BBO-Skåne-Malmö
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|
17 | 222,5 | 45,97 | Anethe Erlandsson - Anna-Lena Jacobsson | Anethe Erlandsson Anna-Lena Jacobsson | Lunds BK | Lunds BK |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 1, som N-S, mot Anders Bengtsson - Kerstin Eberhardt | Rond 1, som N-S, mot Anders Bengtsson - Kerstin Eberhardt |
1 | 4♠x | Ö | = | ♥4 | -590 | 0 | 0 | 0 | ♠KD8♥KDkn62♦83♣982 | ♠63♥109743♦KD2♣KD4 | ♠KD8♥KDkn62♦83♣982 | 0 | 0,00 | 0 |
2 | 2♥ | Ö | +1 | ♠2 | -140 | 4 | 20 | 20 | ♠E10874♥Dkn107♦D♣ED6 | ♠532♥62♦K54♣kn10743 | ♠E10874♥Dkn107♦D♣ED6 | 4 | 8,70 | 4 |
Rond 2, som N-S, mot Kerstin Strömholm - Barbro Lindskog | Rond 2, som N-S, mot Kerstin Strömholm - Barbro Lindskog |
3 | 3NT | V | –2 | ♦7 | 200 | 17 | 85 | 85 | ♠K♥9642♦Kkn9764♣105 | ♠8754♥D♦E52♣97432 | ♠K♥9642♦Kkn9764♣105 | 21 | 30,43 | 21 |
4 | 3NT | V | +2 | ♠D | -660 | 0 | 0 | 0 | ♠D9♥K985♦Kkn92♣863 | ♠E65432♥D103♦63♣102 | ♠D9♥K985♦Kkn92♣863 | 21 | 22,83 | 21 |
Rond 3, som N-S, mot Karin Wahlström - Magnus Wahlström | Rond 3, som N-S, mot Karin Wahlström - Magnus Wahlström |
5 | 4♠ | S | –1 | ♦9 | -100 | 10 | 50 | 50 | ♠-♥EK1074♦E852♣kn1074 | ♠KD10765♥5♦K10♣9862 | ♠-♥EK1074♦E852♣kn1074 | 31 | 26,96 | 31 |
6 | 2NT | V | –2 | ♣kn | 200 | 17 | 85 | 85 | ♠53♥Ekn4♦Ekn743♣kn93 | ♠10976♥853♦1062♣KD2 | ♠53♥Ekn4♦Ekn743♣kn93 | 48 | 34,78 | 48 |
Rond 4, som N-S, mot Jan-Eric Larsson - Anders Freij | Rond 4, som N-S, mot Jan-Eric Larsson - Anders Freij |
7 | 3NT | V | +2 | ♥5 | -660 | 7 | 35 | 35 | ♠ED42♥kn965♦7543♣kn | ♠876♥E8432♦kn106♣75 | ♠ED42♥kn965♦7543♣kn | 55 | 34,16 | 55 |
8 | 4♦ | V | +1 | ♠5 | -150 | 2 | 10 | 10 | ♠Kkn53♥kn8♦104♣E8765 | ♠ED1098♥D76♦6♣kn432 | ♠Kkn53♥kn8♦104♣E8765 | 57 | 30,98 | 57 |
Rond 5, som N-S, mot Eva Persson - Anne-Cathrine Svenning | Rond 5, som N-S, mot Eva Persson - Anne-Cathrine Svenning |
9 | 3♥ | N | –2 | ♦E | -100 | 1 | 5 | 5 | ♠962♥EKkn3♦9873♣E7 | ♠D84♥D1087♦Kkn♣D1086 | ♠962♥EKkn3♦9873♣E7 | 58 | 28,02 | 58 |
10 | 1♠ | Ö | = | ♣7 | -80 | 8 | 44 | 44 | ♠kn643♥KD103♦Kkn98♣8 | ♠85♥E2♦D10732♣K1097 | ♠kn643♥KD103♦Kkn98♣8 | 66 | 28,70 | 66 |
Rond 6, som N-S, mot Svante Berglund - Bertil Ekelund | Rond 6, som N-S, mot Svante Berglund - Bertil Ekelund |
11 | 4♠ | V | = | ♣10 | -420 | 12 | 60 | 60 | ♠E3♥Dkn62♦D105♣10952 | ♠762♥1084♦E9763♣84 | ♠E3♥Dkn62♦D105♣10952 | 78 | 30,83 | 78 |
12 | 5♠ | Ö | +1 | ♥2 | -480 | 16 | 80 | 80 | ♠7♥ED10♦K10984♣10743 | ♠9862♥K86532♦kn32♣- | ♠7♥ED10♦K10984♣10743 | 94 | 34,06 | 94 |
Rond 7, som N-S, mot Gunvor Arrhén - Jan Hedin | Rond 7, som N-S, mot Gunvor Arrhén - Jan Hedin |
13 | 2♦ | N | = | ♣D | 90 | 18 | 90 | 90 | ♠E86♥94♦ED943♣1087 | ♠kn43♥Dkn653♦K82♣K9 | ♠E86♥94♦ED943♣1087 | 112 | 37,46 | 112 |
14 | 1NT | N | = | ♦E | 90 | 3 | 15 | 15 | ♠E10♥KD10♦kn1064♣ED102 | ♠Kkn95♥862♦753♣kn97 | ♠E10♥KD10♦kn1064♣ED102 | 115 | 35,71 | 115 |
Rond 9, som N-S, mot Anita Gullberg - Wlodek Tugendraich | Rond 9, som N-S, mot Anita Gullberg - Wlodek Tugendraich |
17 | 4♠ | V | +3 | ♥2 | -510 | 12 | 60 | 60 | ♠54♥742♦Dkn862♣K62 | ♠D2♥KD109653♦3♣kn94 | ♠54♥742♦Dkn862♣K62 | 127 | 36,81 | 127 |
18 | 1♥ | V | +3 | ♠4 | -170 | 11 | 55 | 55 | ♠65432♥K7♦E106♣853 | ♠E87♥D8♦D75♣kn9642 | ♠65432♥K7♦E106♣853 | 138 | 37,50 | 138 |
Rond 10, som N-S, mot Martti Niileksela - Ingrid Thernfrid | Rond 10, som N-S, mot Martti Niileksela - Ingrid Thernfrid |
19 | 4♠ | V | +2 | ♦D | -680 | 15 | 75 | 75 | ♠K98♥D107♦D10♣Dkn1062 | ♠42♥962♦542♣K9843 | ♠K98♥D107♦D10♣Dkn1062 | 153 | 39,13 | 153 |
20 | 1NT | S | +1 | ♠5 | 120 | 7 | 35 | 35 | ♠K83♥1032♦Dkn1043♣86 | ♠E42♥E65♦8752♣EK5 | ♠K83♥1032♦Dkn1043♣86 | 160 | 38,65 | 160 |
Rond 11, som N-S, mot Bibi Jönsson - Willy Landgren | Rond 11, som N-S, mot Bibi Jönsson - Willy Landgren |
21 | 3♠ | S | +1 | ♦E | 170 | 8 | 40 | 40 | ♠987♥ED873♦K542♣kn | ♠EK6543♥42♦8♣K1072 | ♠987♥ED873♦K542♣kn | 168 | 38,44 | 168 |
22 | 3♠ | V | = | ♣8 | -140 | 15 | 75 | 75 | ♠86♥D962♦EKkn2♣D98 | ♠D97♥K♦7643♣107652 | ♠86♥D962♦EKkn2♣D98 | 183 | 39,78 | 183 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior