Guldgruvan C
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|
14 | 414,5 | 47,76 | Pontus Silow - Peter Carlsson | Pontus Silow Peter Carlsson | BK S:t Erik | BK S:t Erik |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 1, som Ö-V, mot Rolf Scherdin - Sune Fager | Rond 1, som Ö-V, mot Rolf Scherdin - Sune Fager |
1 | 4♠ | S | = | ♥K | 420 | 1 | 7 | 7 | ♠75♥D109543♦32♣EK10 | ♠kn102♥K6♦ED8♣kn9853 | ♠75♥D109543♦32♣EK10 | 1 | 7,14 | 1 |
2 | 1NT | V | –1 | ♠2 | 50 | 0 | 0 | 0 | ♠D763♥D63♦kn73♣1062 | ♠K10♥K984♦ED8♣Dkn83 | ♠D763♥D63♦kn73♣1062 | 1 | 3,57 | 1 |
Rond 2, som Ö-V, mot Ulf Henriksson - Thomas Johnsson | Rond 2, som Ö-V, mot Ulf Henriksson - Thomas Johnsson |
3 | 2♠ | S | +2 | ♦kn | 170 | 6 | 43 | 43 | ♠EK2♥EKD7♦83♣kn982 | ♠D8♥8532♦kn1095♣1064 | ♠EK2♥EKD7♦83♣kn982 | 7 | 16,67 | 7 |
4 | 1NT | Ö | +1 | ♣D | -120 | 2 | 14 | 14 | ♠D92♥EK42♦kn97♣984 | ♠K63♥8♦K854♣EK1075 | ♠D92♥EK42♦kn97♣984 | 9 | 16,07 | 9 |
Rond 3, som Ö-V, mot Gun Karlsson - Royne Gustavsson | Rond 3, som Ö-V, mot Gun Karlsson - Royne Gustavsson |
5 | 4♦x | N | –2 | ♥7 | -500 | 12 | 86 | 86 | ♠EK109♥K87♦KDkn4♣kn9 | ♠kn73♥Dkn95♦63♣D1053 | ♠EK109♥K87♦KDkn4♣kn9 | 21 | 30,00 | 21 |
6 | 3♦x | Ö | –1 | ♠3 | 200 | 5 | 36 | 36 | ♠Dkn98♥ED9♦kn1083♣K5 | ♠762♥7432♦ED72♣E3 | ♠Dkn98♥ED9♦kn1083♣K5 | 26 | 30,95 | 26 |
Rond 4, som Ö-V, mot Mats Häll - Erik Franzén | Rond 4, som Ö-V, mot Mats Häll - Erik Franzén |
7 | 4♥x | S | = | ♣E | 790 | 0 | 0 | 0 | ♠D97♥6♦ED9862♣843 | ♠Ekn62♥97♦K1074♣EKkn | ♠D97♥6♦ED9862♣843 | 26 | 26,53 | 26 |
8 | 2♠ | V | +2 | ♦E | -170 | 6 | 43 | 43 | ♠52♥K963♦64♣EK754 | ♠EK108743♥kn2♦Dkn♣kn3 | ♠52♥K963♦64♣EK754 | 32 | 28,57 | 32 |
Rond 5, som N-S, mot Bengt Bergstén - Jordan Gachev | Rond 5, som N-S, mot Bengt Bergstén - Jordan Gachev |
9 | 2♦ | S | +2 | ♠D | 130 | 4 | 29 | 29 | ♠K3♥kn10865♦kn10♣ED98 | ♠E76♥72♦KD9732♣K3 | ♠K3♥kn10865♦kn10♣ED98 | 36 | 28,57 | 36 |
10 | 4♥ | V | +1 | ♠5 | -650 | 2 | 14 | 14 | ♠975♥K♦8763♣KD954 | ♠Kkn8432♥Ekn2♦54♣76 | ♠975♥K♦8763♣KD954 | 38 | 27,14 | 38 |
Rond 6, som N-S, mot Mattias Weiler - Tommy Westman | Rond 6, som N-S, mot Mattias Weiler - Tommy Westman |
11 | 1NT | Ö | = | ♥6 | -90 | 4 | 29 | 29 | ♠D984♥E432♦kn102♣E3 | ♠105♥Dkn65♦D765♣K104 | ♠D984♥E432♦kn102♣E3 | 42 | 27,27 | 42 |
12 | 2♣ | N | = | ♥K | 90 | 0 | 0 | 0 | ♠E42♥Dkn96♦6♣ED763 | ♠kn8653♥E103♦E103♣104 | ♠E42♥Dkn96♦6♣ED763 | 42 | 25,00 | 42 |
Rond 7, som N-S, mot Olle Wademark - Jan Selberg | Rond 7, som N-S, mot Olle Wademark - Jan Selberg |
13 | 5♠ | N | = | ♥4 | 650 | 7 | 50 | 50 | ♠D8632♥Dkn82♦5♣Kkn10 | ♠Kkn109♥EK10♦8♣ED954 | ♠D8632♥Dkn82♦5♣Kkn10 | 49 | 26,92 | 49 |
14 | 2♠ | Ö | –1 | ♣2 | 50 | 8 | 57 | 57 | ♠Ekn92♥1086♦D1082♣E9 | ♠K4♥5432♦9765♣K72 | ♠Ekn92♥1086♦D1082♣E9 | 57 | 29,08 | 57 |
Rond 8, som Ö-V, mot Anders Ljung - Tore Stormo | Rond 8, som Ö-V, mot Anders Ljung - Tore Stormo |
15 | 3♣ | V | +2 | ♥K | -150 | 14 | 100 | 100 | ♠D5♥kn3♦D98753♣952 | ♠82♥ED108♦kn♣EKD864 | ♠D5♥kn3♦D98753♣952 | 71 | 33,81 | 71 |
16 | 3♦ | S | –1 | ♠E | -50 | 3 | 21 | 21 | ♠K97♥987♦65♣Kkn932 | ♠E10854♥EDkn543♦8♣D | ♠K97♥987♦65♣Kkn932 | 74 | 33,04 | 74 |
Rond 9, som N-S, mot Simon Hult - Simon Ekenberg | Rond 9, som N-S, mot Simon Hult - Simon Ekenberg |
17 | 3♥ | S | +1 | ♣4 | 170 | 3 | 21 | 21 | ♠kn832♥K76♦109542♣5 | ♠K75♥ED432♦EKD♣96 | ♠kn832♥K76♦109542♣5 | 77 | 32,35 | 77 |
18 | 4♥ | N | –1 | ♦4 | -100 | 3 | 21 | 21 | ♠7♥Kkn972♦KDkn♣K754 | ♠EK1092♥D1065♦93♣103 | ♠7♥Kkn972♦KDkn♣K754 | 80 | 31,75 | 80 |
Rond 10, som Ö-V, mot Jim Thorngren - Katarina Billefjord Thorngren | Rond 10, som Ö-V, mot Jim Thorngren - Katarina Billefjord Thorngren |
19 | 6♥ | V | –1 | ♠E | 100 | 2 | 14 | 14 | ♠KD74♥ED96♦E10532♣- | ♠kn♥kn1084♦kn87♣EKkn32 | ♠KD74♥ED96♦E10532♣- | 82 | 30,83 | 82 |
20 | 4♠ | V | = | ♥E | -620 | 6 | 43 | 43 | ♠E982♥K♦K10732♣D54 | ♠kn10654♥D74♦5♣EKkn10 | ♠E982♥K♦K10732♣D54 | 88 | 31,43 | 88 |
Rond 11, som Ö-V, mot Ida Grönkvist - Peter Swensson | Rond 11, som Ö-V, mot Ida Grönkvist - Peter Swensson |
21 | 3NT | V | +2 | ♥2 | -460 | 13 | 93 | 93 | ♠kn974♥EKD105♦D7♣D6 | ♠KD53♥6♦Kkn85♣Ekn53 | ♠kn974♥EKD105♦D7♣D6 | 101 | 34,35 | 101 |
22 | 1NTx | N | = | ♥3 | 180 | 4 | 29 | 29 | ♠EDkn7♥kn8643♦93♣84 | ♠9♥E109♦Dkn1084♣K732 | ♠EDkn7♥kn8643♦93♣84 | 105 | 34,09 | 105 |
Rond 12, som N-S, mot Anette Svenningsson - Monica Johanson | Rond 12, som N-S, mot Anette Svenningsson - Monica Johanson |
23 | 5♥ | Ö | = | ♠E | -650 | 8 | 57 | 57 | ♠743♥kn6♦K8653♣kn105 | ♠EK8♥D7♦1074♣87643 | ♠743♥kn6♦K8653♣kn105 | 113 | 35,09 | 113 |
24 | 2♠ | S | –1 | ♦kn | -50 | 6 | 43 | 43 | ♠5♥E10973♦E75♣ED52 | ♠Dkn763♥5♦D863♣Kkn8 | ♠5♥E10973♦E75♣ED52 | 119 | 35,42 | 119 |
Rond 13, som N-S, mot Johan Upmark - Suzanne Larsson | Rond 13, som N-S, mot Johan Upmark - Suzanne Larsson |
25 | 3NT | V | = | ♠2 | -600 | 4 | 29 | 29 | ♠D10762♥kn♦10942♣EK5 | ♠Ekn4♥106♦K8653♣kn63 | ♠D10762♥kn♦10942♣EK5 | 123 | 35,14 | 123 |
26 | 4♠ | V | = | ♦4 | -620 | 7 | 50 | 50 | ♠-♥E9742♦D10754♣K64 | ♠KD93♥kn103♦9862♣52 | ♠-♥E9742♦D10754♣K64 | 130 | 35,71 | 130 |
Rond 14, som Ö-V, mot Sören Westling - Martin Lundberg | Rond 14, som Ö-V, mot Sören Westling - Martin Lundberg |
27 | 6♥ | S | –2 | ♦K | -100 | 13 | 93 | 93 | ♠K8752♥5♦95♣EDkn86 | ♠94♥kn98♦KD742♣1097 | ♠K8752♥5♦95♣EDkn86 | 143 | 37,83 | 143 |
28 | 1NT | S | –1 | ♣4 | -100 | 7 | 50 | 50 | ♠105♥K1072♦KD64♣Dkn3 | ♠Dkn63♥8♦1075♣E9765 | ♠105♥K1072♦KD64♣Dkn3 | 150 | 38,27 | 150 |
Rond 15, som N-S, mot Lena Westman - Ylva Johansson | Rond 15, som N-S, mot Lena Westman - Ylva Johansson |
29 | 3♣ | Ö | –2 | ♦K | 200 | 13 | 93 | 93 | ♠K98654♥K53♦85♣kn8 | ♠E72♥1062♦EKD4♣652 | ♠K98654♥K53♦85♣kn8 | 163 | 40,15 | 163 |
30 | 6♣ | N | +1 | ♠5 | 940 | 12 | 86 | 86 | ♠K83♥2♦Dkn4♣Dkn7632 | ♠ED7♥D♦EK963♣EK108 | ♠K83♥2♦Dkn4♣Dkn7632 | 175 | 41,67 | 175 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior