Utvecklings Bridge Med Teori genomgång 18:00
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|
4 | 39,7 | 47,22 | Lennart Andersson - Kjerstin A Sjögerén | Lennart Andersson Kjerstin A Sjögerén | BK Falkenberg | BK Falkenberg |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 3, som N-S, mot Jan Andersson - Ann-Katrin Gustavsson | Rond 3, som N-S, mot Jan Andersson - Ann-Katrin Gustavsson |
1 | 2♠ | Ö | +1 | ♣2 | -140 | 2 | 50 | 50 | ♠D87♥Ekn3♦K4♣KD875 | ♠K9♥1098752♦106♣kn92 | ♠D87♥Ekn3♦K4♣KD875 | 2 | 50,00 | 2 |
2 | 3♠ | V | +3 | ♦7 | -230 | 2 | 50 | 50 | ♠64♥872♦Kkn75♣10986 | ♠10♥KDkn654♦1032♣Kkn3 | ♠64♥872♦Kkn75♣10986 | 4 | 50,00 | 4 |
3 | 2♣ | V | –1 | ♥kn | 100 | 2 | 50 | 50 | ♠K104♥kn♦10853♣K10876 | ♠9732♥ED1076♦kn62♣5 | ♠K104♥kn♦10853♣K10876 | 6 | 50,00 | 6 |
Rond 6, som Ö-V, mot Gertie Bolten - Sven Bilén | Rond 6, som Ö-V, mot Gertie Bolten - Sven Bilén |
4 | 4♥ | S | +2 | ♣E | 680 | 1 | 25 | 25 | ♠976♥K4♦9♣Dkn108743 | ♠D42♥95♦108765♣EK6 | ♠976♥K4♦9♣Dkn108743 | 7 | 43,75 | 7 |
5 | 2♠ | Ö | +1 | ♣3 | -140 | 2 | 50 | 50 | ♠EKD9♥K6♦K432♣K102 | ♠kn8♥E754♦D109♣kn987 | ♠EKD9♥K6♦K432♣K102 | 9 | 45,00 | 9 |
6 | 5♣ | S | +1 | ♥2 | 420 | 1 | 25 | 25 | ♠K103♥KD10873♦764♣4 | ♠ED876♥952♦83♣D73 | ♠K103♥KD10873♦764♣4 | 10 | 41,67 | 10 |
Rond 5, som Ö-V, mot Agneta Ranhög - Karin Juhlén | Rond 5, som Ö-V, mot Agneta Ranhög - Karin Juhlén |
7 | 2NT | V | = | ♣10 | -120 | 1 | 25 | 25 | ♠K6♥kn10762♦D932♣E8 | ♠EDkn74♥E8♦E105♣632 | ♠K6♥kn10762♦D932♣E8 | 11 | 39,29 | 11 |
8 | 3NT | Ö | +3 | ♣7 | -490 | 4 | 100 | 100 | ♠E4♥K10542♦E43♣Dkn2 | ♠K8♥kn9♦KDkn82♣EK85 | ♠E4♥K10542♦E43♣Dkn2 | 15 | 46,88 | 15 |
9 | 4♠ | V | +2 | ♣6 | -680 | 2 | 50 | 50 | ♠9543♥42♦EK♣Kkn1093 | ♠EKDkn62♥KD5♦63♣E7 | ♠9543♥42♦EK♣Kkn1093 | 17 | 47,22 | 17 |
Rond 4 | Rond 4 |
10 | Frirond | 1,9 | 47 | 47 | ♠kn854♥ED3♦KD10♣K54 | ♠K2♥kn8742♦743♣D103 | ♠kn854♥ED3♦KD10♣K54 | 18,9 | 47,25 | 18,9 |
Rond 4 | Rond 4 |
11 | Frirond | 1,9 | 47 | 47 | ♠EK764♥D742♦6♣864 | ♠D3♥E83♦K10742♣D103 | ♠EK764♥D742♦6♣864 | 20,8 | 47,27 | 20,8 |
Rond 4 | Rond 4 |
12 | Frirond | 1,9 | 47 | 47 | ♠1095♥D82♦10643♣Ekn3 | ♠KD♥Ekn96♦E972♣942 | ♠1095♥D82♦10643♣Ekn3 | 22,7 | 47,29 | 22,7 |
Rond 2, som N-S, mot Ingalill Johansson - Lars Johansson | Rond 2, som N-S, mot Ingalill Johansson - Lars Johansson |
13 | 2♦ | N | +2 | ♠3 | 130 | 0 | 0 | 0 | ♠Ekn8♥105♦EKD108♣kn107 | ♠D752♥Ekn6♦7♣E6532 | ♠Ekn8♥105♦EKD108♣kn107 | 22,7 | 43,65 | 22,7 |
14 | 4♠ | N | = | ♦7 | 420 | 3 | 75 | 75 | ♠K876♥Ekn4♦Kkn54♣D5 | ♠ED94♥K85♦E10♣kn972 | ♠K876♥Ekn4♦Kkn54♣D5 | 25,7 | 45,89 | 25,7 |
15 | 5♠ | S | –2 | ♣E | -200 | 0 | 0 | 0 | ♠K105♥Ekn972♦EK4♣84 | ♠EDkn76♥643♦D65♣D10 | ♠K105♥Ekn972♦EK4♣84 | 25,7 | 42,83 | 25,7 |
Rond 7, som N-S, mot Gunilla Jonsson - Lennart Jonsson | Rond 7, som N-S, mot Gunilla Jonsson - Lennart Jonsson |
16 | 3♠ | S | –2 | ♦E | -100 | 4 | 100 | 100 | ♠986♥D4♦KD32♣Kkn64 | ♠EKkn1053♥9832♦6♣87 | ♠986♥D4♦KD32♣Kkn64 | 29,7 | 46,41 | 29,7 |
17 | 4♦ | S | –1 | ♥7 | -50 | 2 | 50 | 50 | ♠Ekn85♥KDkn62♦97♣98 | ♠K106♥-♦K1086532♣E42 | ♠Ekn85♥KDkn62♦97♣98 | 31,7 | 46,62 | 31,7 |
18 | 2♠ | V | –2 | ♥E | 100 | 2 | 50 | 50 | ♠Kkn9♥E10♦K643♣D1032 | ♠875♥K83♦Ekn92♣K94 | ♠Kkn9♥E10♦K643♣D1032 | 33,7 | 46,81 | 33,7 |
Rond 1, som Ö-V, mot Lena Bengtsson - Margareta Karlsson | Rond 1, som Ö-V, mot Lena Bengtsson - Margareta Karlsson |
19 | 1NT | N | +1 | ♦9 | 120 | 2 | 50 | 50 | ♠kn853♥K♦EK1096♣D65 | ♠62♥D109543♦43♣1074 | ♠kn853♥K♦EK1096♣D65 | 35,7 | 46,97 | 35,7 |
20 | 4♠ | V | = | ♦E | -620 | 4 | 100 | 100 | ♠K642♥K♦D1076♣kn632 | ♠ED1087♥76543♦2♣E4 | ♠K642♥K♦D1076♣kn632 | 39,7 | 49,62 | 39,7 |
21 | 3NT | N | +2 | ♣5 | 660 | 0 | 0 | 0 | ♠K3♥Kkn9♦96♣1098654 | ♠Ekn108654♥8732♦74♣- | ♠K3♥Kkn9♦96♣1098654 | 39,7 | 47,26 | 39,7 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior