Norrort, Måndag BBO 12 (Anmälan 11:00 - 12:45 , Sweden280)
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
3 | 246,5 | 57,07 | Maciek Banda - Elisabeth Banda | Maciek Banda Elisabeth Banda | 43,0 | Norrorts Bridge | Norrorts Bridge |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 1, som N-S, mot Marek Wertheim - Julius Glaser | Rond 1, som N-S, mot Marek Wertheim - Julius Glaser |
1 | 3NT | Ö | +1 | ♣7 | -430 | 5 | 28 | 28 | ♠kn1065♥754♦Ekn97♣105 | ♠73♥D632♦1053♣D987 | ♠kn1065♥754♦Ekn97♣105 | 5 | 27,78 | 5 |
Rond 2, som N-S, mot Marek Wertheim - Julius Glaser | Rond 2, som N-S, mot Marek Wertheim - Julius Glaser |
2 | 3NT | V | –1 | ♣4 | 50 | 14 | 78 | 78 | ♠93♥D10742♦5♣Kkn432 | ♠kn8642♥6♦D108♣ED109 | ♠93♥D10742♦5♣Kkn432 | 19 | 52,78 | 19 |
Rond 3, som N-S, mot Göran Folke - Niklas Hanson | Rond 3, som N-S, mot Göran Folke - Niklas Hanson |
3 | 4♠ | N | –1 | ♥9 | -50 | 2 | 11 | 11 | ♠ED432♥kn8♦E1094♣kn3 | ♠9865♥62♦Dkn7♣EKD7 | ♠ED432♥kn8♦E1094♣kn3 | 21 | 38,89 | 21 |
Rond 4, som N-S, mot Göran Folke - Niklas Hanson | Rond 4, som N-S, mot Göran Folke - Niklas Hanson |
4 | 2♠ | Ö | = | ♦6 | -110 | 2 | 11 | 11 | ♠963♥2♦KD854♣kn974 | ♠D85♥KD10964♦6♣K63 | ♠963♥2♦KD854♣kn974 | 23 | 31,94 | 23 |
Rond 5, som Ö-V, mot Berith Ohlsén - Gösta Ohlsén | Rond 5, som Ö-V, mot Berith Ohlsén - Gösta Ohlsén |
5 | 3♠ | Ö | = | ♦7 | -140 | 13 | 72 | 72 | ♠D108742♥Dkn7♦kn4♣104 | ♠EK5♥E106♦105♣D8763 | ♠D108742♥Dkn7♦kn4♣104 | 36 | 40,00 | 36 |
Rond 6, som Ö-V, mot Berith Ohlsén - Gösta Ohlsén | Rond 6, som Ö-V, mot Berith Ohlsén - Gösta Ohlsén |
6 | 3♥ | S | –2 | ♠K | -100 | 14 | 78 | 78 | ♠Dkn1074♥D52♦76♣ED2 | ♠K32♥83♦K543♣10983 | ♠Dkn1074♥D52♦76♣ED2 | 50 | 46,30 | 50 |
Rond 7, som Ö-V, mot Agneta Boberg - Marita Ramsund | Rond 7, som Ö-V, mot Agneta Boberg - Marita Ramsund |
7 | 3♥ | S | = | ♣K | 140 | 10 | 56 | 56 | ♠8643♥kn98♦D72♣1097 | ♠E10♥K10♦1054♣KDkn832 | ♠8643♥kn98♦D72♣1097 | 60 | 47,62 | 60 |
Rond 8, som Ö-V, mot Agneta Boberg - Marita Ramsund | Rond 8, som Ö-V, mot Agneta Boberg - Marita Ramsund |
8 | 2♦ | V | +1 | ♥2 | -110 | 3 | 17 | 17 | ♠109653♥54♦ED4♣E87 | ♠2♥EK108♦K9876♣K54 | ♠109653♥54♦ED4♣E87 | 63 | 43,75 | 63 |
Rond 9, som Ö-V, mot Per Söderberg - Thomas Kvist | Rond 9, som Ö-V, mot Per Söderberg - Thomas Kvist |
9 | 2♠ | N | = | ♥K | 110 | 2 | 11 | 11 | ♠94♥K9♦Kkn107632♣K9 | ♠E752♥E10875♦8♣D75 | ♠94♥K9♦Kkn107632♣K9 | 65 | 40,12 | 65 |
Rond 10, som Ö-V, mot Per Söderberg - Thomas Kvist | Rond 10, som Ö-V, mot Per Söderberg - Thomas Kvist |
10 | 2♦ | V | = | ♠5 | -90 | 11 | 61 | 61 | ♠E982♥10964♦E8♣D93 | ♠74♥EDkn♦K7642♣1075 | ♠E982♥10964♦E8♣D93 | 76 | 42,22 | 76 |
Rond 11, som Ö-V, mot Jan Berggren - Karin Lagerman | Rond 11, som Ö-V, mot Jan Berggren - Karin Lagerman |
11 | 4♥ | N | –1 | ♠E | -50 | 18 | 100 | 100 | ♠EK10863♥kn76♦643♣2 | ♠D♥1082♦KDkn95♣9743 | ♠EK10863♥kn76♦643♣2 | 94 | 47,47 | 94 |
Rond 12, som Ö-V, mot Jan Berggren - Karin Lagerman | Rond 12, som Ö-V, mot Jan Berggren - Karin Lagerman |
12 | 2♦ | S | +3 | ♣D | 150 | 16 | 89 | 89 | ♠96♥965♦64♣E109754 | ♠543♥E108732♦53♣D2 | ♠96♥965♦64♣E109754 | 110 | 50,93 | 110 |
Rond 13, som Ö-V, mot Jan Larsson - Christer Bech | Rond 13, som Ö-V, mot Jan Larsson - Christer Bech |
13 | 6♦ | S | = | ♣kn | 1370 | 0 | 0 | 0 | ♠10853♥1043♦E4♣9543 | ♠42♥862♦K83♣kn10872 | ♠10853♥1043♦E4♣9543 | 110 | 47,01 | 110 |
Rond 14, som Ö-V, mot Jan Larsson - Christer Bech | Rond 14, som Ö-V, mot Jan Larsson - Christer Bech |
14 | 4♥ | Ö | = | ♦D | -420 | 14 | 78 | 78 | ♠984♥KD853♦108♣K95 | ♠Kkn105♥E1072♦6♣Ekn86 | ♠984♥KD853♦108♣K95 | 124 | 49,21 | 124 |
Rond 15, som Ö-V, mot Gösta Knochenhauer - Raymond Smedberg | Rond 15, som Ö-V, mot Gösta Knochenhauer - Raymond Smedberg |
15 | 2♠ | Ö | –2 | ♠6 | 100 | 12 | 67 | 67 | ♠E942♥kn92♦kn643♣E6 | ♠Dkn3♥K75♦D752♣D95 | ♠E942♥kn92♦kn643♣E6 | 136 | 50,37 | 136 |
Rond 16, som Ö-V, mot Gösta Knochenhauer - Raymond Smedberg | Rond 16, som Ö-V, mot Gösta Knochenhauer - Raymond Smedberg |
16 | 2♦ | N | +2 | ♠E | 130 | 4,6 | 25 | 25 | ♠EK1072♥kn94♦65♣Ekn8 | ♠D96♥E1076♦10♣107654 | ♠EK1072♥kn94♦65♣Ekn8 | 140,6 | 48,82 | 140,6 |
Rond 17, som Ö-V, mot Christer Koch - Leif Åkerblom | Rond 17, som Ö-V, mot Christer Koch - Leif Åkerblom |
17 | 1♥ | S | = | ♦3 | 80 | 8 | 44 | 44 | ♠7532♥Ekn5♦kn92♣E94 | ♠E9♥1042♦D863♣Kkn83 | ♠7532♥Ekn5♦kn92♣E94 | 148,6 | 48,56 | 148,6 |
Rond 18, som Ö-V, mot Christer Koch - Leif Åkerblom | Rond 18, som Ö-V, mot Christer Koch - Leif Åkerblom |
18 | 2♠ | Ö | +2 | ♠10 | -170 | 4 | 22 | 22 | ♠ED732♥K5♦kn3♣E1095 | ♠Kkn98♥E6♦K764♣863 | ♠ED732♥K5♦kn3♣E1095 | 152,6 | 47,10 | 152,6 |
Rond 19, som Ö-V, mot Peo Lindholm - Gerhard Lindholm | Rond 19, som Ö-V, mot Peo Lindholm - Gerhard Lindholm |
19 | 5♠ | Ö | –1 | ♣2 | 100 | 0 | 0 | 0 | ♠EKkn543♥E93♦K76♣kn | ♠762♥kn6542♦E8♣E105 | ♠EKkn543♥E93♦K76♣kn | 152,6 | 44,62 | 152,6 |
Rond 20, som Ö-V, mot Peo Lindholm - Gerhard Lindholm | Rond 20, som Ö-V, mot Peo Lindholm - Gerhard Lindholm |
20 | 4♠ | V | –1 | ♠10 | 100 | 10 | 56 | 56 | ♠E42♥Ekn10♦83♣Kkn752 | ♠Dkn9753♥K♦KD954♣10 | ♠E42♥Ekn10♦83♣Kkn752 | 162,6 | 45,17 | 162,6 |
Rond 21, som Ö-V, mot Marita Larsson - Bill Larsson | Rond 21, som Ö-V, mot Marita Larsson - Bill Larsson |
21 | 3♦ | Ö | –3 | ♣8 | 150 | 0 | 0 | 0 | ♠K7♥83♦E10862♣EKD5 | ♠Dkn94♥kn52♦D4♣kn1042 | ♠K7♥83♦E10862♣EKD5 | 162,6 | 43,02 | 162,6 |
Rond 22, som Ö-V, mot Marita Larsson - Bill Larsson | Rond 22, som Ö-V, mot Marita Larsson - Bill Larsson |
22 | 2♠ | V | +1 | ♥E | -140 | 12 | 67 | 67 | ♠EK8♥Dkn4♦Ekn103♣863 | ♠D9753♥105♦K654♣Kkn | ♠EK8♥Dkn4♦Ekn103♣863 | 174,6 | 44,09 | 174,6 |
Rond 23, som Ö-V, mot Christer Auer - Gunnar Lundberg | Rond 23, som Ö-V, mot Christer Auer - Gunnar Lundberg |
23 | 4♠ | S | –2 | ♦E | -200 | 15 | 83 | 83 | ♠kn762♥K9♦Kkn643♣D4 | ♠4♥kn1032♦E10875♣kn109 | ♠kn762♥K9♦Kkn643♣D4 | 189,6 | 45,80 | 189,6 |
Rond 24, som Ö-V, mot Christer Auer - Gunnar Lundberg | Rond 24, som Ö-V, mot Christer Auer - Gunnar Lundberg |
24 | 3♠ | N | –1 | ♣E | -50 | 14 | 78 | 78 | ♠Kkn8♥E85♦973♣E1086 | ♠105♥kn43♦kn52♣Kkn432 | ♠Kkn8♥E85♦973♣E1086 | 203,6 | 47,13 | 203,6 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior