Trettondagssilver
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|
12 | 613,1 | 53,22 | Jan-Eric Larsson - Anu Uus | Jan-Eric Larsson Anu Uus | LUCK | LUCK |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 1, som Ö-V, mot Anita Gullberg - Wlodek Tugendraich | Rond 1, som Ö-V, mot Anita Gullberg - Wlodek Tugendraich |
1 | 2♥ | V | +2 | ♣D | -170 | 25 | 73 | 73 | ♠KD72♥kn♦ED1074♣875 | ♠865♥E109864♦9♣EK9 | ♠KD72♥kn♦ED1074♣875 | 25 | 67,57 | 25 |
2 | 5♣ | V | +1 | ♠6 | -420 | 6 | 17 | 17 | ♠E975♥KD2♦5♣98643 | ♠K♥Ekn85♦EKD63♣KD10 | ♠E975♥KD2♦5♣98643 | 31 | 41,89 | 31 |
Rond 2, som Ö-V, mot Agneta Hult - Berit Nilsson | Rond 2, som Ö-V, mot Agneta Hult - Berit Nilsson |
3 | 2NT | V | +1 | ♠4 | -150 | 33 | 97 | 97 | ♠108♥D104♦EK865♣Kkn3 | ♠K976♥832♦10♣ED742 | ♠108♥D104♦EK865♣Kkn3 | 64 | 57,66 | 64 |
4 | 4♥ | S | = | ♣4 | 620 | 9 | 26 | 26 | ♠EK73♥62♦Kkn985♣K10 | ♠kn65♥7♦732♣kn96432 | ♠EK73♥62♦Kkn985♣K10 | 73 | 49,32 | 73 |
Rond 3, som N-S, mot Ildiko Lang - Mona Hallström | Rond 3, som N-S, mot Ildiko Lang - Mona Hallström |
5 | 4♥ | V | +1 | ♣6 | -450 | 21 | 61 | 61 | ♠K964♥kn1073♦762♣63 | ♠Dkn32♥-♦kn10843♣Dkn42 | ♠K964♥kn1073♦762♣63 | 94 | 50,81 | 94 |
6 | 4♦ | V | –2 | ♣6 | 200 | 30 | 93 | 93 | ♠1075♥EKkn85♦K54♣64 | ♠kn942♥103♦kn♣ED10985 | ♠1075♥EKkn85♦K54♣64 | 124 | 55,86 | 124 |
Rond 4, som N-S, mot Sven-Åke Fädmyr - Arne Hansson | Rond 4, som N-S, mot Sven-Åke Fädmyr - Arne Hansson |
7 | 4♠ | S | +1 | ♥10 | 650 | 15 | 44 | 44 | ♠KD875♥-♦EKkn10973♣3 | ♠kn1032♥D82♦D8♣K965 | ♠KD875♥-♦EKkn10973♣3 | 139 | 53,67 | 139 |
8 | 2♠ | Ö | –3 | ♥3 | 150 | 34 | 100 | 100 | ♠K7♥Dkn1074♦E63♣954 | ♠kn832♥3♦KDkn10♣Kkn86 | ♠K7♥Dkn1074♦E63♣954 | 173 | 58,45 | 173 |
Rond 5, som N-S, mot Pekka Idman - Bengt Nilsson | Rond 5, som N-S, mot Pekka Idman - Bengt Nilsson |
9 | 5♣ | V | = | ♦7 | -600 | 10 | 29 | 29 | ♠E9853♥kn7652♦74♣E | ♠kn74♥98♦EKkn1096♣83 | ♠E9853♥kn7652♦74♣E | 183 | 54,95 | 183 |
10 | 4♥ | V | –1 | ♣K | 100 | 25 | 73 | 73 | ♠97432♥-♦Ekn83♣EK102 | ♠105♥K4♦10652♣kn8763 | ♠97432♥-♦Ekn83♣EK102 | 208 | 56,22 | 208 |
Rond 6, som N-S, mot Micael Svensson - Therése Andersson | Rond 6, som N-S, mot Micael Svensson - Therése Andersson |
11 | 3NT | S | +1 | ♣4 | 430 | 3 | 8 | 8 | ♠965♥D5♦K9876♣Ekn3 | ♠EKD4♥Kkn983♦E4♣D8 | ♠965♥D5♦K9876♣Ekn3 | 211 | 51,84 | 211 |
12 | 1NT | V | = | ♠5 | -90 | 7 | 20 | 20 | ♠1095♥kn52♦EK♣D9432 | ♠Ekn2♥1064♦98754♣Kkn | ♠1095♥kn52♦EK♣D9432 | 218 | 49,10 | 218 |
Rond 8, som N-S, mot Helena Lindmark-Månsson - Lennart Månsson | Rond 8, som N-S, mot Helena Lindmark-Månsson - Lennart Månsson |
15 | 3♦x | Ö | –2 | ♣8 | 300 | 34 | 100 | 100 | ♠EKkn85♥kn5♦E1086♣E6 | ♠762♥K8764♦93♣985 | ♠EKkn85♥kn5♦E1086♣E6 | 252 | 52,39 | 252 |
16 | 2♣ | Ö | –4 | ♦K | 400 | 9 | 26 | 26 | ♠ED10♥EK64♦kn92♣1083 | ♠Kkn5♥kn108♦EK3♣kn962 | ♠ED10♥EK64♦kn92♣1083 | 261 | 50,39 | 261 |
Rond 9, som N-S, mot Nils Åhlén - Eva Gunnarsson | Rond 9, som N-S, mot Nils Åhlén - Eva Gunnarsson |
17 | 2♦ | S | = | ♥10 | 90 | 14 | 41 | 41 | ♠E5♥D985♦D63♣K942 | ♠10764♥K42♦EK1082♣kn | ♠E5♥D985♦D63♣K942 | 275 | 49,55 | 275 |
18 | 4♥ | N | –4 | ♣E | -400 | 6 | 17 | 17 | ♠76♥K954♦ED982♣D2 | ♠Kkn832♥D1072♦64♣kn4 | ♠76♥K954♦ED982♣D2 | 281 | 47,47 | 281 |
Rond 10, som N-S, mot Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard | Rond 10, som N-S, mot Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard |
19 | 4♥ | S | –3 | ♠7 | -150 | 2 | 5 | 5 | ♠Ekn5♥kn9654♦kn2♣D102 | ♠D10♥E832♦KD76♣E63 | ♠Ekn5♥kn9654♦kn2♣D102 | 283 | 44,99 | 283 |
20 | 3NT | S | +1 | ♦2 | 630 | 20 | 58 | 58 | ♠kn2♥EKD76♦E7♣kn953 | ♠K8754♥kn8♦K105♣KD2 | ♠kn2♥EKD76♦E7♣kn953 | 303 | 45,50 | 303 |
Rond 11, som N-S, mot Lars Becklén - Annette Wald Gärdenfors | Rond 11, som N-S, mot Lars Becklén - Annette Wald Gärdenfors |
21 | 2♠ | S | = | ♥4 | 110 | 30 | 88 | 88 | ♠kn7642♥85♦D76♣982 | ♠E53♥EK2♦kn9854♣Kkn | ♠kn7642♥85♦D76♣982 | 333 | 47,37 | 333 |
22 | 6♠ | S | +1 | ♥D | 1010 | 22 | 64 | 64 | ♠Kkn1097♥E♦ED95♣1092 | ♠E8432♥K7♦Kkn♣ED76 | ♠Kkn1097♥E♦ED95♣1092 | 355 | 47,97 | 355 |
Rond 12, som N-S, mot Håkan Tjärnemo - Pierre Carbonnier | Rond 12, som N-S, mot Håkan Tjärnemo - Pierre Carbonnier |
23 | 1NT | Ö | –1 | ♥K | 100 | 30 | 88 | 88 | ♠K874♥10962♦kn98♣K2 | ♠E32♥EKD♦1054♣D865 | ♠K874♥10962♦kn98♣K2 | 385 | 49,55 | 385 |
24 | 3♦ | N | +1 | ♥4 | 130 | 19 | 55 | 55 | ♠10843♥Kkn♦ED8762♣D | ♠2♥ED1098♦kn4♣K10984 | ♠10843♥Kkn♦ED8762♣D | 404 | 49,63 | 404 |
Rond 13, som N-S, mot Jesper Rundin - Stefan Olausson | Rond 13, som N-S, mot Jesper Rundin - Stefan Olausson |
25 | 1NT | N | = | ♦2 | 90 | 21 | 61 | 61 | ♠EK43♥Dkn43♦K106♣K9 | ♠Dkn9♥K87♦74♣kn8532 | ♠EK43♥Dkn43♦K106♣K9 | 425 | 49,94 | 425 |
26 | 5♦x | S | –1 | ♣7 | -200 | 3 | 9 | 9 | ♠D84♥75♦EK1087♣ED10 | ♠E2♥kn104♦D963♣K832 | ♠D84♥75♦EK1087♣ED10 | 428 | 48,20 | 428 |
Rond 14, som N-S, mot Claudia Sjöberg - Christer Ekberg | Rond 14, som N-S, mot Claudia Sjöberg - Christer Ekberg |
27 | 3♥ | V | +1 | ♦D | -170 | 25 | 73 | 73 | ♠D94♥7♦KDkn874♣E43 | ♠10832♥E2♦92♣KDkn52 | ♠D94♥7♦KDkn874♣E43 | 453 | 48,97 | 453 |
28 | 5♠ | N | +1 | ♥E | 680 | 8 | 23 | 23 | ♠K10973♥KD♦ED65♣kn5 | ♠EDkn654♥-♦K1082♣E64 | ♠K10973♥KD♦ED65♣kn5 | 461 | 47,92 | 461 |
Rond 15, som N-S, mot Ulf Backman - Stefan Lilja | Rond 15, som N-S, mot Ulf Backman - Stefan Lilja |
29 | 4♠ | Ö | +1 | ♦E | -650 | 0 | 0 | 0 | ♠D54♥83♦D843♣E964 | ♠109♥kn762♦Ekn106♣D85 | ♠D54♥83♦D843♣E964 | 461 | 46,15 | 461 |
30 | 2♠ | N | = | ♣E | 110 | 28 | 87 | 87 | ♠Kkn632♥8765♦D87♣3 | ♠98♥E1093♦Ekn3♣D842 | ♠Kkn632♥8765♦D87♣3 | 489 | 47,20 | 489 |
Rond 16, som N-S, mot Kent Hermansson - Christina Leander | Rond 16, som N-S, mot Kent Hermansson - Christina Leander |
31 | 5♣ | Ö | +1 | ♥8 | -420 | 16 | 47 | 47 | ♠D642♥EK♦kn108742♣10 | ♠Kkn109♥D1098752♦95♣- | ♠D642♥EK♦kn108742♣10 | 505 | 47,06 | 505 |
32 | 4♠ | V | –3 | ♦8 | 300 | 34 | 100 | 100 | ♠E3♥K10874♦8♣D7643 | ♠kn764♥Ekn2♦10543♣102 | ♠E3♥K10874♦8♣D7643 | 539 | 48,56 | 539 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior