Partävling Årsmöte 17.30
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|
11 | 147,0 | 47,12 | Irma Schoultz - Gunilla Carlsson | Irma Schoultz Gunilla Carlsson | Tranås BK | Tranås BK |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 7, som Ö-V, mot Matz Hansson - Bertil Ljungars | Rond 7, som Ö-V, mot Matz Hansson - Bertil Ljungars |
1 | 3♣ | N | –2 | ♥D | -100 | 4 | 33 | 33 | 4 | 33,33 | 4 |
2 | 3NT | V | –1 | ♣8 | 50 | 2 | 17 | 17 | 6 | 25,00 | 6 |
Rond 11, som N-S, mot Lena Hessler - Torgil Slatte | Rond 11, som N-S, mot Lena Hessler - Torgil Slatte |
3 | 3NT | V | +2 | ♣3 | -660 | 0 | 0 | 0 | 6 | 16,67 | 6 |
4 | 4♥ | S | +3 | ♣E | 710 | 9 | 75 | 75 | 15 | 31,25 | 15 |
Rond 12, som Ö-V, mot Åke Petersson - Sirkka Kulojärvi | Rond 12, som Ö-V, mot Åke Petersson - Sirkka Kulojärvi |
5 | 3NT | Ö | +1 | ♣9 | -430 | 6 | 50 | 50 | 21 | 35,00 | 21 |
6 | 4♥ | N | +1 | ♦E | 450 | 7 | 58 | 58 | 28 | 38,89 | 28 |
Rond 2, som N-S, mot Erik Sjöström - Anita Jönsson | Rond 2, som N-S, mot Erik Sjöström - Anita Jönsson |
7 | 1NT | Ö | –2 | ♣7 | 200 | 11 | 92 | 92 | 39 | 46,43 | 39 |
8 | 3♦ | S | +1 | ♠6 | 130 | 4 | 33 | 33 | 43 | 44,79 | 43 |
Rond 13, som N-S, mot Andreas Östensson - Stefan Rehn | Rond 13, som N-S, mot Andreas Östensson - Stefan Rehn |
9 | 4♠ | V | = | ♣9 | -620 | 4 | 33 | 33 | 47 | 43,52 | 47 |
10 | 1NT | S | = | ♦D | 90 | 4 | 33 | 33 | 51 | 42,50 | 51 |
Rond 5, som Ö-V, mot Lennart Ahl - Lennart Gustavsson | Rond 5, som Ö-V, mot Lennart Ahl - Lennart Gustavsson |
11 | 2♠ | S | –1 | ♣kn | -50 | 3 | 25 | 25 | 54 | 40,91 | 54 |
12 | 3NT | N | +1 | ♥3 | 630 | 0 | 0 | 0 | 54 | 37,50 | 54 |
Rond 1, som N-S, mot Staffan Rockler - Bosse Johansson | Rond 1, som N-S, mot Staffan Rockler - Bosse Johansson |
13 | 4♥ | N | +2 | ♣2 | 680 | 7 | 58 | 58 | 61 | 39,10 | 61 |
14 | 3♥ | V | –1 | ♠E | 50 | 6 | 50 | 50 | 67 | 39,88 | 67 |
Rond 6, som Ö-V, mot Christer Edestedt - Inge Kind | Rond 6, som Ö-V, mot Christer Edestedt - Inge Kind |
15 | 4♥ | N | +1 | ♠E | 650 | 4 | 33 | 33 | 71 | 39,44 | 71 |
16 | 4♣ | Ö | +1 | ♦K | -150 | 8 | 67 | 67 | 79 | 41,15 | 79 |
Rond 3, som Ö-V, mot Vivianne Norman - Urban Johansson | Rond 3, som Ö-V, mot Vivianne Norman - Urban Johansson |
17 | 2♥ | V | +1 | ♦3 | -140 | 11 | 92 | 92 | 90 | 44,12 | 90 |
18 | 2♦ | N | +1 | ♠K | 110 | 3 | 25 | 25 | 93 | 43,06 | 93 |
Rond 10, som Ö-V, mot Kirsten Mathiesén - Bertil Hessler | Rond 10, som Ö-V, mot Kirsten Mathiesén - Bertil Hessler |
19 | 4♠ | S | +1 | ♥7 | 450 | 2 | 17 | 17 | 95 | 41,67 | 95 |
20 | 1NT | S | = | ♥4 | 90 | 12 | 100 | 100 | 107 | 44,58 | 107 |
Rond 4, som N-S, mot Torbjörn Hall - Ann-Britt Östberg | Rond 4, som N-S, mot Torbjörn Hall - Ann-Britt Östberg |
21 | 1NT | S | +1 | ♦3 | 120 | 10 | 83 | 83 | 117 | 46,43 | 117 |
22 | 3NT | Ö | +1 | ♠3 | -630 | 2 | 17 | 17 | 119 | 45,08 | 119 |
Rond 9, som Ö-V, mot Helena Haraldsson - Rolf Edlund | Rond 9, som Ö-V, mot Helena Haraldsson - Rolf Edlund |
23 | 3♠ | N | +1 | ♦7 | 170 | 9 | 75 | 75 | 128 | 46,38 | 128 |
24 | 3♠ | Ö | +1 | ♥6 | -170 | 8 | 67 | 67 | 136 | 47,22 | 136 |
Rond 8, som Ö-V, mot Lars Palmgren - Siv Montelius | Rond 8, som Ö-V, mot Lars Palmgren - Siv Montelius |
25 | 1♦ | Ö | +1 | ♥E | -90 | 8 | 67 | 67 | 144 | 48,00 | 144 |
26 | 4♥ | N | +2 | ♣9 | 680 | 3 | 25 | 25 | 147 | 47,12 | 147 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior