Kolmården på BBO, **söndag** Sommar (#22019 Kolmarden söndag)
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
8 | 330,0 | 52,88 | Susanne Hammar - Sara Haglind | Susanne Hammar Sara Haglind | 28,0 | Stigtomta BK | Stigtomta BK |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 1, som N-S, mot Peter Törnblom - Peter Flodqvist | Rond 1, som N-S, mot Peter Törnblom - Peter Flodqvist |
1 | 3NT | N | +1 | ♥8 | 430 | 19 | 73 | 73 | ♠E♥Kkn76♦kn9832♣1042 | ♠D10953♥ED♦ED7♣K95 | ♠E♥Kkn76♦kn9832♣1042 | 19 | 73,08 | 19 |
Rond 2, som N-S, mot Peter Törnblom - Peter Flodqvist | Rond 2, som N-S, mot Peter Törnblom - Peter Flodqvist |
2 | 3NT | Ö | +1 | ♣6 | -430 | 5 | 19 | 19 | ♠83♥53♦532♣Dkn8754 | ♠K742♥KD987♦kn♣K106 | ♠83♥53♦532♣Dkn8754 | 24 | 46,15 | 24 |
Rond 3, som N-S, mot Erik Hansson - Anders Hansson | Rond 3, som N-S, mot Erik Hansson - Anders Hansson |
3 | 1NT | N | = | ♣6 | 90 | 5 | 19 | 19 | ♠54♥kn10742♦KD9♣Dkn9 | ♠ED72♥K98♦Ekn743♣4 | ♠54♥kn10742♦KD9♣Dkn9 | 29 | 37,18 | 29 |
Rond 4, som N-S, mot Erik Hansson - Anders Hansson | Rond 4, som N-S, mot Erik Hansson - Anders Hansson |
4 | 2♥ | N | +4 | ♠4 | 230 | 10 | 38 | 38 | ♠EDkn6♥EKkn64♦E♣976 | ♠7♥1082♦10742♣Ekn542 | ♠EDkn6♥EKkn64♦E♣976 | 39 | 37,50 | 39 |
Rond 5, som N-S, mot Eva Nilsson - Seija Kärkkäinen | Rond 5, som N-S, mot Eva Nilsson - Seija Kärkkäinen |
5 | 3NT | Ö | –1 | ♥2 | 50 | 15 | 58 | 58 | ♠85♥87♦ED10874♣D108 | ♠D762♥109632♦632♣E | ♠85♥87♦ED10874♣D108 | 54 | 41,54 | 54 |
Rond 6, som N-S, mot Eva Nilsson - Seija Kärkkäinen | Rond 6, som N-S, mot Eva Nilsson - Seija Kärkkäinen |
6 | 1NT | S | +1 | ♠7 | 120 | 23 | 88 | 88 | ♠KD43♥7♦10972♣D953 | ♠86♥E1065♦EK86♣E84 | ♠KD43♥7♦10972♣D953 | 77 | 49,36 | 77 |
Rond 7, som N-S, mot Lars Nilsson - Johan Säfsten | Rond 7, som N-S, mot Lars Nilsson - Johan Säfsten |
7 | 2♣ | S | +1 | ♣3 | 110 | 5 | 19 | 19 | ♠D1082♥KD93♦K4♣Dkn5 | ♠E75♥E2♦D1072♣8762 | ♠D1082♥KD93♦K4♣Dkn5 | 82 | 45,05 | 82 |
Rond 8, som N-S, mot Lars Nilsson - Johan Säfsten | Rond 8, som N-S, mot Lars Nilsson - Johan Säfsten |
8 | 3NT | V | –2 | ♠3 | 100 | 23 | 88 | 88 | ♠9853♥E95♦KD53♣kn2 | ♠kn72♥10743♦kn10♣E1098 | ♠9853♥E95♦KD53♣kn2 | 105 | 50,48 | 105 |
Rond 9, som N-S, mot Mattias Jonsson - K-G Wanngård | Rond 9, som N-S, mot Mattias Jonsson - K-G Wanngård |
9 | 3♥ | S | +2 | ♦9 | 200 | 1 | 4 | 4 | ♠D7642♥Dkn64♦D4♣K9 | ♠E♥K109875♦Ekn106♣kn7 | ♠D7642♥Dkn64♦D4♣K9 | 106 | 45,30 | 106 |
Rond 10, som N-S, mot Mattias Jonsson - K-G Wanngård | Rond 10, som N-S, mot Mattias Jonsson - K-G Wanngård |
10 | 1NT | S | = | ♠kn | 90 | 5 | 19 | 19 | ♠K64♥752♦KD975♣103 | ♠D2♥ED94♦E103♣K986 | ♠K64♥752♦KD975♣103 | 111 | 42,69 | 111 |
Rond 11, som N-S, mot Gunilla Hennings - Eva Wilander | Rond 11, som N-S, mot Gunilla Hennings - Eva Wilander |
11 | 2♠ | N | –1 | ♦8 | -50 | 13 | 50 | 50 | ♠Kkn7632♥E10♦kn532♣E | ♠5♥K75432♦ED♣9832 | ♠Kkn7632♥E10♦kn532♣E | 124 | 43,36 | 124 |
Rond 12, som N-S, mot Gunilla Hennings - Eva Wilander | Rond 12, som N-S, mot Gunilla Hennings - Eva Wilander |
12 | 2NT | V | +1 | ♠K | -150 | 8 | 31 | 31 | ♠KD1084♥D♦K107♣D732 | ♠kn9653♥9762♦D8♣K6 | ♠KD1084♥D♦K107♣D732 | 132 | 42,31 | 132 |
Rond 13, som N-S, mot Bo Sjöberg - Göran Oldin | Rond 13, som N-S, mot Bo Sjöberg - Göran Oldin |
13 | 2NT | N | +1 | ♥5 | 150 | 22 | 85 | 85 | ♠EK9♥KD2♦E1062♣E64 | ♠542♥kn973♦D85♣973 | ♠EK9♥KD2♦E1062♣E64 | 154 | 45,56 | 154 |
Rond 14, som N-S, mot Bo Sjöberg - Göran Oldin | Rond 14, som N-S, mot Bo Sjöberg - Göran Oldin |
14 | 3♠ | Ö | +2 | ♥kn | -200 | 24 | 92 | 92 | ♠10♥ED43♦K108543♣72 | ♠965♥kn1092♦D62♣K63 | ♠10♥ED43♦K108543♣72 | 178 | 48,90 | 178 |
Rond 15, som N-S, mot Tommy Ranta-Mikkula - Anna Syberfeldt | Rond 15, som N-S, mot Tommy Ranta-Mikkula - Anna Syberfeldt |
15 | 6♠ | Ö | –1 | ♦D | 50 | 25 | 96 | 96 | ♠kn10♥E108765♦52♣643 | ♠64♥Kkn4♦Dkn108♣9872 | ♠kn10♥E108765♦52♣643 | 203 | 52,05 | 203 |
Rond 16, som N-S, mot Tommy Ranta-Mikkula - Anna Syberfeldt | Rond 16, som N-S, mot Tommy Ranta-Mikkula - Anna Syberfeldt |
16 | 2♣ | S | +3 | ♥D | 150 | 7 | 27 | 27 | ♠KDkn3♥65♦Dkn7♣KD53 | ♠1065♥Ekn1083♦K♣E1076 | ♠KDkn3♥65♦Dkn7♣KD53 | 210 | 50,48 | 210 |
Rond 17, som N-S, mot Lars S Karlsson - Karl-Erik Nilsson | Rond 17, som N-S, mot Lars S Karlsson - Karl-Erik Nilsson |
17 | 2♠ | V | = | ♦K | -110 | 22 | 85 | 85 | ♠63♥D93♦EK108♣D642 | ♠K109♥K87♦42♣Kkn873 | ♠63♥D93♦EK108♣D642 | 232 | 52,49 | 232 |
Rond 18, som N-S, mot Lars S Karlsson - Karl-Erik Nilsson | Rond 18, som N-S, mot Lars S Karlsson - Karl-Erik Nilsson |
18 | 3♦ | N | = | ♣D | 110 | 24 | 92 | 92 | ♠Kkn6♥83♦EDkn753♣E9 | ♠9♥E62♦1062♣K107643 | ♠Kkn6♥83♦EDkn753♣E9 | 256 | 54,70 | 256 |
Rond 19, som Ö-V, mot Torben Stedtkar - Jan Nilsson | Rond 19, som Ö-V, mot Torben Stedtkar - Jan Nilsson |
19 | 1NT | N | +1 | ♣4 | 120 | 19 | 73 | 73 | ♠K1083♥Ekn3♦D7♣9654 | ♠D5♥D8742♦543♣D73 | ♠K1083♥Ekn3♦D7♣9654 | 275 | 55,67 | 275 |
Rond 20, som Ö-V, mot Torben Stedtkar - Jan Nilsson | Rond 20, som Ö-V, mot Torben Stedtkar - Jan Nilsson |
20 | 1NT | V | = | ♠kn | -90 | 0 | 0 | 0 | ♠43♥E763♦D632♣D76 | ♠862♥Kkn9♦EK94♣Ekn9 | ♠43♥E763♦D632♣D76 | 275 | 52,88 | 275 |
Rond 21, som Ö-V, mot Lena Zetterup - Jan-Olof Zetterup | Rond 21, som Ö-V, mot Lena Zetterup - Jan-Olof Zetterup |
21 | 3♠ | Ö | –2 | ♥K | 100 | 0 | 0 | 0 | ♠109864♥D8♦EK8♣E75 | ♠D32♥1032♦Dkn1065♣Dkn | ♠109864♥D8♦EK8♣E75 | 275 | 50,37 | 275 |
Rond 22, som Ö-V, mot Lena Zetterup - Jan-Olof Zetterup | Rond 22, som Ö-V, mot Lena Zetterup - Jan-Olof Zetterup |
22 | 1NT | V | –2 | ♦E | 200 | 0 | 0 | 0 | ♠Kkn75♥8763♦D♣D983 | ♠E104♥K2♦1098♣EK652 | ♠Kkn75♥8763♦D♣D983 | 275 | 48,08 | 275 |
Rond 23, som Ö-V, mot Ulla Norman - Inga-Lill Westberg | Rond 23, som Ö-V, mot Ulla Norman - Inga-Lill Westberg |
23 | 4♠ | N | +2 | ♣K | 680 | 5 | 19 | 19 | ♠-♥652♦E943♣EKD1096 | ♠kn97♥974♦KD852♣83 | ♠-♥652♦E943♣EKD1096 | 280 | 46,82 | 280 |
Rond 24, som Ö-V, mot Ulla Norman - Inga-Lill Westberg | Rond 24, som Ö-V, mot Ulla Norman - Inga-Lill Westberg |
24 | 3NT | V | +1 | ♠4 | -430 | 22 | 85 | 85 | ♠9♥862♦D62♣EK10853 | ♠EKD♥9543♦E1094♣kn9 | ♠9♥862♦D62♣EK10853 | 302 | 48,40 | 302 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior