Onsdagsbridge
Scratch
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|
9 | 121,3 | 46,67 | Eva Hansson - Inger Berg | Eva Hansson Inger Berg | Vadstena Bridgeklubb | Vadstena Bridgeklubb |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 10, som N-S, mot Gudrun Glingsten-Karlsson - Katarina Johansson | Rond 10, som N-S, mot Gudrun Glingsten-Karlsson - Katarina Johansson |
1 | 5NT | N | = | ♣3 | 460 | 5 | 50 | 50 | ♠EDkn9♥KDkn♦KD♣ED102 | ♠K82♥E6532♦kn954♣6 | ♠EDkn9♥KDkn♦KD♣ED102 | 5 | 50,00 | 5 |
2 | 2♣ | S | = | ♠E | 90 | 8 | 80 | 80 | ♠kn10853♥D2♦632♣K107 | ♠K7♥E8♦K108♣E98643 | ♠kn10853♥D2♦632♣K107 | 13 | 65,00 | 13 |
Rond 3, som N-S, mot Per Carlsson - Håkan Forsberg | Rond 3, som N-S, mot Per Carlsson - Håkan Forsberg |
3 | 3♠ | S | –1 | ♠8 | -50 | 2 | 20 | 20 | ♠652♥52♦E654♣Ekn109 | ♠EKD9♥1098♦K1092♣62 | ♠652♥52♦E654♣Ekn109 | 15 | 50,00 | 15 |
4 | 1♠ | V | +1 | ♦E | -110 | 2 | 20 | 20 | ♠4♥K8♦EDkn64♣Ekn763 | ♠Dkn106♥kn654♦8♣K985 | ♠4♥K8♦EDkn64♣Ekn763 | 17 | 42,50 | 17 |
Rond 5, som Ö-V, mot Gunnel Freidwall - Ros-Marie Gustafsson | Rond 5, som Ö-V, mot Gunnel Freidwall - Ros-Marie Gustafsson |
5 | 3NT | Ö | –1 | ♠3 | 50 | 3 | 30 | 30 | ♠Ekn2♥Kkn♦ED432♣kn107 | ♠D1095♥E3♦1098♣K952 | ♠Ekn2♥Kkn♦ED432♣kn107 | 20 | 40,00 | 20 |
6 | 2♠ | N | +1 | ♦2 | 140 | 7 | 70 | 70 | ♠K7♥D10986♦Kkn2♣kn106 | ♠D♥K7532♦D83♣E853 | ♠K7♥D10986♦Kkn2♣kn106 | 27 | 45,00 | 27 |
Rond 13, som Ö-V, mot Karl-Erik Thorén - Jan Engholm | Rond 13, som Ö-V, mot Karl-Erik Thorén - Jan Engholm |
7 | 4♠ | Ö | –3 | ♥2 | 300 | 2 | 20 | 20 | ♠K102♥EDkn543♦109♣74 | ♠kn8743♥87♦EK7♣Ekn6 | ♠K102♥EDkn543♦109♣74 | 29 | 41,43 | 29 |
8 | 2♦ | N | +3 | ♠4 | 150 | 4 | 40 | 40 | ♠62♥D7542♦2♣E9743 | ♠E943♥E1093♦D8♣1065 | ♠62♥D7542♦2♣E9743 | 33 | 41,25 | 33 |
Rond 8, som N-S, mot Elisabeth Malmström - Ann-Britt Rockler | Rond 8, som N-S, mot Elisabeth Malmström - Ann-Britt Rockler |
9 | 3NT | Ö | –2 | ♣2 | 200 | 10 | 100 | 100 | ♠9864♥82♦EK4♣10974 | ♠kn1052♥KD97♦96♣kn52 | ♠9864♥82♦EK4♣10974 | 43 | 47,78 | 43 |
10 | 1NT | N | = | ♦3 | 90 | 0 | 0 | 0 | ♠kn1053♥K85♦104♣KD85 | ♠EK82♥D32♦9872♣E4 | ♠kn1053♥K85♦104♣KD85 | 43 | 43,00 | 43 |
Rond 9, som Ö-V, mot Stefan Skoog - Pär Andersson | Rond 9, som Ö-V, mot Stefan Skoog - Pär Andersson |
11 | 3NT | S | –1 | ♠6 | -50 | 8 | 80 | 80 | ♠kn32♥Ekn72♦kn32♣1087 | ♠D96♥K9♦10865♣E954 | ♠kn32♥Ekn72♦kn32♣1087 | 51 | 46,36 | 51 |
12 | 1NT | S | –1 | ♠4 | -100 | 5 | 50 | 50 | ♠kn953♥106♦EK104♣K103 | ♠E864♥KD82♦752♣kn6 | ♠kn953♥106♦EK104♣K103 | 56 | 46,67 | 56 |
Rond 7 | Rond 7 |
13 | Frirond | 4,7 | 47 | 47 | ♠98♥ED10986♦542♣107 | ♠Kkn1053♥7♦ED87♣K62 | ♠98♥ED10986♦542♣107 | 60,7 | 46,69 | 60,7 |
Rond 7 | Rond 7 |
14 | Frirond | 4,7 | 47 | 47 | ♠E♥D1032♦K8♣kn109863 | ♠kn1074♥8♦Ekn96♣D752 | ♠E♥D1032♦K8♣kn109863 | 65,4 | 46,71 | 65,4 |
Rond 1, som Ö-V, mot Bodil Sjöberg - Johan Jansson | Rond 1, som Ö-V, mot Bodil Sjöberg - Johan Jansson |
15 | 4♥ | S | +2 | ♦7 | 680 | 0 | 0 | 0 | ♠E10♥K96♦76♣EK10853 | ♠D♥10875♦K1095♣Dkn42 | ♠E10♥K96♦76♣EK10853 | 65,4 | 43,60 | 65,4 |
16 | 3♠ | N | +1 | ♦6 | 170 | 10 | 100 | 100 | ♠kn85♥764♦E8♣kn10863 | ♠-♥D9832♦10543♣K954 | ♠kn85♥764♦E8♣kn10863 | 75,4 | 47,13 | 75,4 |
Rond 11, som N-S, mot Björn Giltun - Per-Ola Andersson | Rond 11, som N-S, mot Björn Giltun - Per-Ola Andersson |
17 | 3NT | Ö | +2 | ♥2 | -460 | 4 | 40 | 40 | ♠EK9764♥109♦1098♣98 | ♠10♥7652♦765432♣K3 | ♠EK9764♥109♦1098♣98 | 79,4 | 46,71 | 79,4 |
18 | 3♥ | V | = | ♣E | -140 | 8 | 80 | 80 | ♠K♥D4♦K962♣EKD973 | ♠D98654♥kn95♦Dkn53♣- | ♠K♥D4♦K962♣EKD973 | 87,4 | 48,56 | 87,4 |
Rond 2, som Ö-V, mot Michael Sandberg - Agneta Thernberg | Rond 2, som Ö-V, mot Michael Sandberg - Agneta Thernberg |
19 | 4♥x | V | –3 | ♣2 | 800 | 0 | 0 | 0 | ♠ED865♥2♦ED96♣753 | ♠kn10♥EKD1043♦K83♣kn8 | ♠ED865♥2♦ED96♣753 | 87,4 | 46,00 | 87,4 |
20 | 3♦ | Ö | –1 | ♣8 | 100 | 4 | 40 | 40 | ♠K6♥D6432♦EK532♣kn | ♠Dkn4♥Kkn5♦986♣K952 | ♠K6♥D6432♦EK532♣kn | 91,4 | 45,70 | 91,4 |
Rond 12, som Ö-V, mot Ulla Jonsson - Margareta Andersson | Rond 12, som Ö-V, mot Ulla Jonsson - Margareta Andersson |
21 | 3♦ | V | +1 | ♥6 | -130 | 3 | 30 | 30 | ♠642♥E74♦632♣EDkn2 | ♠E108♥K83♦KDkn987♣10 | ♠642♥E74♦632♣EDkn2 | 94,4 | 44,95 | 94,4 |
22 | 2♠ | S | +2 | ♥D | 170 | 8 | 80 | 80 | ♠E105♥85♦10853♣K1063 | ♠D3♥Dkn10974♦972♣E2 | ♠E105♥85♦10853♣K1063 | 102,4 | 46,55 | 102,4 |
Rond 4, som N-S, mot Lennart Alm - Ann-Marie Green | Rond 4, som N-S, mot Lennart Alm - Ann-Marie Green |
23 | 3♣ | S | +2 | ♠E | 150 | 5 | 50 | 50 | ♠kn62♥E10742♦ED♣D87 | ♠D9♥D6♦985♣EK10632 | ♠kn62♥E10742♦ED♣D87 | 107,4 | 46,70 | 107,4 |
24 | 3NT | S | +1 | ♣E | 430 | 9 | 90 | 90 | ♠E3♥EDkn53♦10532♣43 | ♠KD4♥10♦EK94♣KD1095 | ♠E3♥EDkn53♦10532♣43 | 116,4 | 48,50 | 116,4 |
Rond 6, som N-S, mot Peter Karlsson - Sten-Erik Adolfsson | Rond 6, som N-S, mot Peter Karlsson - Sten-Erik Adolfsson |
25 | 2♥ | S | –1 | ♠10 | -50 | 3 | 30 | 30 | ♠K64♥E♦EK10765♣1097 | ♠D73♥kn1096432♦-♣EK6 | ♠K64♥E♦EK10765♣1097 | 119,4 | 47,76 | 119,4 |
26 | 1♠ | N | +3 | ♦2 | 170 | 2 | 20 | 20 | ♠Dkn109764♥Kkn9♦EK♣6 | ♠K♥63♦kn986543♣E104 | ♠Dkn109764♥Kkn9♦EK♣6 | 121,4 | 46,69 | 121,4 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior