Partävling Måndag eftermiddag hcp
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
5 | 349,0 | 55,92 | Marianne Servin - Ulla Öberg | Marianne Servin Ulla Öberg | -2,0 | BK Bridgehuset | BK Bridgehuset |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 8, som N-S, mot Ebba Ericsson - Ulla Regnér | Rond 8, som N-S, mot Ebba Ericsson - Ulla Regnér |
1 | 3♣ | V | –1 | ♣8 | 50 | 19 | 73 | 73 | ♠D862♥Kkn95♦Kkn9♣83 | ♠E1095♥D873♦1075♣E2 | ♠D862♥Kkn95♦Kkn9♣83 | 19 | 73,08 | 19 |
2 | 3NT | V | = | ♥4 | -400 | 16 | 62 | 62 | ♠1095♥108643♦E1095♣D | ♠63♥5♦K643♣Kkn5432 | ♠1095♥108643♦E1095♣D | 35 | 67,31 | 35 |
Rond 12, som N-S, mot Lena Kampf - Mona Andersson | Rond 12, som N-S, mot Lena Kampf - Mona Andersson |
3 | 4♠ | S | = | ♥D | 420 | 20 | 77 | 77 | ♠E763♥964♦Kkn982♣2 | ♠K942♥K32♦D75♣EK10 | ♠E763♥964♦Kkn982♣2 | 55 | 70,51 | 55 |
4 | 1♥ | Ö | –2 | ♣E | 200 | 18 | 69 | 69 | ♠ED72♥E7♦743♣D1093 | ♠984♥K9654♦E109♣E8 | ♠ED72♥E7♦743♣D1093 | 73 | 70,19 | 73 |
Rond 9, som N-S, mot Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson | Rond 9, som N-S, mot Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson |
5 | 3NT | V | +2 | ♣3 | -460 | 2 | 8 | 8 | ♠K975♥D♦9832♣10853 | ♠Dkn32♥E9876♦1064♣4 | ♠K975♥D♦9832♣10853 | 75 | 57,69 | 75 |
6 | 4♠ | Ö | +1 | ♣E | -650 | 13 | 50 | 50 | ♠6♥KD973♦D3♣K10987 | ♠1052♥1084♦754♣EDkn3 | ♠6♥KD973♦D3♣K10987 | 88 | 56,41 | 88 |
Rond 3, som N-S, mot Bodil Mörnstad - Christer Löfgren | Rond 3, som N-S, mot Bodil Mörnstad - Christer Löfgren |
7 | 4♠ | Ö | +1 | ♥9 | -650 | 26 | 100 | 100 | ♠64♥765♦E10542♣KD3 | ♠kn5♥Dkn942♦87♣8542 | ♠64♥765♦E10542♣KD3 | 114 | 62,64 | 114 |
8 | 2♣ | V | +2 | ♠E | -130 | 8 | 31 | 31 | ♠EKD4♥kn9764♦K10♣73 | ♠762♥D52♦Ekn952♣65 | ♠EKD4♥kn9764♦K10♣73 | 122 | 58,65 | 122 |
Rond 2, som Ö-V, mot Karin Eresund - Stefan Ziedén | Rond 2, som Ö-V, mot Karin Eresund - Stefan Ziedén |
9 | 4♠ | Ö | +2 | ♦2 | -680 | 23 | 88 | 88 | ♠E9832♥53♦ED8♣E95 | ♠Dkn764♥K109♦kn943♣4 | ♠E9832♥53♦ED8♣E95 | 145 | 61,97 | 145 |
10 | 4♠ | Ö | +1 | ♦4 | -650 | 18 | 69 | 69 | ♠ED10754♥102♦D85♣kn3 | ♠Kkn9♥8♦EKkn76♣D1075 | ♠ED10754♥102♦D85♣kn3 | 163 | 62,69 | 163 |
Rond 11, som Ö-V, mot Ann Bellander - Britten Synnergren | Rond 11, som Ö-V, mot Ann Bellander - Britten Synnergren |
11 | 3NT | S | +2 | ♦4 | 460 | 5 | 19 | 19 | ♠Kkn53♥63♦52♣kn6532 | ♠92♥kn7542♦D9843♣10 | ♠Kkn53♥63♦52♣kn6532 | 168 | 58,74 | 168 |
12 | 3♥ | V | +1 | ♣4 | -170 | 8 | 31 | 31 | ♠1054♥Dkn742♦E♣10985 | ♠ED8♥K10986♦D532♣D | ♠1054♥Dkn742♦E♣10985 | 176 | 56,41 | 176 |
Rond 5, som Ö-V, mot Mats Holm - Svante Berglund | Rond 5, som Ö-V, mot Mats Holm - Svante Berglund |
13 | 1NT | N | +1 | ♦4 | 120 | 15 | 58 | 58 | ♠D9♥K103♦E654♣kn1082 | ♠Ekn32♥D652♦97♣763 | ♠D9♥K103♦E654♣kn1082 | 191 | 56,51 | 191 |
14 | 2♠ | S | +2 | ♦E | 170 | 3 | 12 | 12 | ♠D84♥kn85♦K54♣K542 | ♠K6♥964♦EDkn98♣1097 | ♠D84♥kn85♦K54♣K542 | 194 | 53,30 | 194 |
Rond 1, som N-S, mot Olle Persson - Tore Martens | Rond 1, som N-S, mot Olle Persson - Tore Martens |
15 | 2NT | N | = | ♣9 | 120 | 16 | 62 | 62 | ♠632♥1072♦ED82♣kn52 | ♠KDkn9♥Dkn8♦K974♣ED | ♠632♥1072♦ED82♣kn52 | 210 | 53,85 | 210 |
16 | 3NT | S | –3 | ♥6 | -150 | 1 | 4 | 4 | ♠E109875♥92♦3♣9754 | ♠K4♥KD♦ED1097♣EKD2 | ♠E109875♥92♦3♣9754 | 211 | 50,72 | 211 |
Rond 4, som Ö-V, mot Ann Christin Åxman - Jan-Erik Olsson | Rond 4, som Ö-V, mot Ann Christin Åxman - Jan-Erik Olsson |
17 | 2NT | S | = | ♥6 | 120 | 17 | 65 | 65 | ♠Dkn5♥82♦K2♣ED7643 | ♠964♥D9764♦10765♣9 | ♠Dkn5♥82♦K2♣ED7643 | 228 | 51,58 | 228 |
18 | 2♠ | V | = | ♣7 | -110 | 13 | 50 | 50 | ♠kn82♥D8532♦kn1093♣9 | ♠E7654♥kn♦EK74♣D86 | ♠kn82♥D8532♦kn1093♣9 | 241 | 51,50 | 241 |
Rond 10, som Ö-V, mot Marek Wertheim - Stig Unoson | Rond 10, som Ö-V, mot Marek Wertheim - Stig Unoson |
19 | 2♦ | N | +2 | ♦7 | 130 | 14 | 54 | 54 | ♠KD75♥K63♦kn75♣1076 | ♠E432♥D109♦963♣D98 | ♠KD75♥K63♦kn75♣1076 | 255 | 51,62 | 255 |
20 | 3NT | N | –3 | ♥6 | -300 | 26 | 100 | 100 | ♠K72♥Kkn9654♦Kkn♣106 | ♠865♥D7♦E9652♣942 | ♠K72♥Kkn9654♦Kkn♣106 | 281 | 54,04 | 281 |
Rond 7, som Ö-V, mot Marianne Falck - Hanna Söderberg | Rond 7, som Ö-V, mot Marianne Falck - Hanna Söderberg |
21 | 1NT | S | –1 | ♦2 | -100 | 16 | 62 | 62 | ♠106♥Ekn106♦85♣98532 | ♠Dkn73♥D5♦Dkn32♣KD6 | ♠106♥Ekn106♦85♣98532 | 297 | 54,40 | 297 |
22 | 3NT | N | –1 | ♠6 | -50 | 22 | 85 | 85 | ♠K107642♥EK2♦3♣862 | ♠83♥1084♦Kkn962♣kn94 | ♠K107642♥EK2♦3♣862 | 319 | 55,77 | 319 |
Rond 6, som Ö-V, mot Britta-Lena Rundcrantz - Bengt Brynell | Rond 6, som Ö-V, mot Britta-Lena Rundcrantz - Bengt Brynell |
23 | 3NT | N | +2 | ♣3 | 660 | 16 | 62 | 62 | ♠D53♥ED107♦K♣109432 | ♠1084♥kn952♦983♣kn86 | ♠D53♥ED107♦K♣109432 | 335 | 56,02 | 335 |
24 | 4♠ | V | +1 | ♣kn | -450 | 16 | 62 | 62 | ♠EDkn42♥-♦8743♣K752 | ♠109853♥K43♦E6♣ED3 | ♠EDkn42♥-♦8743♣K752 | 351 | 56,25 | 351 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior