Svenska Cupen 2022 - Rond 1

Spelperiod: 31 Jan - 06 Mar

Visa distrikt

Matchurval:   Visa alla    Rapporterade    Återstående

DISTRIKT DISTRIKT DISTRIKT
Bohuslän-Dals BF (4)Jönköpings läns BF (4)Upplands BF (5)
Dalabridgen (3)Medelpads BFVärmland-Dals BF (4)
Gotlands BF (3)Mälardalens BF (4)Västerbottens BF (3)
Gävleborgs BF (6)Norrbottens BF (1)Västergötlands BF (4)
Göteborgs BF (8)Skånes BF (14)Ångermanlands BF
Hallands BF (8)Stockholms BF (11)Örebro läns BF (6)
Jämtland-Härjedalen (3)Sydöstra Sveriges BF (6)Östra Mellansvenska(10)
107 matcher

Bohuslän-Dals BF

Kungshamns Sega Gubbar 51 Kungshamns Sega Gubbar vs. Stenhögen Kungshamns Sega Gubbar Spelort
Dingle
Stenhögen 36
v 39 v vs. Gråberg Gråberg Spelort
Vänersborg
Gråberg 83
4 M 44 4 M vs. BALEK BALEK Spelort
Vänersborg
BALEK 77
HuZet 16 HuZet vs. Bergs klippor Bergs klippor Spelort
Stenungsund
Bergs klippor 72
Välj distrikt

Dalabridgen

Malung Janne W.O Malung Janne vs. Hälls änglar Malung Janne Spelort
Mora
Hälls änglar
De sista entusiasterna 16 De sista entusiasterna vs. JGR Jokern JGR Jokern Spelort
Avesta
JGR Jokern 93
PJO 69 PJO vs. Hedemora kingen PJO Spelort
Borlänge
Hedemora kingen 62
Välj distrikt

Gotlands BF

Gotlandssorkar 54 Gotlandssorkar vs. VINCO Spelort
Visby
VINCO 56
VINCO 10
Visby
Sudret 54
Sudret 23
Stånga
Gotlandssorkar 56
Välj distrikt

Gävleborgs BF

BK Hudik 22 BK Hudik vs. Westman Westman Spelort
Hudiksvall
Westman 41
BULL 50 BULL vs. Jöns Jöns Spelort
Sandviken
Jöns 51
Råsjökross 80 Råsjökross vs. Prego Råsjökross Spelort
Bollnäs
Prego 34
SNIPERS 70 SNIPERS vs. Guldjokrarna SNIPERS Spelort
Gävle
Guldjokrarna 19
Canape 39 Canape vs. Zmrzlina Zmrzlina Spelort
Sandviken
Zmrzlina 61
Kapten Kork med matroser 66 Kapten Kork med matroser vs. Laban Kapten Kork med matroser Spelort
Gävle
Laban 61
Välj distrikt

Göteborgs BF

Lonley heart club team 66 Lonley heart club team vs. orust Lonley heart club team Spelort
Angered
orust 50
Carlsons kumpaner 43 Carlsons kumpaner vs. Do Wah Diddy Diddy Carlsons kumpaner Spelort
Västra Frölunda
Do Wah Diddy Diddy 39
Cosmos 75 Cosmos vs. Morebid Cosmos Spelort
Göteborg
Morebid 53
Calgary Games 43 Calgary Games vs. Westerlund Westerlund Spelort
Göteborg
Westerlund 61
TTBOYS 93 TTBOYS vs. Delta TTBOYS Spelort
Göteborg
Delta 27
Deadwood 34 Deadwood vs. Bende Deadwood Spelort
Stenkullen
Bende 30
BK Lyx Bunk 91 BK Lyx Bunk vs. Kungsbacka HELG BK Lyx Bunk Spelort
Billdal
Kungsbacka HELG 20
2An 45 2An vs. Emglunds vänner Emglunds vänner Spelort
Göteborg
Emglunds vänner 78
Välj distrikt

Hallands BF

Kung Sune 22 Kung Sune vs. Rockfolket Rockfolket Spelort
Långaryd
Rockfolket 69
Imppossible 52 Imppossible vs. Nissan Imppossible Spelort
Halmstad
Nissan 49
Bobbo och gnuttarna 116 Bobbo och gnuttarna vs. Falkenberg KLÖS Bobbo och gnuttarna Spelort
Tvååker
Falkenberg KLÖS 31
Albrekts LEK 63 Albrekts LEK vs. Albrekts T-Bone Albrekts LEK Spelort
Varberg
Albrekts T-Bone 58
Albrekts Damer 36 Albrekts Damer vs. Albrekts Wildcats Albrekts Wildcats Spelort
Varberg
Albrekts Wildcats 45
Albrekts WHAL 42 Albrekts WHAL vs. Albrekts Chikana Albrekts Chikana Spelort
Varberg
Albrekts Chikana 43
Frillesås fyran 7 Frillesås fyran vs. Löftaskog Löftaskog Spelort
Väröbacka
Löftaskog 91
Frilles Teck 41 Frilles Teck vs. Värö Bengt Värö Bengt Spelort
Frillesås
Värö Bengt 58
Välj distrikt

Jämtland-Härjedalens BF

The losers 35 The losers vs. Winge Boys Winge Boys Spelort
Järpen
Winge Boys 95
Treeab 61 Treeab vs. Narre Treeab Spelort
Gällö
Narre 51
Team Ånsta 71 Team Ånsta vs. Alissa Team Ånsta Spelort
Östersund
Alissa 62
Välj distrikt

Jönköpings läns BF

Jönköping 49 Jönköping vs. Team G-son Team G-son Spelort
Jönköping
Team G-son 68
Smålandsstenar BK 41 Smålandsstenar BK vs. Hällabäck Smålandsstenar BK Spelort
Reftele
Hällabäck 37
Bredaryd 49 Bredaryd vs. Team Rosa Bredaryd Spelort
Bredaryd
Team Rosa 40
Team Högland 56 Team Högland vs. Ett par tveksamma Team Högland Spelort
Sävsjö
Ett par tveksamma 38
Välj distrikt

Mälardalens BF

Särnberg 54 Särnberg vs. Strängnäs BK Gripen 1 Särnberg Spelort
Strängnäs
Strängnäs BK Gripen 1 26
St Eskil 75 St Eskil vs. Arboga BUMA St Eskil Spelort
Eskilstuna
Arboga BUMA 48
BALLT 95 BALLT vs. Lillslam BALLT Spelort
Köping
Lillslam 37
Dream Team 19 Dream Team vs. ABB 21 ABB 21 Spelort
Västerås
ABB 21 56
Välj distrikt

Norrbottens BF

Burp 23 Burp vs. Team Paper Moon Team Paper Moon Spelort
Luleå
Team Paper Moon 58
Välj distrikt

Skånes BF

Anatronic 36 Anatronic vs. YNWA YNWA Spelort
Ystad
YNWA 62
Junot 15 Junot vs. Hoppet Hoppet Spelort
Höllviken
Hoppet 75
Yes 38 Yes vs. Kullabygdens BK Kullabygdens BK Spelort
Viken
Kullabygdens BK 77
Le special de munka 65 Le special de munka vs. Lamunk Le special de munka Spelort
Hjärnarp
Lamunk 61
Jannes gäng originalet 29 Jannes gäng originalet vs. BK Tre Sang Sven BK Tre Sang Sven Spelort
Hässleholm
BK Tre Sang Sven 44
Bk Tre Sang Leif 100 Bk Tre Sang Leif vs. Kullabygden 4 Bk Tre Sang Leif Spelort
Helsingborg
Kullabygden 4 53
Sonjas pågar Kristianstad 49 Sonjas pågar Kristianstad vs. Åhus BK Åhus BK Spelort
Everöd
Åhus BK 59
C4 1612 56 C4 1612 vs. Spader Spader Spelort
Kristianstad
Spader 67
GöteHelsing 54 GöteHelsing vs. Lunds BK BANJO GöteHelsing Spelort
Helsingborg
Lunds BK BANJO 36
Surprise 51 Surprise vs. LURPASSET LURPASSET Spelort
Knislinge
LURPASSET 75
55 med omnejd 115 55 med omnejd vs. Vink 55 med omnejd Spelort
Hjärup
Vink 4
Tootsie 113 Tootsie vs. Lunds BK Tootsie Spelort
Malmö
Lunds BK 25
Skåne-Check 13 Skåne-Check vs. Skånemix Skånemix Spelort
Malmö
Skånemix 60
SMAJL 13 SMAJL vs. Lucky bandana Lucky bandana Spelort
Malmö
Lucky bandana 99
Välj distrikt

Stockholms BF

Revoke 40 Revoke vs. Yvonne Yvonne Spelort
Täby
Yvonne 68
Valle 74 Valle vs. Glada Miner Valle Spelort
Hägersten
Glada Miner 9
Hött och bött 66 Hött och bött vs. Lanssons Blandning Hött och bött Spelort
Älta
Lanssons Blandning 47
Forrell 51 Forrell vs. På Tur På Tur Spelort
Djursholm
På Tur 67
Medvind 26 Medvind vs. No Johnny Cash No Johnny Cash Spelort
Stockholm
No Johnny Cash 137
Magic 95 Magic vs. Söder 2 Magic Spelort
Stockholm
Söder 2 11
Banjanas 87 Banjanas vs. FABBes Banjanas Spelort
Stockholm
FABBes 26
LAG ABC 63 LAG ABC vs. Forza Forza Spelort
Stockholm
Forza 120
Mission Possible 50 Mission Possible vs. Top bridge Top bridge Spelort
Stockholm
Top bridge 63
Spintop 58 Spintop vs. Ludde Spintop Spelort
Stockholm
Ludde 32
PLOJ 44 PLOJ vs. Copperfields Copperfields Spelort
Stockholm
Copperfields 81
Välj distrikt

Sydöstra Sveriges BF

Carstens Kofötter 68 Carstens Kofötter vs. Kusinerna Kusinerna Spelort
Sölvesborg
Kusinerna 88
Karlskrona 1 63 Karlskrona 1 vs. Karlssons team Karlskrona 1 Spelort
Sturkö
Karlssons team 40
Helvic 57 Helvic vs. Emmaboda Emmaboda Spelort
Färjestaden
Emmaboda 65
växjö södra 73 växjö södra vs. Hov1 växjö södra Spelort
Ingelstad
Hov1 37
Prefabsystem Syd 82 Prefabsystem Syd vs. Silvermaskarna Prefabsystem Syd Spelort
Rydaholm
Silvermaskarna 13
Hebbes gäng 39 Hebbes gäng vs. Spader Kung Hebbes gäng Spelort
Växjö
Spader Kung 32
Välj distrikt

Upplands BF

Väddö 17 Väddö vs. Värsta sidan Värsta sidan Spelort
Hallstavik
Värsta sidan 93
Ola and the janglers 48 Ola and the janglers vs. Köpensol Köpensol Spelort
Enköping
Köpensol 58
Arnbergs Team 22 Arnbergs Team vs. JAM JAM Spelort
Bålsta
JAM 60
Granarna 39 Granarna vs. Skalman Skalman Spelort
Uppsala
Skalman 67
Greven 92 Greven vs. Ice-cold Jägermeister Greven Spelort
Uppsala
Ice-cold Jägermeister 12
Välj distrikt

Värmland-Dals BF

Hagfors BK 30 Hagfors BK vs. Skogsbridge Skogsbridge Spelort
Hagfors
Skogsbridge 73
The Splintoz 14 The Splintoz vs. Rörets röra Rörets röra Spelort
Molkom
Rörets röra 72
Zingo 87 Zingo vs. Jannes gäng Zingo Spelort
Karlstad
Jannes gäng 46
Hulta Åmåls BS 29 Hulta Åmåls BS vs. Lille Skutt Lille Skutt Spelort
Åmål
Lille Skutt 75
Välj distrikt

Västerbottens BF

The Eagels 53 The Eagels vs. krigarna The Eagels Spelort
Norsjö
krigarna 15
Bazinga 79 Bazinga vs. JILL Bazinga Spelort
Umeå
JILL 23
Hardwork Hardwork vs. Glopson Glopson Spelort
Umeå
Glopson W.O
Välj distrikt

Västergötlands BF

Lisch W.O Lisch vs. Borås BA 1 Lisch Spelort
Lidköping
Borås BA 1
Aspanäs C 58 Aspanäs C vs. Ätran Regina Ätran Regina Spelort
Borås
Ätran Regina 67
Gullvi 31 Gullvi vs. Veteranerna Veteranerna Spelort
Lidköping
Veteranerna 65
BK Ruter Persson 41 BK Ruter Persson vs. BK ruter Ingrid BK ruter Ingrid Spelort
Otterbäcken
BK ruter Ingrid 96
Välj distrikt

Örebro läns BF

Rönnskärsligan 33 Rönnskärsligan vs. Ludvikautfyllnad Ludvikautfyllnad Spelort
Hällefors
Ludvikautfyllnad 103
Den långa vägen 145 Den långa vägen vs. Ruterdamer Den långa vägen Spelort
Askersund
Ruterdamer 17
TALL 56 TALL vs. Mappa Bu TALL Spelort
Fjugesta
Mappa Bu 30
Slottet Wadköping och Svampen 46 Slottet Wadköping och Svampen vs. Maskarna Slottet Wadköping och Svampen Spelort
Örebro
Maskarna 39
Öremix 13 Öremix vs. BK Gröna Kvistar BK Gröna Kvistar Spelort
Örebro
BK Gröna Kvistar 111
BH mm 78 BH mm vs. Kafino BH mm Spelort
Örebro
Kafino 27
Välj distrikt

Östra Mellansvenska BF

Överums Schäfer 45 Överums Schäfer vs. Västervik Överums Schäfer Spelort
Gamleby
Västervik 41
Gnesta BK Roger 86 Gnesta BK Roger vs. Gnesta BK Jaan Gnesta BK Roger Spelort
Gnesta
Gnesta BK Jaan 34
Lirarna 93 Lirarna vs. Blandat Lirarna Spelort
Linköping
Blandat 30
Las Wices 25 Las Wices vs. Team Zang Team Zang Spelort
Norrköping
Team Zang 83
Norrköping City 23 Norrköping City vs. Peking Peking Spelort
Norrköping
Peking 74
BK Sang 46 BK Sang vs. Kustbandet BK Sang Spelort
Oxelösund
Kustbandet 45
Nyköpings Gästabud 80 Nyköpings Gästabud vs. Stigtomta korthajar Nyköpings Gästabud Spelort
Björkvik
Stigtomta korthajar 24
Världens Ände Else-Maj 89 Världens Ände Else-Maj vs. Världens Ände Leffe Världens Ände Else-Maj Spelort
Trosa
Världens Ände Leffe 31
Världens Ände Kent 57 Världens Ände Kent vs. Världens Ände Bengt Världens Ände Kent Spelort
Trosa
Världens Ände Bengt 54
Gnesta BK Carina 6 Gnesta BK Carina vs. Gula Bebjabwe Gula Bebjabwe Spelort
Gnesta
Gula Bebjabwe 96
Välj distrikt