BBO Skåne Malmö BK
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
19 | 234,4 | 46,32 | Bengt Nilsson - Peter Gati | Bengt Nilsson Peter Gati | -10,3 | Malmö BK | Malmö BK |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 1, som Ö-V, mot Kjell Högberg - Gert-Ingmar Nilsson | Rond 1, som Ö-V, mot Kjell Högberg - Gert-Ingmar Nilsson |
1 | 4♠ | Ö | +1 | ♣8 | -450 | 13 | 59 | 59 | ♠ED765♥EDkn64♦102♣9 | ♠109843♥9♦763♣EDkn4 | ♠ED765♥EDkn64♦102♣9 | 13 | 56,52 | 13 |
Rond 1, som Ö-V, mot Marina Furukvist - Bennet Rosengren | Rond 1, som Ö-V, mot Marina Furukvist - Bennet Rosengren |
2 | 2♠ | S | –1 | ♥D | -100 | 2 | 9 | 9 | ♠kn♥E952♦52♣E108763 | ♠EK86♥D♦kn974♣K942 | ♠kn♥E952♦52♣E108763 | 15 | 32,61 | 15 |
Rond 2, som N-S, mot Ewa Leonhard - Anders Hagen | Rond 2, som N-S, mot Ewa Leonhard - Anders Hagen |
3 | 6♦ | S | –1 | ♣3 | -50 | 3 | 13 | 13 | ♠Dkn♥E653♦E7542♣D5 | ♠E♥D92♦KD1063♣E1097 | ♠Dkn♥E653♦E7542♣D5 | 18 | 26,09 | 18 |
Rond 2, som N-S, mot Sigrid Svenson - Anita Larsson | Rond 2, som N-S, mot Sigrid Svenson - Anita Larsson |
4 | 4♠ | Ö | +1 | ♥7 | -650 | 11 | 50 | 50 | ♠K76♥K9642♦E42♣95 | ♠83♥73♦10953♣Dkn763 | ♠K76♥K9642♦E42♣95 | 29 | 31,52 | 29 |
Rond 3, som N-S, mot Tor-Björn Bohman - Gerth Hermansson | Rond 3, som N-S, mot Tor-Björn Bohman - Gerth Hermansson |
5 | 5♦ | N | –2 | ♣K | -200 | 4 | 18 | 18 | ♠E106♥K82♦Kkn764♣84 | ♠KD32♥Ekn4♦E1083♣D2 | ♠E106♥K82♦Kkn764♣84 | 33 | 28,70 | 33 |
Rond 3, som N-S, mot Kerstin Eberhardt - Sanna Stigsson | Rond 3, som N-S, mot Kerstin Eberhardt - Sanna Stigsson |
6 | 4♥ | S | –2 | ♦7 | -100 | 2 | 9 | 9 | ♠5♥E♦EKkn10943♣E1064 | ♠E1084♥Dkn8532♦D6♣2 | ♠5♥E♦EKkn10943♣E1064 | 35 | 25,36 | 35 |
Rond 4, som N-S, mot Jan Berggren - Agneta Boberg | Rond 4, som N-S, mot Jan Berggren - Agneta Boberg |
7 | 3♣ | V | +2 | ♥2 | -150 | 4 | 18 | 18 | ♠Kkn10754♥1072♦EDkn2♣- | ♠E2♥53♦K1054♣87653 | ♠Kkn10754♥1072♦EDkn2♣- | 39 | 24,22 | 39 |
Rond 4, som N-S, mot Agneta Hult - Berit Nilsson | Rond 4, som N-S, mot Agneta Hult - Berit Nilsson |
8 | 4♥ | N | +1 | ♣9 | 450 | 16 | 72 | 72 | ♠Ekn♥kn62♦kn87♣EKkn73 | ♠72♥EK10953♦D106♣65 | ♠Ekn♥kn62♦kn87♣EKkn73 | 55 | 29,89 | 55 |
Rond 5, som N-S, mot Sven-Åke Fädmyr - Arne Hansson | Rond 5, som N-S, mot Sven-Åke Fädmyr - Arne Hansson |
9 | 3♠ | V | –1 | ♥3 | 100 | 18 | 81 | 81 | ♠K9♥D9863♦E93♣Dkn8 | ♠1064♥K74♦D10642♣K5 | ♠K9♥D9863♦E93♣Dkn8 | 73 | 35,27 | 73 |
Rond 5, som N-S, mot Gunvor Arrhén - Jan Hedin | Rond 5, som N-S, mot Gunvor Arrhén - Jan Hedin |
10 | 3♠ | V | +1 | ♠2 | -170 | 17 | 77 | 77 | ♠kn102♥ED6♦Dkn87♣kn82 | ♠8♥109543♦EK43♣E65 | ♠kn102♥ED6♦Dkn87♣kn82 | 90 | 39,13 | 90 |
Rond 6, som N-S, mot Bengt Emanuelsson - Håkan Tjärnemo | Rond 6, som N-S, mot Bengt Emanuelsson - Håkan Tjärnemo |
11 | 3NT | Ö | –1 | ♣10 | 50 | 20 | 90 | 90 | ♠108742♥kn6♦D1075♣32 | ♠E96♥E10542♦8♣Kkn108 | ♠108742♥kn6♦D1075♣32 | 110 | 43,48 | 110 |
Rond 6, som N-S, mot Eva Magnusson - Anne-Sophie Edbladh | Rond 6, som N-S, mot Eva Magnusson - Anne-Sophie Edbladh |
12 | 4♥ | S | –1 | ♥10 | -100 | 5 | 22 | 22 | ♠E♥97652♦E5♣ED943 | ♠D765♥EK3♦1092♣852 | ♠E♥97652♦E5♣ED943 | 115 | 41,67 | 115 |
Rond 7, som N-S, mot Mona Hallström - Jutta Ingvarsson | Rond 7, som N-S, mot Mona Hallström - Jutta Ingvarsson |
13 | 3♣ | V | = | ♣5 | -110 | 5 | 22 | 22 | ♠E873♥10843♦642♣105 | ♠K54♥EKkn52♦Kkn8♣84 | ♠E873♥10843♦642♣105 | 120 | 40,13 | 120 |
Rond 7, som Ö-V, mot Kerstin Strömholm - Barbro Lindskog | Rond 7, som Ö-V, mot Kerstin Strömholm - Barbro Lindskog |
14 | 4♠ | S | +2 | ♠6 | 480 | 14 | 63 | 63 | ♠10♥D862♦KD105♣E754 | ♠6♥kn954♦98632♣1096 | ♠10♥D862♦KD105♣E754 | 134 | 41,61 | 134 |
Rond 8, som Ö-V, mot Per Svensson - Ulrik Orstadius | Rond 8, som Ö-V, mot Per Svensson - Ulrik Orstadius |
15 | 4♥ | V | +2 | ♠7 | -480 | 12 | 54 | 54 | ♠kn4♥kn10964♦E84♣E73 | ♠K52♥ED7♦KD6♣Dkn106 | ♠kn4♥kn10964♦E84♣E73 | 146 | 42,32 | 146 |
Rond 8, som Ö-V, mot Marianne Bengtsson - Lennart Månsby | Rond 8, som Ö-V, mot Marianne Bengtsson - Lennart Månsby |
16 | 4♠ | S | –1 | ♦kn | -50 | 19 | 86 | 86 | ♠D♥K653♦KD84♣D764 | ♠2♥D108742♦kn10♣E1085 | ♠D♥K653♦KD84♣D764 | 165 | 44,84 | 165 |
Rond 9, som Ö-V, mot Lars Becklén - Judit Derzsi-Jalgard | Rond 9, som Ö-V, mot Lars Becklén - Judit Derzsi-Jalgard |
17 | 2♥ | S | = | ♦E | 110 | 16 | 72 | 72 | ♠K62♥D8♦109874♣K74 | ♠1053♥E64♦EKkn3♣1083 | ♠K62♥D8♦109874♣K74 | 181 | 46,29 | 181 |
Rond 9, som Ö-V, mot Anita Gullberg - Wlodek Tugendraich | Rond 9, som Ö-V, mot Anita Gullberg - Wlodek Tugendraich |
18 | 4♥ | Ö | –1 | ♣5 | 50 | 8 | 36 | 36 | ♠8♥EKkn42♦E762♣K42 | ♠Ekn976♥1073♦83♣E63 | ♠8♥EKkn42♦E762♣K42 | 189 | 45,65 | 189 |
Rond 10, som Ö-V, mot Elsy Jakobsson - Margareta Falk | Rond 10, som Ö-V, mot Elsy Jakobsson - Margareta Falk |
19 | 5♣ | N | –1 | ♠10 | -50 | 17 | 77 | 77 | ♠104♥kn1083♦Ekn106♣Ekn5 | ♠8732♥765♦KD43♣72 | ♠104♥kn1083♦Ekn106♣Ekn5 | 206 | 47,14 | 206 |
Rond 10, som Ö-V, mot Klas Bellander - Jan Clementsson | Rond 10, som Ö-V, mot Klas Bellander - Jan Clementsson |
20 | 6♣ | V | = | ♠2 | -1370 | 13 | 59 | 59 | ♠6♥Dkn85♦EK4♣EK1073 | ♠ED♥E932♦D9♣kn8654 | ♠6♥Dkn85♦EK4♣EK1073 | 219 | 47,61 | 219 |
Rond 11, som Ö-V, mot Thorbjörn Haraldsson - Mats Mårtensson | Rond 11, som Ö-V, mot Thorbjörn Haraldsson - Mats Mårtensson |
21 | 2♠ | N | +1 | ♦K | 140 | 10 | 45 | 45 | ♠E2♥kn875♦KD82♣743 | ♠D7543♥103♦764♣Ekn5 | ♠E2♥kn875♦KD82♣743 | 229 | 47,41 | 229 |
Rond 11, som Ö-V, mot Per-Ingemar Nilsson - Göran Stigsson | Rond 11, som Ö-V, mot Per-Ingemar Nilsson - Göran Stigsson |
22 | 3♦ | S | = | ♣E | 110 | 8 | 36 | 36 | ♠9654♥kn83♦K96♣K72 | ♠K87♥762♦E♣EDkn1064 | ♠9654♥kn83♦K96♣K72 | 237 | 46,84 | 237 |
Rond 12, som Ö-V, mot Göran Nilsson - Susanne Levin | Rond 12, som Ö-V, mot Göran Nilsson - Susanne Levin |
23 | 4♠ | N | +1 | ♦E | 650 | 7,7 | 35 | 35 | ♠93♥kn8♦EKDkn82♣kn84 | ♠754♥7653♦109♣K1072 | ♠93♥kn8♦EKDkn82♣kn84 | 244,7 | 46,26 | 244,7 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior