Partävling v 33 torsdag
Scratch
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|
7 | 149,5 | 51,89 | Ingrid Emanuel - Ulla Mårtensson | Ingrid Emanuel Ulla Mårtensson | BK Fenix | BK Fenix |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 11, som N-S, mot Inger Berger - Elisabeth Carlsson | Rond 11, som N-S, mot Inger Berger - Elisabeth Carlsson |
1 | 4♥ | N | +1 | ♣E | 450 | 8 | 67 | 67 | ♠E1073♥108432♦kn85♣kn | ♠K6♥EKkn♦EKD72♣1076 | ♠E1073♥108432♦kn85♣kn | 8 | 66,67 | 8 |
2 | 3♥ | S | = | ♣6 | 140 | 8 | 67 | 67 | ♠D2♥Ekn108♦10753♣E93 | ♠E9854♥KD42♦9♣KD7 | ♠D2♥Ekn108♦10753♣E93 | 16 | 66,67 | 16 |
Rond 8, som N-S, mot Siw Sörensson - Annette Areskog | Rond 8, som N-S, mot Siw Sörensson - Annette Areskog |
3 | 5♣ | S | +1 | ♥10 | 420 | 5 | 42 | 42 | ♠Ekn7♥kn5♦ED1092♣Dkn8 | ♠K92♥K4♦K♣EK97654 | ♠Ekn7♥kn5♦ED1092♣Dkn8 | 21 | 58,33 | 21 |
4 | 6NT | N | = | ♠8 | 1440 | 12 | 100 | 100 | ♠ED96♥EK♦EKD4♣EK4 | ♠K10♥108♦765♣1098765 | ♠ED96♥EK♦EKD4♣EK4 | 33 | 68,75 | 33 |
Rond 2, som N-S, mot Roony Sendrup - Marianne Strandberg | Rond 2, som N-S, mot Roony Sendrup - Marianne Strandberg |
5 | 4♥ | Ö | –2 | ♦10 | 100 | 12 | 100 | 100 | ♠Dkn75♥6♦7543♣KDkn5 | ♠10♥kn984♦KD102♣10842 | ♠Dkn75♥6♦7543♣KDkn5 | 45 | 75,00 | 45 |
6 | 2NT | V | = | ♣2 | -120 | 0 | 0 | 0 | ♠D4♥K10842♦74♣E1042 | ♠kn953♥9♦D832♣Kkn83 | ♠D4♥K10842♦74♣E1042 | 45 | 62,50 | 45 |
Rond 1, som Ö-V, mot Anna-Lena Vikner - Ove Thörnblad | Rond 1, som Ö-V, mot Anna-Lena Vikner - Ove Thörnblad |
7 | 3♥ | N | +1 | ♣8 | 170 | 6 | 50 | 50 | ♠D1093♥764♦E832♣98 | ♠K864♥D92♦D7♣K763 | ♠D1093♥764♦E832♣98 | 51 | 60,71 | 51 |
8 | 3♣x | Ö | –3 | ♦10 | 500 | 0 | 0 | 0 | ♠K875♥KD742♦-♣Kkn64 | ♠kn632♥kn8♦kn8732♣83 | ♠K875♥KD742♦-♣Kkn64 | 51 | 53,12 | 51 |
Rond 10, som Ö-V, mot Margareta Mårtensson - Jens Jensen | Rond 10, som Ö-V, mot Margareta Mårtensson - Jens Jensen |
9 | 3♦ | S | = | ♣kn | 110 | 3 | 25 | 25 | ♠Ekn974♥62♦K94♣1065 | ♠KD62♥D54♦7♣KDkn93 | ♠Ekn974♥62♦K94♣1065 | 54 | 50,00 | 54 |
10 | 4♥ | S | –1 | ♦E | -100 | 6 | 50 | 50 | ♠ED76♥kn♦97654♣kn53 | ♠1032♥D4♦EDkn83♣EK7 | ♠ED76♥kn♦97654♣kn53 | 60 | 50,00 | 60 |
Rond 4, som Ö-V, mot Mats Andersson - Folke Nilsson | Rond 4, som Ö-V, mot Mats Andersson - Folke Nilsson |
11 | 5♦ | N | –3 | ♣E | -150 | 8 | 67 | 67 | ♠10532♥kn2♦E♣EK10932 | ♠EK6♥85♦Dkn5♣Dkn854 | ♠10532♥kn2♦E♣EK10932 | 68 | 51,52 | 68 |
12 | 2♠ | S | +2 | ♥2 | 170 | 6 | 50 | 50 | ♠Kkn8♥kn65♦kn1053♣953 | ♠E106♥K8742♦D♣kn872 | ♠Kkn8♥kn65♦kn1053♣953 | 74 | 51,39 | 74 |
Rond 12, som N-S, mot Erik Hülphers - Ingrid Lange | Rond 12, som N-S, mot Erik Hülphers - Ingrid Lange |
13 | 4♥ | N | +2 | ♣kn | 680 | 3 | 25 | 25 | ♠Ekn74♥KDkn105♦K53♣6 | ♠K1062♥E962♦Ekn♣E53 | ♠Ekn74♥KDkn105♦K53♣6 | 77 | 49,36 | 77 |
14 | 2♠ | V | = | ♣10 | -110 | 5 | 42 | 42 | ♠E974♥53♦10876♣1092 | ♠2♥kn1082♦ED54♣ED63 | ♠E974♥53♦10876♣1092 | 82 | 48,81 | 82 |
Rond 3, som Ö-V, mot Lisbeth Andersson - Eva Kerstin Holmquist | Rond 3, som Ö-V, mot Lisbeth Andersson - Eva Kerstin Holmquist |
15 | 2♦ | V | +2 | ♠E | -130 | 7 | 58 | 58 | ♠109♥kn104♦E96♣ED952 | ♠42♥EK♦Dkn8543♣Kkn8 | ♠109♥kn104♦E96♣ED952 | 89 | 49,44 | 89 |
16 | 2NT | S | +1 | ♦2 | 150 | 4 | 33 | 33 | ♠72♥10765♦E65♣9872 | ♠K843♥K84♦Kkn82♣65 | ♠72♥10765♦E65♣9872 | 93 | 48,44 | 93 |
Rond 9 | Rond 9 |
17 | Frirond | 6,2 | 52 | 52 | ♠E86♥Kkn8♦K932♣1043 | ♠kn3♥D7♦ED4♣EKD752 | ♠E86♥Kkn8♦K932♣1043 | 99,2 | 48,63 | 99,2 |
Rond 9 | Rond 9 |
18 | Frirond | 6,2 | 52 | 52 | ♠KDkn7♥kn5♦kn42♣K1083 | ♠E109♥K3♦E10863♣952 | ♠KDkn7♥kn5♦kn42♣K1083 | 105,4 | 48,80 | 105,4 |
Rond 6, som N-S, mot Gunilla Carlsson - Rolf Carlsson | Rond 6, som N-S, mot Gunilla Carlsson - Rolf Carlsson |
19 | 1NT | S | –3 | ♠7 | -150 | 0 | 0 | 0 | ♠43♥D1094♦E7♣ED1092 | ♠Kkn10♥E82♦108654♣76 | ♠43♥D1094♦E7♣ED1092 | 105,4 | 46,23 | 105,4 |
20 | 3♥x | V | –1 | ♠kn | 200 | 5 | 42 | 42 | ♠kn♥Ekn1062♦K♣K108764 | ♠10862♥-♦kn87632♣kn93 | ♠kn♥Ekn1062♦K♣K108764 | 110,4 | 46,00 | 110,4 |
Rond 5, som Ö-V, mot Yngve Arvidsson - Erik Kvarnerup | Rond 5, som Ö-V, mot Yngve Arvidsson - Erik Kvarnerup |
21 | 3♦ | N | –2 | ♥10 | -200 | 12 | 100 | 100 | ♠K3♥1097♦K1096♣K872 | ♠ED96♥D8532♦E♣643 | ♠K3♥1097♦K1096♣K872 | 122,4 | 48,57 | 122,4 |
22 | 4♥ | S | –2 | ♣kn | -100 | 10 | 83 | 83 | ♠kn2♥106♦E7♣E987654 | ♠EK10943♥D7♦kn63♣kn10 | ♠kn2♥106♦E7♣E987654 | 132,4 | 50,15 | 132,4 |
Rond 7, som N-S, mot Claes Nilsson - Knut Jönsson | Rond 7, som N-S, mot Claes Nilsson - Knut Jönsson |
23 | 3♦ | S | +2 | ♥kn | 150 | 12 | 100 | 100 | ♠D10954♥E6♦E1095♣102 | ♠E6♥D875♦KDkn87♣kn5 | ♠D10954♥E6♦E1095♣102 | 144,4 | 52,32 | 144,4 |
24 | 3NT | S | –1 | ♥K | -50 | 5 | 42 | 42 | ♠K7♥1072♦EK93♣Dkn65 | ♠D10853♥E54♦D85♣K10 | ♠K7♥1072♦EK93♣Dkn65 | 149,4 | 51,88 | 149,4 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior