Måndag 13 jan 2020
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|
9 | 152,4 | 52,91 | Elisabeth Lundgren - Björn Wulf | Elisabeth Lundgren Björn Wulf | Djursholms GKBK | Djursholms GKBK |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 9, som Ö-V, mot Agneta Blom - Edithe Curry-Lindahl | Rond 9, som Ö-V, mot Agneta Blom - Edithe Curry-Lindahl |
1 | 1NT | S | = | ♥3 | 90 | 8 | 50 | 50 | ♠E763♥D♦10432♣D964 | ♠kn52♥kn10653♦kn75♣Ekn | ♠E763♥D♦10432♣D964 | 8 | 50,00 | 8 |
2 | 1NT | Ö | +3 | ♥7 | -180 | 16 | 100 | 100 | ♠kn106♥D6♦Kkn7♣EDkn32 | ♠K2♥109♦ED532♣10865 | ♠kn106♥D6♦Kkn7♣EDkn32 | 24 | 75,00 | 24 |
Rond 1, som N-S, mot Ingalill Eriksson - Christina Harboe Johnson | Rond 1, som N-S, mot Ingalill Eriksson - Christina Harboe Johnson |
7 | 2♠ | Ö | +1 | ♦E | -140 | 0,1 | 1 | 1 | ♠EK7♥10854♦KD863♣6 | ♠86♥KDkn9632♦E♣953 | ♠EK7♥10854♦KD863♣6 | 24,1 | 50,21 | 24,1 |
8 | 3♥ | Ö | = | ♠K | -140 | 2,4 | 15 | 15 | ♠D10943♥E8♦63♣KD84 | ♠K5♥kn3♦Ekn1087♣kn952 | ♠D10943♥E8♦63♣KD84 | 26,5 | 41,41 | 26,5 |
Rond 2, som N-S, mot Carl Ivar Ström - Britt-Marie Ström | Rond 2, som N-S, mot Carl Ivar Ström - Britt-Marie Ström |
9 | 1NT | Ö | = | ♦2 | -90 | 5,8 | 36 | 36 | ♠K1087♥D109♦743♣K107 | ♠Dkn64♥K754♦E102♣95 | ♠K1087♥D109♦743♣K107 | 32,3 | 40,37 | 32,3 |
10 | 1♠ | S | = | ♥5 | 80 | 9,1 | 57 | 57 | ♠82♥E2♦Kkn63♣98765 | ♠KD7543♥Kkn108♦87♣10 | ♠82♥E2♦Kkn63♣98765 | 41,4 | 43,12 | 41,4 |
Rond 3, som Ö-V, mot Lena Bergstrand - Gustaf Bergstrand | Rond 3, som Ö-V, mot Lena Bergstrand - Gustaf Bergstrand |
11 | 1NT | Ö | –1 | ♥7 | 50 | 10,3 | 64 | 64 | ♠853♥D85♦kn4♣KD976 | ♠E764♥62♦E7532♣E8 | ♠853♥D85♦kn4♣KD976 | 51,7 | 46,16 | 51,7 |
12 | 3♥ | S | +1 | ♣K | 170 | 14,8 | 92 | 92 | ♠109♥kn6♦109872♣D743 | ♠Kkn532♥3♦D543♣EK5 | ♠109♥kn6♦109872♣D743 | 66,5 | 51,95 | 66,5 |
Rond 4, som N-S, mot Anders Göransson - Gunnar Bernhardtz | Rond 4, som N-S, mot Anders Göransson - Gunnar Bernhardtz |
13 | 3♠ | V | +2 | ♥9 | -200 | 11,4 | 71 | 71 | ♠7652♥95♦1074♣kn1094 | ♠3♥D86432♦ED86♣73 | ♠7652♥95♦1074♣kn1094 | 77,9 | 54,10 | 77,9 |
14 | 3♦ | Ö | +1 | ♣kn | -130 | 6,9 | 43 | 43 | ♠Dkn54♥Ekn98♦D♣D973 | ♠10762♥532♦K75♣kn105 | ♠Dkn54♥Ekn98♦D♣D973 | 84,8 | 53,00 | 84,8 |
Rond 5, som Ö-V, mot Britt Andrén - Agneta Lidén | Rond 5, som Ö-V, mot Britt Andrén - Agneta Lidén |
15 | 1NT | V | +4 | ♥6 | -210 | 2,4 | 15 | 15 | ♠ED10♥98♦E9843♣kn72 | ♠K93♥Ekn7♦D5♣KD954 | ♠ED10♥98♦E9843♣kn72 | 87,2 | 49,55 | 87,2 |
16 | 3NT | Ö | –1 | ♠2 | 100 | 9,1 | 57 | 57 | ♠63♥K1073♦EKkn♣E654 | ♠KDkn7♥D6♦108742♣D7 | ♠63♥K1073♦EKkn♣E654 | 96,3 | 50,16 | 96,3 |
Rond 6, som N-S, mot Gunilla Sjödin - Barbro Telander | Rond 6, som N-S, mot Gunilla Sjödin - Barbro Telander |
17 | 3♠ | Ö | +1 | ♣10 | -170 | 1,3 | 8 | 8 | ♠85♥Kkn9762♦kn6♣Kkn2 | ♠K1076♥D43♦K75♣1086 | ♠85♥Kkn9762♦kn6♣Kkn2 | 97,6 | 46,92 | 97,6 |
18 | 1NT | N | +1 | ♠10 | 120 | 11,4 | 71 | 71 | ♠EK53♥kn3♦965♣kn1087 | ♠kn4♥EKD84♦2♣E9432 | ♠EK53♥kn3♦965♣kn1087 | 109 | 48,66 | 109 |
Rond 7, som N-S, mot Meta Ekman - Kicki Broms | Rond 7, som N-S, mot Meta Ekman - Kicki Broms |
19 | 2♥ | N | +3 | ♣4 | 200 | 12,5 | 78 | 78 | ♠E53♥E10983♦K♣E1052 | ♠96♥Dkn2♦1094♣KDkn98 | ♠E53♥E10983♦K♣E1052 | 121,5 | 50,63 | 121,5 |
20 | 2♦ | N | = | ♠E | 90 | 9,1 | 57 | 57 | ♠K764♥3♦KDkn84♣KDkn | ♠kn109♥ED7♦52♣109875 | ♠K764♥3♦KDkn84♣KDkn | 130,6 | 51,02 | 130,6 |
Rond 8, som N-S, mot Birgitta Rolén - Ann Berg | Rond 8, som N-S, mot Birgitta Rolén - Ann Berg |
21 | 3♦ | S | +1 | ♠7 | 130 | 8 | 50 | 50 | ♠ED32♥65♦E86♣K865 | ♠8♥kn87♦KDkn102♣ED72 | ♠ED32♥65♦E86♣K865 | 138,6 | 50,96 | 138,6 |
22 | 3NT | S | = | ♥8 | 400 | 14 | 88 | 88 | ♠K6♥K643♦E743♣E102 | ♠kn42♥Ekn105♦K85♣K83 | ♠K6♥K643♦E743♣E102 | 152,6 | 52,99 | 152,6 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior