Klubbmästerskap 1 av 2
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|
20 | 313,4 | 46,63 | Siv Hansson - Berit Bengtsson | Siv Hansson Berit Bengtsson | BK Tre Sang, Helsingborg - Ängelholms BS | BK Tre Sang, Helsingborg Ängelholms BS |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 4, som N-S, mot Hans Lindgren - Sune Hansson | Rond 4, som N-S, mot Hans Lindgren - Sune Hansson |
1 | 4♦ | N | +2 | ♥5 | 170 | 3 | 13 | 13 | ♠EK10♥6♦ED972♣10952 | ♠D5♥D74♦K865♣EDkn4 | ♠EK10♥6♦ED972♣10952 | 3 | 12,50 | 3 |
2 | 3NT | S | +1 | ♠D | 630 | 11 | 46 | 46 | ♠K98♥EKD842♦-♣K853 | ♠E1073♥-♦K1076♣Ekn742 | ♠K98♥EKD842♦-♣K853 | 14 | 29,17 | 14 |
Rond 5, som N-S, mot Gunilla Olofsson - Birgitta Tonning-Persson | Rond 5, som N-S, mot Gunilla Olofsson - Birgitta Tonning-Persson |
3 | 3NT | S | +2 | ♣7 | 460 | 10 | 42 | 42 | ♠Ekn1042♥8♦1054♣Kkn106 | ♠K98♥Ekn63♦EK2♣E85 | ♠Ekn1042♥8♦1054♣Kkn106 | 24 | 33,33 | 24 |
4 | 3NT | S | = | ♠4 | 600 | 21 | 88 | 88 | ♠9875♥-♦E74♣EK10432 | ♠D103♥E82♦KDkn98♣kn7 | ♠9875♥-♦E74♣EK10432 | 45 | 46,88 | 45 |
Rond 6, som N-S, mot Carl-Gustav Möncke - Birger Ölander | Rond 6, som N-S, mot Carl-Gustav Möncke - Birger Ölander |
5 | 3♠ | Ö | = | ♣K | -140 | 8 | 33 | 33 | ♠984♥EKkn3♦K♣kn9765 | ♠D5♥D84♦10742♣KD108 | ♠984♥EKkn3♦K♣kn9765 | 53 | 44,17 | 53 |
6 | 2♠ | S | +1 | ♣9 | 140 | 8 | 33 | 33 | ♠kn8♥K10654♦E852♣E10 | ♠KD6543♥82♦K♣D543 | ♠kn8♥K10654♦E852♣E10 | 61 | 42,36 | 61 |
Rond 7, som Ö-V, mot Lars Jakobsson - Gunilla Jakobsson | Rond 7, som Ö-V, mot Lars Jakobsson - Gunilla Jakobsson |
7 | 4♥ | V | –1 | ♣8 | 100 | 1 | 4 | 4 | ♠Dkn♥9752♦EK87♣1076 | ♠E98♥EKkn643♦kn5♣kn2 | ♠Dkn♥9752♦EK87♣1076 | 62 | 36,90 | 62 |
8 | 4♠ | V | +1 | ♣9 | -450 | 11 | 46 | 46 | ♠E1075♥-♦ED9♣Ekn8543 | ♠KD984♥D53♦1085♣D10 | ♠E1075♥-♦ED9♣Ekn8543 | 73 | 38,02 | 73 |
Rond 8, som N-S, mot Hans-Åke Olsson - Brita Olsson | Rond 8, som N-S, mot Hans-Åke Olsson - Brita Olsson |
9 | 1NT | V | –1 | ♥E | 100 | 5 | 21 | 21 | ♠10832♥EKDkn4♦kn104♣10 | ♠kn6♥1098♦ED62♣kn852 | ♠10832♥EKDkn4♦kn104♣10 | 78 | 36,11 | 78 |
10 | 1NT | N | +1 | ♠E | 120 | 16 | 67 | 67 | ♠642♥ED6♦EKD97♣kn3 | ♠105♥1072♦kn84♣ED972 | ♠642♥ED6♦EKD97♣kn3 | 94 | 39,17 | 94 |
Rond 9, som Ö-V, mot Rita Englund Hjertberg - Ulla Sandwall | Rond 9, som Ö-V, mot Rita Englund Hjertberg - Ulla Sandwall |
11 | 4♠ | Ö | +1 | ♦E | -450 | 12 | 50 | 50 | ♠EK9873♥98♦D♣KD97 | ♠10652♥KD74♦5♣Ekn106 | ♠EK9873♥98♦D♣KD97 | 106 | 40,15 | 106 |
12 | 4♠ | Ö | –2 | ♥E | 100 | 17 | 71 | 71 | ♠K10954♥-♦D87♣kn8743 | ♠EDkn♥543♦542♣KD102 | ♠K10954♥-♦D87♣kn8743 | 123 | 42,71 | 123 |
Rond 10 | Rond 10 |
13 | Frirond | 11,2 | 47 | 47 | ♠K107432♥Kkn7♦6♣Ekn6 | ♠E6♥942♦kn8432♣854 | ♠K107432♥Kkn7♦6♣Ekn6 | 134,2 | 43,01 | 134,2 |
Rond 10 | Rond 10 |
14 | Frirond | 11,2 | 47 | 47 | ♠Dkn1073♥52♦K8♣K943 | ♠96♥EKD8763♦72♣ED | ♠Dkn1073♥52♦K8♣K943 | 145,4 | 43,27 | 145,4 |
Rond 11, som Ö-V, mot Barbro Landin - Gunnar Månsson | Rond 11, som Ö-V, mot Barbro Landin - Gunnar Månsson |
15 | 3♥ | V | = | ♣E | -140 | 17 | 71 | 71 | ♠kn5♥E♦109852♣kn9765 | ♠ED3♥KDkn1092♦D4♣104 | ♠kn5♥E♦109852♣kn9765 | 162,4 | 45,11 | 162,4 |
16 | 2NT | V | +1 | ♠2 | -150 | 10 | 42 | 42 | ♠K105♥D1086♦52♣Dkn63 | ♠Ekn♥K54♦KD1074♣K102 | ♠K105♥D1086♦52♣Dkn63 | 172,4 | 44,90 | 172,4 |
Rond 12, som N-S, mot Ulf Bergdahl - Åse Bergdahl | Rond 12, som N-S, mot Ulf Bergdahl - Åse Bergdahl |
17 | 3♥ | S | –2 | ♠4 | -100 | 5 | 21 | 21 | ♠D87♥D86♦Kkn87♣E109 | ♠EKkn2♥K942♦D6♣852 | ♠D87♥D86♦Kkn87♣E109 | 177,4 | 43,48 | 177,4 |
18 | 4♥ | Ö | +1 | ♣6 | -450 | 9 | 38 | 38 | ♠EKD107♥KD9♦9872♣2 | ♠kn9862♥3♦kn105♣kn864 | ♠EKD107♥KD9♦9872♣2 | 186,4 | 43,15 | 186,4 |
Rond 13, som N-S, mot Gudrun Areskoug - Lena Syde | Rond 13, som N-S, mot Gudrun Areskoug - Lena Syde |
19 | 2♠ | V | –1 | ♦E | 100 | 10 | 42 | 42 | ♠-♥Ekn65♦EK1064♣E862 | ♠K74♥10983♦kn83♣D73 | ♠-♥Ekn65♦EK1064♣E862 | 196,4 | 43,07 | 196,4 |
20 | 3♠ | V | = | ♣10 | -140 | 0 | 0 | 0 | ♠109♥Dkn♦E1073♣107652 | ♠E762♥K862♦9♣EK98 | ♠109♥Dkn♦E1073♣107652 | 196,4 | 40,92 | 196,4 |
Rond 14, som Ö-V, mot Christina Westesson - Birgit Larsson | Rond 14, som Ö-V, mot Christina Westesson - Birgit Larsson |
21 | 2♣ | V | –1 | ♠kn | 50 | 23 | 96 | 96 | ♠63♥Dkn7♦D9872♣kn105 | ♠D52♥E86♦65♣KD962 | ♠63♥Dkn7♦D9872♣kn105 | 219,4 | 43,53 | 219,4 |
22 | 3♥ | S | = | ♣E | 140 | 18 | 75 | 75 | ♠D106♥96♦D9873♣Dkn9 | ♠kn8752♥D5♦E65♣E42 | ♠D106♥96♦D9873♣Dkn9 | 237,4 | 44,96 | 237,4 |
Rond 1, som N-S, mot Lars Wengberg - Bo Wengberg | Rond 1, som N-S, mot Lars Wengberg - Bo Wengberg |
23 | 3♣ | V | –2 | ♠kn | 200 | 23 | 96 | 96 | ♠kn102♥K1086♦kn3♣EKkn9 | ♠K8743♥Dkn4♦10874♣5 | ♠kn102♥K1086♦kn3♣EKkn9 | 260,4 | 47,17 | 260,4 |
24 | 2♦ | S | +2 | ♥6 | 130 | 5 | 21 | 21 | ♠E10975♥Dkn2♦E6♣965 | ♠D4♥E♦KD98543♣K82 | ♠E10975♥Dkn2♦E6♣965 | 265,4 | 46,08 | 265,4 |
Rond 2, som N-S, mot Jackie Lundh - Mats Wallin | Rond 2, som N-S, mot Jackie Lundh - Mats Wallin |
25 | 4♥ | S | = | ♠K | 420 | 16 | 67 | 67 | ♠kn109♥kn98♦ED63♣E63 | ♠82♥KD10542♦10♣KDkn2 | ♠kn109♥kn98♦ED63♣E63 | 281,4 | 46,90 | 281,4 |
26 | 3♥ | Ö | +1 | ♠7 | -170 | 8 | 33 | 33 | ♠10843♥D102♦E9♣kn872 | ♠72♥E5♦K862♣D9653 | ♠10843♥D102♦E9♣kn872 | 289,4 | 46,38 | 289,4 |
Rond 3, som N-S, mot Christer Larsson - Katarina Hultgren | Rond 3, som N-S, mot Christer Larsson - Katarina Hultgren |
27 | 2♦ | Ö | +2 | ♥8 | -130 | 6 | 25 | 25 | ♠E9742♥10965♦kn♣K98 | ♠KD8♥Kkn87♦D9♣6543 | ♠E9742♥10965♦kn♣K98 | 295,4 | 45,59 | 295,4 |
28 | 4♠ | N | = | ♦E | 620 | 18 | 75 | 75 | ♠ED98632♥kn97♦43♣3 | ♠Kkn54♥E2♦kn6♣K10842 | ♠ED98632♥kn97♦43♣3 | 313,4 | 46,64 | 313,4 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior