Partävling tisdag.
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
11 | 207,7 | 49,93 | Ulla Johnsson - Viveca Dettmark | Ulla Johnsson Viveca Dettmark | 27,9 | Kristianstads BK | Kristianstads BK |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 11, som N-S, mot Nina Schain - Eva Haglund | Rond 11, som N-S, mot Nina Schain - Eva Haglund |
1 | 2♠ | S | +1 | ♦7 | 140 | 16 | 100 | 100 | ♠kn9♥Ekn84♦D65♣10543 | ♠D8742♥D65♦kn2♣EK6 | ♠kn9♥Ekn84♦D65♣10543 | 16 | 100,0 | 16 |
2 | 2♠ | S | +1 | ♦6 | 140 | 16 | 100 | 100 | ♠kn72♥KD982♦D5♣754 | ♠10♥kn103♦E73♣Dkn10932 | ♠kn72♥KD982♦D5♣754 | 32 | 100,0 | 32 |
Rond 12, som N-S, mot Eva Berlin - Eva Holm | Rond 12, som N-S, mot Eva Berlin - Eva Holm |
3 | 3♥ | V | –1 | ♣8 | 100 | 12 | 75 | 75 | ♠D985♥E94♦92♣8742 | ♠Ekn63♥kn5♦6♣EDkn1065 | ♠D985♥E94♦92♣8742 | 44 | 91,67 | 44 |
4 | 2♣ | S | = | ♦5 | 90 | 4 | 25 | 25 | ♠E32♥D972♦984♣854 | ♠D74♥E654♦K♣EKDkn6 | ♠E32♥D972♦984♣854 | 48 | 75,00 | 48 |
Rond 13, som Ö-V, mot Marie-Louise Lönnquist - Rune Gunnarsson | Rond 13, som Ö-V, mot Marie-Louise Lönnquist - Rune Gunnarsson |
5 | 4♥ | N | = | ♠6 | 620 | 5 | 31 | 31 | ♠6♥72♦E10832♣kn10942 | ♠Dkn97♥kn65♦kn9654♣K | ♠6♥72♦E10832♣kn10942 | 53 | 66,25 | 53 |
6 | 3♠ | V | = | ♣E | -140 | 11 | 69 | 69 | ♠kn2♥E9♦EKD2♣109762 | ♠KD10876♥763♦843♣8 | ♠kn2♥E9♦EKD2♣109762 | 64 | 66,67 | 64 |
Rond 1, som N-S, mot Birgitta Olsson - Elsa Nyström | Rond 1, som N-S, mot Birgitta Olsson - Elsa Nyström |
7 | 4♠ | S | –3 | ♦2 | -300 | 0 | 0 | 0 | ♠KD86♥63♦Ekn8♣kn432 | ♠Ekn94♥Ekn9854♦9♣65 | ♠KD86♥63♦Ekn8♣kn432 | 64 | 57,14 | 64 |
8 | 3NT | V | –2 | ♦2 | 100 | 16 | 100 | 100 | ♠1073♥52♦1086532♣kn2 | ♠D95♥Ekn1097♦kn♣K953 | ♠1073♥52♦1086532♣kn2 | 80 | 62,50 | 80 |
Rond 2, som N-S, mot Eva Levin - Margareta Olsson | Rond 2, som N-S, mot Eva Levin - Margareta Olsson |
9 | 3♥ | Ö | –1 | ♠K | 100 | 2 | 13 | 13 | ♠D9742♥K8♦Dkn74♣84 | ♠EK53♥kn73♦E102♣1032 | ♠D9742♥K8♦Dkn74♣84 | 82 | 56,94 | 82 |
10 | 3NT | N | = | ♣D | 600 | 8 | 50 | 50 | ♠D5♥Ekn3♦KDkn4♣EK76 | ♠1032♥K102♦E9875♣83 | ♠D5♥Ekn3♦KDkn4♣EK76 | 90 | 56,25 | 90 |
Rond 3 | Rond 3 |
11 | Frirond | 6,9 | 43 | 43 | ♠Dkn7♥97543♦EK4♣E10 | ♠2♥EKDkn8♦D96♣D854 | ♠Dkn7♥97543♦EK4♣E10 | 96,9 | 55,06 | 96,9 |
Rond 3 | Rond 3 |
12 | Frirond | 6,9 | 43 | 43 | ♠E1032♥K62♦kn943♣32 | ♠9♥10954♦E87♣EK964 | ♠E1032♥K62♦kn943♣32 | 103,8 | 54,06 | 103,8 |
Rond 4, som N-S, mot Ido Leden - Birgitta Leden | Rond 4, som N-S, mot Ido Leden - Birgitta Leden |
13 | 2♥ | Ö | –1 | ♦E | 100 | 9 | 56 | 56 | ♠K93♥Dkn85♦10872♣K8 | ♠Dkn107♥E7♦E63♣kn1064 | ♠K93♥Dkn85♦10872♣K8 | 112,8 | 54,23 | 112,8 |
14 | 4♠ | N | –2 | ♥2 | -100 | 6 | 38 | 38 | ♠98653♥E9♦Dkn62♣104 | ♠EKD10♥D3♦854♣Dkn93 | ♠98653♥E9♦Dkn62♣104 | 118,8 | 53,04 | 118,8 |
Rond 5, som Ö-V, mot Inga-Lill Persson - Ann-Marie Johnsson | Rond 5, som Ö-V, mot Inga-Lill Persson - Ann-Marie Johnsson |
15 | 3NT | V | –1 | ♦kn | 50 | 3 | 19 | 19 | ♠E42♥E532♦KD3♣kn52 | ♠KD106♥D76♦62♣EK74 | ♠E42♥E532♦KD3♣kn52 | 121,8 | 50,75 | 121,8 |
16 | 6NT | S | +1 | ♥9 | 1020 | 7 | 44 | 44 | ♠10984♥D7♦10642♣953 | ♠763♥kn1086♦kn53♣1064 | ♠10984♥D7♦10642♣953 | 128,8 | 50,31 | 128,8 |
Rond 6, som N-S, mot Jan Persson - Tommy Hagelin | Rond 6, som N-S, mot Jan Persson - Tommy Hagelin |
17 | 1NT | Ö | +1 | ♠9 | -120 | 4 | 25 | 25 | ♠64♥E72♦D865♣E976 | ♠kn9532♥kn98♦Kkn10♣D4 | ♠64♥E72♦D865♣E976 | 132,8 | 48,82 | 132,8 |
18 | 3♥ | V | +3 | ♠4 | -230 | 10 | 63 | 63 | ♠D1043♥952♦543♣D32 | ♠Ekn9876♥D106♦K♣1086 | ♠D1043♥952♦543♣D32 | 142,8 | 49,58 | 142,8 |
Rond 7, som N-S, mot Glenn Johansson - Mats Blom | Rond 7, som N-S, mot Glenn Johansson - Mats Blom |
19 | 3NT | S | –1 | ♠5 | -50 | 0 | 0 | 0 | ♠D8♥K107♦Dkn76532♣E | ♠K1072♥E85♦K8♣K1083 | ♠D8♥K107♦Dkn76532♣E | 142,8 | 46,97 | 142,8 |
20 | 2NT | Ö | = | ♠7 | -120 | 1 | 6 | 6 | ♠Kkn♥Kkn1084♦kn963♣87 | ♠107654♥D3♦7♣KDkn102 | ♠Kkn♥Kkn1084♦kn963♣87 | 143,8 | 44,94 | 143,8 |
Rond 8, som Ö-V, mot Marianne Berglund - Inga Fröjdh | Rond 8, som Ö-V, mot Marianne Berglund - Inga Fröjdh |
21 | 2♠ | N | = | ♦4 | 110 | 1 | 6 | 6 | ♠E763♥KD97♦1084♣Dkn | ♠kn5♥kn42♦KD65♣K963 | ♠E763♥KD97♦1084♣Dkn | 144,8 | 43,10 | 144,8 |
22 | 3NT | V | +1 | ♦7 | -630 | 15 | 94 | 94 | ♠kn4♥EDkn43♦kn109♣974 | ♠ED72♥K7♦K642♣E108 | ♠kn4♥EDkn43♦kn109♣974 | 159,8 | 45,40 | 159,8 |
Rond 9, som Ö-V, mot Sonja Söräng - Arna Östh | Rond 9, som Ö-V, mot Sonja Söräng - Arna Östh |
23 | 3NT | V | = | ♣5 | -600 | 11 | 69 | 69 | ♠D♥ED7♦E97652♣D86 | ♠EK10982♥kn103♦D4♣93 | ♠D♥ED7♦E97652♣D86 | 170,8 | 46,41 | 170,8 |
24 | 3NT | N | +1 | ♦6 | 430 | 6 | 38 | 38 | ♠10432♥kn943♦kn106♣kn8 | ♠D65♥-♦EK9832♣10963 | ♠10432♥kn943♦kn106♣kn8 | 176,8 | 46,04 | 176,8 |
Rond 10, som N-S, mot Bengt Nilsson - Rolf Abrahamsson | Rond 10, som N-S, mot Bengt Nilsson - Rolf Abrahamsson |
25 | 4♥ | S | = | ♣5 | 420 | 0 | 0 | 0 | ♠108♥Dkn73♦kn1062♣EK3 | ♠KD753♥EK84♦EK4♣7 | ♠108♥Dkn73♦kn1062♣EK3 | 176,8 | 44,20 | 176,8 |
26 | 4♠ | N | +2 | ♥K | 680 | 3 | 19 | 19 | ♠Dkn109753♥9♦E82♣98 | ♠EK6♥E85♦kn103♣EKD7 | ♠Dkn109753♥9♦E82♣98 | 179,8 | 43,22 | 179,8 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior