BBO Skåne Tre Sang
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
12 | 241,9 | 49,98 | Marianne Bengtsson - Sanna Stigsson | Marianne Bengtsson Sanna Stigsson | 15,6 | Lunds BK - Bjärreds BK | Lunds BK Bjärreds BK |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 2, som N-S, mot Håkan Tjärnemo - Pierre Carbonnier | Rond 2, som N-S, mot Håkan Tjärnemo - Pierre Carbonnier |
3 | 4♠ | N | = | ♥K | 420 | 12 | 60 | 60 | ♠Kkn9763♥kn103♦K7♣D4 | ♠E8♥E5♦854♣EKkn985 | ♠Kkn9763♥kn103♦K7♣D4 | 12 | 52,17 | 12 |
4 | 2♥ | V | = | ♠3 | -110 | 4 | 20 | 20 | ♠K9432♥95♦3♣K9765 | ♠108♥K86♦Ekn86♣ED42 | ♠K9432♥95♦3♣K9765 | 16 | 34,78 | 16 |
Rond 3, som N-S, mot Tord Persson - Per-Ingemar Nilsson | Rond 3, som N-S, mot Tord Persson - Per-Ingemar Nilsson |
5 | 4♥ | V | –2 | ♠D | 100 | 8 | 40 | 40 | ♠D1083♥K1076♦D65♣kn2 | ♠EK742♥3♦kn103♣K1087 | ♠D1083♥K1076♦D65♣kn2 | 24 | 34,78 | 24 |
6 | 1NT | V | +1 | ♦K | -120 | 2 | 10 | 10 | ♠D1085♥kn107♦KD10♣K82 | ♠E2♥9864♦kn765♣kn76 | ♠D1085♥kn107♦KD10♣K82 | 26 | 28,26 | 26 |
Rond 4, som N-S, mot Anita Narfeldt - Gunnar Anderlind | Rond 4, som N-S, mot Anita Narfeldt - Gunnar Anderlind |
7 | 2♠ | S | –1 | ♥K | -100 | 7 | 35 | 35 | ♠92♥E1096♦KDkn83♣K7 | ♠EDkn73♥875♦109♣1086 | ♠92♥E1096♦KDkn83♣K7 | 33 | 28,70 | 33 |
8 | 1NT | N | = | ♦9 | 90 | 11 | 55 | 55 | ♠EK10♥K532♦Dkn8♣E84 | ♠kn763♥Dkn9♦10♣107653 | ♠EK10♥K532♦Dkn8♣E84 | 44 | 31,88 | 44 |
Rond 5, som N-S, mot Carina Stjernfeldt - Gunilla Berthagen | Rond 5, som N-S, mot Carina Stjernfeldt - Gunilla Berthagen |
9 | 4♠ | S | = | ♣5 | 420 | 4 | 20 | 20 | ♠EK75♥Ekn64♦EK6♣109 | ♠D842♥K8♦kn1095♣E76 | ♠EK75♥Ekn64♦EK6♣109 | 48 | 29,81 | 48 |
10 | 4♥ | N | = | ♦8 | 620 | 20 | 100 | 100 | ♠D93♥EKkn1042♦KD7♣D | ♠E62♥6♦kn1042♣K6542 | ♠D93♥EKkn1042♦KD7♣D | 68 | 36,96 | 68 |
Rond 6, som N-S, mot Kerstin Strömholm - Lars-Åke Larsson | Rond 6, som N-S, mot Kerstin Strömholm - Lars-Åke Larsson |
11 | 3♣ | Ö | –3 | ♠kn | 150 | 16 | 80 | 80 | ♠K1093♥94♦E104♣10853 | ♠kn8♥Dkn76♦Dkn963♣Kkn | ♠K1093♥94♦E104♣10853 | 84 | 40,58 | 84 |
12 | 3NT | Ö | –2 | ♣6 | 100 | 15 | 75 | 75 | ♠ED87♥Kkn106♦D986♣kn | ♠94♥73♦kn105♣D108654 | ♠ED87♥Kkn106♦D986♣kn | 99 | 43,04 | 99 |
Rond 7, som N-S, mot Torgil Ekman - Arne Hansson | Rond 7, som N-S, mot Torgil Ekman - Arne Hansson |
13 | 2NT | S | +2 | ♥2 | 180 | 11 | 55 | 55 | ♠K862♥Kkn9♦653♣D94 | ♠E54♥E3♦Dkn872♣Kkn2 | ♠K862♥Kkn9♦653♣D94 | 110 | 43,48 | 110 |
14 | 3♦ | Ö | –1 | ♣5 | 50 | 18 | 90 | 90 | ♠kn96♥kn873♦E975♣E9 | ♠KD32♥95♦104♣Dkn754 | ♠kn96♥kn873♦E975♣E9 | 128 | 46,38 | 128 |
Rond 8, som N-S, mot Bertil Ekelund - Nicolae Östner | Rond 8, som N-S, mot Bertil Ekelund - Nicolae Östner |
15 | 4♠ | N | –1 | ♣E | -100 | 12 | 60 | 60 | ♠K1094♥3♦KDkn93♣D104 | ♠ED83♥EK76♦6♣8732 | ♠K1094♥3♦KDkn93♣D104 | 140 | 46,82 | 140 |
16 | 3NT | S | = | ♥2 | 400 | 12 | 60 | 60 | ♠D9654♥843♦D74♣D6 | ♠K73♥EK109♦K92♣Ekn9 | ♠D9654♥843♦D74♣D6 | 152 | 47,20 | 152 |
Rond 9, som N-S, mot Kent Hansson - Berny Thomsner | Rond 9, som N-S, mot Kent Hansson - Berny Thomsner |
17 | 4♣ | Ö | = | ♠6 | -130 | 2 | 10 | 10 | ♠Ekn532♥EK432♦kn3♣10 | ♠K86♥9875♦E82♣982 | ♠Ekn532♥EK432♦kn3♣10 | 154 | 44,64 | 154 |
18 | 2♥ | N | +2 | ♦2 | 170 | 0 | 0 | 0 | ♠9♥109765♦K987♣KD5 | ♠1073♥EKD2♦D105♣E102 | ♠9♥109765♦K987♣KD5 | 154 | 41,85 | 154 |
Rond 10, som N-S, mot Anders Hagen - Ewa Leonhard | Rond 10, som N-S, mot Anders Hagen - Ewa Leonhard |
19 | 3NT | S | –1 | ♥2 | -50 | 9 | 45 | 45 | ♠K4♥D96♦KD♣D108642 | ♠D765♥E10♦Ekn98♣K75 | ♠K4♥D96♦KD♣D108642 | 163 | 41,69 | 163 |
20 | 5♥ | Ö | +2 | ♣E | -710 | 6 | 30 | 30 | ♠EKkn3♥3♦63♣Kkn9854 | ♠D1095♥8♦Kkn♣ED10732 | ♠EKkn3♥3♦63♣Kkn9854 | 169 | 40,82 | 169 |
Rond 11, som N-S, mot Bengt Nilsson - Peter Gati | Rond 11, som N-S, mot Bengt Nilsson - Peter Gati |
21 | 3♦ | Ö | = | ♣K | -110 | 18 | 90 | 90 | ♠9853♥kn54♦Dkn3♣985 | ♠kn42♥E97♦K5♣EKkn42 | ♠9853♥kn54♦Dkn3♣985 | 187 | 42,79 | 187 |
22 | 3♣ | S | –3 | ♠3 | -150 | 0 | 0 | 0 | ♠Ekn2♥8653♦E10986♣8 | ♠K84♥Kkn2♦kn7♣ED964 | ♠Ekn2♥8653♦E10986♣8 | 187 | 40,65 | 187 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior