Partävling HCP Grupp 2
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
8 | 163,0 | 48,51 | Eva Oldinger - Karin Rosenqvist | Eva Oldinger Karin Rosenqvist | 17,0 | PBF Uppsala - Uppsalabridgen | PBF Uppsala Uppsalabridgen |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 9, som Ö-V, mot Gun Hallström - Pia Edfelt | Rond 9, som Ö-V, mot Gun Hallström - Pia Edfelt |
1 | 2♣ | Ö | +1 | ♦E | -110 | 5 | 36 | 36 | ♠54♥Ekn854♦72♣EKD3 | ♠kn983♥72♦KDkn4♣1096 | ♠54♥Ekn854♦72♣EKD3 | 5 | 35,71 | 5 |
2 | 3♦ | V | –3 | ♣E | 150 | 12 | 86 | 86 | ♠Dkn10975♥kn75♦D♣732 | ♠8♥K1092♦K108762♣D10 | ♠Dkn10975♥kn75♦D♣732 | 17 | 60,71 | 17 |
Rond 8, som Ö-V, mot Martha Rosén - Kerstin Plantin | Rond 8, som Ö-V, mot Martha Rosén - Kerstin Plantin |
3 | 4♥ | V | –1 | ♥8 | 100 | 5 | 36 | 36 | ♠E93♥53♦EKkn73♣942 | ♠D86♥EK1092♦D♣E1087 | ♠E93♥53♦EKkn73♣942 | 22 | 52,38 | 22 |
4 | 4♥ | V | +3 | ♠6 | -710 | 13 | 93 | 93 | ♠kn53♥D1073♦EK4♣765 | ♠EK104♥EKkn642♦kn86♣- | ♠kn53♥D1073♦EK4♣765 | 35 | 62,50 | 35 |
Rond 10, som N-S, mot Merja Laine-Löfström - Anita Remnegård | Rond 10, som N-S, mot Merja Laine-Löfström - Anita Remnegård |
5 | 1NT | S | +2 | ♣5 | 150 | 5 | 36 | 36 | ♠D73♥53♦E643♣kn983 | ♠EK9♥K942♦KD97♣K6 | ♠D73♥53♦E643♣kn983 | 40 | 57,14 | 40 |
6 | 3NT | V | –1 | ♠5 | 100 | 13 | 93 | 93 | ♠D9532♥D10♦653♣743 | ♠K8♥kn73♦D1084♣Kkn65 | ♠D9532♥D10♦653♣743 | 53 | 63,10 | 53 |
Rond 2, som N-S, mot Anders Kasström - Gunilla Gillberg | Rond 2, som N-S, mot Anders Kasström - Gunilla Gillberg |
7 | 4♠ | N | +1 | ♣9 | 650 | 11 | 79 | 79 | ♠E106♥K76♦95♣108532 | ♠KDkn83♥4♦EK10♣EDkn6 | ♠E106♥K76♦95♣108532 | 64 | 65,31 | 64 |
8 | 3♣ | S | –4 | ♥10 | -200 | 0 | 0 | 0 | ♠K8♥E964♦Ekn42♣E92 | ♠Ekn62♥kn83♦D87♣763 | ♠K8♥E964♦Ekn42♣E92 | 64 | 57,14 | 64 |
Rond 11, som N-S, mot Britt-Marie Lindberg - Thomas Wägner | Rond 11, som N-S, mot Britt-Marie Lindberg - Thomas Wägner |
9 | 2♠ | Ö | = | ♦E | -110 | 0 | 0 | 0 | ♠Kkn92♥953♦1096♣E109 | ♠-♥Dkn107♦ED87543♣kn8 | ♠Kkn92♥953♦1096♣E109 | 64 | 50,79 | 64 |
10 | 3♦ | N | +3 | ♥7 | 170 | 1 | 7 | 7 | ♠D107♥10♦EKD10952♣108 | ♠Kkn95♥E92♦64♣ED97 | ♠D107♥10♦EKD10952♣108 | 65 | 46,43 | 65 |
Rond 5, som Ö-V, mot Hans Persson - Bengt Johansson | Rond 5, som Ö-V, mot Hans Persson - Bengt Johansson |
11 | 1♠ | S | –1 | ♦E | -50 | 11 | 79 | 79 | ♠Dkn2♥E72♦kn74♣E432 | ♠9853♥K5♦ED103♣kn65 | ♠Dkn2♥E72♦kn74♣E432 | 76 | 49,35 | 76 |
12 | 5♣ | V | = | ♥7 | -400 | 3 | 21 | 21 | ♠E10965♥E86♦5♣Kkn75 | ♠D♥Kkn105♦Kkn3♣ED1086 | ♠E10965♥E86♦5♣Kkn75 | 79 | 47,02 | 79 |
Rond 4, som N-S, mot Lars Holst - Eva Holst | Rond 4, som N-S, mot Lars Holst - Eva Holst |
13 | 3♥ | Ö | –2 | ♣E | 200 | 14 | 100 | 100 | ♠2♥Dkn72♦kn762♣Dkn92 | ♠ED4♥64♦E103♣EK1043 | ♠2♥Dkn72♦kn762♣Dkn92 | 93 | 51,10 | 93 |
14 | 3NT | N | –1 | ♣6 | -50 | 5 | 36 | 36 | ♠K654♥632♦65♣Dkn92 | ♠10♥E9875♦EKD3♣E73 | ♠K654♥632♦65♣Dkn92 | 98 | 50,00 | 98 |
Rond 1, som Ö-V, mot Jane Lommerdal - Ulla Fjellström | Rond 1, som Ö-V, mot Jane Lommerdal - Ulla Fjellström |
15 | 2♠ | Ö | –2 | ♦3 | 100 | 3 | 21 | 21 | ♠5432♥K103♦EKkn♣Dkn10 | ♠Ekn108♥kn4♦1076♣8765 | ♠5432♥K103♦EKkn♣Dkn10 | 101 | 48,10 | 101 |
16 | 2♦ | V | = | ♣2 | -90 | 2 | 14 | 14 | ♠E87652♥E643♦52♣kn | ♠kn94♥K♦KD9876♣E95 | ♠E87652♥E643♦52♣kn | 103 | 45,98 | 103 |
Rond 7, som Ö-V, mot Annika Blecher - Lena Ågren | Rond 7, som Ö-V, mot Annika Blecher - Lena Ågren |
17 | 4♥ | Ö | = | ♣E | -420 | 7 | 50 | 50 | ♠K♥Ekn1098543♦E6♣106 | ♠ED10873♥2♦KDkn7♣kn5 | ♠K♥Ekn1098543♦E6♣106 | 110 | 46,22 | 110 |
18 | 3NT | S | +2 | ♠2 | 660 | 7 | 50 | 50 | ♠D83♥83♦Dkn54♣KD95 | ♠97542♥1097♦873♣82 | ♠D83♥83♦Dkn54♣KD95 | 117 | 46,43 | 117 |
Rond 3, som N-S, mot Toja Engstrand - Eise Thulin | Rond 3, som N-S, mot Toja Engstrand - Eise Thulin |
19 | 3♦ | Ö | = | ♥3 | -110 | 2 | 14 | 14 | ♠EK106♥D87♦D3♣E1072 | ♠8752♥96543♦976♣kn | ♠EK106♥D87♦D3♣E1072 | 119 | 44,74 | 119 |
20 | 2NT | Ö | +2 | ♣2 | -180 | 7 | 50 | 50 | ♠K982♥E85♦105♣kn986 | ♠73♥D1076♦K63♣K532 | ♠K982♥E85♦105♣kn986 | 126 | 45,00 | 126 |
Rond 6, som Ö-V, mot Doris Perälä - Bengt Wiraeus | Rond 6, som Ö-V, mot Doris Perälä - Bengt Wiraeus |
21 | 3NT | Ö | –1 | ♠D | 50 | 9 | 64 | 64 | ♠kn1095♥EK9♦KD1087♣4 | ♠63♥D♦5♣KDkn1087632 | ♠kn1095♥EK9♦KD1087♣4 | 135 | 45,92 | 135 |
22 | 4♥x | Ö | –1 | ♠K | 200 | 2 | 14 | 14 | ♠3♥KD763♦KD842♣D4 | ♠D10982♥kn10985♦95♣kn | ♠3♥KD763♦KD842♣D4 | 137 | 44,48 | 137 |
Rond 12, som Ö-V, mot Iwe Nilsson - Roland Persson | Rond 12, som Ö-V, mot Iwe Nilsson - Roland Persson |
23 | 3NT | N | = | ♣6 | 600 | 0 | 0 | 0 | ♠652♥E876♦E72♣654 | ♠Kkn73♥53♦D1083♣K82 | ♠652♥E876♦E72♣654 | 137 | 42,55 | 137 |
24 | 3♠ | N | +1 | ♣kn | 170 | 9 | 64 | 64 | ♠D104♥ED9864♦52♣kn6 | ♠862♥105♦kn1096♣D832 | ♠D104♥ED9864♦52♣kn6 | 146 | 43,45 | 146 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior