Tisdagsbridge
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|
3 | 238 | 57,21 | Dennis Marklund - Lennart Back | Dennis Marklund Lennart Back | Enköpings BS - BK S:t Erik | Enköpings BS BK S:t Erik |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 9, som Ö-V, mot Kari Mykkänen - Kent Tibbelin | Rond 9, som Ö-V, mot Kari Mykkänen - Kent Tibbelin |
1 | 4♠ | S | –1 | ♦D | -50 | 15 | 94 | 94 | 15 | 93,75 | 15 |
2 | 2♠ | S | –1 | ♦E | -100 | 12 | 75 | 75 | 27 | 84,38 | 27 |
Rond 7, som N-S, mot Berit Karlsson - Barbro Skutnabba | Rond 7, som N-S, mot Berit Karlsson - Barbro Skutnabba |
3 | 4♥ | S | = | ♠10 | 420 | 9 | 56 | 56 | 36 | 75,00 | 36 |
4 | 3♦ | N | +3 | ♥E | 170 | 0 | 0 | 0 | 36 | 56,25 | 36 |
Rond 12, som N-S, mot Lennart Laurin - Karin Laurin | Rond 12, som N-S, mot Lennart Laurin - Karin Laurin |
5 | 3NT | N | +3 | ♣2 | 690 | 15 | 94 | 94 | 51 | 63,75 | 51 |
6 | 3NT | S | +1 | ♠kn | 430 | 9 | 56 | 56 | 60 | 62,50 | 60 |
Rond 11, som Ö-V, mot Eva Karlström - Georgios Tzintzis | Rond 11, som Ö-V, mot Eva Karlström - Georgios Tzintzis |
7 | 5♣x | S | –1 | ♠E | -200 | 16 | 100 | 100 | 76 | 67,86 | 76 |
8 | 3♣ | V | = | ♦3 | -110 | 0 | 0 | 0 | 76 | 59,38 | 76 |
Rond 4, som Ö-V, mot Anna Maria Berglinn - Gullan Runngren | Rond 4, som Ö-V, mot Anna Maria Berglinn - Gullan Runngren |
9 | 3NT | V | = | ♥6 | -600 | 16 | 100 | 100 | 92 | 63,89 | 92 |
10 | 4♠ | V | = | ♦E | -620 | 12 | 75 | 75 | 104 | 65,00 | 104 |
Rond 3, som Ö-V, mot Kristina Grönholm - Katarina Wiklander | Rond 3, som Ö-V, mot Kristina Grönholm - Katarina Wiklander |
11 | 2♠ | Ö | = | ♣6 | -110 | 12 | 75 | 75 | 116 | 65,91 | 116 |
12 | 1NT | V | = | ♥E | -90 | 0 | 0 | 0 | 116 | 60,42 | 116 |
Rond 5, som N-S, mot Bert Johansson - Lars Åberg | Rond 5, som N-S, mot Bert Johansson - Lars Åberg |
13 | 2♦ | V | –1 | ♣K | 100 | 12 | 75 | 75 | 128 | 61,54 | 128 |
14 | 4♥ | V | +1 | ♣8 | -450 | 0 | 0 | 0 | 128 | 57,14 | 128 |
Rond 1, som Ö-V, mot Anita Forsberg Eriksson - Birgitta Jakobsson | Rond 1, som Ö-V, mot Anita Forsberg Eriksson - Birgitta Jakobsson |
15 | 4♥ | N | –1 | ♦2 | -100 | 11 | 69 | 69 | 139 | 57,92 | 139 |
16 | 4♥ | V | +1 | ♠K | -650 | 14 | 88 | 88 | 153 | 59,77 | 153 |
Rond 2, som N-S, mot Björn Ove Pettersson - Runa Höglund | Rond 2, som N-S, mot Björn Ove Pettersson - Runa Höglund |
17 | 5♦ | V | –1 | ♥D | 50 | 8 | 50 | 50 | 161 | 59,19 | 161 |
18 | 6♦ | V | –2 | ♥kn | 100 | 14 | 88 | 88 | 175 | 60,76 | 175 |
Rond 8, som Ö-V, mot Boris Pettersson - Ulla-Britt Cederberg | Rond 8, som Ö-V, mot Boris Pettersson - Ulla-Britt Cederberg |
19 | 4♥ | N | –2 | ♠D | -100 | 7 | 44 | 44 | 182 | 59,87 | 182 |
20 | 5♣ | V | = | ♠E | -600 | 11 | 69 | 69 | 193 | 60,31 | 193 |
Rond 10, som N-S, mot Hans-Erik Moberg - Urban Lindblom | Rond 10, som N-S, mot Hans-Erik Moberg - Urban Lindblom |
21 | 4♥ | Ö | = | ♣K | -420 | 1 | 6 | 6 | 194 | 57,74 | 194 |
22 | 3♠ | V | –1 | ♥2 | 100 | 14 | 88 | 88 | 208 | 59,09 | 208 |
Rond 6, som N-S, mot Karin Fredman - Sonja Möller | Rond 6, som N-S, mot Karin Fredman - Sonja Möller |
23 | 1NT | N | = | ♠5 | 90 | 8 | 50 | 50 | 216 | 58,70 | 216 |
24 | 5♦ | N | = | ♣10 | 400 | 8 | 50 | 50 | 224 | 58,33 | 224 |
Rond 13, som N-S, mot Britt Cedergren - Christer Cedergren | Rond 13, som N-S, mot Britt Cedergren - Christer Cedergren |
25 | 3♠ | V | +1 | ♣E | -170 | 3 | 19 | 19 | 227 | 56,75 | 227 |
26 | 4♠ | S | = | ♥4 | 620 | 11 | 69 | 69 | 238 | 57,21 | 238 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior