Partävling hcp
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 143,3 | 59,71 | Leif Olsson - Britta Andersson | Leif Olsson Britta Andersson | 2,3 | Uddevalla BF | Uddevalla BF |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 1, som Ö-V, mot Lisbeth Johnsson - Kärsti Mossberg-Martins | Rond 1, som Ö-V, mot Lisbeth Johnsson - Kärsti Mossberg-Martins |
1 | 2♠ | N | –1 | ♦4 | -50 | 11 | 92 | 92 | ♠K♥10973♦E84♣K8654 | ♠D53♥EK5♦9765♣kn73 | ♠K♥10973♦E84♣K8654 | 11 | 91,67 | 11 |
2 | 4♥ | N | –1 | ♣8 | -100 | 12 | 100 | 100 | ♠kn3♥kn854♦K985♣D86 | ♠K1076♥9♦1063♣E9532 | ♠kn3♥kn854♦K985♣D86 | 23 | 95,83 | 23 |
Rond 8, som Ö-V, mot Håkan Hansson - Ronny Olsson | Rond 8, som Ö-V, mot Håkan Hansson - Ronny Olsson |
3 | 4♠ | Ö | –1 | ♣7 | 100 | 7 | 58 | 58 | ♠EDkn3♥764♦Kkn♣KD52 | ♠K1052♥Ekn♦9864♣986 | ♠EDkn3♥764♦Kkn♣KD52 | 30 | 83,33 | 30 |
4 | Pass | 12 | 100 | 100 | ♠Dkn2♥964♦EKkn♣kn1053 | ♠K73♥83♦952♣87642 | ♠Dkn2♥964♦EKkn♣kn1053 | 42 | 87,50 | 42 |
Rond 2, som N-S, mot Ingalill Stridsberg - Sonia Cedergren | Rond 2, som N-S, mot Ingalill Stridsberg - Sonia Cedergren |
5 | 4♥ | Ö | –2 | ♣D | 100 | 11 | 92 | 92 | ♠KD75♥kn3♦96♣Ekn983 | ♠E1094♥97♦E732♣D75 | ♠KD75♥kn3♦96♣Ekn983 | 53 | 88,33 | 53 |
6 | 2♥ | S | = | ♠3 | 110 | 7 | 58 | 58 | ♠K10♥E52♦D92♣K9653 | ♠5♥KDkn3♦Ekn6543♣kn8 | ♠K10♥E52♦D92♣K9653 | 60 | 83,33 | 60 |
Rond 9, som N-S, mot Anna-Lena Jacobson - Gudrun Målberg | Rond 9, som N-S, mot Anna-Lena Jacobson - Gudrun Målberg |
7 | 3♠ | Ö | +2 | ♠3 | -200 | 3 | 25 | 25 | ♠E87♥D107♦KDkn109♣32 | ♠43♥Kkn6532♦75♣1098 | ♠E87♥D107♦KDkn109♣32 | 63 | 75,00 | 63 |
8 | 2NT | Ö | –1 | ♥4 | 50 | 8 | 67 | 67 | ♠E107♥EK87♦K7♣D1063 | ♠kn6♥1094♦108652♣972 | ♠E107♥EK87♦K7♣D1063 | 71 | 73,96 | 71 |
Rond 4, som Ö-V, mot Lennart Karlsson - Rosemarie Qvist-Gontowski | Rond 4, som Ö-V, mot Lennart Karlsson - Rosemarie Qvist-Gontowski |
9 | 3♣ | N | +2 | ♥kn | 150 | 10 | 83 | 83 | ♠10954♥KDkn53♦D73♣9 | ♠Ekn7♥76♦kn10954♣732 | ♠10954♥KDkn53♦D73♣9 | 81 | 75,00 | 81 |
10 | 3♦ | Ö | +3 | ♠kn | -170 | 6 | 50 | 50 | ♠3♥8♦Kkn1098743♣K74 | ♠D5♥K10763♦E2♣E652 | ♠3♥8♦Kkn1098743♣K74 | 87 | 72,50 | 87 |
Rond 10, som Ö-V, mot Rolf Björk - Leif Andersson | Rond 10, som Ö-V, mot Rolf Björk - Leif Andersson |
11 | 5♣x | N | –2 | ♠D | -300 | 12 | 100 | 100 | ♠KD10♥D98♦109632♣86 | ♠E8762♥E10642♦4♣109 | ♠KD10♥D98♦109632♣86 | 99 | 75,00 | 99 |
12 | 2♣ | Ö | = | ♦5 | -90 | 8 | 67 | 67 | ♠K♥D9♦K9743♣Ekn852 | ♠D8♥1086432♦E2♣KD3 | ♠K♥D9♦K9743♣Ekn852 | 107 | 74,31 | 107 |
Rond 5, som N-S, mot Siw Andersson - Gerd Andersson | Rond 5, som N-S, mot Siw Andersson - Gerd Andersson |
13 | 2♠ | N | –2 | ♥K | -200 | 1 | 8 | 8 | ♠K82♥D53♦Dkn8♣EK43 | ♠kn10965♥97642♦95♣5 | ♠K82♥D53♦Dkn8♣EK43 | 108 | 69,23 | 108 |
14 | 2NT | Ö | = | ♣5 | -120 | 2 | 17 | 17 | ♠Kkn752♥K84♦D106♣97 | ♠8♥E965♦984♣K10865 | ♠Kkn752♥K84♦D106♣97 | 110 | 65,48 | 110 |
Rond 6, som Ö-V, mot Claes-Göran Edlund - Lisbet Edlund | Rond 6, som Ö-V, mot Claes-Göran Edlund - Lisbet Edlund |
15 | 3NT | N | +2 | ♣3 | 660 | 7 | 58 | 58 | ♠107♥K854♦83♣109643 | ♠Kkn864♥763♦D65♣kn5 | ♠107♥K854♦83♣109643 | 117 | 65,00 | 117 |
16 | 1♠ | Ö | = | ♦10 | -80 | 9 | 75 | 75 | ♠109843♥2♦K943♣E75 | ♠K2♥KD9876♦D5♣432 | ♠109843♥2♦K943♣E75 | 126 | 65,62 | 126 |
Rond 3, som N-S, mot Roland Lawrenz - Inger Benneklint | Rond 3, som N-S, mot Roland Lawrenz - Inger Benneklint |
17 | Pass | 4 | 33 | 33 | ♠K1054♥kn53♦109♣ED63 | ♠D762♥E1098♦D832♣7 | ♠K1054♥kn53♦109♣ED63 | 130 | 63,73 | 130 |
18 | 1♥ | Ö | = | ♠3 | -80 | 4 | 33 | 33 | ♠ED52♥D97♦E742♣D5 | ♠83♥52♦Dkn865♣Ekn96 | ♠ED52♥D97♦E742♣D5 | 134 | 62,04 | 134 |
Rond 7, som N-S, mot Tage Svanberg - Ragnar Johansson | Rond 7, som N-S, mot Tage Svanberg - Ragnar Johansson |
19 | 2♥ | V | +2 | ♣2 | -170 | 0 | 0 | 0 | ♠kn75♥Dkn6♦E9♣kn7632 | ♠D1086♥73♦kn1086♣ED10 | ♠kn75♥Dkn6♦E9♣kn7632 | 134 | 58,77 | 134 |
20 | 2NT | S | = | ♠6 | 120 | 7 | 58 | 58 | ♠94♥KD73♦KDkn106♣kn2 | ♠EDkn53♥kn2♦8♣E7543 | ♠94♥KD73♦KDkn106♣kn2 | 141 | 58,75 | 141 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior