Faddertävling
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
3 | 18,3 | 56,35 | Margareta Mårtensson - Moa Erlandsson | Margareta Mårtensson Moa Erlandsson | 9,3 | BK Fenix | BK Fenix |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 9, som Ö-V, mot Inger Berger - Ulla Reuterskiöld | Rond 9, som Ö-V, mot Inger Berger - Ulla Reuterskiöld |
1 | 2♥ | S | +2 | ♣5 | 170 | 3 | 69 | 69 | ♠K9♥D93♦K854♣10832 | ♠D10743♥54♦kn76♣kn65 | ♠K9♥D93♦K854♣10832 | 3 | 3 |
2 | 3NT | S | +1 | ♦7 | 630 | 4 | 75 | 75 | ♠D2♥10642♦1096♣9654 | ♠K743♥K875♦K872♣10 | ♠D2♥10642♦1096♣9654 | 7 | 7 |
Rond 1, som N-S, mot Inger Larsson - Anders Åkesson | Rond 1, som N-S, mot Inger Larsson - Anders Åkesson |
9 | 4♥ | S | –3 | ♦5 | -150 | 5 | 81 | 81 | ♠K♥Dkn743♦kn84♣Dkn86 | ♠32♥E985♦EKD6♣743 | ♠K♥Dkn743♦kn84♣Dkn86 | 12 | 12 |
10 | 3♥ | S | –1 | ♠6 | -100 | -5 | 19 | 19 | ♠Kkn1053♥954♦83♣Ekn7 | ♠E9♥E7632♦EKkn10♣K3 | ♠Kkn1053♥954♦83♣Ekn7 | 7 | 7 |
Rond 2, som N-S, mot Jan Andersson - Maj-Britt Nilsson | Rond 2, som N-S, mot Jan Andersson - Maj-Britt Nilsson |
11 | 4♥ | N | +1 | ♣2 | 450 | 6 | 88 | 88 | ♠K95♥EKkn8652♦K2♣K | ♠kn8642♥107♦763♣ED6 | ♠K95♥EKkn8652♦K2♣K | 13 | 13 |
12 | 4♥ | V | –2 | ♠8 | 100 | 6 | 88 | 88 | ♠8♥kn1074♦Kkn963♣Ekn8 | ♠D97632♥K9♦752♣93 | ♠8♥kn1074♦Kkn963♣Ekn8 | 19 | 19 |
Rond 3, som Ö-V, mot Erik Hülphers - Ingrid Lange | Rond 3, som Ö-V, mot Erik Hülphers - Ingrid Lange |
13 | 4♣ | N | –1 | ♦K | -100 | -4 | 25 | 25 | ♠EK6♥Kkn862♦K♣10542 | ♠10952♥ED3♦E10854♣3 | ♠EK6♥Kkn862♦K♣10542 | 15 | 15 |
14 | 2♠ | Ö | –2 | ♥K | 100 | -2 | 38 | 38 | ♠Kkn1076♥Dkn107♦E♣542 | ♠983♥6♦KDkn85♣kn1083 | ♠Kkn1076♥Dkn107♦E♣542 | 13 | 13 |
Rond 4, som N-S, mot Christer Andersson - Rolf Eberyd | Rond 4, som N-S, mot Christer Andersson - Rolf Eberyd |
15 | 3♥ | V | –2 | ♦7 | 100 | 7 | 94 | 94 | ♠D♥Dkn75♦ED107♣K1094 | ♠EK63♥943♦kn542♣65 | ♠D♥Dkn75♦ED107♣K1094 | 20 | 20 |
16 | 5♦ | N | –2 | ♣kn | -100 | -7 | 6 | 6 | ♠EK102♥64♦Ekn98♣D92 | ♠kn876♥2♦D6532♣EK8 | ♠EK102♥64♦Ekn98♣D92 | 13 | 13 |
Rond 5, som Ö-V, mot Birgitta Fröhling - Lotte Ståhl | Rond 5, som Ö-V, mot Birgitta Fröhling - Lotte Ståhl |
17 | 4♥ | N | +1 | ♣3 | 450 | -7 | 6 | 6 | ♠75♥Kkn♦Ekn85♣Dkn1053 | ♠Kkn1064♥72♦109♣8742 | ♠75♥Kkn♦Ekn85♣Dkn1053 | 6 | 6 |
18 | 4♥ | V | = | ♠5 | -420 | 1 | 56 | 56 | ♠D4♥KD94♦D765♣Dkn5 | ♠983♥E10652♦K104♣EK | ♠D4♥KD94♦D765♣Dkn5 | 7 | 7 |
Rond 6 | Rond 6 |
19 | Frirond | 0,5 | 53 | 53 | ♠106♥1043♦K8652♣1072 | ♠2♥Ekn976♦10♣EDkn986 | ♠106♥1043♦K8652♣1072 | 7,5 | 7,5 |
Rond 6 | Rond 6 |
20 | Frirond | 0,5 | 53 | 53 | ♠kn♥9♦Kkn108764♣kn865 | ♠K1086♥E1062♦D2♣1043 | ♠kn♥9♦Kkn108764♣kn865 | 8 | 8 |
Rond 7, som N-S, mot Anna-Maj Lundberg - Gunnel Svärdh | Rond 7, som N-S, mot Anna-Maj Lundberg - Gunnel Svärdh |
21 | 2♥ | Ö | +3 | ♣D | -200 | 6 | 88 | 88 | ♠E1095♥982♦kn1042♣74 | ♠Dkn43♥76♦87♣Dkn1083 | ♠E1095♥982♦kn1042♣74 | 14 | 14 |
22 | 5♣ | S | = | ♥E | 400 | 6 | 88 | 88 | ♠42♥K54♦Kkn874♣Ekn8 | ♠KDkn7♥92♦-♣KD76543 | ♠42♥K54♦Kkn874♣Ekn8 | 20 | 20 |
Rond 8, som N-S, mot Siw Sörensson - Leif Pantzar | Rond 8, som N-S, mot Siw Sörensson - Leif Pantzar |
23 | 2NT | N | –1 | ♣6 | -100 | -4 | 25 | 25 | ♠E107♥D983♦ED3♣D85 | ♠kn963♥E2♦1064♣K943 | ♠E107♥D983♦ED3♣D85 | 16 | 16 |
24 | 4♥ | S | –3 | ♣kn | -150 | -7 | 6 | 6 | ♠kn6♥E97♦9543♣ED74 | ♠EK875♥D1083♦K107♣3 | ♠kn6♥E97♦9543♣ED74 | 9 | 9 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior