BBO, Kolmården, torsdag, 18:00 - Vinter (#11570 Kolmarden torsdag)
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 247,0 | 64,34 | Patric Langevoort - Bernt Hjalmarsson | Patric Langevoort Bernt Hjalmarsson | 18,0 | Karlskoga BK - Örebridgen | Karlskoga BK Örebridgen |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 1, som N-S, mot Björn Mattsson - Leif Mattsson | Rond 1, som N-S, mot Björn Mattsson - Leif Mattsson |
1 | 1NT | N | +3 | ♥5 | 180 | 4 | 25 | 25 | ♠KD42♥E6♦ED872♣Dkn | ♠kn6♥KD93♦K3♣109742 | ♠KD42♥E6♦ED872♣Dkn | 4 | 25,00 | 4 |
Rond 2, som N-S, mot Björn Mattsson - Leif Mattsson | Rond 2, som N-S, mot Björn Mattsson - Leif Mattsson |
2 | 5♣x | Ö | –2 | ♠D | 300 | 14 | 88 | 88 | ♠9♥ED104♦E10764♣1062 | ♠Dkn6542♥Kkn5♦K32♣K | ♠9♥ED104♦E10764♣1062 | 18 | 56,25 | 18 |
Rond 3, som N-S, mot Sven Andersson - Ingegärd Andersson | Rond 3, som N-S, mot Sven Andersson - Ingegärd Andersson |
3 | 3♠ | Ö | = | ♥kn | -140 | 4 | 25 | 25 | ♠10♥84♦765432♣KD108 | ♠D97♥kn1092♦E9♣E753 | ♠10♥84♦765432♣KD108 | 22 | 45,83 | 22 |
Rond 4, som N-S, mot Sven Andersson - Ingegärd Andersson | Rond 4, som N-S, mot Sven Andersson - Ingegärd Andersson |
4 | 4♥ | V | –2 | ♦5 | 200 | 13 | 81 | 81 | ♠ED4♥7♦D8754♣K532 | ♠10763♥9842♦-♣E10976 | ♠ED4♥7♦D8754♣K532 | 35 | 54,69 | 35 |
Rond 5, som N-S, mot Irene Håberger - Anne-Marie Thell | Rond 5, som N-S, mot Irene Håberger - Anne-Marie Thell |
5 | 5♣ | Ö | = | ♥10 | -400 | 0 | 0 | 0 | ♠8♥Ekn543♦Kkn94♣753 | ♠Kkn632♥109876♦32♣E | ♠8♥Ekn543♦Kkn94♣753 | 35 | 43,75 | 35 |
Rond 6, som N-S, mot Irene Håberger - Anne-Marie Thell | Rond 6, som N-S, mot Irene Håberger - Anne-Marie Thell |
6 | 3♥ | N | +1 | ♦5 | 170 | 12 | 75 | 75 | ♠EK102♥K9843♦9♣1098 | ♠kn985♥Dkn105♦E8♣kn42 | ♠EK102♥K9843♦9♣1098 | 47 | 48,96 | 47 |
Rond 7, som N-S, mot Lena Zetterup - Jan-Olof Zetterup | Rond 7, som N-S, mot Lena Zetterup - Jan-Olof Zetterup |
7 | 3NT | Ö | +1 | ♠kn | -630 | 13 | 81 | 81 | ♠D97642♥7632♦E42♣- | ♠kn108♥94♦K96♣108653 | ♠D97642♥7632♦E42♣- | 60 | 53,57 | 60 |
Rond 8, som N-S, mot Lena Zetterup - Jan-Olof Zetterup | Rond 8, som N-S, mot Lena Zetterup - Jan-Olof Zetterup |
8 | 3NT | V | +3 | ♦5 | -490 | 3 | 19 | 19 | ♠542♥ED1082♦54♣1063 | ♠1093♥976♦KD1072♣92 | ♠542♥ED1082♦54♣1063 | 63 | 49,22 | 63 |
Rond 9 | Rond 9 |
9 | Frirond | 9,5 | 60 | 60 | ♠K10765♥K963♦E73♣3 | ♠D4♥kn1054♦KD954♣D7 | ♠K10765♥K963♦E73♣3 | 72,5 | 50,35 | 72,5 |
Rond 10 | Rond 10 |
10 | Frirond | 9,5 | 60 | 60 | ♠Dkn72♥KD108♦542♣105 | ♠K109♥76♦EKkn7♣K982 | ♠Dkn72♥KD108♦542♣105 | 82 | 51,25 | 82 |
Rond 11, som N-S, mot Kjell Helin - Sara Haglind | Rond 11, som N-S, mot Kjell Helin - Sara Haglind |
11 | 3♥ | V | +1 | ♣6 | -170 | 16 | 100 | 100 | ♠1087♥K1087♦9732♣65 | ♠kn2♥2♦D106♣EK108732 | ♠1087♥K1087♦9732♣65 | 98 | 55,68 | 98 |
Rond 12, som N-S, mot Kjell Helin - Sara Haglind | Rond 12, som N-S, mot Kjell Helin - Sara Haglind |
12 | 4♥ | Ö | –1 | ♠D | 50 | 11 | 69 | 69 | ♠76♥D7♦D95♣KDkn863 | ♠Dkn1095♥1083♦E4♣E104 | ♠76♥D7♦D95♣KDkn863 | 109 | 56,77 | 109 |
Rond 13, som N-S, mot Britt Hellstrand - Susanne Hammar | Rond 13, som N-S, mot Britt Hellstrand - Susanne Hammar |
13 | 2♦ | N | –1 | ♣kn | -100 | 5 | 31 | 31 | ♠K9♥Kkn87♦EK874♣D9 | ♠87532♥3♦632♣K732 | ♠K9♥Kkn87♦EK874♣D9 | 114 | 54,81 | 114 |
Rond 14, som N-S, mot Britt Hellstrand - Susanne Hammar | Rond 14, som N-S, mot Britt Hellstrand - Susanne Hammar |
14 | 3♠ | Ö | +1 | ♠3 | -170 | 3 | 19 | 19 | ♠K2♥108743♦98♣Kkn105 | ♠D83♥Kkn5♦D652♣D86 | ♠K2♥108743♦98♣Kkn105 | 117 | 52,23 | 117 |
Rond 15, som N-S, mot Anders Israelsson - Birgitta Karlsson | Rond 15, som N-S, mot Anders Israelsson - Birgitta Karlsson |
15 | 3NT | V | –1 | ♣3 | 50 | 16 | 100 | 100 | ♠kn762♥73♦72♣E10432 | ♠K3♥kn108652♦D5♣kn85 | ♠kn762♥73♦72♣E10432 | 133 | 55,42 | 133 |
Rond 16, som N-S, mot Anders Israelsson - Birgitta Karlsson | Rond 16, som N-S, mot Anders Israelsson - Birgitta Karlsson |
16 | 3♦ | S | +1 | ♠4 | 130 | 14 | 88 | 88 | ♠D103♥K53♦753♣K1086 | ♠Ekn2♥Ekn96♦K108642♣- | ♠D103♥K53♦753♣K1086 | 147 | 57,42 | 147 |
Rond 17, som N-S, mot Boguslaw Wlodarczyk - Nicolae Östner | Rond 17, som N-S, mot Boguslaw Wlodarczyk - Nicolae Östner |
17 | 3NT | S | = | ♣8 | 400 | 16 | 100 | 100 | ♠92♥K1083♦9643♣Kkn7 | ♠KD64♥D5♦ED2♣E1054 | ♠92♥K1083♦9643♣Kkn7 | 163 | 59,93 | 163 |
Rond 18, som N-S, mot Boguslaw Wlodarczyk - Nicolae Östner | Rond 18, som N-S, mot Boguslaw Wlodarczyk - Nicolae Östner |
18 | 2♣ | V | –1 | ♦3 | 50 | 6 | 38 | 38 | ♠E874♥E1072♦3♣10984 | ♠kn1095♥K64♦Ekn1094♣K | ♠E874♥E1072♦3♣10984 | 169 | 58,68 | 169 |
Rond 19, som N-S, mot Maria Lundemo - Beryl Johnsson | Rond 19, som N-S, mot Maria Lundemo - Beryl Johnsson |
19 | 2NT | Ö | +1 | ♠9 | -150 | 14 | 88 | 88 | ♠D4♥1064♦K1062♣ED75 | ♠kn98762♥kn52♦843♣10 | ♠D4♥1064♦K1062♣ED75 | 183 | 60,20 | 183 |
Rond 20, som N-S, mot Maria Lundemo - Beryl Johnsson | Rond 20, som N-S, mot Maria Lundemo - Beryl Johnsson |
20 | 4♠ | Ö | +1 | ♦D | -650 | 7 | 44 | 44 | ♠kn6♥87643♦Kkn7♣K105 | ♠74♥KD52♦D♣kn98764 | ♠kn6♥87643♦Kkn7♣K105 | 190 | 59,38 | 190 |
Rond 21, som N-S, mot Christina Oldin - Göran Oldin | Rond 21, som N-S, mot Christina Oldin - Göran Oldin |
21 | 2♠ | Ö | +2 | ♥10 | -170 | 4 | 25 | 25 | ♠108♥D6♦E1074♣Ekn743 | ♠E74♥1095♦kn632♣KD8 | ♠108♥D6♦E1074♣Ekn743 | 194 | 57,74 | 194 |
Rond 22, som N-S, mot Christina Oldin - Göran Oldin | Rond 22, som N-S, mot Christina Oldin - Göran Oldin |
22 | 3♦ | S | +1 | ♣3 | 130 | 16 | 100 | 100 | ♠Ekn108♥83♦7♣EK10972 | ♠5♥KDkn76♦K1098542♣- | ♠Ekn108♥83♦7♣EK10972 | 210 | 59,66 | 210 |
Rond 23, som N-S, mot Håkan Litsegård - Göran Lidgren | Rond 23, som N-S, mot Håkan Litsegård - Göran Lidgren |
23 | 4♥ | V | +2 | ♠10 | -680 | 5 | 31 | 31 | ♠10954♥95♦ED76♣kn87 | ♠K8♥D4♦kn543♣106432 | ♠10954♥95♦ED76♣kn87 | 215 | 58,42 | 215 |
Rond 24, som N-S, mot Håkan Litsegård - Göran Lidgren | Rond 24, som N-S, mot Håkan Litsegård - Göran Lidgren |
24 | 3♥ | N | = | ♠K | 140 | 14 | 88 | 88 | ♠94♥EK765♦E63♣K84 | ♠kn872♥D104♦kn82♣E32 | ♠94♥EK765♦E63♣K84 | 229 | 59,64 | 229 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior