Silver 1 IAF, Festivalen
Plac | Poäng | Namn | Namn | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|
76 | -1298 | Philip Berggren - Simon Gustavsson | Philip Berggren Simon Gustavsson | Frölunda BS | Frölunda BS |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | Poäng | Ack | Ack |
---|
Rond 1, som Ö-V, mot Helen Uliczka - Ann-Christin Ahlström | Rond 1, som Ö-V, mot Helen Uliczka - Ann-Christin Ahlström |
1 | 4♥ | Ö | +1 | ♣E | -450 | 69 | 69 | ♠kn2♥Ekn10987♦EK3♣108 | ♠EKD863♥K5♦kn8♣D97 | ♠kn2♥Ekn10987♦EK3♣108 | 69 | 69 |
2 | 3♠ | N | = | ♣9 | 140 | -25 | -25 | ♠KD8♥D532♦D9832♣9 | ♠102♥10984♦K4♣Kkn762 | ♠KD8♥D532♦D9832♣9 | 44 | 44 |
Rond 2, som N-S, mot Kjell Håkansson - Leif Andersson | Rond 2, som N-S, mot Kjell Håkansson - Leif Andersson |
3 | 5♦ | N | –1 | ♣kn | -50 | -458 | -458 | ♠K9♥E3♦Ekn10743♣E54 | ♠D843♥kn7542♦K♣KD6 | ♠K9♥E3♦Ekn10743♣E54 | -414 | -414 |
4 | 3♠ | S | = | ♥K | 140 | -362 | -362 | ♠E1072♥Ekn62♦EK53♣2 | ♠D985♥1053♦42♣EK63 | ♠E1072♥Ekn62♦EK53♣2 | -776 | -776 |
Rond 3, som N-S, mot Niclas Örnerdal - Marie Göthberg | Rond 3, som N-S, mot Niclas Örnerdal - Marie Göthberg |
5 | 3NT | S | +3 | ♠4 | 690 | -5 | -5 | ♠D75♥10865♦765♣Kkn7 | ♠Ekn632♥EKD♦Ekn9♣ED | ♠D75♥10865♦765♣Kkn7 | -781 | -781 |
6 | 3NT | V | +1 | ♦8 | -630 | -64 | -64 | ♠K5432♥7543♦86♣52 | ♠7♥K108♦kn972♣EDkn43 | ♠K5432♥7543♦86♣52 | -845 | -845 |
Rond 4, som N-S, mot Pontus Karlsson - Michael Karlin | Rond 4, som N-S, mot Pontus Karlsson - Michael Karlin |
7 | 3♠ | Ö | +1 | ♥8 | -170 | -94 | -94 | ♠9♥K9754♦K2♣106532 | ♠Dkn♥D1086♦ED54♣Dkn7 | ♠9♥K9754♦K2♣106532 | -939 | -939 |
8 | 1NT | N | –2 | ♦3 | -100 | 52 | 52 | ♠973♥EK9♦E92♣D1076 | ♠Dkn542♥7653♦6♣kn42 | ♠973♥EK9♦E92♣D1076 | -887 | -887 |
Rond 5, som Ö-V, mot Johan Svensson - Hans Svensson | Rond 5, som Ö-V, mot Johan Svensson - Hans Svensson |
9 | 5♥ | Ö | –2 | ♠9 | 200 | -410 | -410 | ♠3♥EKDkn63♦Ekn732♣E | ♠kn8652♥94♦106♣10853 | ♠3♥EKDkn63♦Ekn732♣E | -1297 | -1297 |
10 | 5♦ | N | –4 | ♠10 | -400 | 337 | 337 | ♠1094♥2♦Dkn7653♣Kkn9 | ♠Dkn865♥KD863♦-♣ED4 | ♠1094♥2♦Dkn7653♣Kkn9 | -960 | -960 |
Rond 6, som N-S, mot Suzanne Lemborn - Michael Lemborn | Rond 6, som N-S, mot Suzanne Lemborn - Michael Lemborn |
11 | 3NT | S | –3 | ♦D | -150 | -280 | -280 | ♠E5432♥3♦1095♣D754 | ♠6♥D10982♦EK6♣Kkn62 | ♠E5432♥3♦1095♣D754 | -1240 | -1240 |
12 | 4NT | V | –1 | ♣6 | 50 | 557 | 557 | ♠D964♥kn53♦Ekn9♣kn86 | ♠83♥1084♦6532♣D1042 | ♠D964♥kn53♦Ekn9♣kn86 | -683 | -683 |
Rond 7, som N-S, mot Håkan Strääf - Mats Sjöberg | Rond 7, som N-S, mot Håkan Strääf - Mats Sjöberg |
13 | 6♣ | S | +1 | ♠6 | 1390 | 102 | 102 | ♠E105♥KD965♦982♣kn7 | ♠Kkn84♥E♦ED6♣EKD43 | ♠E105♥KD965♦982♣kn7 | -581 | -581 |
14 | 5♣x | N | –3 | ♣10 | -500 | -319 | -319 | ♠-♥3♦K98762♣EKD852 | ♠Kkn9♥Dkn8762♦1053♣7 | ♠-♥3♦K98762♣EKD852 | -900 | -900 |
Rond 8, som N-S, mot Sanna Clementsson - Linus Dahlström | Rond 8, som N-S, mot Sanna Clementsson - Linus Dahlström |
15 | 1NTx | V | –1 | ♠E | 100 | 29 | 29 | ♠EKD9♥4♦kn1063♣E653 | ♠1054♥EK986♦D42♣72 | ♠EKD9♥4♦kn1063♣E653 | -871 | -871 |
16 | 3NT | Ö | –1 | ♣E | 100 | -2 | -2 | ♠105♥D1096♦87♣kn9743 | ♠D96♥8542♦Dkn9♣EK6 | ♠105♥D1096♦87♣kn9743 | -873 | -873 |
Rond 9, som Ö-V, mot Lena Lundqvist - Gun-Britt Rindstål | Rond 9, som Ö-V, mot Lena Lundqvist - Gun-Britt Rindstål |
17 | 3NT | V | = | ♦2 | -400 | 53 | 53 | ♠Kkn108542♥86♦K7♣92 | ♠9♥EKkn75♦ED10♣EKkn6 | ♠Kkn108542♥86♦K7♣92 | -820 | -820 |
18 | 2♥ | Ö | +1 | ♥3 | -140 | -12 | -12 | ♠E1086♥Kkn1098♦kn3♣93 | ♠D2♥E762♦D862♣E54 | ♠E1086♥Kkn1098♦kn3♣93 | -832 | -832 |
Rond 10, som Ö-V, mot Daniel Eriksson - Viktor Andréasson | Rond 10, som Ö-V, mot Daniel Eriksson - Viktor Andréasson |
19 | M-/M+ | 78 | 78 | ♠EKDkn84♥kn10♦83♣642 | ♠752♥D864♦D964♣Dkn | ♠EKDkn84♥kn10♦83♣642 | -754 | -754 |
20 | M-/M+ | 78 | 78 | ♠K85♥K1064♦EK102♣82 | ♠kn1042♥Dkn97♦D♣7653 | ♠K85♥K1064♦EK102♣82 | -676 | -676 |
Rond 11, som Ö-V, mot Sveinn Bjarman - Tommy Hagström | Rond 11, som Ö-V, mot Sveinn Bjarman - Tommy Hagström |
21 | 2♥ | V | +1 | ♦E | -140 | 105 | 105 | ♠kn865♥K2♦kn762♣Ekn5 | ♠1097♥EDkn843♦K4♣103 | ♠kn865♥K2♦kn762♣Ekn5 | -571 | -571 |
22 | 4♠ | S | –1 | ♦6 | -50 | 262 | 262 | ♠K542♥Dkn972♦96♣KD | ♠kn107♥-♦K743♣1096542 | ♠K542♥Dkn972♦96♣KD | -309 | -309 |
Rond 12, som N-S, mot Björn Ohlsson - Johan Noberius | Rond 12, som N-S, mot Björn Ohlsson - Johan Noberius |
23 | 3NT | S | +2 | ♠3 | 660 | 30 | 30 | ♠D4♥K8542♦kn654♣ED | ♠EK5♥D♦KD3♣Kkn9743 | ♠D4♥K8542♦kn654♣ED | -279 | -279 |
24 | 2♦ | N | = | ♠8 | 90 | -72 | -72 | ♠92♥E2♦EDkn876♣E84 | ♠Dkn7♥Dkn1073♦K♣7632 | ♠92♥E2♦EDkn876♣E84 | -351 | -351 |
Rond 13, som Ö-V, mot Elisabeth Olsson - Kerstin Edwall | Rond 13, som Ö-V, mot Elisabeth Olsson - Kerstin Edwall |
25 | 3♠ | V | +1 | ♦5 | -170 | -305 | -305 | ♠KD98♥1073♦103♣Ekn85 | ♠107532♥KD42♦EK7♣10 | ♠KD98♥1073♦103♣Ekn85 | -656 | -656 |
26 | 4♠ | V | –1 | ♥E | 100 | -4 | -4 | ♠E965♥KDkn1052♦4♣74 | ♠Dkn43♥8♦kn9♣EKDkn106 | ♠E965♥KDkn1052♦4♣74 | -660 | -660 |
Rond 14, som Ö-V, mot Mats Johansson - Robert Larsson | Rond 14, som Ö-V, mot Mats Johansson - Robert Larsson |
27 | 5♣ | S | = | ♦E | 400 | -68 | -68 | ♠E74♥965♦kn753♣kn102 | ♠KD98♥10843♦E10864♣- | ♠E74♥965♦kn753♣kn102 | -728 | -728 |
28 | 4♠ | V | = | ♥8 | -420 | 72 | 72 | ♠Dkn976♥K1074♦E♣KD8 | ♠105432♥ED52♦D8♣53 | ♠Dkn976♥K1074♦E♣KD8 | -656 | -656 |
Rond 15, som Ö-V, mot Lars Marjoniemi - Thomas Cedervall | Rond 15, som Ö-V, mot Lars Marjoniemi - Thomas Cedervall |
29 | 2♣ | V | +2 | ♥6 | -130 | -118 | -118 | ♠6542♥K95♦104♣E965 | ♠KD♥E3♦D87♣KD8742 | ♠6542♥K95♦104♣E965 | -774 | -774 |
30 | 2♠ | V | –2 | ♣9 | 100 | 29 | 29 | ♠8♥Kkn5♦E10542♣kn542 | ♠KD7543♥963♦Dkn♣E3 | ♠8♥Kkn5♦E10542♣kn542 | -745 | -745 |
Rond 16, som N-S, mot Carl Engholm - Marcus Hjelte | Rond 16, som N-S, mot Carl Engholm - Marcus Hjelte |
31 | 6♠ | S | = | ♣D | 1430 | 392 | 392 | ♠75♥KD2♦KD76♣kn1062 | ♠EKD86♥E1043♦E4♣E4 | ♠75♥KD2♦KD76♣kn1062 | -353 | -353 |
32 | 3NT | Ö | +1 | ♣6 | -630 | -405 | -405 | ♠1094♥875♦EDkn62♣53 | ♠EK5♥1063♦4♣D109862 | ♠1094♥875♦EDkn62♣53 | -758 | -758 |
Rond 17, som Ö-V, mot Leif Erlandsson - Karin Erlandsson | Rond 17, som Ö-V, mot Leif Erlandsson - Karin Erlandsson |
33 | 2♠ | Ö | –1 | ♣7 | 50 | -176 | -176 | ♠Dkn1073♥108♦D84♣E83 | ♠4♥D95♦K109♣KDkn942 | ♠Dkn1073♥108♦D84♣E83 | -934 | -934 |
34 | 4♠ | V | = | ♥E | -420 | 248 | 248 | ♠D975♥D♦kn4♣Kkn9743 | ♠EKkn432♥7♦K♣ED1052 | ♠D975♥D♦kn4♣Kkn9743 | -686 | -686 |
Rond 18, som N-S, mot Kent Karlsson - Jimmy Herrdin | Rond 18, som N-S, mot Kent Karlsson - Jimmy Herrdin |
35 | 2♠ | V | +1 | ♥8 | -140 | -164 | -164 | ♠5♥E984♦K9654♣Ekn9 | ♠D1043♥K1063♦kn72♣105 | ♠5♥E984♦K9654♣Ekn9 | -850 | -850 |
36 | 1NT | Ö | –1 | ♦D | 100 | 150 | 150 | ♠E108♥10972♦E2♣E1073 | ♠D73♥kn64♦Dkn103♣985 | ♠E108♥10972♦E2♣E1073 | -700 | -700 |
Rond 19, som Ö-V, mot Anders Erikson - Robin Björkstrand | Rond 19, som Ö-V, mot Anders Erikson - Robin Björkstrand |
37 | 4♠x | V | –1 | ♣K | 100 | -390 | -390 | ♠KD6♥EK73♦Kkn109♣E2 | ♠E743♥98♦ED3♣kn643 | ♠KD6♥EK73♦Kkn109♣E2 | -1090 | -1090 |
38 | 3NT | N | –1 | ♠9 | -50 | 120 | 120 | ♠D109875♥654♦K4♣kn5 | ♠E62♥932♦Ekn♣107432 | ♠D109875♥654♦K4♣kn5 | -970 | -970 |
Rond 20, som Ö-V, mot Johnny Hofseth - Anders Kristiensen | Rond 20, som Ö-V, mot Johnny Hofseth - Anders Kristiensen |
39 | 6NT | S | = | ♥4 | 1440 | -546 | -546 | ♠K1076♥D9752♦kn9♣32 | ♠932♥4♦8752♣D10974 | ♠K1076♥D9752♦kn9♣32 | -1516 | -1516 |
40 | 1NT | Ö | +2 | ♥3 | -150 | 47 | 47 | ♠kn43♥D54♦Dkn9♣K1073 | ♠K1092♥K76♦1083♣ED4 | ♠kn43♥D54♦Dkn9♣K1073 | -1469 | -1469 |
Rond 21, som Ö-V, mot Peter Flodqvist - Karl Persson | Rond 21, som Ö-V, mot Peter Flodqvist - Karl Persson |
41 | 3♠ | S | –1 | ♠10 | -50 | 143 | 143 | ♠987♥E97♦E652♣K85 | ♠10♥Kkn43♦873♣E9742 | ♠987♥E97♦E652♣K85 | -1326 | -1326 |
42 | 2♠ | V | +1 | ♦E | -140 | 28 | 28 | ♠kn64♥Ekn85♦762♣D86 | ♠EKD10953♥10♦D4♣K73 | ♠kn64♥Ekn85♦762♣D86 | -1298 | -1298 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior