RosSommar 3
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|
19 | 156 | 36,11 | Birgitta Essén-Gustavsson - Birgitta Porath | Birgitta Essén-Gustavsson Birgitta Porath | BK S:t Erik - Norrtälje BS | BK S:t Erik Norrtälje BS |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 1, som Ö-V, mot Eva Brantingson - Mikael von Unge | Rond 1, som Ö-V, mot Eva Brantingson - Mikael von Unge |
1 | 1NT | N | = | ♠2 | 90 | 0 | 0 | 0 | ♠K87542♥D2♦Ekn1043♣- | ♠109♥K10987♦D2♣KD53 | ♠K87542♥D2♦Ekn1043♣- | 0 | 0,00 | 0 |
Rond 2, som Ö-V, mot Eva Brantingson - Mikael von Unge | Rond 2, som Ö-V, mot Eva Brantingson - Mikael von Unge |
2 | 3♣ | Ö | +1 | ♠E | -130 | 10 | 56 | 56 | ♠D1095♥K43♦D8♣ED62 | ♠-♥Dkn8765♦E5♣kn10843 | ♠D1095♥K43♦D8♣ED62 | 10 | 27,78 | 10 |
Rond 3, som N-S, mot Benny Olsson - Roger Nyman | Rond 3, som N-S, mot Benny Olsson - Roger Nyman |
3 | 4♠ | N | –3 | ♥8 | -150 | 0 | 0 | 0 | ♠Ekn10953♥D3♦9♣E854 | ♠K8♥E5♦KD832♣D762 | ♠Ekn10953♥D3♦9♣E854 | 10 | 18,52 | 10 |
Rond 4, som N-S, mot Benny Olsson - Roger Nyman | Rond 4, som N-S, mot Benny Olsson - Roger Nyman |
4 | 1NT | Ö | +2 | ♦2 | -150 | 3 | 17 | 17 | ♠D96♥kn983♦K874♣104 | ♠E5432♥K5♦E632♣kn3 | ♠D96♥kn983♦K874♣104 | 13 | 18,06 | 13 |
Rond 5, som N-S, mot Lena Konradsson - Evy Dahlberg | Rond 5, som N-S, mot Lena Konradsson - Evy Dahlberg |
5 | 3♣ | V | +1 | ♠K | -130 | 9 | 50 | 50 | ♠KD1063♥974♦943♣K7 | ♠98754♥EDkn♦K8♣864 | ♠KD1063♥974♦943♣K7 | 22 | 24,44 | 22 |
Rond 6, som N-S, mot Lena Konradsson - Evy Dahlberg | Rond 6, som N-S, mot Lena Konradsson - Evy Dahlberg |
6 | 3NT | V | –2 | ♥E | 200 | 16 | 89 | 89 | ♠E10♥E87642♦Kkn82♣8 | ♠K942♥-♦D1064♣Kkn975 | ♠E10♥E87642♦Kkn82♣8 | 38 | 35,19 | 38 |
Rond 7, som N-S, mot Anne Kleredal Olsson - Solveig Åström | Rond 7, som N-S, mot Anne Kleredal Olsson - Solveig Åström |
7 | 3NT | V | = | ♣8 | -600 | 2 | 11 | 11 | ♠10964♥7♦E643♣D985 | ♠K72♥Ekn843♦K92♣103 | ♠10964♥7♦E643♣D985 | 40 | 31,75 | 40 |
Rond 8, som N-S, mot Anne Kleredal Olsson - Solveig Åström | Rond 8, som N-S, mot Anne Kleredal Olsson - Solveig Åström |
8 | 2♠ | N | +2 | ♦D | 170 | 8 | 44 | 44 | ♠K10963♥K3♦54♣KD97 | ♠Ekn54♥E9742♦kn10♣64 | ♠K10963♥K3♦54♣KD97 | 48 | 33,33 | 48 |
Rond 9, som N-S, mot Otto Slätis - Yngve Dohlk | Rond 9, som N-S, mot Otto Slätis - Yngve Dohlk |
9 | 4♥ | N | = | ♠7 | 420 | 13 | 72 | 72 | ♠KD9542♥KD64♦-♣KD6 | ♠E3♥10853♦E1052♣1073 | ♠KD9542♥KD64♦-♣KD6 | 61 | 37,65 | 61 |
Rond 10, som N-S, mot Otto Slätis - Yngve Dohlk | Rond 10, som N-S, mot Otto Slätis - Yngve Dohlk |
10 | 1♠ | V | +3 | ♣kn | -170 | 11 | 61 | 61 | ♠D9♥E543♦Ekn765♣kn10 | ♠104♥D96♦K43♣D8653 | ♠D9♥E543♦Ekn765♣kn10 | 72 | 40,00 | 72 |
Rond 11, som Ö-V, mot Marianne Johannesson - Helge Johansson | Rond 11, som Ö-V, mot Marianne Johannesson - Helge Johansson |
11 | 2♥ | V | +1 | ♣6 | -140 | 14 | 78 | 78 | ♠D7♥1083♦74♣K87542 | ♠E93♥KD92♦EK653♣D | ♠D7♥1083♦74♣K87542 | 86 | 43,43 | 86 |
Rond 12, som Ö-V, mot Marianne Johannesson - Helge Johansson | Rond 12, som Ö-V, mot Marianne Johannesson - Helge Johansson |
12 | 2NT | Ö | –1 | ♠2 | 50 | 9 | 50 | 50 | ♠K96♥kn953♦D54♣E97 | ♠87♥K8♦EKkn3♣Dkn1052 | ♠K96♥kn953♦D54♣E97 | 95 | 43,98 | 95 |
Rond 13, som Ö-V, mot Eva Lena Glimne - Maud Brink | Rond 13, som Ö-V, mot Eva Lena Glimne - Maud Brink |
13 | 2♠ | V | –3 | ♦7 | 300 | 0 | 0 | 0 | ♠1063♥D10942♦654♣kn8 | ♠ED7♥K76♦EKD92♣E6 | ♠1063♥D10942♦654♣kn8 | 95 | 40,60 | 95 |
Rond 14, som Ö-V, mot Eva Lena Glimne - Maud Brink | Rond 14, som Ö-V, mot Eva Lena Glimne - Maud Brink |
14 | 4♠ | Ö | +2 | ♣3 | -480 | 9 | 50 | 50 | ♠Ekn9653♥K2♦E82♣D4 | ♠K2♥ED1053♦103♣EKkn7 | ♠Ekn9653♥K2♦E82♣D4 | 104 | 41,27 | 104 |
Rond 15, som N-S, mot Kjell Simonsson - Rune Jansson | Rond 15, som N-S, mot Kjell Simonsson - Rune Jansson |
15 | 3NT | V | = | ♥2 | -400 | 5 | 28 | 28 | ♠E87♥10932♦86♣KD82 | ♠1043♥EK854♦10754♣9 | ♠E87♥10932♦86♣KD82 | 109 | 40,37 | 109 |
Rond 16, som N-S, mot Kjell Simonsson - Rune Jansson | Rond 16, som N-S, mot Kjell Simonsson - Rune Jansson |
16 | 6♣x | N | = | ♥E | 1090 | 16 | 89 | 89 | ♠-♥-♦K97654♣ED76432 | ♠KD9432♥92♦Dkn2♣K5 | ♠-♥-♦K97654♣ED76432 | 125 | 43,40 | 125 |
Rond 17, som N-S, mot Lars Örnberg - Hans Molin | Rond 17, som N-S, mot Lars Örnberg - Hans Molin |
17 | 2NT | S | +2 | ♠K | 180 | 2 | 11 | 11 | ♠1074♥942♦K♣KDkn753 | ♠Ekn85♥EK6♦EDkn103♣6 | ♠1074♥942♦K♣KDkn753 | 127 | 41,50 | 127 |
Rond 18, som N-S, mot Lars Örnberg - Hans Molin | Rond 18, som N-S, mot Lars Örnberg - Hans Molin |
18 | 4♥ | V | = | ♠8 | -420 | 0 | 0 | 0 | ♠108♥D♦KDkn864♣Dkn106 | ♠KD9643♥K62♦3♣K83 | ♠108♥D♦KDkn864♣Dkn106 | 127 | 39,20 | 127 |
Rond 19, som Ö-V, mot Jan Norberg - Göran Mattsson | Rond 19, som Ö-V, mot Jan Norberg - Göran Mattsson |
19 | 5♦ | N | –3 | ♥D | -150 | 11 | 61 | 61 | ♠E632♥Dkn875♦kn♣1042 | ♠54♥K964♦E52♣ED95 | ♠E632♥Dkn875♦kn♣1042 | 138 | 40,35 | 138 |
Rond 20, som Ö-V, mot Jan Norberg - Göran Mattsson | Rond 20, som Ö-V, mot Jan Norberg - Göran Mattsson |
20 | 2♦ | N | +2 | ♣5 | 130 | 4 | 22 | 22 | ♠Dkn6♥K10763♦E8♣965 | ♠1032♥D2♦532♣EKD103 | ♠Dkn6♥K10763♦E8♣965 | 142 | 39,44 | 142 |
Rond 21, som N-S, mot Ulf Backman - Maria Ohlsson | Rond 21, som N-S, mot Ulf Backman - Maria Ohlsson |
21 | 1NT | V | +1 | ♥3 | -120 | 3 | 17 | 17 | ♠kn7♥E873♦D752♣E102 | ♠D9542♥KD652♦kn8♣4 | ♠kn7♥E873♦D752♣E102 | 145 | 38,36 | 145 |
Rond 22, som N-S, mot Ulf Backman - Maria Ohlsson | Rond 22, som N-S, mot Ulf Backman - Maria Ohlsson |
22 | 3♠x | S | –1 | ♥5 | -100 | 2 | 11 | 11 | ♠9532♥KDkn84♦E5♣D9 | ♠KD76♥73♦10974♣EK8 | ♠9532♥KDkn84♦E5♣D9 | 147 | 37,12 | 147 |
Rond 23, som N-S, mot Anki Westlund - Ulla Ljungdahl | Rond 23, som N-S, mot Anki Westlund - Ulla Ljungdahl |
23 | 4♠ | Ö | +1 | ♥3 | -650 | 7 | 39 | 39 | ♠K2♥Kkn9752♦54♣kn108 | ♠1053♥E1063♦D62♣753 | ♠K2♥Kkn9752♦54♣kn108 | 154 | 37,20 | 154 |
Rond 24, som N-S, mot Anki Westlund - Ulla Ljungdahl | Rond 24, som N-S, mot Anki Westlund - Ulla Ljungdahl |
24 | 2♥ | S | –1 | ♣10 | -50 | 2 | 11 | 11 | ♠E832♥42♦K1095♣kn63 | ♠K7♥E8763♦ED8♣K74 | ♠E832♥42♦K1095♣kn63 | 156 | 36,11 | 156 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior