BBO partävling
Scratch
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|
33 | 262,0 | 34,11 | Kerstin Olausson - Claus Röhnisch | Kerstin Olausson Claus Röhnisch | Örebridgen | Örebridgen |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 1, som N-S, mot Ulla Johansson - Birgitta Jernbom-Lundberg | Rond 1, som N-S, mot Ulla Johansson - Birgitta Jernbom-Lundberg |
1 | 4♥ | V | +3 | ♠4 | -510 | 21 | 66 | 66 | ♠864♥D4♦Kkn984♣1032 | ♠KDkn752♥932♦63♣86 | ♠864♥D4♦Kkn984♣1032 | 21 | 65,62 | 21 |
Rond 2, som N-S, mot Ulla Johansson - Birgitta Jernbom-Lundberg | Rond 2, som N-S, mot Ulla Johansson - Birgitta Jernbom-Lundberg |
2 | 2♠ | Ö | +2 | ♦10 | -170 | 8 | 25 | 25 | ♠432♥D964♦Ekn4♣kn62 | ♠K85♥Ekn32♦109♣10954 | ♠432♥D964♦Ekn4♣kn62 | 29 | 45,31 | 29 |
Rond 3, som N-S, mot Marie Cederkrok - Anita Bergstedt | Rond 3, som N-S, mot Marie Cederkrok - Anita Bergstedt |
3 | 3NT | N | +3 | ♦4 | 490 | 32 | 100 | 100 | ♠K10♥E763♦EK6♣EK54 | ♠Ekn875♥542♦D85♣87 | ♠K10♥E763♦EK6♣EK54 | 61 | 63,54 | 61 |
Rond 4, som N-S, mot Marie Cederkrok - Anita Bergstedt | Rond 4, som N-S, mot Marie Cederkrok - Anita Bergstedt |
4 | 4♣ | V | = | ♦2 | -130 | 6 | 19 | 19 | ♠K108♥K94♦Ekn1032♣Dkn | ♠D93♥D52♦D9754♣108 | ♠K108♥K94♦Ekn1032♣Dkn | 67 | 52,34 | 67 |
Rond 5, som N-S, mot Dan Wälivaara - Mikael Johansson | Rond 5, som N-S, mot Dan Wälivaara - Mikael Johansson |
5 | 2♠x | Ö | = | ♣4 | -470 | 0 | 0 | 0 | ♠E7♥K872♦5♣ED10732 | ♠1095♥D96♦E943♣kn64 | ♠E7♥K872♦5♣ED10732 | 67 | 41,88 | 67 |
Rond 6, som N-S, mot Dan Wälivaara - Mikael Johansson | Rond 6, som N-S, mot Dan Wälivaara - Mikael Johansson |
6 | 3NT | Ö | +2 | ♥2 | -660 | 10 | 31 | 31 | ♠5432♥E1083♦kn♣9842 | ♠E96♥972♦97653♣K6 | ♠5432♥E1083♦kn♣9842 | 77 | 40,10 | 77 |
Rond 7, som N-S, mot Anders Eriksson - Anders Lundgren | Rond 7, som N-S, mot Anders Eriksson - Anders Lundgren |
7 | 4♠ | N | = | ♥kn | 620 | 19 | 59 | 59 | ♠EK98643♥6♦954♣87 | ♠72♥E52♦EK63♣KD105 | ♠EK98643♥6♦954♣87 | 96 | 42,86 | 96 |
Rond 8, som N-S, mot Anders Eriksson - Anders Lundgren | Rond 8, som N-S, mot Anders Eriksson - Anders Lundgren |
8 | 2♥ | N | –1 | ♠7 | -50 | 20 | 63 | 63 | ♠ED2♥kn5♦10872♣Ekn95 | ♠864♥K7642♦Dkn5♣D2 | ♠ED2♥kn5♦10872♣Ekn95 | 116 | 45,31 | 116 |
Rond 9, som N-S, mot Linnea Edlund - Carl-Henrik Nauclér | Rond 9, som N-S, mot Linnea Edlund - Carl-Henrik Nauclér |
9 | 4♠ | S | –1 | ♠8 | -50 | 10 | 31 | 31 | ♠E10♥D752♦K9♣Ekn1085 | ♠kn97652♥K9♦ED1076♣- | ♠E10♥D752♦K9♣Ekn1085 | 126 | 43,75 | 126 |
Rond 10, som N-S, mot Linnea Edlund - Carl-Henrik Nauclér | Rond 10, som N-S, mot Linnea Edlund - Carl-Henrik Nauclér |
10 | 4♥ | N | +1 | ♣E | 650 | 10 | 31 | 31 | ♠-♥EKDkn542♦EK98♣K3 | ♠Ekn87642♥103♦643♣5 | ♠-♥EKDkn542♦EK98♣K3 | 136 | 42,50 | 136 |
Rond 11, som N-S, mot Sven Andersson - Dan Sundström | Rond 11, som N-S, mot Sven Andersson - Dan Sundström |
11 | 3♣ | Ö | = | ♦6 | -110 | 15 | 47 | 47 | ♠864♥E65♦K98♣E1054 | ♠Ekn2♥9842♦D7632♣7 | ♠864♥E65♦K98♣E1054 | 151 | 42,90 | 151 |
Rond 12, som N-S, mot Sven Andersson - Dan Sundström | Rond 12, som N-S, mot Sven Andersson - Dan Sundström |
12 | 3NT | S | +3 | ♣kn | 690 | 18 | 56 | 56 | ♠Kkn10983♥kn632♦10♣K2 | ♠ED♥EK954♦Ekn43♣ED | ♠Kkn10983♥kn632♦10♣K2 | 169 | 44,01 | 169 |
Rond 13, som N-S, mot Anders Hagen - Jens Priess | Rond 13, som N-S, mot Anders Hagen - Jens Priess |
13 | 4♠ | V | = | ♥E | -620 | 7 | 22 | 22 | ♠6♥EK9876♦10643♣K5 | ♠D1085♥kn5432♦D5♣43 | ♠6♥EK9876♦10643♣K5 | 176 | 42,31 | 176 |
Rond 14, som N-S, mot Anders Hagen - Jens Priess | Rond 14, som N-S, mot Anders Hagen - Jens Priess |
14 | 4♠ | S | = | ♦kn | 420 | 6 | 19 | 19 | ♠K83♥ED8♦75♣D10864 | ♠Ekn1042♥Kkn1042♦K8♣5 | ♠K83♥ED8♦75♣D10864 | 182 | 40,62 | 182 |
Rond 15, som N-S, mot Ewa Smedberg - Sara Andersson | Rond 15, som N-S, mot Ewa Smedberg - Sara Andersson |
15 | 4♥ | S | –2 | ♣7 | -200 | 1 | 3 | 3 | ♠3♥862♦ED87♣E9653 | ♠EKD65♥E1097♦542♣8 | ♠3♥862♦ED87♣E9653 | 183 | 38,12 | 183 |
Rond 16, som N-S, mot Ewa Smedberg - Sara Andersson | Rond 16, som N-S, mot Ewa Smedberg - Sara Andersson |
16 | Pass | 16 | 50 | 50 | ♠K987♥K942♦87♣Ekn4 | ♠D10♥D83♦Ekn543♣K106 | ♠K987♥K942♦87♣Ekn4 | 199 | 38,87 | 199 |
Rond 17, som N-S, mot Anna Zack Efraimsson - Bengt-Erik Efraimsson | Rond 17, som N-S, mot Anna Zack Efraimsson - Bengt-Erik Efraimsson |
17 | 4♥x | Ö | = | ♠E | -590 | 3 | 9 | 9 | ♠kn9♥E109♦1075♣kn8652 | ♠EKD54♥3♦Kkn9♣K973 | ♠kn9♥E109♦1075♣kn8652 | 202 | 37,13 | 202 |
Rond 18, som N-S, mot Anna Zack Efraimsson - Bengt-Erik Efraimsson | Rond 18, som N-S, mot Anna Zack Efraimsson - Bengt-Erik Efraimsson |
18 | 1NT | V | +1 | ♦4 | -120 | 5 | 16 | 16 | ♠kn73♥Ekn8♦E543♣E32 | ♠986♥K102♦Kkn6♣8754 | ♠kn73♥Ekn8♦E543♣E32 | 207 | 35,94 | 207 |
Rond 19, som Ö-V, mot Christina Strömberg - Kerstin Wallin | Rond 19, som Ö-V, mot Christina Strömberg - Kerstin Wallin |
19 | 3NT | V | +1 | ♦7 | -630 | 20 | 63 | 63 | ♠K9532♥EKDkn♦105♣E8 | ♠D10♥874♦K42♣KD975 | ♠K9532♥EKDkn♦105♣E8 | 227 | 37,34 | 227 |
Rond 20, som Ö-V, mot Christina Strömberg - Kerstin Wallin | Rond 20, som Ö-V, mot Christina Strömberg - Kerstin Wallin |
20 | 3♣ | S | +1 | ♦K | 130 | 2 | 6 | 6 | ♠K9♥E6♦kn109732♣E92 | ♠10763♥K9532♦KD6♣3 | ♠K9♥E6♦kn109732♣E92 | 229 | 35,78 | 229 |
Rond 21, som Ö-V, mot Otto Berntsson - Anna Ek | Rond 21, som Ö-V, mot Otto Berntsson - Anna Ek |
21 | 3NT | N | +1 | ♥kn | 630 | 7 | 22 | 22 | ♠KDkn965♥kn107♦E84♣2 | ♠4♥9843♦105♣K97654 | ♠KDkn965♥kn107♦E84♣2 | 236 | 35,12 | 236 |
Rond 22, som Ö-V, mot Otto Berntsson - Anna Ek | Rond 22, som Ö-V, mot Otto Berntsson - Anna Ek |
22 | 3NT | V | +4 | ♥2 | -720 | 11 | 34 | 34 | ♠6♥EK5♦EKDkn87♣K65 | ♠E108♥64♦943♣ED1072 | ♠6♥EK5♦EKDkn87♣K65 | 247 | 35,09 | 247 |
Rond 23, som Ö-V, mot Dorothy Tägt - Mats Häll | Rond 23, som Ö-V, mot Dorothy Tägt - Mats Häll |
23 | 5♣x | Ö | –2 | ♦6 | 500 | 7 | 22 | 22 | ♠54♥KD43♦-♣Ekn98642 | ♠K108♥72♦kn10954♣KD7 | ♠54♥KD43♦-♣Ekn98642 | 254 | 34,51 | 254 |
Rond 24, som Ö-V, mot Dorothy Tägt - Mats Häll | Rond 24, som Ö-V, mot Dorothy Tägt - Mats Häll |
24 | 4♠ | Ö | = | ♣6 | -420 | 8 | 25 | 25 | ♠Ekn87♥10♦ED10♣EKkn102 | ♠K43♥EK753♦63♣983 | ♠Ekn87♥10♦ED10♣EKkn102 | 262 | 34,11 | 262 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior