Partävling med Hcp
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
13 | 155,2 | 46,18 | Jörgen Pedersen - Thomas Tillander | Jörgen Pedersen Thomas Tillander | 11,2 | Örebridgen | Örebridgen |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 8, som N-S, mot Pär Idestål - Benny Johansson | Rond 8, som N-S, mot Pär Idestål - Benny Johansson |
1 | 5♦x | S | –3 | ♠E | -500 | 0 | 0 | 0 | ♠1065♥EK874♦1062♣104 | ♠73♥62♦Kkn9753♣Kkn6 | ♠1065♥EK874♦1062♣104 | 0 | 0,00 | 0 |
2 | 3♥ | V | = | ♦8 | -140 | 11 | 79 | 79 | ♠Kkn♥D75♦85♣E75432 | ♠10752♥8♦EKD10974♣10 | ♠Kkn♥D75♦85♣E75432 | 11 | 39,29 | 11 |
Rond 12, som N-S, mot Ann Bergström - Christina Oldin | Rond 12, som N-S, mot Ann Bergström - Christina Oldin |
3 | 1♣ | V | = | ♦E | -70 | 4 | 29 | 29 | ♠KD4♥832♦EK93♣K102 | ♠kn82♥D106♦D64♣E654 | ♠KD4♥832♦EK93♣K102 | 15 | 35,71 | 15 |
4 | 5♥x | V | –1 | ♦E | 200 | 8 | 57 | 57 | ♠87♥72♦E108632♣kn65 | ♠EKkn954♥kn3♦KD94♣E | ♠87♥72♦E108632♣kn65 | 23 | 41,07 | 23 |
Rond 9, som N-S, mot Carina Larsson - Inger Aronsson | Rond 9, som N-S, mot Carina Larsson - Inger Aronsson |
5 | 4♥ | Ö | –1 | ♣5 | 50 | 11 | 79 | 79 | ♠kn87♥E87♦ED762♣63 | ♠1053♥K92♦kn109543♣5 | ♠kn87♥E87♦ED762♣63 | 34 | 48,57 | 34 |
6 | 3NT | Ö | +1 | ♣4 | -630 | 6 | 43 | 43 | ♠E6♥10974♦7642♣872 | ♠74♥kn86♦K983♣KD64 | ♠E6♥10974♦7642♣872 | 40 | 47,62 | 40 |
Rond 3, som N-S, mot Sune Larsson - Åke Lundkvist | Rond 3, som N-S, mot Sune Larsson - Åke Lundkvist |
7 | 2NT | V | +2 | ♠10 | -180 | 8 | 57 | 57 | ♠1098764♥753♦Kkn♣105 | ♠K2♥kn102♦9862♣ED43 | ♠1098764♥753♦Kkn♣105 | 48 | 48,98 | 48 |
8 | 1NT | V | = | ♠6 | -90 | 2 | 14 | 14 | ♠8764♥E2♦KD732♣kn4 | ♠Kkn93♥kn108♦E♣E9752 | ♠8764♥E2♦KD732♣kn4 | 50 | 44,64 | 50 |
Rond 2, som Ö-V, mot Karl-Magnus Karlsson - Lennart Silvén | Rond 2, som Ö-V, mot Karl-Magnus Karlsson - Lennart Silvén |
9 | 4♠ | S | = | ♥8 | 420 | 6 | 43 | 43 | ♠E73♥Dkn9653♦kn♣D104 | ♠86♥8♦K9763♣98532 | ♠E73♥Dkn9653♦kn♣D104 | 56 | 44,44 | 56 |
10 | 2NT | Ö | +2 | ♥K | -180 | 6 | 43 | 43 | ♠E6♥E92♦D102♣EKD62 | ♠kn853♥kn10♦E76♣9854 | ♠E6♥E92♦D102♣EKD62 | 62 | 44,29 | 62 |
Rond 11, som Ö-V, mot Knut Ewerhard - Eira Östlund | Rond 11, som Ö-V, mot Knut Ewerhard - Eira Östlund |
11 | 6♥ | Ö | –1 | ♥4 | 50 | 0 | 0 | 0 | ♠4♥EKkn953♦KDkn♣654 | ♠Ekn7♥D2♦10862♣ED72 | ♠4♥EKkn953♦KDkn♣654 | 62 | 40,26 | 62 |
12 | 3♥ | N | = | ♣kn | 140 | 14 | 100 | 100 | ♠1092♥96543♦ED7♣kn2 | ♠87643♥E♦kn104♣K985 | ♠1092♥96543♦ED7♣kn2 | 76 | 45,24 | 76 |
Rond 5, som Ö-V, mot Lilian Rosengren - Ingegerd Byléhn | Rond 5, som Ö-V, mot Lilian Rosengren - Ingegerd Byléhn |
13 | 2♣ | V | +1 | ♠K | -110 | 6 | 43 | 43 | ♠Ekn52♥KD82♦107♣E83 | ♠63♥743♦ED62♣Kkn102 | ♠Ekn52♥KD82♦107♣E83 | 82 | 45,05 | 82 |
14 | 5♠ | V | –1 | ♣kn | 50 | 0 | 0 | 0 | ♠106♥D9752♦ED106♣108 | ♠EKDkn85♥E104♦kn8♣76 | ♠106♥D9752♦ED106♣108 | 82 | 41,84 | 82 |
Rond 1, som N-S, mot Clas Risberg - Gabor Skolnik | Rond 1, som N-S, mot Clas Risberg - Gabor Skolnik |
15 | 4♥ | V | = | ♠4 | -420 | 8 | 57 | 57 | ♠kn7654♥2♦9643♣K53 | ♠K92♥kn1083♦kn108♣D82 | ♠kn7654♥2♦9643♣K53 | 90 | 42,86 | 90 |
16 | 1NT | Ö | –1 | ♦8 | 100 | 0 | 0 | 0 | ♠ED754♥kn6432♦K3♣3 | ♠108♥KD5♦E1098♣E1065 | ♠ED754♥kn6432♦K3♣3 | 90 | 40,18 | 90 |
Rond 4, som Ö-V, mot Hagen Geissler - Margret Lundin | Rond 4, som Ö-V, mot Hagen Geissler - Margret Lundin |
17 | 4♠ | N | –1 | ♦4 | -50 | 10 | 71 | 71 | ♠8♥8754♦kn542♣K1093 | ♠10732♥EK3♦D1098♣D7 | ♠8♥8754♦kn542♣K1093 | 100 | 42,02 | 100 |
18 | 4♠ | Ö | –1 | ♣E | 50 | 10 | 71 | 71 | ♠EKkn10♥K43♦Dkn7♣kn52 | ♠D9763♥D65♦K10♣D64 | ♠EKkn10♥K43♦Dkn7♣kn52 | 110 | 43,65 | 110 |
Rond 10, som Ö-V, mot Thomas Brehmer - Christina Cederlöf | Rond 10, som Ö-V, mot Thomas Brehmer - Christina Cederlöf |
19 | 4♣ | S | –1 | ♠E | -50 | 7 | 50 | 50 | ♠D9872♥Kkn54♦Kkn3♣8 | ♠EKkn♥D632♦D752♣96 | ♠D9872♥Kkn54♦Kkn3♣8 | 117 | 43,98 | 117 |
20 | 3♠ | V | = | ♣E | -140 | 7 | 50 | 50 | ♠Dkn43♥Dkn753♦7♣1094 | ♠K10987♥EK2♦K10♣Dkn7 | ♠Dkn43♥Dkn753♦7♣1094 | 124 | 44,29 | 124 |
Rond 7, som Ö-V, mot Arne Hollertz - Kerstin Hollertz | Rond 7, som Ö-V, mot Arne Hollertz - Kerstin Hollertz |
21 | 3NT | S | +1 | ♣4 | 630 | 0 | 0 | 0 | ♠KD♥D10542♦D106♣kn86 | ♠kn974♥976♦92♣K754 | ♠KD♥D10542♦D106♣kn86 | 124 | 42,18 | 124 |
22 | 4♠x | N | –5 | ♣E | -1100 | 14 | 100 | 100 | ♠6532♥ED943♦E9♣E2 | ♠104♥7♦kn7632♣K10763 | ♠6532♥ED943♦E9♣E2 | 138 | 44,81 | 138 |
Rond 6, som Ö-V, mot Ingrid Hallmén - Lasse Hallmén | Rond 6, som Ö-V, mot Ingrid Hallmén - Lasse Hallmén |
23 | 6NT | Ö | –1 | ♠5 | 100 | 3 | 21 | 21 | ♠EK7♥EDkn♦Ekn42♣1076 | ♠832♥983♦KD986♣ED | ♠EK7♥EDkn♦Ekn42♣1076 | 141 | 43,79 | 141 |
24 | 1NT | Ö | = | ♥kn | -90 | 3 | 21 | 21 | ♠E62♥E32♦KDkn94♣107 | ♠K10753♥D754♦E♣932 | ♠E62♥E32♦KDkn94♣107 | 144 | 42,86 | 144 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior