Svenska Cupen 2022 - Rond 3

Spelperiod: 21 Apr - 12 Jun

Visa distrikt

Matchurval:   Visa alla    Rapporterade    Återstående

DISTRIKT DISTRIKT DISTRIKT
Bohuslän-Dals BF (1)Jönköpings läns BF (1)Upplands BF (1)
DalabridgenMedelpads BFVärmland-Dals BF (1)
(*)   Gotlands BFMälardalens BF (2)Västerbottens BF
Gävleborgs BF (2)Norrbottens BFVästergötlands BF
Göteborgs BF (1)Skånes BF (4)Ångermanlands BF
Hallands BF (3)Stockholms BF (2)Örebro läns BF (2)
Jämtland-Härjedalen (1)Sydöstra Sveriges BF (1)Östra Mellansvenska (5)
27 matcher
(*)
 
Vissa år krävs speciallösningar för Gotland i rond 1-3.
Då kan du klicka på rond 1 i menyn ovan för att se matcherna.

Bohuslän-Dals BF

BALEK BALEK vs. Bergs klippor Spelort
Vänersborg
Bergs klippor
Välj distrikt

Gävleborgs BF

The Eagels 83 The Eagels vs. BK Hudik The Eagels Spelort
Norsjö
BK Hudik 18
Canape 47 Canape vs. Laban Canape Spelort
Sandviken
Laban 44
Välj distrikt

Göteborgs BF

Do Wah Diddy Diddy 50 Do Wah Diddy Diddy vs. HuZet Do Wah Diddy Diddy Spelort
Västra Frölunda
HuZet 18
Välj distrikt

Hallands BF

Kung Sune 73 Kung Sune vs. Smålandsstenar BK Kung Sune Spelort
Långaryd
Smålandsstenar BK 41
Löftaskog Löftaskog vs. Kungsbacka HELG Spelort
Stråvalla
Kungsbacka HELG
Albrekts Chikana Albrekts Chikana vs. Albrekts LEK Spelort
Varberg
Albrekts LEK
Välj distrikt

Jämtland-Härjedalens BF

Alissa Alissa vs. Winge Boys Spelort
Frösön
Winge Boys
Välj distrikt

Jönköpings läns BF

Hällabäck 60 Hällabäck vs. Bredaryd Hällabäck Spelort
Anderstorp
Bredaryd 59
Välj distrikt

Mälardalens BF

Särnberg 47 Särnberg vs. BALLT Särnberg Spelort
Strängnäs
BALLT 42
Lillslam Lillslam vs. Köpensol Spelort
Hallstahammar
Köpensol
Välj distrikt

Skånes BF

Lunds BK BANJO 17 Lunds BK BANJO vs. Skåne-Check Skåne-Check Spelort
Lund
Skåne-Check 70
YNWA 66 YNWA vs. Skånemix YNWA Spelort
Genarp
Skånemix 59
Yes Yes vs. LURPASSET Spelort
Viken
LURPASSET
Spader 28 Spader vs. Karlskrona 1 Karlskrona 1 Spelort
Kristianstad
Karlskrona 1 34
Välj distrikt

Stockholms BF

LAG ABC 7 LAG ABC vs. Ludde Ludde Spelort
Stockholm
Ludde 102
Mission Possible Mission Possible vs. Forrell Spelort
Stockholm
Forrell
Välj distrikt

Sydöstra Sveriges BF

Emmaboda 50 Emmaboda vs. Spader Kung Emmaboda Spelort
Emmaboda
Spader Kung 13
Välj distrikt

Upplands BF

Ice-cold Jägermeister Ice-cold Jägermeister vs. JAM Spelort
Uppsala
JAM
Välj distrikt

Värmland-Dals BF

The Splintoz 83 The Splintoz vs. Skogsbridge The Splintoz Spelort
Molkom
Skogsbridge 52
Välj distrikt

Örebro läns BF

Mappa Bu 59 Mappa Bu vs. Lisch Mappa Bu Spelort
Hasselfors
Lisch 56
Öremix 69 Öremix vs. TALL Öremix Spelort
Örebro
TALL 37
Välj distrikt

Östra Mellansvenska BF

Västervik 49 Västervik vs. Helvic Helvic Spelort
Västervik
Helvic 50
Norrköping City 42 Norrköping City vs. BK Sang BK Sang Spelort
Norrköping
BK Sang 81
Kafino Kafino vs. Stigtomta korthajar Spelort
Katrineholm
Stigtomta korthajar
Världens Ände Bengt Världens Ände Bengt vs. Världens Ände Else-Maj Spelort
Trosa
Världens Ände Else-Maj
Världens Ände Kent 32 Världens Ände Kent vs. Gnesta BK Jaan Gnesta BK Jaan Spelort
Trosa
Gnesta BK Jaan 68
Välj distrikt