Dagbridge
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|
2 | 234,0 | 60,94 | Britt-Marie Selinder - Reine Wahlén | Britt-Marie Selinder Reine Wahlén | Sandvikens BK | Sandvikens BK |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 1, som Ö-V, mot Agneta Sjögren - Inger Tolfström | Rond 1, som Ö-V, mot Agneta Sjögren - Inger Tolfström |
1 | 1♥ | V | +2 | ♦E | -140 | 10 | 63 | 63 | ♠ED86♥kn72♦10843♣82 | ♠K94♥EKD1085♦kn9♣97 | ♠ED86♥kn72♦10843♣82 | 10 | 62,50 | 10 |
2 | 4♥ | N | +2 | ♠7 | 680 | 8 | 50 | 50 | ♠D973♥D7♦643♣K865 | ♠kn106♥8♦K1085♣Ekn943 | ♠D973♥D7♦643♣K865 | 18 | 56,25 | 18 |
Rond 2, som N-S, mot Kerstin Eriksson - Börje Persson | Rond 2, som N-S, mot Kerstin Eriksson - Börje Persson |
3 | 4♠ | Ö | +1 | ♣9 | -650 | 0 | 0 | 0 | ♠K43♥kn93♦KD9♣ED65 | ♠1082♥654♦762♣9842 | ♠K43♥kn93♦KD9♣ED65 | 18 | 37,50 | 18 |
4 | 3NT | S | +1 | ♣2 | 630 | 12 | 75 | 75 | ♠954♥E5♦KDkn986♣Ekn | ♠K872♥kn32♦E3♣D943 | ♠954♥E5♦KDkn986♣Ekn | 30 | 46,88 | 30 |
Rond 3, som Ö-V, mot Lars-Göran Östlund - Per Östlund | Rond 3, som Ö-V, mot Lars-Göran Östlund - Per Östlund |
5 | 4♠ | N | +1 | ♥K | 650 | 5 | 31 | 31 | ♠653♥KDkn865♦E♣kn87 | ♠kn10♥43♦kn109643♣543 | ♠653♥KDkn865♦E♣kn87 | 35 | 43,75 | 35 |
6 | 2♠ | Ö | +1 | ♦E | -140 | 15 | 94 | 94 | ♠E76532♥Ekn♦42♣E94 | ♠K9♥K10875♦1065♣1085 | ♠E76532♥Ekn♦42♣E94 | 50 | 52,08 | 50 |
Rond 4, som Ö-V, mot Margareta Lidman - Rune Lidman | Rond 4, som Ö-V, mot Margareta Lidman - Rune Lidman |
7 | 3NT | V | +3 | ♣4 | -690 | 4 | 25 | 25 | ♠D♥Ekn753♦ED1076♣108 | ♠K1063♥KD♦K83♣EK32 | ♠D♥Ekn753♦ED1076♣108 | 54 | 48,21 | 54 |
8 | 4♠ | Ö | = | ♠E | -420 | 12 | 75 | 75 | ♠ED952♥-♦865♣D8432 | ♠kn763♥K862♦kn10♣EK7 | ♠ED952♥-♦865♣D8432 | 66 | 51,56 | 66 |
Rond 5, som N-S, mot Jan-Ola Jonsson - Anders Asplund | Rond 5, som N-S, mot Jan-Ola Jonsson - Anders Asplund |
9 | 2♦ | N | +4 | ♠3 | 170 | 9 | 56 | 56 | ♠95♥E32♦ED982♣K107 | ♠D84♥D8♦K4♣ED9862 | ♠95♥E32♦ED982♣K107 | 75 | 52,08 | 75 |
10 | 3♣ | N | +2 | ♠K | 150 | 12 | 75 | 75 | ♠10♥K94♦Dkn62♣KD432 | ♠7642♥Ekn6♦4♣Ekn1087 | ♠10♥K94♦Dkn62♣KD432 | 87 | 54,38 | 87 |
Rond 6, som N-S, mot Hans-Olof Åkerlind - Lars Borgefeldt | Rond 6, som N-S, mot Hans-Olof Åkerlind - Lars Borgefeldt |
11 | 3NT | V | = | ♥D | -400 | 16 | 100 | 100 | ♠D1095♥Dkn98♦642♣kn8 | ♠E2♥754♦kn973♣9642 | ♠D1095♥Dkn98♦642♣kn8 | 103 | 58,52 | 103 |
12 | 3NT | N | = | ♥2 | 600 | 10 | 63 | 63 | ♠2♥D983♦8763♣D953 | ♠KDkn104♥Ekn♦ED9♣K87 | ♠2♥D983♦8763♣D953 | 113 | 58,85 | 113 |
Rond 7, som N-S, mot Lena Blom - Hans Hedblom | Rond 7, som N-S, mot Lena Blom - Hans Hedblom |
13 | 3♠ | Ö | +1 | ♦4 | -170 | 12 | 75 | 75 | ♠76♥653♦EK8632♣D6 | ♠98♥EK9♦D104♣kn10875 | ♠76♥653♦EK8632♣D6 | 125 | 60,10 | 125 |
14 | 6NT | Ö | –3 | ♦4 | 150 | 15 | 94 | 94 | ♠106543♥83♦75♣E1082 | ♠-♥D10752♦D86432♣76 | ♠106543♥83♦75♣E1082 | 140 | 62,50 | 140 |
Rond 8, som N-S, mot Jonas Rosén - Mats Södercrantz | Rond 8, som N-S, mot Jonas Rosén - Mats Södercrantz |
15 | 3NT | S | +1 | ♣2 | 630 | 14 | 88 | 88 | ♠E6♥1053♦EK103♣K1063 | ♠K83♥E82♦kn72♣E984 | ♠E6♥1053♦EK103♣K1063 | 154 | 64,17 | 154 |
16 | 4♠ | Ö | –1 | ♥3 | 100 | 15 | 94 | 94 | ♠10743♥Dkn4♦K6♣kn986 | ♠985♥73♦D10432♣ED5 | ♠10743♥Dkn4♦K6♣kn986 | 169 | 66,02 | 169 |
Rond 9, som Ö-V, mot Gerd Forslund - Kerstin Mattsson | Rond 9, som Ö-V, mot Gerd Forslund - Kerstin Mattsson |
17 | 1NT | Ö | +2 | ♦5 | -150 | 6 | 38 | 38 | ♠K65♥ED10♦K62♣D765 | ♠Dkn74♥64♦1073♣EK82 | ♠K65♥ED10♦K62♣D765 | 175 | 64,34 | 175 |
18 | 2♠ | Ö | –1 | ♥4 | 50 | 4 | 25 | 25 | ♠E8642♥E7♦53♣Kkn96 | ♠7♥Kkn1095♦K109842♣2 | ♠E8642♥E7♦53♣Kkn96 | 179 | 62,15 | 179 |
Rond 10, som N-S, mot Vera Enbarr - Stig-Ove Holgersson | Rond 10, som N-S, mot Vera Enbarr - Stig-Ove Holgersson |
19 | 2♣ | N | +1 | ♠9 | 110 | 10 | 63 | 63 | ♠K765♥95♦E♣EK9852 | ♠D102♥742♦D10943♣64 | ♠K765♥95♦E♣EK9852 | 189 | 62,17 | 189 |
20 | 3NT | Ö | –1 | ♥9 | 100 | 6 | 38 | 38 | ♠102♥Dkn76♦Dkn75♣K96 | ♠kn8765♥94♦K63♣kn102 | ♠102♥Dkn76♦Dkn75♣K96 | 195 | 60,94 | 195 |
Rond 11, som Ö-V, mot Lena Moberg - Tore Enbarr | Rond 11, som Ö-V, mot Lena Moberg - Tore Enbarr |
21 | 4♠ | Ö | = | ♣E | -420 | 11 | 69 | 69 | ♠Kkn976♥E105♦765♣93 | ♠D85♥K764♦EKDkn102♣- | ♠Kkn976♥E105♦765♣93 | 206 | 61,31 | 206 |
22 | 4♠ | S | +1 | ♥E | 450 | 0 | 0 | 0 | ♠KD2♥976♦Kkn108♣KD9 | ♠5♥E108542♦7532♣107 | ♠KD2♥976♦Kkn108♣KD9 | 206 | 58,52 | 206 |
Rond 12, som N-S, mot Sonja Pierre - Sune Pierre | Rond 12, som N-S, mot Sonja Pierre - Sune Pierre |
23 | 3♣ | N | –1 | ♦kn | -100 | 14 | 88 | 88 | ♠E62♥863♦52♣D10653 | ♠KD5♥E75♦986♣Ekn98 | ♠E62♥863♦52♣D10653 | 220 | 59,78 | 220 |
24 | 3♦ | N | = | ♠3 | 110 | 14 | 88 | 88 | ♠kn♥D10♦EKkn972♣6532 | ♠KD10♥kn7653♦D64♣87 | ♠kn♥D10♦EKkn972♣6532 | 234 | 60,94 | 234 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior