Skinkjakten Tisdag Nr 3, Partävling, Hcp, Föranmälan
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
18 | 194,4 | 45,01 | Ulf Backman - Maria Ohlsson | Ulf Backman Maria Ohlsson | -41,6 | Laholms BK | Laholms BK |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 9, som N-S, mot Diana Avaso - Megan Appelbäck | Rond 9, som N-S, mot Diana Avaso - Megan Appelbäck |
1 | 3♥ | V | –1 | ♠E | 50 | 7 | 39 | 39 | ♠EK4♥5♦kn73♣KD6532 | ♠D1087♥1084♦D984♣98 | ♠EK4♥5♦kn73♣KD6532 | 7 | 38,89 | 7 |
2 | 4♥ | S | +1 | ♠kn | 650 | 15 | 83 | 83 | ♠K652♥K10987♦D107♣5 | ♠E87♥ED43♦E86♣K73 | ♠K652♥K10987♦D107♣5 | 22 | 61,11 | 22 |
Rond 8, som Ö-V, mot Jan Karlsson - Inga-Maj Baath | Rond 8, som Ö-V, mot Jan Karlsson - Inga-Maj Baath |
3 | 2NT | V | = | ♥6 | -120 | 12 | 67 | 67 | ♠Ekn432♥K1082♦D2♣E10 | ♠7♥3♦97643♣KDkn982 | ♠Ekn432♥K1082♦D2♣E10 | 34 | 62,96 | 34 |
4 | 3♣ | V | –2 | ♠4 | 200 | 0 | 0 | 0 | ♠K109♥9654♦K32♣kn86 | ♠kn3♥K10♦kn104♣ED10752 | ♠K109♥9654♦K32♣kn86 | 34 | 47,22 | 34 |
Rond 7, som N-S, mot Kerstin Trydell - Agneta Hägerström | Rond 7, som N-S, mot Kerstin Trydell - Agneta Hägerström |
5 | 3♠ | N | –1 | ♥E | -100 | 16 | 89 | 89 | ♠E9765♥D7♦8♣Dkn1095 | ♠1043♥K1054♦73♣K432 | ♠E9765♥D7♦8♣Dkn1095 | 50 | 55,56 | 50 |
6 | 5♣ | N | –3 | ♥5 | -150 | 2 | 11 | 11 | ♠EDkn83♥108♦9♣Ekn1032 | ♠-♥K3♦EDkn76432♣D97 | ♠EDkn83♥108♦9♣Ekn1032 | 52 | 48,15 | 52 |
Rond 4, som Ö-V, mot Roland Svensson - Ingalill Svensson | Rond 4, som Ö-V, mot Roland Svensson - Ingalill Svensson |
7 | 3NT | N | –1 | ♠3 | -100 | 9 | 50 | 50 | ♠3♥kn8643♦kn9432♣94 | ♠ED1075♥92♦D♣Kkn1053 | ♠3♥kn8643♦kn9432♣94 | 61 | 48,41 | 61 |
8 | 4♣ | V | –3 | ♥E | 150 | 0 | 0 | 0 | ♠KD10♥873♦Kkn102♣kn42 | ♠kn♥D52♦D874♣KD1087 | ♠KD10♥873♦Kkn102♣kn42 | 61 | 42,36 | 61 |
Rond 3, som Ö-V, mot Agneta Risholm - Ann-Marie Martinsson | Rond 3, som Ö-V, mot Agneta Risholm - Ann-Marie Martinsson |
9 | 3NT | Ö | +2 | ♥2 | -660 | 18 | 100 | 100 | ♠E42♥K96♦ED72♣652 | ♠D108♥E87♦Kkn94♣Ekn3 | ♠E42♥K96♦ED72♣652 | 79 | 48,77 | 79 |
10 | 3NT | Ö | +1 | ♦9 | -630 | 15 | 83 | 83 | ♠K108♥ED♦Ekn7♣E10986 | ♠Ekn6♥98532♦KD4♣53 | ♠K108♥ED♦Ekn7♣E10986 | 94 | 52,22 | 94 |
Rond 12, som N-S, mot Ann-Christin Wallin - Solveig Svensson | Rond 12, som N-S, mot Ann-Christin Wallin - Solveig Svensson |
11 | 1NT | V | +1 | ♠6 | -120 | 12 | 67 | 67 | ♠kn1065♥862♦Dkn5♣K104 | ♠E973♥754♦84♣E987 | ♠kn1065♥862♦Dkn5♣K104 | 106 | 53,54 | 106 |
12 | 3NT | N | +1 | ♣10 | 630 | 6 | 33 | 33 | ♠EKD43♥D♦Ekn97♣KD8 | ♠52♥K10753♦2♣Ekn763 | ♠EKD43♥D♦Ekn97♣KD8 | 112 | 51,85 | 112 |
Rond 2, som Ö-V, mot Bengt Söderquist - Karin Kjellsson | Rond 2, som Ö-V, mot Bengt Söderquist - Karin Kjellsson |
13 | 3NT | S | = | ♥kn | 600 | 12 | 67 | 67 | ♠1073♥9732♦6♣kn7532 | ♠KD5♥kn5♦Ekn73♣10864 | ♠1073♥9732♦6♣kn7532 | 124 | 52,99 | 124 |
14 | 4♦ | S | = | ♣E | 130 | 11 | 61 | 61 | ♠987♥Dkn732♦kn7♣kn73 | ♠KD2♥K65♦952♣EK98 | ♠987♥Dkn732♦kn7♣kn73 | 135 | 53,57 | 135 |
Rond 11, som Ö-V, mot Sven-Erik Persson - Bengt Larsson | Rond 11, som Ö-V, mot Sven-Erik Persson - Bengt Larsson |
15 | 3NT | N | +2 | ♦3 | 660 | 2 | 11 | 11 | ♠D653♥EK97♦108763♣- | ♠kn104♥108432♦kn94♣K3 | ♠D653♥EK97♦108763♣- | 137 | 50,74 | 137 |
16 | 2NT | Ö | = | ♣E | -120 | 14 | 78 | 78 | ♠EDkn♥kn109♦Ekn5♣9863 | ♠10964♥EK5♦K932♣D2 | ♠EDkn♥kn109♦Ekn5♣9863 | 151 | 52,43 | 151 |
Rond 6, som Ö-V, mot Göran Carlsson - Arne Persson | Rond 6, som Ö-V, mot Göran Carlsson - Arne Persson |
17 | 4♥ | N | –2 | ♣E | -100 | 13 | 72 | 72 | ♠7643♥52♦97542♣EK | ♠K82♥K106♦Ekn10♣10876 | ♠7643♥52♦97542♣EK | 164 | 53,59 | 164 |
18 | 4♦ | N | = | ♠9 | 130 | 11 | 61 | 61 | ♠98763♥K763♦4♣Kkn5 | ♠Kkn52♥E985♦86♣D104 | ♠98763♥K763♦4♣Kkn5 | 175 | 54,01 | 175 |
Rond 1, som N-S, mot Bengt-Göran Einarsson - Benny Nilsson | Rond 1, som N-S, mot Bengt-Göran Einarsson - Benny Nilsson |
19 | 5♣x | S | –1 | ♥3 | -100 | 6 | 33 | 33 | ♠K106542♥84♦765♣E2 | ♠3♥10♦EDkn10♣KDkn7543 | ♠K106542♥84♦765♣E2 | 181 | 52,92 | 181 |
20 | 4♥ | N | = | ♣2 | 620 | 14 | 78 | 78 | ♠E652♥EKD102♦65♣65 | ♠10♥74♦EK1083♣Dkn943 | ♠E652♥EKD102♦65♣65 | 195 | 54,17 | 195 |
Rond 10, som Ö-V, mot Eva Lena Glimne - Greger Sundgren | Rond 10, som Ö-V, mot Eva Lena Glimne - Greger Sundgren |
21 | 3♠ | N | = | ♣2 | 140 | 7 | 39 | 39 | ♠kn974♥1072♦E83♣D32 | ♠5♥kn965♦1095♣EK987 | ♠kn974♥1072♦E83♣D32 | 202 | 53,44 | 202 |
22 | 2NT | N | –3 | ♠5 | -150 | 18 | 100 | 100 | ♠KD54♥kn2♦D872♣K103 | ♠873♥D976♦K9♣E862 | ♠KD54♥kn2♦D872♣K103 | 220 | 55,56 | 220 |
Rond 5, som Ö-V, mot Hans Andersson - Lars Hed | Rond 5, som Ö-V, mot Hans Andersson - Lars Hed |
23 | 3♦ | S | +1 | ♠E | 130 | 9 | 50 | 50 | ♠K864♥D9754♦5♣Dkn5 | ♠Ekn2♥E832♦4♣98643 | ♠K864♥D9754♦5♣Dkn5 | 229 | 55,31 | 229 |
24 | 4♣ | S | +1 | ♥7 | 150 | 7 | 39 | 39 | ♠kn1072♥Ekn62♦K42♣D8 | ♠D9863♥K873♦kn7♣97 | ♠kn1072♥Ekn62♦K42♣D8 | 236 | 54,63 | 236 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior