÅCK KLÅCK vs. Hoppet Spelort
Malmö
Hoppet
Roy Orbison Roy Orbison vs. 60 med omnejd Spelort
Malmö
60 med omnejd
BK Tre Sang Sven BK Tre Sang Sven vs. MUNKA Spelort
Helsingborg
MUNKA
Yes 42 Yes vs. 4 Säkra Stick 4 Säkra Stick Spelort
Höganäs
4 Säkra Stick 47
Välj distrikt

Stockholms BF

Anna och gubbarna Anna och gubbarna vs. Team Tomas Spelort
Solna
Team Tomas
På Tur På Tur vs. Bosses bomboclaat Spelort
Lidingö
Bosses bomboclaat
Copperfields Copperfields vs. Hött o Bött Spelort
Haninge
Hött o Bött
CUEBIDS com CUEBIDS com vs. Ludde Spelort
Älta
Ludde
Cood Life 78 Cood Life vs. Lansson blandar om Cood Life Spelort
Huddinge
Lansson blandar om 30
Norsken Norsken vs. Spintop Ventures Spelort
Stockholm
Spintop Ventures
TopGun TopGun vs. Valle Spelort
Stockholm
Valle
Välj distrikt

Sydöstra Sveriges BF

Karlskrona 1 Karlskrona 1 vs. Helvic Spelort
Sturkö
Helvic
Emmaboda BK 71 Emmaboda BK vs. Otown homies Emmaboda BK Spelort
Emmaboda
Otown homies 28
Småkusinerna 72 Småkusinerna vs. ÖBBA 1 Småkusinerna Spelort
Ronneby
ÖBBA 1 27
Hov1 Hov1 vs. Växjöbridgen Tomas Spelort
Växjö
Växjöbridgen Tomas
Carstens Kofötter 43 Carstens Kofötter vs. Surprise Carstens Kofötter Spelort
Sölvesborg
Surprise 26
Välj distrikt

Upplands BF

Lag Sjöqvist Lag Sjöqvist vs. Kallbloden Spelort
Uppsala
Kallbloden
Greven Greven vs. Köp En Sol Spelort
Uppsala
Köp En Sol
Skalman Skalman vs. Skottarna Spelort
Knivsta
Skottarna
Välj distrikt

Västergötlands BF

Skövde Björnes Magasin Skövde Björnes Magasin vs. Gullvi Spelort
Skövde
Gullvi
Aspanäs C Aspanäs C vs. Budgivarna Spelort
Borås
Budgivarna
Veteranerna Veteranerna vs. Englunds Vänner Spelort
Borås
Englunds Vänner
Välj distrikt

Västerbottens BF

Bazinga Bazinga vs. Tetris Spelort
Umeå
Tetris
Välj distrikt

Värmland-Dals BF

Åmål Hulta 42 Åmål Hulta vs. Zingo Zingo Spelort
Säffle
Zingo 46
Make my Day 56 Make my Day vs. Rörets röra Rörets röra Spelort
Karlstad
Rörets röra 60
Välj distrikt

Örebro läns BF

Knuten Knuten vs. Ruterknekt Spelort
Fjugesta
Ruterknekt
Den långa vägen 48 Den långa vägen vs. WoW WoW Spelort
Askersund
WoW 91
EN NYPA FRESTELSE EN NYPA FRESTELSE vs. Maskarna Spelort
Lindesberg
Maskarna
BK Gröna Kvistar BK Gröna Kvistar vs. En mask för mycket Spelort
Örebro
En mask för mycket
Välj distrikt

Östra Mellansvenska BF

Team Zang Team Zang vs. Kisagrabbarna Spelort
Linköping
Kisagrabbarna
Klöver 8 7 Klöver 8 vs. Lirarna Lirarna Spelort
Motala
Lirarna 105
BK Sang 60 BK Sang vs. Nyköpings Gästabud BK Sang Spelort
Oxelösund
Nyköpings Gästabud 54
Sangri-La Sangri-La vs. Dyra Englund Spelort
Nyköping
Dyra Englund
Gnesta Gnesta vs. Strängnäs BK Gripen1 Spelort
Gnesta
Strängnäs BK Gripen1
Välj distrikt