Ägg 3, Medlemsmöte
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|
7 | 154 | 49,36 | Astrid Tengelin - Ronny Thanberg | Astrid Tengelin Ronny Thanberg | Hällefors BK | Hällefors BK |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 1, som Ö-V, mot Dennis Stephansen - Tommy Wilhelmsson | Rond 1, som Ö-V, mot Dennis Stephansen - Tommy Wilhelmsson |
1 | 4♥ | Ö | = | ♦8 | -420 | 6 | 50 | 50 | ♠kn92♥E10972♦K♣EK62 | ♠K84♥D865♦E1093♣kn10 | ♠kn92♥E10972♦K♣EK62 | 6 | 50,00 | 6 |
2 | 3NT | Ö | = | ♣kn | -400 | 11 | 92 | 92 | ♠KD7♥kn96♦D96♣ED73 | ♠8♥K104♦Ekn543♣K954 | ♠KD7♥kn96♦D96♣ED73 | 17 | 70,83 | 17 |
Rond 8, som Ö-V, mot Johan Karlsson - Pierre Berg | Rond 8, som Ö-V, mot Johan Karlsson - Pierre Berg |
3 | 1NT | S | –2 | ♥kn | -100 | 7 | 58 | 58 | ♠E65♥54♦K1053♣Ekn85 | ♠K103♥Kkn1076♦Dkn8♣64 | ♠E65♥54♦K1053♣Ekn85 | 24 | 66,67 | 24 |
4 | 3NT | N | = | ♠3 | 600 | 1 | 8 | 8 | ♠kn763♥E63♦E1063♣106 | ♠D104♥K98♦kn842♣987 | ♠kn763♥E63♦E1063♣106 | 25 | 52,08 | 25 |
Rond 5, som N-S, mot Ulla Werdin - Niklas Collin | Rond 5, som N-S, mot Ulla Werdin - Niklas Collin |
5 | 4♠ | N | –1 | ♦8 | -100 | 8 | 67 | 67 | ♠D6543♥D4♦EK9♣1084 | ♠Ekn1082♥kn6♦D652♣D9 | ♠D6543♥D4♦EK9♣1084 | 33 | 55,00 | 33 |
6 | 4♥ | Ö | = | ♣E | -620 | 7 | 58 | 58 | ♠E652♥8♦EDkn♣106532 | ♠kn9♥764♦1087632♣E8 | ♠E652♥8♦EDkn♣106532 | 40 | 55,56 | 40 |
Rond 9, som Ö-V, mot Gun-Britt Andersson - Margareta Berglöf | Rond 9, som Ö-V, mot Gun-Britt Andersson - Margareta Berglöf |
7 | 3NT | S | +1 | ♥6 | 630 | 5 | 42 | 42 | ♠1074♥1075♦Ekn3♣EDkn3 | ♠985♥864♦9752♣K72 | ♠1074♥1075♦Ekn3♣EDkn3 | 45 | 53,57 | 45 |
8 | 4♠ | Ö | –1 | ♥K | 50 | 2 | 17 | 17 | ♠Ekn64♥E8♦K8432♣K10 | ♠D97♥4♦Dkn9♣Ekn9642 | ♠Ekn64♥E8♦K8432♣K10 | 47 | 48,96 | 47 |
Rond 6, som Ö-V, mot Ulla Carlsson - Maria Erninge | Rond 6, som Ö-V, mot Ulla Carlsson - Maria Erninge |
9 | 4♥ | N | +1 | ♣8 | 450 | 6 | 50 | 50 | ♠654♥E5♦D1086♣Dkn87 | ♠10983♥Dkn♦kn932♣954 | ♠654♥E5♦D1086♣Dkn87 | 53 | 49,07 | 53 |
10 | 3♣ | S | = | ♠E | 110 | 10 | 83 | 83 | ♠8763♥104♦Ekn53♣874 | ♠EK104♥D852♦972♣62 | ♠8763♥104♦Ekn53♣874 | 63 | 52,50 | 63 |
Rond 11, som N-S, mot Curt Andersson - Jörgen Wikman | Rond 11, som N-S, mot Curt Andersson - Jörgen Wikman |
11 | 4♥ | N | = | ♣E | 420 | 7 | 58 | 58 | ♠106♥EK10532♦E32♣74 | ♠KDkn93♥Dkn4♦D94♣KD | ♠106♥EK10532♦E32♣74 | 70 | 53,03 | 70 |
12 | 2♦ | N | = | ♠K | 90 | 1 | 8 | 8 | ♠54♥E6♦ED1098♣KDkn8 | ♠D10982♥K9872♦4♣32 | ♠54♥E6♦ED1098♣KDkn8 | 71 | 49,31 | 71 |
Rond 13, som N-S, mot Peter Nemez - John-Olov Krohn | Rond 13, som N-S, mot Peter Nemez - John-Olov Krohn |
13 | 3NT | Ö | = | ♦9 | -600 | 1 | 8 | 8 | ♠D76♥EK85♦D652♣73 | ♠K1095♥432♦98♣10862 | ♠D76♥EK85♦D652♣73 | 72 | 46,15 | 72 |
14 | 5♣ | V | –2 | ♠kn | 100 | 0 | 0 | 0 | ♠kn76♥E103♦E875♣K62 | ♠E108543♥D86542♦-♣kn | ♠kn76♥E103♦E875♣K62 | 72 | 42,86 | 72 |
Rond 4, som N-S, mot Lars Wetterskoog - Torbjörn Ström | Rond 4, som N-S, mot Lars Wetterskoog - Torbjörn Ström |
15 | 2♠ | Ö | –3 | ♦5 | 150 | 12 | 100 | 100 | ♠E843♥5♦Kkn8♣108432 | ♠2♥Ekn72♦E1065♣K765 | ♠E843♥5♦Kkn8♣108432 | 84 | 46,67 | 84 |
16 | 4♠ | N | = | ♦7 | 420 | 11 | 92 | 92 | ♠KD632♥94♦EK3♣652 | ♠Ekn7♥D873♦kn98♣ED8 | ♠KD632♥94♦EK3♣652 | 95 | 49,48 | 95 |
Rond 10, som N-S, mot Benny Bjur - Sabina Wilhelmsson | Rond 10, som N-S, mot Benny Bjur - Sabina Wilhelmsson |
17 | 4♣ | Ö | = | ♥kn | -130 | 5 | 42 | 42 | ♠K86♥EK9643♦Kkn♣42 | ♠1097♥kn1075♦953♣965 | ♠K86♥EK9643♦Kkn♣42 | 100 | 49,02 | 100 |
18 | 1♥ | S | +1 | ♣3 | 110 | 11 | 92 | 92 | ♠E6532♥109♦97643♣9 | ♠84♥KD642♦E5♣Kkn107 | ♠E6532♥109♦97643♣9 | 111 | 51,39 | 111 |
Rond 12, som Ö-V, mot Roland Axelsson - Kenneth Bäcksten | Rond 12, som Ö-V, mot Roland Axelsson - Kenneth Bäcksten |
19 | 4♣x | S | = | ♦kn | 510 | 0 | 0 | 0 | ♠KD96♥1064♦K8632♣9 | ♠kn742♥EK9♦kn1097♣K3 | ♠KD96♥1064♦K8632♣9 | 111 | 48,68 | 111 |
20 | 4♠ | V | –1 | ♣8 | 100 | 7 | 58 | 58 | ♠KDkn7♥Dkn74♦4♣KD95 | ♠9852♥2♦9865♣E732 | ♠KDkn7♥Dkn74♦4♣KD95 | 118 | 49,17 | 118 |
Rond 7, som Ö-V, mot Sven Gustavsson - Marianne Högblad | Rond 7, som Ö-V, mot Sven Gustavsson - Marianne Högblad |
21 | 3♠x | V | –3 | ♣6 | 500 | 12 | 100 | 100 | ♠-♥9543♦10842♣EKkn103 | ♠kn109654♥D10♦K6♣984 | ♠-♥9543♦10842♣EKkn103 | 130 | 51,59 | 130 |
22 | 4♥x | N | –2 | ♦7 | -300 | 2 | 17 | 17 | ♠kn43♥Ekn4♦D873♣kn102 | ♠D5♥-♦EKkn942♣KD964 | ♠kn43♥Ekn4♦D873♣kn102 | 132 | 50,00 | 132 |
Rond 2, som N-S, mot Bengt Karlsson - Jonny Länk | Rond 2, som N-S, mot Bengt Karlsson - Jonny Länk |
23 | 4♠ | N | = | ♣6 | 620 | 4 | 33 | 33 | ♠EKD875♥D4♦96♣Ekn3 | ♠964♥E63♦E10832♣92 | ♠EKD875♥D4♦96♣Ekn3 | 136 | 49,28 | 136 |
24 | 2♦ | N | –1 | ♣E | -50 | 12 | 100 | 100 | ♠1065♥976♦E1053♣842 | ♠KD72♥EK♦K874♣1096 | ♠1065♥976♦E1053♣842 | 148 | 51,39 | 148 |
Rond 3, som Ö-V, mot Åke Sandström - Gunilla Gustafsson | Rond 3, som Ö-V, mot Åke Sandström - Gunilla Gustafsson |
25 | 3♣ | N | +2 | ♦5 | 150 | 3 | 25 | 25 | ♠83♥9743♦K9765♣ED | ♠76542♥K2♦D832♣97 | ♠83♥9743♦K9765♣ED | 151 | 50,33 | 151 |
26 | 3♣ | Ö | –1 | ♥E | 100 | 3 | 25 | 25 | ♠983♥D104♦Ekn♣EKkn107 | ♠102♥98♦D862♣96432 | ♠983♥D104♦Ekn♣EKkn107 | 154 | 49,36 | 154 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior