BBO, Kolmården, torsdag, 18:00 - Vår (#73334 Kolmarden torsdag)
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
14 | 174,4 | 45,42 | Bernt Hjalmarsson - Patric Langevoort | Bernt Hjalmarsson Patric Langevoort | 14,4 | Örebridgen - Karlskoga BK | Örebridgen Karlskoga BK |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 1, som N-S, mot Sven Andersson - Ingegärd Andersson | Rond 1, som N-S, mot Sven Andersson - Ingegärd Andersson |
1 | 2♦ | Ö | +1 | ♥9 | -110 | 0 | 0 | 0 | ♠9865♥Kkn2♦kn106♣Ekn6 | ♠KD3♥986♦E54♣D943 | ♠9865♥Kkn2♦kn106♣Ekn6 | 0 | 0,00 | 0 |
Rond 2, som N-S, mot Sven Andersson - Ingegärd Andersson | Rond 2, som N-S, mot Sven Andersson - Ingegärd Andersson |
2 | 3♠ | N | = | ♥9 | 140 | 11 | 69 | 69 | ♠KD953♥K643♦6♣K93 | ♠764♥D10♦EKkn94♣542 | ♠KD953♥K643♦6♣K93 | 11 | 34,38 | 11 |
Rond 3, som N-S, mot Janicke Junker - Annika Enquist-Blid | Rond 3, som N-S, mot Janicke Junker - Annika Enquist-Blid |
3 | 2♠ | N | +3 | ♦2 | 200 | 4 | 25 | 25 | ♠KD1052♥kn6♦KD94♣K10 | ♠E963♥102♦kn6♣E8652 | ♠KD1052♥kn6♦KD94♣K10 | 15 | 31,25 | 15 |
Rond 4, som N-S, mot Janicke Junker - Annika Enquist-Blid | Rond 4, som N-S, mot Janicke Junker - Annika Enquist-Blid |
4 | 3NT | N | +1 | ♠4 | 630 | 12 | 75 | 75 | ♠E10975♥EK95♦EK62♣- | ♠KD♥64♦D1043♣kn10962 | ♠E10975♥EK95♦EK62♣- | 27 | 42,19 | 27 |
Rond 5, som N-S, mot Irene Håberger - Marianne Collin | Rond 5, som N-S, mot Irene Håberger - Marianne Collin |
5 | 3NT | V | –1 | ♥3 | 50 | 10 | 63 | 63 | ♠D8742♥D5432♦2♣75 | ♠96♥Kkn97♦KD106♣kn64 | ♠D8742♥D5432♦2♣75 | 37 | 46,25 | 37 |
Rond 6, som N-S, mot Irene Håberger - Marianne Collin | Rond 6, som N-S, mot Irene Håberger - Marianne Collin |
6 | 4♠ | Ö | +2 | ♣8 | -680 | 0 | 0 | 0 | ♠K9♥kn1098432♦K108♣2 | ♠D10♥E65♦EDkn95♣D98 | ♠K9♥kn1098432♦K108♣2 | 37 | 38,54 | 37 |
Rond 7, som N-S, mot Karin Augustsson - Gunilla Jonsson | Rond 7, som N-S, mot Karin Augustsson - Gunilla Jonsson |
7 | 3NT | N | –2 | ♦D | -200 | 1 | 6 | 6 | ♠432♥K54♦Ekn2♣D1093 | ♠Ekn1097♥EDkn3♦5♣K42 | ♠432♥K54♦Ekn2♣D1093 | 38 | 33,93 | 38 |
Rond 8, som N-S, mot Karin Augustsson - Gunilla Jonsson | Rond 8, som N-S, mot Karin Augustsson - Gunilla Jonsson |
8 | 4♥ | N | = | ♣K | 420 | 11 | 69 | 69 | ♠KD103♥ED432♦E103♣4 | ♠kn85♥9765♦KD8♣952 | ♠KD103♥ED432♦E103♣4 | 49 | 38,28 | 49 |
Rond 9, som N-S, mot Eva Andersson - Stellan Molinder | Rond 9, som N-S, mot Eva Andersson - Stellan Molinder |
9 | 4♠ | N | –1 | ♦6 | -50 | 10 | 63 | 63 | ♠kn8753♥D92♦Ekn♣ED4 | ♠ED96♥E10♦10743♣1063 | ♠kn8753♥D92♦Ekn♣ED4 | 59 | 40,97 | 59 |
Rond 10, som N-S, mot Eva Andersson - Stellan Molinder | Rond 10, som N-S, mot Eva Andersson - Stellan Molinder |
10 | 2♣ | V | +3 | ♣5 | -150 | 5 | 31 | 31 | ♠D83♥E962♦E976♣54 | ♠Kkn102♥843♦kn1083♣kn10 | ♠D83♥E962♦E976♣54 | 64 | 40,00 | 64 |
Rond 11, som N-S, mot Torsten Runebert - K-G Wanngård | Rond 11, som N-S, mot Torsten Runebert - K-G Wanngård |
11 | 2NT | V | +1 | ♠5 | -150 | 3 | 19 | 19 | ♠965♥ED♦kn1053♣E543 | ♠D42♥kn732♦97♣Dkn97 | ♠965♥ED♦kn1053♣E543 | 67 | 38,07 | 67 |
Rond 12, som N-S, mot Torsten Runebert - K-G Wanngård | Rond 12, som N-S, mot Torsten Runebert - K-G Wanngård |
12 | 1NT | N | = | ♠E | 90 | 7 | 44 | 44 | ♠K74♥Ekn8♦76♣ED963 | ♠985♥K1062♦E10932♣2 | ♠K74♥Ekn8♦76♣ED963 | 74 | 38,54 | 74 |
Rond 13, som N-S, mot Leif Mattsson - Björn Mattsson | Rond 13, som N-S, mot Leif Mattsson - Björn Mattsson |
13 | 3NT | N | +1 | ♥4 | 630 | 14 | 88 | 88 | ♠4♥E1076♦E752♣KD76 | ♠Ekn752♥K2♦K9♣E843 | ♠4♥E1076♦E752♣KD76 | 88 | 42,31 | 88 |
Rond 14, som N-S, mot Leif Mattsson - Björn Mattsson | Rond 14, som N-S, mot Leif Mattsson - Björn Mattsson |
14 | 1NT | N | = | ♥2 | 90 | 8 | 50 | 50 | ♠D82♥kn986♦1042♣K87 | ♠EK97♥4♦E983♣E1053 | ♠D82♥kn986♦1042♣K87 | 96 | 42,86 | 96 |
Rond 15, som N-S, mot Mia Breding - Bo Jonsson | Rond 15, som N-S, mot Mia Breding - Bo Jonsson |
15 | 3♥ | Ö | +2 | ♣D | -200 | 14 | 88 | 88 | ♠E9754♥3♦653♣EK93 | ♠62♥E52♦kn8♣Dkn10872 | ♠E9754♥3♦653♣EK93 | 110 | 45,83 | 110 |
Rond 16, som N-S, mot Mia Breding - Bo Jonsson | Rond 16, som N-S, mot Mia Breding - Bo Jonsson |
16 | 3NT | V | +2 | ♠3 | -660 | 1 | 6 | 6 | ♠D10983♥106♦8♣kn8632 | ♠E♥ED9754♦1065♣K75 | ♠D10983♥106♦8♣kn8632 | 111 | 43,36 | 111 |
Rond 17, som N-S, mot Boguslaw Wlodarczyk - Nicolae Östner | Rond 17, som N-S, mot Boguslaw Wlodarczyk - Nicolae Östner |
17 | 3NT | Ö | +1 | ♠2 | -430 | 2 | 13 | 13 | ♠E65♥kn742♦42♣EK75 | ♠kn942♥K83♦853♣kn94 | ♠E65♥kn742♦42♣EK75 | 113 | 41,54 | 113 |
Rond 18, som N-S, mot Boguslaw Wlodarczyk - Nicolae Östner | Rond 18, som N-S, mot Boguslaw Wlodarczyk - Nicolae Östner |
18 | 6♥ | V | = | ♠2 | -980 | 0 | 0 | 0 | ♠D1072♥E43♦K5♣kn984 | ♠kn8643♥K8♦1042♣762 | ♠D1072♥E43♦K5♣kn984 | 113 | 39,24 | 113 |
Rond 19, som N-S, mot Susanne Hammar - Beryl Johnsson | Rond 19, som N-S, mot Susanne Hammar - Beryl Johnsson |
19 | 1NT | S | +2 | ♣2 | 150 | 8 | 50 | 50 | ♠K85♥9865♦kn102♣K108 | ♠E103♥EDkn♦ED875♣97 | ♠K85♥9865♦kn102♣K108 | 121 | 39,80 | 121 |
Rond 20, som N-S, mot Susanne Hammar - Beryl Johnsson | Rond 20, som N-S, mot Susanne Hammar - Beryl Johnsson |
20 | 3NT | N | = | ♠7 | 600 | 11 | 69 | 69 | ♠Dkn105♥E93♦Kkn3♣1087 | ♠E32♥Dkn4♦E964♣ED4 | ♠Dkn105♥E93♦Kkn3♣1087 | 132 | 41,25 | 132 |
Rond 21, som N-S, mot Rolf Molin - Anne-Marie Thell | Rond 21, som N-S, mot Rolf Molin - Anne-Marie Thell |
21 | 1NT | N | –1 | ♦2 | -100 | 4 | 25 | 25 | ♠E4♥KDkn10♦963♣kn642 | ♠kn987♥952♦Kkn♣EK83 | ♠E4♥KDkn10♦963♣kn642 | 136 | 40,48 | 136 |
Rond 22, som N-S, mot Rolf Molin - Anne-Marie Thell | Rond 22, som N-S, mot Rolf Molin - Anne-Marie Thell |
22 | 4♥ | V | –1 | ♥9 | 100 | 12 | 75 | 75 | ♠Ekn64♥95♦765♣Ekn104 | ♠53♥842♦ED109♣K986 | ♠Ekn64♥95♦765♣Ekn104 | 148 | 42,05 | 148 |
Rond 23, som N-S, mot Lena Zetterup - Jan-Olof Zetterup | Rond 23, som N-S, mot Lena Zetterup - Jan-Olof Zetterup |
23 | 1NT | V | +3 | ♣kn | -180 | 8 | 50 | 50 | ♠KD9♥764♦D865♣kn105 | ♠10654♥D95♦E97♣D93 | ♠KD9♥764♦D865♣kn105 | 156 | 42,39 | 156 |
Rond 24, som N-S, mot Lena Zetterup - Jan-Olof Zetterup | Rond 24, som N-S, mot Lena Zetterup - Jan-Olof Zetterup |
24 | 6♠ | V | +1 | ♦K | -1010 | 4 | 25 | 25 | ♠7♥KD1096♦KDkn5♣kn92 | ♠83♥843♦109832♣1063 | ♠7♥KD1096♦KDkn5♣kn92 | 160 | 41,67 | 160 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior