Kolmården på BBO, 18 brickor, Fredag (#70707 Kolmarden fredag)
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
10 | 78,1 | 43,37 | Lars Marcusson - Kerstin Marcusson | Lars Marcusson Kerstin Marcusson | 5,1 | Örebridgen | Örebridgen |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 1, som N-S, mot Sven Andersson - Ingegärd Andersson | Rond 1, som N-S, mot Sven Andersson - Ingegärd Andersson |
1 | 4♠ | Ö | –2 | ♣E | 100 | 10 | 100 | 100 | ♠1094♥K9542♦kn1075♣3 | ♠K82♥ED108♦-♣ED7654 | ♠1094♥K9542♦kn1075♣3 | 10 | 100,0 | 10 |
Rond 2, som N-S, mot Sven Andersson - Ingegärd Andersson | Rond 2, som N-S, mot Sven Andersson - Ingegärd Andersson |
2 | 3♣ | Ö | = | ♦E | -110 | 5 | 50 | 50 | ♠kn742♥K7♦KD7543♣D | ♠D109♥108643♦E9♣1093 | ♠kn742♥K7♦KD7543♣D | 15 | 75,00 | 15 |
Rond 3, som N-S, mot Monica Svärdström - Kjell Helin | Rond 3, som N-S, mot Monica Svärdström - Kjell Helin |
3 | 3NT | N | –1 | ♠D | -50 | 4 | 40 | 40 | ♠E3♥E108♦kn1083♣KDkn7 | ♠75♥KD3♦KD94♣E932 | ♠E3♥E108♦kn1083♣KDkn7 | 19 | 63,33 | 19 |
Rond 4, som N-S, mot Monica Svärdström - Kjell Helin | Rond 4, som N-S, mot Monica Svärdström - Kjell Helin |
4 | 4♠ | N | –1 | ♦9 | -100 | 3 | 30 | 30 | ♠ED75♥kn8♦KDkn♣EKkn8 | ♠10862♥D762♦E106♣74 | ♠ED75♥kn8♦KDkn♣EKkn8 | 22 | 55,00 | 22 |
Rond 5, som N-S, mot Berndt-Åke Timan - Andrzej Tracewski | Rond 5, som N-S, mot Berndt-Åke Timan - Andrzej Tracewski |
5 | 4♣ | S | +1 | ♦E | 150 | 4 | 40 | 40 | ♠E973♥kn97♦kn1072♣D6 | ♠8♥K10843♦6♣EK7542 | ♠E973♥kn97♦kn1072♣D6 | 26 | 52,00 | 26 |
Rond 6, som N-S, mot Berndt-Åke Timan - Andrzej Tracewski | Rond 6, som N-S, mot Berndt-Åke Timan - Andrzej Tracewski |
6 | 2NT | V | = | ♣E | -120 | 0 | 0 | 0 | ♠kn9652♥K103♦Kkn♣E32 | ♠843♥964♦E85♣KD107 | ♠kn9652♥K103♦Kkn♣E32 | 26 | 43,33 | 26 |
Rond 7, som N-S, mot Lars-Magnus Gustafsson - Susanne Hammar | Rond 7, som N-S, mot Lars-Magnus Gustafsson - Susanne Hammar |
7 | 5♦ | S | –1 | ♥D | -100 | 1 | 10 | 10 | ♠ED976♥872♦Kkn6♣K7 | ♠-♥kn103♦ED10984♣E853 | ♠ED976♥872♦Kkn6♣K7 | 27 | 38,57 | 27 |
Rond 8, som N-S, mot Lars-Magnus Gustafsson - Susanne Hammar | Rond 8, som N-S, mot Lars-Magnus Gustafsson - Susanne Hammar |
8 | 4♥ | Ö | –3 | ♠E | 150 | 8 | 80 | 80 | ♠kn9643♥106♦K98♣ED4 | ♠EK2♥852♦kn6♣Kkn853 | ♠kn9643♥106♦K98♣ED4 | 35 | 43,75 | 35 |
Rond 9, som N-S, mot Marianne Hellqvist - Fredrik Kronmarker | Rond 9, som N-S, mot Marianne Hellqvist - Fredrik Kronmarker |
9 | 3♣ | Ö | = | ♥K | -110 | 2 | 20 | 20 | ♠E9832♥-♦kn108762♣E2 | ♠D65♥KD10985♦K9♣85 | ♠E9832♥-♦kn108762♣E2 | 37 | 41,11 | 37 |
Rond 10, som N-S, mot Marianne Hellqvist - Fredrik Kronmarker | Rond 10, som N-S, mot Marianne Hellqvist - Fredrik Kronmarker |
10 | 2NT | N | +1 | ♣7 | 150 | 8 | 80 | 80 | ♠D8♥kn52♦E106♣EKD108 | ♠6532♥KD93♦K42♣42 | ♠D8♥kn52♦E106♣EKD108 | 45 | 45,00 | 45 |
Rond 11, som Ö-V, mot Christina Oldin - Göran Oldin | Rond 11, som Ö-V, mot Christina Oldin - Göran Oldin |
11 | 3♠ | N | –1 | ♦D | -50 | 6 | 60 | 60 | ♠K93♥E105♦Dkn107♣E86 | ♠42♥kn987♦965♣KD32 | ♠K93♥E105♦Dkn107♣E86 | 51 | 46,36 | 51 |
Rond 12, som Ö-V, mot Christina Oldin - Göran Oldin | Rond 12, som Ö-V, mot Christina Oldin - Göran Oldin |
12 | 4♠ | Ö | –1 | ♣2 | 50 | 1 | 10 | 10 | ♠Kkn732♥ED♦D4♣ED103 | ♠D86♥kn2♦K1062♣kn975 | ♠Kkn732♥ED♦D4♣ED103 | 52 | 43,33 | 52 |
Rond 13, som Ö-V, mot Annika Enquist-Blid - Beryl Johnsson | Rond 13, som Ö-V, mot Annika Enquist-Blid - Beryl Johnsson |
13 | 4♥ | V | –1 | ♠E | 100 | 4 | 40 | 40 | ♠Dkn3♥Kkn43♦D943♣E2 | ♠K76♥D987♦E10♣Dkn93 | ♠Dkn3♥Kkn43♦D943♣E2 | 56 | 43,08 | 56 |
Rond 14, som Ö-V, mot Annika Enquist-Blid - Beryl Johnsson | Rond 14, som Ö-V, mot Annika Enquist-Blid - Beryl Johnsson |
14 | 1NT | S | = | ♠2 | 90 | 4 | 40 | 40 | ♠K965♥kn5♦D984♣1075 | ♠kn1042♥E1094♦K2♣K83 | ♠K965♥kn5♦D984♣1075 | 60 | 42,86 | 60 |
Rond 15, som Ö-V, mot Jan Berggren - Agneta Boberg | Rond 15, som Ö-V, mot Jan Berggren - Agneta Boberg |
15 | 3♥ | V | = | ♣2 | -140 | 4 | 40 | 40 | ♠Ekn5♥Ekn954♦5♣KD86 | ♠86♥KD7♦Kkn1087♣kn54 | ♠Ekn5♥Ekn954♦5♣KD86 | 64 | 42,67 | 64 |
Rond 16, som Ö-V, mot Jan Berggren - Agneta Boberg | Rond 16, som Ö-V, mot Jan Berggren - Agneta Boberg |
16 | 3♣ | N | +1 | ♥5 | 130 | 1 | 10 | 10 | ♠1094♥kn753♦D543♣K5 | ♠EKkn6♥10964♦E72♣43 | ♠1094♥kn753♦D543♣K5 | 65 | 40,62 | 65 |
Rond 17, som Ö-V, mot Eva Andersson - Lisbeth Lööv | Rond 17, som Ö-V, mot Eva Andersson - Lisbeth Lööv |
17 | 2NT | V | –1 | ♦3 | 50 | 0 | 0 | 0 | ♠E♥Kkn1065♦Dkn4♣K763 | ♠76542♥3♦EK65♣D102 | ♠E♥Kkn1065♦Dkn4♣K763 | 65 | 38,24 | 65 |
Rond 18, som Ö-V, mot Eva Andersson - Lisbeth Lööv | Rond 18, som Ö-V, mot Eva Andersson - Lisbeth Lööv |
18 | 2♦ | V | = | ♣7 | -90 | 8 | 80 | 80 | ♠K32♥KD5♦D742♣932 | ♠ED6♥Ekn2♦kn963♣D64 | ♠K32♥KD5♦D742♣932 | 73 | 40,56 | 73 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior