Onsdagsbridge
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
20 | 292,9 | 46,94 | Ilse Melin - Mona Nilsson | Ilse Melin Mona Nilsson | 66,9 | Åsa/Frillesås BK | Åsa/Frillesås BK |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 11, som Ö-V, mot Annica Carlsson - Christina Ederberg | Rond 11, som Ö-V, mot Annica Carlsson - Christina Ederberg |
1 | 2♠ | S | +1 | ♥E | 140 | 0 | 0 | 0 | ♠K8♥D8542♦832♣K42 | ♠E543♥EKkn♦kn75♣1063 | ♠K8♥D8542♦832♣K42 | 0 | 0,00 | 0 |
2 | 4♠ | V | = | ♥K | -420 | 4 | 17 | 17 | ♠kn4♥42♦ED52♣EKD103 | ♠ED10873♥E6♦86♣964 | ♠kn4♥42♦ED52♣EKD103 | 4 | 8,33 | 4 |
Rond 13, som N-S, mot Erling Gunnesson - Jan Enarsson | Rond 13, som N-S, mot Erling Gunnesson - Jan Enarsson |
3 | 4♥ | S | +1 | ♦2 | 450 | 22 | 92 | 92 | ♠-♥D8742♦E108♣E9752 | ♠EKD874♥E53♦94♣K8 | ♠-♥D8742♦E108♣E9752 | 26 | 36,11 | 26 |
4 | 3♥ | S | = | ♦2 | 140 | 12 | 50 | 50 | ♠9♥D1097♦K83♣EK964 | ♠KD♥E654♦D105♣kn1085 | ♠9♥D1097♦K83♣EK964 | 38 | 39,58 | 38 |
Rond 3, som N-S, mot Margita Peterson - May Ericson | Rond 3, som N-S, mot Margita Peterson - May Ericson |
5 | 5♣ | N | +2 | ♥2 | 640 | 11 | 46 | 46 | ♠-♥K7♦EDkn53♣KDkn982 | ♠875432♥E103♦K♣E64 | ♠-♥K7♦EDkn53♣KDkn982 | 49 | 40,83 | 49 |
6 | 4♠ | V | +1 | ♦8 | -650 | 15 | 63 | 63 | ♠10♥D8762♦10852♣kn53 | ♠764♥K943♦73♣EK92 | ♠10♥D8762♦10852♣kn53 | 64 | 44,44 | 64 |
Rond 6, som Ö-V, mot Glenn Eliasson - Arne Svensson | Rond 6, som Ö-V, mot Glenn Eliasson - Arne Svensson |
7 | 4♥ | V | = | ♠3 | -620 | 12 | 50 | 50 | ♠D72♥E1075♦K54♣E53 | ♠E10♥Kkn96432♦73♣D8 | ♠D72♥E1075♦K54♣E53 | 76 | 45,24 | 76 |
8 | 5♣ | S | –2 | ♦E | -100 | 16 | 67 | 67 | ♠74♥E65432♦D95♣kn8 | ♠D865♥D97♦E42♣K93 | ♠74♥E65432♦D95♣kn8 | 92 | 47,92 | 92 |
Rond 4, som N-S, mot Mona Kåreby - Bengt Kåreby | Rond 4, som N-S, mot Mona Kåreby - Bengt Kåreby |
9 | 4♠ | Ö | = | ♥6 | -620 | 1 | 4 | 4 | ♠kn63♥1094♦E1092♣D109 | ♠D2♥ED63♦D8764♣42 | ♠kn63♥1094♦E1092♣D109 | 93 | 43,06 | 93 |
10 | 5♠ | V | –3 | ♣E | 300 | 10 | 42 | 42 | ♠-♥42♦EKkn1032♣ED765 | ♠D107♥EK105♦D654♣103 | ♠-♥42♦EKkn1032♣ED765 | 103 | 42,92 | 103 |
Rond 7, som Ö-V, mot Ulf Andreasson - Lars Viksten | Rond 7, som Ö-V, mot Ulf Andreasson - Lars Viksten |
11 | 2♥ | N | = | ♠E | 110 | 9 | 38 | 38 | ♠EKD84♥D98♦32♣965 | ♠1063♥764♦kn1054♣E87 | ♠EKD84♥D98♦32♣965 | 112 | 42,42 | 112 |
12 | 4♠ | Ö | = | ♣2 | -420 | 18 | 75 | 75 | ♠D976♥KD4♦Dkn7♣ED10 | ♠Kkn842♥83♦K943♣kn4 | ♠D976♥KD4♦Dkn7♣ED10 | 130 | 45,14 | 130 |
Rond 8, som N-S, mot Margaretha Forslund - Ingrid Muhl | Rond 8, som N-S, mot Margaretha Forslund - Ingrid Muhl |
13 | 2♣ | Ö | = | ♠E | -90 | 19 | 79 | 79 | ♠D10842♥kn6♦D1043♣93 | ♠E5♥E10852♦Kkn8♣854 | ♠D10842♥kn6♦D1043♣93 | 149 | 47,76 | 149 |
14 | 3♥ | Ö | = | ♣E | -140 | 3 | 13 | 13 | ♠Ekn106♥10732♦63♣kn54 | ♠92♥98♦D1082♣EKD83 | ♠Ekn106♥10732♦63♣kn54 | 152 | 45,24 | 152 |
Rond 5, som N-S, mot Mats Persson - Lars Rundqvist | Rond 5, som N-S, mot Mats Persson - Lars Rundqvist |
15 | 3♣ | Ö | +1 | ♥K | -130 | 10 | 42 | 42 | ♠kn1075♥E107♦K653♣83 | ♠942♥KDkn842♦D4♣D5 | ♠kn1075♥E107♦K653♣83 | 162 | 45,00 | 162 |
16 | 3♦ | Ö | –1 | ♠3 | 100 | 10 | 42 | 42 | ♠K94♥D9642♦54♣E104 | ♠ED863♥kn10♦E1083♣83 | ♠K94♥D9642♦54♣E104 | 172 | 44,79 | 172 |
Rond 12, som N-S, mot Sven Lilja - Tomas Ström | Rond 12, som N-S, mot Sven Lilja - Tomas Ström |
17 | 2NT | N | –4 | ♥5 | -200 | 0 | 0 | 0 | ♠K1082♥K93♦K876♣E3 | ♠kn95♥E4♦kn42♣kn9876 | ♠K1082♥K93♦K876♣E3 | 172 | 42,16 | 172 |
18 | 4♠ | V | +1 | ♦E | -450 | 10 | 42 | 42 | ♠6♥654♦ED10♣D109872 | ♠Dkn♥kn108732♦975♣kn4 | ♠6♥654♦ED10♣D109872 | 182 | 42,13 | 182 |
Rond 9, som Ö-V, mot Jenny Myrendal - Mats Sandequist | Rond 9, som Ö-V, mot Jenny Myrendal - Mats Sandequist |
19 | 4♥ | V | = | ♦10 | -620 | 2 | 8 | 8 | ♠Kkn8♥873♦Ekn98♣K32 | ♠E4♥EKD65♦D754♣D10 | ♠Kkn8♥873♦Ekn98♣K32 | 184 | 40,35 | 184 |
20 | 2♠ | N | = | ♣6 | 110 | 7 | 29 | 29 | ♠Ekn♥E8♦98765♣D1065 | ♠1072♥Kkn104♦D104♣432 | ♠Ekn♥E8♦98765♣D1065 | 191 | 39,79 | 191 |
Rond 1, som Ö-V, mot Bo Johansson - Rustan Lundgren | Rond 1, som Ö-V, mot Bo Johansson - Rustan Lundgren |
21 | 2♥ | V | +2 | ♣8 | -170 | 2 | 8 | 8 | ♠K♥kn74♦KD106♣Kkn975 | ♠D764♥EKD852♦874♣- | ♠K♥kn74♦KD106♣Kkn975 | 193 | 38,29 | 193 |
22 | 5♣ | S | +1 | ♠2 | 420 | 5 | 21 | 21 | ♠EK953♥753♦1096♣kn7 | ♠D108642♥kn842♦D♣K6 | ♠EK953♥753♦1096♣kn7 | 198 | 37,50 | 198 |
Rond 10, som Ö-V, mot Bengt Bylund - Torleif Hägg | Rond 10, som Ö-V, mot Bengt Bylund - Torleif Hägg |
23 | 3♥ | N | +1 | ♣10 | 170 | 0 | 0 | 0 | ♠1076♥K863♦KD65♣102 | ♠Kkn42♥-♦Ekn9843♣E86 | ♠1076♥K863♦KD65♣102 | 198 | 35,87 | 198 |
24 | 4♦ | N | –1 | ♣6 | -50 | 6 | 25 | 25 | ♠Dkn9765♥KD♦4♣KD64 | ♠EK2♥8753♦1086♣1087 | ♠Dkn9765♥KD♦4♣KD64 | 204 | 35,42 | 204 |
Rond 2, som N-S, mot Tommy Oscarsson - Arnold Andersson | Rond 2, som N-S, mot Tommy Oscarsson - Arnold Andersson |
25 | 4♠ | Ö | +1 | ♥3 | -650 | 7 | 29 | 29 | ♠-♥KD10962♦kn9♣K9852 | ♠K43♥753♦8652♣1064 | ♠-♥KD10962♦kn9♣K9852 | 211 | 35,17 | 211 |
26 | 3♠ | Ö | –1 | ♣4 | 100 | 15 | 63 | 63 | ♠853♥7♦EK94♣EKDkn10 | ♠64♥Dkn98432♦105♣74 | ♠853♥7♦EK94♣EKDkn10 | 226 | 36,22 | 226 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior