Kolmården på BBO, 18 brickor, Fredag (#28989 Kolmarden fredag)
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
13 | 108,9 | 43,20 | Anders Hyttstrand - Ann-Kristin Eriksson | Anders Hyttstrand Ann-Kristin Eriksson | 1,9 | Åre-Duveds BK - Hedemora BS | Åre-Duveds BK Hedemora BS |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 1, som Ö-V, mot Krister Sundström - Siv Henriksson | Rond 1, som Ö-V, mot Krister Sundström - Siv Henriksson |
1 | 2♣ | S | = | ♥D | 90 | 2 | 14 | 14 | ♠kn105♥K10♦Dkn832♣E96 | ♠D432♥Dkn8♦K1075♣K7 | ♠kn105♥K10♦Dkn832♣E96 | 2 | 14,29 | 2 |
Rond 2, som Ö-V, mot Krister Sundström - Siv Henriksson | Rond 2, som Ö-V, mot Krister Sundström - Siv Henriksson |
2 | 3NT | S | +2 | ♦5 | 660 | 1 | 7 | 7 | ♠9865♥kn1073♦E93♣32 | ♠kn74♥K85♦K652♣K95 | ♠9865♥kn1073♦E93♣32 | 3 | 10,71 | 3 |
Rond 3, som N-S, mot Berndt-Åke Timan - Andrzej Tracewski | Rond 3, som N-S, mot Berndt-Åke Timan - Andrzej Tracewski |
3 | 5♦ | S | –2 | ♣E | -100 | 7 | 50 | 50 | ♠kn953♥Ekn5♦Ekn96♣K7 | ♠D42♥D864♦K107532♣- | ♠kn953♥Ekn5♦Ekn96♣K7 | 10 | 23,81 | 10 |
Rond 4, som N-S, mot Berndt-Åke Timan - Andrzej Tracewski | Rond 4, som N-S, mot Berndt-Åke Timan - Andrzej Tracewski |
4 | 3NT | N | +2 | ♦9 | 660 | 8 | 57 | 57 | ♠-♥EK102♦Ekn42♣ED764 | ♠KDkn964♥D5♦K♣9832 | ♠-♥EK102♦Ekn42♣ED764 | 18 | 32,14 | 18 |
Rond 5, som N-S, mot Anne-Sophie Edbladh - Lars Edbladh | Rond 5, som N-S, mot Anne-Sophie Edbladh - Lars Edbladh |
5 | 1NT | V | +2 | ♥K | -150 | 4 | 29 | 29 | ♠KD98♥KDkn8♦765♣103 | ♠kn75♥E4♦D9♣987542 | ♠KD98♥KDkn8♦765♣103 | 22 | 31,43 | 22 |
Rond 6, som N-S, mot Anne-Sophie Edbladh - Lars Edbladh | Rond 6, som N-S, mot Anne-Sophie Edbladh - Lars Edbladh |
6 | 3NT | N | –2 | ♠3 | -100 | 6 | 43 | 43 | ♠K52♥E652♦K1093♣K8 | ♠D♥K1087♦ED7♣D7432 | ♠K52♥E652♦K1093♣K8 | 28 | 33,33 | 28 |
Rond 7, som N-S, mot Inger Schönbeck - Marianne Collin | Rond 7, som N-S, mot Inger Schönbeck - Marianne Collin |
7 | 4♥ | N | +1 | ♣10 | 650 | 9 | 64 | 64 | ♠kn75♥Kkn10642♦E♣E92 | ♠983♥E975♦KD1065♣7 | ♠kn75♥Kkn10642♦E♣E92 | 37 | 37,76 | 37 |
Rond 8, som N-S, mot Inger Schönbeck - Marianne Collin | Rond 8, som N-S, mot Inger Schönbeck - Marianne Collin |
8 | 5♦ | N | –2 | ♠4 | -100 | 7 | 50 | 50 | ♠E975♥KD10♦KD83♣K5 | ♠Dkn3♥982♦1097654♣7 | ♠E975♥KD10♦KD83♣K5 | 44 | 39,29 | 44 |
Rond 9, som N-S, mot Eva Edman Stålbrandt - Gunn-Britt Rudenheim | Rond 9, som N-S, mot Eva Edman Stålbrandt - Gunn-Britt Rudenheim |
9 | 4♠ | S | –1 | ♥9 | -50 | 5 | 36 | 36 | ♠kn64♥74♦ED763♣Ekn3 | ♠E9732♥Ekn105♦kn8♣D2 | ♠kn64♥74♦ED763♣Ekn3 | 49 | 38,89 | 49 |
Rond 10, som N-S, mot Eva Edman Stålbrandt - Gunn-Britt Rudenheim | Rond 10, som N-S, mot Eva Edman Stålbrandt - Gunn-Britt Rudenheim |
10 | 3NT | Ö | +2 | ♥6 | -660 | 12 | 86 | 86 | ♠Kkn976♥7♦102♣E8643 | ♠108♥108652♦654♣Dkn5 | ♠Kkn976♥7♦102♣E8643 | 61 | 43,57 | 61 |
Rond 11, som N-S, mot Henning Tingvall - Kjell Helin | Rond 11, som N-S, mot Henning Tingvall - Kjell Helin |
11 | 4♠ | V | +1 | ♥2 | -450 | 7 | 50 | 50 | ♠E5♥D652♦64♣kn10632 | ♠72♥Kkn974♦KD107♣95 | ♠E5♥D652♦64♣kn10632 | 68 | 44,16 | 68 |
Rond 12, som N-S, mot Henning Tingvall - Kjell Helin | Rond 12, som N-S, mot Henning Tingvall - Kjell Helin |
12 | 5♣x | S | –1 | ♠K | -200 | 0 | 0 | 0 | ♠-♥D943♦Ekn97♣kn7642 | ♠E863♥kn♦532♣EK1053 | ♠-♥D943♦Ekn97♣kn7642 | 68 | 40,48 | 68 |
Rond 13, som N-S, mot Lena Zetterup - Jan-Olof Zetterup | Rond 13, som N-S, mot Lena Zetterup - Jan-Olof Zetterup |
13 | 2♠ | V | = | ♣3 | -110 | 2 | 14 | 14 | ♠754♥6542♦EDkn6♣83 | ♠96♥EK3♦542♣ED1062 | ♠754♥6542♦EDkn6♣83 | 70 | 38,46 | 70 |
Rond 14, som N-S, mot Lena Zetterup - Jan-Olof Zetterup | Rond 14, som N-S, mot Lena Zetterup - Jan-Olof Zetterup |
14 | 3♠ | N | –3 | ♥K | -150 | 0 | 0 | 0 | ♠K9874♥83♦E742♣kn7 | ♠kn65♥E102♦Kkn10♣D1062 | ♠K9874♥83♦E742♣kn7 | 70 | 35,71 | 70 |
Rond 15, som N-S, mot Susanne Hammar - Lars-Magnus Gustafsson | Rond 15, som N-S, mot Susanne Hammar - Lars-Magnus Gustafsson |
15 | 4♥ | V | = | ♠2 | -420 | 6 | 43 | 43 | ♠10862♥-♦Ekn1042♣kn1053 | ♠ED975♥D106♦763♣D6 | ♠10862♥-♦Ekn1042♣kn1053 | 76 | 36,19 | 76 |
Rond 16, som N-S, mot Susanne Hammar - Lars-Magnus Gustafsson | Rond 16, som N-S, mot Susanne Hammar - Lars-Magnus Gustafsson |
16 | 3NT | V | +1 | ♠kn | -630 | 10 | 71 | 71 | ♠kn10952♥1072♦D106♣82 | ♠D863♥K5♦953♣K965 | ♠kn10952♥1072♦D106♣82 | 86 | 38,39 | 86 |
Rond 17, som Ö-V, mot Christina Oldin - Göran Oldin | Rond 17, som Ö-V, mot Christina Oldin - Göran Oldin |
17 | 2♥ | V | +2 | ♠2 | -170 | 12 | 86 | 86 | ♠10965♥KDkn10♦kn1063♣7 | ♠K8♥E987♦ED♣K10952 | ♠10965♥KDkn10♦kn1063♣7 | 98 | 41,18 | 98 |
Rond 18, som Ö-V, mot Christina Oldin - Göran Oldin | Rond 18, som Ö-V, mot Christina Oldin - Göran Oldin |
18 | 3NT | V | +1 | ♦4 | -430 | 9 | 64 | 64 | ♠E5♥D93♦75♣EK10873 | ♠KD94♥K1054♦KD32♣6 | ♠E5♥D93♦75♣EK10873 | 107 | 42,46 | 107 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior