Kolmården på BBO, vår, 18 brickor, Fredag (#10812 Kolmarden fredag)
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
4 | 63,8 | 50,62 | Ulla Norman - Anders Hyttstrand | Ulla Norman Anders Hyttstrand | 4,8 | Luleå BK - Åre-Duveds BK | Luleå BK Åre-Duveds BK |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 1, som N-S, mot Lars Lundqvist - Lena Lundqvist | Rond 1, som N-S, mot Lars Lundqvist - Lena Lundqvist |
1 | 2NT | V | +1 | ♣4 | -150 | 2 | 33 | 33 | ♠974♥K82♦862♣Ekn64 | ♠K832♥1076♦Kkn54♣K3 | ♠974♥K82♦862♣Ekn64 | 2 | 33,33 | 2 |
Rond 2, som N-S, mot Lars Lundqvist - Lena Lundqvist | Rond 2, som N-S, mot Lars Lundqvist - Lena Lundqvist |
2 | 2♥ | N | +1 | ♣10 | 140 | 5 | 83 | 83 | ♠K1082♥D8♦EKkn4♣E92 | ♠kn♥E9732♦62♣kn7653 | ♠K1082♥D8♦EKkn4♣E92 | 7 | 58,33 | 7 |
Rond 3, som N-S, mot Lars Lundqvist - Lena Lundqvist | Rond 3, som N-S, mot Lars Lundqvist - Lena Lundqvist |
3 | 4♠ | N | +2 | ♦D | 480 | 6 | 100 | 100 | ♠10632♥632♦Ekn4♣E73 | ♠KDkn♥EKkn♦K76532♣kn | ♠10632♥632♦Ekn4♣E73 | 13 | 72,22 | 13 |
Rond 4, som N-S, mot Susanne Hammar - Lars-Magnus Gustafsson | Rond 4, som N-S, mot Susanne Hammar - Lars-Magnus Gustafsson |
4 | 4♥ | N | = | ♠K | 620 | 6 | 100 | 100 | ♠-♥KD10742♦ED654♣K8 | ♠D873♥kn85♦108♣E643 | ♠-♥KD10742♦ED654♣K8 | 19 | 79,17 | 19 |
Rond 5, som N-S, mot Susanne Hammar - Lars-Magnus Gustafsson | Rond 5, som N-S, mot Susanne Hammar - Lars-Magnus Gustafsson |
5 | 4♥ | S | +3 | ♦kn | 710 | 3 | 50 | 50 | ♠D5♥KD32♦E8♣Ekn1087 | ♠Ekn1097♥Ekn1065♦9♣K4 | ♠D5♥KD32♦E8♣Ekn1087 | 22 | 73,33 | 22 |
Rond 6, som N-S, mot Susanne Hammar - Lars-Magnus Gustafsson | Rond 6, som N-S, mot Susanne Hammar - Lars-Magnus Gustafsson |
6 | 3♣x | S | = | ♦K | 470 | 6 | 100 | 100 | ♠653♥kn986♦E8643♣6 | ♠ED109♥2♦D♣Ekn109872 | ♠653♥kn986♦E8643♣6 | 28 | 77,78 | 28 |
Rond 7, som N-S, mot Lena Zetterup - Jan-Olof Zetterup | Rond 7, som N-S, mot Lena Zetterup - Jan-Olof Zetterup |
7 | 3NT | S | +2 | ♠6 | 660 | 2 | 33 | 33 | ♠Kkn74♥K72♦kn10♣kn1075 | ♠E9♥D108♦EKD53♣ED6 | ♠Kkn74♥K72♦kn10♣kn1075 | 30 | 71,43 | 30 |
Rond 8, som N-S, mot Lena Zetterup - Jan-Olof Zetterup | Rond 8, som N-S, mot Lena Zetterup - Jan-Olof Zetterup |
8 | 4♠ | S | +2 | ♦kn | 480 | 4 | 67 | 67 | ♠K532♥EK5♦K♣ED864 | ♠ED1096♥109♦763♣K103 | ♠K532♥EK5♦K♣ED864 | 34 | 70,83 | 34 |
Rond 9, som N-S, mot Lena Zetterup - Jan-Olof Zetterup | Rond 9, som N-S, mot Lena Zetterup - Jan-Olof Zetterup |
9 | 3NT | S | = | ♣10 | 400 | 0 | 0 | 0 | ♠KD87♥52♦EK753♣97 | ♠E53♥Kkn3♦kn642♣Ekn2 | ♠KD87♥52♦EK753♣97 | 34 | 62,96 | 34 |
Rond 10, som N-S, mot Leif Mattsson - Rolf Molin | Rond 10, som N-S, mot Leif Mattsson - Rolf Molin |
10 | 3♦ | S | –1 | ♣E | -100 | 0 | 0 | 0 | ♠Dkn875♥kn97♦E♣K864 | ♠2♥K32♦Kkn108764♣53 | ♠Dkn875♥kn97♦E♣K864 | 34 | 56,67 | 34 |
Rond 11, som N-S, mot Leif Mattsson - Rolf Molin | Rond 11, som N-S, mot Leif Mattsson - Rolf Molin |
11 | 4♠ | S | +1 | ♠5 | 450 | 3 | 50 | 50 | ♠8763♥1052♦Ekn2♣Dkn8 | ♠KDkn94♥EK7♦K4♣EK10 | ♠8763♥1052♦Ekn2♣Dkn8 | 37 | 56,06 | 37 |
Rond 12, som N-S, mot Leif Mattsson - Rolf Molin | Rond 12, som N-S, mot Leif Mattsson - Rolf Molin |
12 | 1NT | N | +2 | ♦kn | 150 | 3 | 50 | 50 | ♠K32♥K98♦KD62♣K32 | ♠E74♥Ekn52♦987♣kn95 | ♠K32♥K98♦KD62♣K32 | 40 | 55,56 | 40 |
Rond 13, som N-S, mot Magnus Lindkvist - Lars Nilsson | Rond 13, som N-S, mot Magnus Lindkvist - Lars Nilsson |
13 | 3♥ | Ö | +1 | ♦E | -170 | 3 | 50 | 50 | ♠Ekn9♥652♦K982♣K74 | ♠D10643♥4♦E7♣D6532 | ♠Ekn9♥652♦K982♣K74 | 43 | 55,13 | 43 |
Rond 14, som N-S, mot Magnus Lindkvist - Lars Nilsson | Rond 14, som N-S, mot Magnus Lindkvist - Lars Nilsson |
14 | 3NT | N | –2 | ♥3 | -100 | 1 | 17 | 17 | ♠kn7♥E4♦kn10765♣EKD10 | ♠ED1064♥65♦EK98♣94 | ♠kn7♥E4♦kn10765♣EKD10 | 44 | 52,38 | 44 |
Rond 15, som N-S, mot Magnus Lindkvist - Lars Nilsson | Rond 15, som N-S, mot Magnus Lindkvist - Lars Nilsson |
15 | 4♥ | S | = | ♥6 | 620 | 4 | 67 | 67 | ♠96♥ED84♦D62♣E1043 | ♠E7♥Kkn1093♦kn103♣K62 | ♠96♥ED84♦D62♣E1043 | 48 | 53,33 | 48 |
Rond 16, som N-S, mot Gunhild Wärn - Eva Andersson | Rond 16, som N-S, mot Gunhild Wärn - Eva Andersson |
16 | 3NT | Ö | +3 | ♥kn | -690 | 2 | 33 | 33 | ♠Ekn3♥D985♦9732♣105 | ♠72♥kn1042♦D84♣kn862 | ♠Ekn3♥D985♦9732♣105 | 50 | 52,08 | 50 |
Rond 17, som N-S, mot Gunhild Wärn - Eva Andersson | Rond 17, som N-S, mot Gunhild Wärn - Eva Andersson |
17 | 3NT | S | –2 | ♣4 | -100 | 0 | 0 | 0 | ♠Kkn7♥86♦Ekn1042♣K95 | ♠E653♥K74♦65♣D1083 | ♠Kkn7♥86♦Ekn1042♣K95 | 50 | 49,02 | 50 |
Rond 18, som N-S, mot Gunhild Wärn - Eva Andersson | Rond 18, som N-S, mot Gunhild Wärn - Eva Andersson |
18 | 4♥ | Ö | = | ♦E | -420 | 3 | 50 | 50 | ♠109876♥865♦K2♣Dkn2 | ♠K54♥7♦Ekn10854♣K104 | ♠109876♥865♦K2♣Dkn2 | 53 | 49,07 | 53 |
Rond 19, som N-S, mot Sven Andersson - Ingegärd Andersson | Rond 19, som N-S, mot Sven Andersson - Ingegärd Andersson |
19 | 3♠ | S | = | ♠kn | 140 | 4 | 67 | 67 | ♠K9♥EK1065♦D104♣kn108 | ♠D108743♥9♦K5♣KD65 | ♠K9♥EK1065♦D104♣kn108 | 57 | 50,00 | 57 |
Rond 20, som N-S, mot Sven Andersson - Ingegärd Andersson | Rond 20, som N-S, mot Sven Andersson - Ingegärd Andersson |
20 | 5♦ | N | –2 | ♥2 | -200 | 0 | 0 | 0 | ♠Ekn94♥K863♦kn872♣D | ♠-♥kn1094♦ED93♣Ekn1098 | ♠Ekn94♥K863♦kn872♣D | 57 | 47,50 | 57 |
Rond 21, som N-S, mot Sven Andersson - Ingegärd Andersson | Rond 21, som N-S, mot Sven Andersson - Ingegärd Andersson |
21 | 2♥ | N | –1 | ♦7 | -100 | 2 | 33 | 33 | ♠KD6♥K94♦KD9♣K1052 | ♠105♥106532♦1032♣kn98 | ♠KD6♥K94♦KD9♣K1052 | 59 | 46,83 | 59 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior