Partävling med hcp
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
6 | 197,7 | 51,48 | Gunilla Haraldsson - Ann-Marie Whiteman | Gunilla Haraldsson Ann-Marie Whiteman | 36,7 | Filbyter Bridge | Filbyter Bridge |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 5, som Ö-V, mot Ulf Strannå - Pär Kvist | Rond 5, som Ö-V, mot Ulf Strannå - Pär Kvist |
1 | 4♠ | V | = | ♣E | -420 | 15 | 94 | 94 | ♠EK102♥ED3♦KD109♣97 | ♠kn8763♥985♦8♣D632 | ♠EK102♥ED3♦KD109♣97 | 15 | 93,75 | 15 |
2 | Pass | 10 | 63 | 63 | ♠K107532♥1032♦Ekn4♣D | ♠4♥K9854♦K83♣E732 | ♠K107532♥1032♦Ekn4♣D | 25 | 78,12 | 25 |
Rond 11, som Ö-V, mot Lars Olson - Gun Karlsson | Rond 11, som Ö-V, mot Lars Olson - Gun Karlsson |
3 | 4♠ | S | –1 | ♣5 | -50 | 6 | 38 | 38 | ♠D9765♥1098♦kn7♣KD2 | ♠-♥E53♦ED94♣kn98754 | ♠D9765♥1098♦kn7♣KD2 | 31 | 64,58 | 31 |
4 | 3NT | N | +2 | ♦4 | 660 | 0 | 0 | 0 | ♠Dkn♥D108♦K10843♣K83 | ♠K108732♥952♦kn6♣105 | ♠Dkn♥D108♦K10843♣K83 | 31 | 48,44 | 31 |
Rond 7, som N-S, mot Arne Gustavsson - Jan-Åke Gustavsson | Rond 7, som N-S, mot Arne Gustavsson - Jan-Åke Gustavsson |
5 | 3♣ | N | = | ♠8 | 110 | 11 | 69 | 69 | ♠E43♥3♦KD97♣D9432 | ♠D2♥Dkn97♦Ekn43♣E75 | ♠E43♥3♦KD97♣D9432 | 42 | 52,50 | 42 |
6 | 1NT | Ö | +3 | ♣8 | -180 | 2 | 13 | 13 | ♠E8♥D874♦32♣Kkn642 | ♠1093♥K102♦10986♣E98 | ♠E8♥D874♦32♣Kkn642 | 44 | 45,83 | 44 |
Rond 12, som N-S, mot Iréne Palm - Ann-Katrine Ryn | Rond 12, som N-S, mot Iréne Palm - Ann-Katrine Ryn |
7 | 3♠ | N | –2 | ♦E | -200 | 2 | 13 | 13 | ♠EK1065♥K1084♦87♣42 | ♠kn984♥kn3♦96♣Dkn863 | ♠EK1065♥K1084♦87♣42 | 46 | 41,07 | 46 |
8 | 3♠ | S | = | ♦4 | 140 | 0 | 0 | 0 | ♠942♥K105♦K8763♣E2 | ♠EKDkn853♥kn3♦-♣K876 | ♠942♥K105♦K8763♣E2 | 46 | 35,94 | 46 |
Rond 6, som Ö-V, mot Ingmarie Leinsköld - Solveig Holm | Rond 6, som Ö-V, mot Ingmarie Leinsköld - Solveig Holm |
9 | 4♥ | S | –1 | ♠E | -50 | 13 | 81 | 81 | ♠D932♥73♦K76♣EKkn7 | ♠EK84♥84♦kn832♣543 | ♠D932♥73♦K76♣EKkn7 | 59 | 40,97 | 59 |
10 | 3♥ | S | = | ♦9 | 140 | 1 | 6 | 6 | ♠E64♥3♦KD10876♣K62 | ♠KD1082♥K52♦9♣kn1053 | ♠E64♥3♦KD10876♣K62 | 60 | 37,50 | 60 |
Rond 1, som Ö-V, mot Anita Bergstedt - Ingemar Lindberg | Rond 1, som Ö-V, mot Anita Bergstedt - Ingemar Lindberg |
11 | 3NT | N | +2 | ♠8 | 460 | 0 | 0 | 0 | ♠K985432♥3♦D872♣7 | ♠E♥D9752♦Kkn6♣10542 | ♠K985432♥3♦D872♣7 | 60 | 34,09 | 60 |
12 | 3♥ | S | +1 | ♣E | 170 | 10 | 63 | 63 | ♠EK952♥984♦D97♣53 | ♠D4♥kn75♦84♣EKkn864 | ♠EK952♥984♦D97♣53 | 70 | 36,46 | 70 |
Rond 2, som N-S, mot Malgorzata Wesolowska - Bengt Andersson | Rond 2, som N-S, mot Malgorzata Wesolowska - Bengt Andersson |
13 | 3♦ | Ö | = | ♥4 | -110 | 13 | 81 | 81 | ♠ED9♥ED98♦ED6♣D87 | ♠1075432♥6542♦8♣105 | ♠ED9♥ED98♦ED6♣D87 | 83 | 39,90 | 83 |
14 | 2NT | S | +1 | ♣8 | 150 | 10 | 63 | 63 | ♠K103♥1093♦632♣9743 | ♠E75♥K54♦EKkn95♣ED | ♠K103♥1093♦632♣9743 | 93 | 41,52 | 93 |
Rond 8, som Ö-V, mot Maud Kylinger - Roger Hilmersson | Rond 8, som Ö-V, mot Maud Kylinger - Roger Hilmersson |
15 | 3♥ | S | +1 | ♣K | 170 | 10 | 63 | 63 | ♠E10974♥2♦1074♣E1082 | ♠K82♥K9♦D65♣KDkn96 | ♠E10974♥2♦1074♣E1082 | 103 | 42,92 | 103 |
16 | 3♥ | V | –1 | ♠kn | 100 | 0 | 0 | 0 | ♠95♥E6♦EKD10962♣Kkn | ♠K3♥Dkn85♦kn♣ED9832 | ♠95♥E6♦EKD10962♣Kkn | 103 | 40,23 | 103 |
Rond 3, som Ö-V, mot Mats Andersson - Örjan Randhede | Rond 3, som Ö-V, mot Mats Andersson - Örjan Randhede |
17 | 4♠ | N | +2 | ♣kn | 480 | 7 | 44 | 44 | ♠8♥D63♦kn97♣KDkn1075 | ♠D10♥1042♦E543♣8643 | ♠8♥D63♦kn97♣KDkn1075 | 110 | 40,44 | 110 |
18 | 3NT | V | –2 | ♥E | 100 | 5 | 31 | 31 | ♠Ekn3♥103♦Kkn87♣K1052 | ♠KD862♥kn6♦E63♣D76 | ♠Ekn3♥103♦Kkn87♣K1052 | 115 | 39,93 | 115 |
Rond 9, som N-S, mot Sture Mattsson - Arne Melin | Rond 9, som N-S, mot Sture Mattsson - Arne Melin |
19 | 4♦ | S | = | ♥2 | 130 | 9 | 56 | 56 | ♠K10♥D10987♦Dkn103♣E8 | ♠D5♥K54♦EK9875♣94 | ♠K10♥D10987♦Dkn103♣E8 | 124 | 40,79 | 124 |
20 | 2♠ | S | +1 | ♣D | 140 | 11 | 69 | 69 | ♠8♥E1063♦EK1074♣K85 | ♠EKD1032♥D♦83♣9763 | ♠8♥E1063♦EK1074♣K85 | 135 | 42,19 | 135 |
Rond 4, som Ö-V, mot Bernt Carlsson - Bertil Andersson | Rond 4, som Ö-V, mot Bernt Carlsson - Bertil Andersson |
21 | 3NT | S | +1 | ♦5 | 630 | 0 | 0 | 0 | ♠E5♥10976♦43♣Kkn863 | ♠98642♥D3♦kn752♣E10 | ♠E5♥10976♦43♣Kkn863 | 135 | 40,18 | 135 |
22 | 5♠ | N | –2 | ♥E | -100 | 4 | 25 | 25 | ♠-♥Ekn8762♦106♣Ekn943 | ♠EK4♥D1093♦D7♣D1065 | ♠-♥Ekn8762♦106♣Ekn943 | 139 | 39,49 | 139 |
Rond 10, som N-S, mot Eva Söderqvist - Iréne Kindstrand | Rond 10, som N-S, mot Eva Söderqvist - Iréne Kindstrand |
23 | 3NT | S | +4 | ♣4 | 720 | 10 | 63 | 63 | ♠1087♥EKD4♦Ekn65♣87 | ♠EKD3♥65♦K1098♣ED9 | ♠1087♥EKD4♦Ekn65♣87 | 149 | 40,49 | 149 |
24 | 3NT | S | +1 | ♥8 | 430 | 12 | 75 | 75 | ♠E92♥975♦Dkn1063♣kn2 | ♠Dkn5♥KD43♦EK9♣ED8 | ♠E92♥975♦Dkn1063♣kn2 | 161 | 41,93 | 161 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior