Årsmötessingel
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|
8 | 183 | 54,46 | Sveinn Bjarman | Sveinn Bjarman | Uppsalabridgen | Uppsalabridgen |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 1, som Öst, med Hans Ryttman, mot Kerstin Andersson - Lars Pettersson | Rond 1, som Öst, med Hans Ryttman, mot Kerstin Andersson - Lars Pettersson |
1 | 2♠ | Ö | +1 | ♥E | -140 | 6 | 43 | 43 | ♠E9854♥3♦Ekn42♣K97 | ♠K62♥1054♦K9653♣32 | ♠E9854♥3♦Ekn42♣K97 | 6 | 42,86 | 6 |
2 | 3NT | Ö | +1 | ♦3 | -430 | 14 | 100 | 100 | ♠10♥Ekn1053♦EK74♣kn98 | ♠Kkn9654♥8♦D96♣E62 | ♠10♥Ekn1053♦EK74♣kn98 | 20 | 71,43 | 20 |
Rond 2, som Nord, med Leif Engström, mot Lena Bjur Erngren - Lars Blekastad | Rond 2, som Nord, med Leif Engström, mot Lena Bjur Erngren - Lars Blekastad |
3 | 2NT | V | +2 | ♥2 | -180 | 6 | 43 | 43 | ♠D108♥K52♦D64♣7432 | ♠K432♥Ekn76♦1072♣109 | ♠D108♥K52♦D64♣7432 | 26 | 61,90 | 26 |
4 | 2♠ | Ö | = | ♠D | -110 | 9 | 64 | 64 | ♠7632♥E875♦kn♣D943 | ♠Dkn10♥Dkn2♦D9642♣75 | ♠7632♥E875♦kn♣D943 | 35 | 62,50 | 35 |
Rond 3, som Öst, med Thomas Ekström, mot Gunnar Westermark - Kerstin Bravo | Rond 3, som Öst, med Thomas Ekström, mot Gunnar Westermark - Kerstin Bravo |
5 | 3NT | N | +2 | ♣6 | 660 | 2 | 14 | 14 | ♠6♥kn104♦10932♣Ekn976 | ♠kn10754♥D97♦75♣K103 | ♠6♥kn104♦10932♣Ekn976 | 37 | 52,86 | 37 |
6 | 4♠ | V | = | ♣E | -620 | 13 | 93 | 93 | ♠D987♥K742♦EDkn8♣kn | ♠EK62♥86♦97♣108653 | ♠D987♥K742♦EDkn8♣kn | 50 | 59,52 | 50 |
Rond 4, som Nord, med Jakob Johansson, mot Robert Andersson - Mikael Palm | Rond 4, som Nord, med Jakob Johansson, mot Robert Andersson - Mikael Palm |
7 | 2♠ | N | = | ♦K | 110 | 10 | 71 | 71 | ♠D75♥E1094♦E4♣D1094 | ♠10942♥Kkn7♦762♣K75 | ♠D75♥E1094♦E4♣D1094 | 60 | 61,22 | 60 |
8 | 6♠ | S | –1 | ♣E | -50 | 1 | 7 | 7 | ♠EDkn75♥Ekn♦E2♣K973 | ♠K10642♥D876♦D63♣10 | ♠EDkn75♥Ekn♦E2♣K973 | 61 | 54,46 | 61 |
Rond 5, som Öst, med Kerstin Andersson, mot Claes-Göran Swahn - Paul Hultgren | Rond 5, som Öst, med Kerstin Andersson, mot Claes-Göran Swahn - Paul Hultgren |
9 | 3NT | Ö | –1 | ♦kn | 100 | 5 | 36 | 36 | ♠kn763♥KD83♦D4♣KDkn | ♠ED8♥kn95♦E♣E109852 | ♠kn763♥KD83♦D4♣KDkn | 66 | 52,38 | 66 |
10 | 2NT | N | = | ♥E | 120 | 4 | 29 | 29 | ♠1032♥EK52♦D8♣7654 | ♠Kkn4♥kn1093♦K653♣82 | ♠1032♥EK52♦D8♣7654 | 70 | 50,00 | 70 |
Rond 6, som Väst, med Lena Bjur Erngren, mot Gunnar Westermark - Ping Huang | Rond 6, som Väst, med Lena Bjur Erngren, mot Gunnar Westermark - Ping Huang |
11 | 1NT | V | = | ♣10 | -90 | 9 | 64 | 64 | ♠Dkn6♥E63♦KD642♣K7 | ♠832♥kn875♦E93♣E42 | ♠Dkn6♥E63♦KD642♣K7 | 79 | 51,30 | 79 |
12 | 3NT | S | +1 | ♦D | 630 | 5 | 36 | 36 | ♠943♥kn832♦Dkn1073♣9 | ♠Ekn106♥754♦K965♣K8 | ♠943♥kn832♦Dkn1073♣9 | 84 | 50,00 | 84 |
Rond 7, som Väst, med Katarina Uisk, mot Margaretha Levin Blekastad - Leif Engström | Rond 7, som Väst, med Katarina Uisk, mot Margaretha Levin Blekastad - Leif Engström |
13 | 4♦ | V | –2 | ♠5 | 200 | 0 | 0 | 0 | ♠7♥K6♦Kkn10643♣kn1043 | ♠EK63♥Ekn1098♦987♣6 | ♠7♥K6♦Kkn10643♣kn1043 | 84 | 46,15 | 84 |
14 | 3♥ | N | –2 | ♣E | -100 | 4 | 29 | 29 | ♠965♥KDkn84♦Ekn8♣63 | ♠K84♥-♦1073♣Ekn109742 | ♠965♥KDkn84♦Ekn8♣63 | 88 | 44,90 | 88 |
Rond 8, som Syd, med Hans Orr, mot Annika Olén - Stefan Erlandsson | Rond 8, som Syd, med Hans Orr, mot Annika Olén - Stefan Erlandsson |
15 | 5♠x | S | –2 | ♣D | -500 | 1 | 7 | 7 | ♠EK863♥kn9732♦K♣E8 | ♠542♥KD♦E8543♣K107 | ♠EK863♥kn9732♦K♣E8 | 89 | 42,38 | 89 |
16 | 3♠ | S | +1 | ♣4 | 170 | 14 | 100 | 100 | ♠Kkn7632♥K4♦Dkn86♣D | ♠E8♥kn862♦E1092♣kn83 | ♠Kkn7632♥K4♦Dkn86♣D | 103 | 45,98 | 103 |
Rond 9, som Nord, med Carina Smedlund, mot Margaretha Levin Blekastad - Peter Wiklund | Rond 9, som Nord, med Carina Smedlund, mot Margaretha Levin Blekastad - Peter Wiklund |
17 | 4♠ | V | –1 | ♦E | 50 | 8 | 57 | 57 | ♠5♥E8♦EK9875♣D1072 | ♠E6♥10643♦3♣kn86543 | ♠5♥E8♦EK9875♣D1072 | 111 | 46,64 | 111 |
18 | 4♠x | Ö | –2 | ♣5 | 300 | 14 | 100 | 100 | ♠E2♥KD1084♦K72♣872 | ♠D75♥Ekn72♦D10953♣5 | ♠E2♥KD1084♦K72♣872 | 125 | 49,60 | 125 |
Rond 10, som Nord, med Joakim Möller, mot Hans Ryttman - Carina Sundén | Rond 10, som Nord, med Joakim Möller, mot Hans Ryttman - Carina Sundén |
19 | 4♥ | N | –1 | ♦6 | -50 | 6 | 43 | 43 | ♠E43♥kn108762♦Ekn93♣- | ♠D52♥D943♦-♣K109843 | ♠E43♥kn108762♦Ekn93♣- | 131 | 49,25 | 131 |
20 | 4♠x | V | –3 | ♥10 | 800 | 14 | 100 | 100 | ♠K9743♥102♦E107♣kn74 | ♠6♥K7643♦K2♣K10983 | ♠K9743♥102♦E107♣kn74 | 145 | 51,79 | 145 |
Rond 11, som Syd, med Sven Helmersson, mot Hans Orr - Marie Forssblad | Rond 11, som Syd, med Sven Helmersson, mot Hans Orr - Marie Forssblad |
21 | 2♥ | S | –1 | ♠E | -100 | 1 | 7 | 7 | ♠Dkn7♥EDkn82♦D973♣D | ♠1085♥543♦Kkn4♣Kkn108 | ♠Dkn7♥EDkn82♦D973♣D | 146 | 49,66 | 146 |
22 | 3NT | S | +3 | ♣7 | 490 | 14 | 100 | 100 | ♠K5♥Kkn43♦kn32♣KD102 | ♠Dkn♥E10♦K10986♣Ekn43 | ♠K5♥Kkn43♦kn32♣KD102 | 160 | 51,95 | 160 |
Rond 12, som Öst, med Marie Forssblad, mot Carina Sundén - Leif Engström | Rond 12, som Öst, med Marie Forssblad, mot Carina Sundén - Leif Engström |
23 | 5♦ | N | –3 | ♥D | -300 | 12 | 86 | 86 | ♠8♥Dkn1062♦kn98♣E842 | ♠E106432♥E853♦D♣K7 | ♠8♥Dkn1062♦kn98♣E842 | 172 | 53,42 | 172 |
24 | 3NT | N | –1 | ♦D | -50 | 11 | 79 | 79 | ♠E4♥109843♦E4♣8432 | ♠K976♥7♦Dkn103♣10765 | ♠E4♥109843♦E4♣8432 | 183 | 54,46 | 183 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior