BBO, Kolmården, torsdag, 18:00 - sommar (#82051 Pairs Kolmarden torsdag)
Scratch
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|
5 | 327,0 | 56,77 | Gunhild Wärn - Lars-Magnus Gustafsson | Gunhild Wärn Lars-Magnus Gustafsson | Kolmårdens BK | Kolmårdens BK |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 1, som Ö-V, mot Berndt-Åke Timan - Andrzej Tracewski | Rond 1, som Ö-V, mot Berndt-Åke Timan - Andrzej Tracewski |
1 | 4♥ | N | –1 | ♣9 | -50 | 12 | 50 | 50 | ♠D93♥93♦54♣K109643 | ♠862♥EK♦Dkn103♣8752 | ♠D93♥93♦54♣K109643 | 12 | 50,00 | 12 |
Rond 2, som Ö-V, mot Berndt-Åke Timan - Andrzej Tracewski | Rond 2, som Ö-V, mot Berndt-Åke Timan - Andrzej Tracewski |
2 | 5♣ | S | –2 | ♥3 | -200 | 20 | 83 | 83 | ♠9632♥D9♦Kkn98765♣- | ♠E87♥107543♦-♣K10653 | ♠9632♥D9♦Kkn98765♣- | 32 | 66,67 | 32 |
Rond 3, som Ö-V, mot Henning Tingvall - Kjell Helin | Rond 3, som Ö-V, mot Henning Tingvall - Kjell Helin |
3 | 5♠x | V | –3 | ♦8 | 800 | 0 | 0 | 0 | ♠KD6♥Kkn42♦Dkn1073♣3 | ♠10985♥E♦EK♣K107654 | ♠KD6♥Kkn42♦Dkn1073♣3 | 32 | 44,44 | 32 |
Rond 4, som Ö-V, mot Henning Tingvall - Kjell Helin | Rond 4, som Ö-V, mot Henning Tingvall - Kjell Helin |
4 | 1NT | V | +1 | ♦7 | -120 | 16 | 67 | 67 | ♠Ekn652♥E7♦D65♣1098 | ♠4♥kn842♦K1094♣Ekn64 | ♠Ekn652♥E7♦D65♣1098 | 48 | 50,00 | 48 |
Rond 5, som Ö-V, mot Lars Lundqvist - Lena Lundqvist | Rond 5, som Ö-V, mot Lars Lundqvist - Lena Lundqvist |
5 | 2♥ | Ö | = | ♠7 | -110 | 21 | 88 | 88 | ♠943♥ED762♦K6♣E76 | ♠EK108♥kn985♦D2♣1092 | ♠943♥ED762♦K6♣E76 | 69 | 57,50 | 69 |
Rond 6, som Ö-V, mot Lars Lundqvist - Lena Lundqvist | Rond 6, som Ö-V, mot Lars Lundqvist - Lena Lundqvist |
6 | 6♦ | S | = | ♥8 | 920 | 0 | 0 | 0 | ♠kn75432♥10♦105♣E1065 | ♠K106♥kn98743♦kn9♣43 | ♠kn75432♥10♦105♣E1065 | 69 | 47,92 | 69 |
Rond 7, som N-S, mot Siw Modell - Anne Marie Svensson | Rond 7, som N-S, mot Siw Modell - Anne Marie Svensson |
7 | 3♣ | N | –3 | ♦7 | -300 | 5 | 21 | 21 | ♠Kkn854♥KD1097♦5♣96 | ♠3♥kn43♦EK109♣K8543 | ♠Kkn854♥KD1097♦5♣96 | 74 | 44,05 | 74 |
Rond 8, som N-S, mot Siw Modell - Anne Marie Svensson | Rond 8, som N-S, mot Siw Modell - Anne Marie Svensson |
8 | 3♥x | V | = | ♣9 | -530 | 2 | 8 | 8 | ♠kn9754♥542♦984♣95 | ♠ED106♥kn6♦ED32♣K42 | ♠kn9754♥542♦984♣95 | 76 | 39,58 | 76 |
Rond 9, som N-S, mot Kjell Andersson - Göran Oldin | Rond 9, som N-S, mot Kjell Andersson - Göran Oldin |
9 | 3♠ | Ö | –1 | ♦3 | 100 | 20 | 83 | 83 | ♠K♥D8♦109542♣EDkn62 | ♠kn762♥K1097♦kn73♣98 | ♠K♥D8♦109542♣EDkn62 | 96 | 44,44 | 96 |
Rond 10, som N-S, mot Kjell Andersson - Göran Oldin | Rond 10, som N-S, mot Kjell Andersson - Göran Oldin |
10 | 2♦ | Ö | –2 | ♣kn | 200 | 21 | 88 | 88 | ♠92♥E972♦6♣EK8752 | ♠K76♥106♦KD943♣kn106 | ♠92♥E972♦6♣EK8752 | 117 | 48,75 | 117 |
Rond 11, som N-S, mot Joakim Möller - K-G Wanngård | Rond 11, som N-S, mot Joakim Möller - K-G Wanngård |
11 | 3NT | V | +1 | ♦7 | -430 | 11 | 46 | 46 | ♠kn4♥Kkn74♦D107542♣10 | ♠K1086♥10863♦3♣E653 | ♠kn4♥Kkn74♦D107542♣10 | 128 | 48,48 | 128 |
Rond 12, som N-S, mot Joakim Möller - K-G Wanngård | Rond 12, som N-S, mot Joakim Möller - K-G Wanngård |
12 | 4♠ | V | –1 | ♣K | 50 | 15 | 63 | 63 | ♠kn10♥Dkn6542♦D5♣K94 | ♠974♥E107♦743♣ED75 | ♠kn10♥Dkn6542♦D5♣K94 | 143 | 49,65 | 143 |
Rond 13, som N-S, mot Håkan Litsegård - Göran Lidgren | Rond 13, som N-S, mot Håkan Litsegård - Göran Lidgren |
13 | Pass | 18 | 75 | 75 | ♠D732♥K865♦K♣Dkn42 | ♠K64♥9432♦10842♣K7 | ♠D732♥K865♦K♣Dkn42 | 161 | 51,60 | 161 |
Rond 14, som N-S, mot Håkan Litsegård - Göran Lidgren | Rond 14, som N-S, mot Håkan Litsegård - Göran Lidgren |
14 | 4♣x | S | = | ♥6 | 510 | 24 | 100 | 100 | ♠-♥Dkn1095♦K8432♣D52 | ♠Kkn7542♥7♦-♣E108764 | ♠-♥Dkn1095♦K8432♣D52 | 185 | 55,06 | 185 |
Rond 15, som N-S, mot Daniel Matus - Maria Klingspor | Rond 15, som N-S, mot Daniel Matus - Maria Klingspor |
15 | 2♥ | S | +1 | ♠7 | 140 | 10 | 42 | 42 | ♠kn1032♥Kkn873♦7♣D82 | ♠ED94♥954♦ED♣Kkn73 | ♠kn1032♥Kkn873♦7♣D82 | 195 | 54,17 | 195 |
Rond 16, som N-S, mot Daniel Matus - Maria Klingspor | Rond 16, som N-S, mot Daniel Matus - Maria Klingspor |
16 | 3NT | V | +1 | ♣3 | -630 | 2 | 8 | 8 | ♠64♥K43♦kn53♣EK1043 | ♠D10873♥Dkn72♦6♣872 | ♠64♥K43♦kn53♣EK1043 | 197 | 51,30 | 197 |
Rond 17, som N-S, mot Jan Berggren - Agneta Boberg | Rond 17, som N-S, mot Jan Berggren - Agneta Boberg |
17 | 6♦x | S | –2 | ♠E | -300 | 0 | 0 | 0 | ♠K87♥Ekn872♦-♣KD932 | ♠kn♥K5♦EK106432♣E105 | ♠K87♥Ekn872♦-♣KD932 | 197 | 48,28 | 197 |
Rond 18, som N-S, mot Jan Berggren - Agneta Boberg | Rond 18, som N-S, mot Jan Berggren - Agneta Boberg |
18 | 4♥x | V | –2 | ♠4 | 300 | 24 | 100 | 100 | ♠kn942♥9♦87642♣952 | ♠D107♥Kkn63♦kn5♣EDkn6 | ♠kn942♥9♦87642♣952 | 221 | 51,16 | 221 |
Rond 19, som N-S, mot Mia Breding - Bo Jonsson | Rond 19, som N-S, mot Mia Breding - Bo Jonsson |
19 | 2NT | S | = | ♠2 | 120 | 18 | 75 | 75 | ♠kn986♥4♦D843♣EKD10 | ♠E3♥Ekn95♦952♣kn987 | ♠kn986♥4♦D843♣EKD10 | 239 | 52,41 | 239 |
Rond 20, som N-S, mot Mia Breding - Bo Jonsson | Rond 20, som N-S, mot Mia Breding - Bo Jonsson |
20 | 1NT | N | = | ♣3 | 90 | 5 | 21 | 21 | ♠EK3♥EK1073♦D83♣kn4 | ♠10842♥86♦Kkn42♣652 | ♠EK3♥EK1073♦D83♣kn4 | 244 | 50,83 | 244 |
Rond 21, som N-S, mot Susanne Hammar - Beryl Johnsson | Rond 21, som N-S, mot Susanne Hammar - Beryl Johnsson |
21 | 5♣x | V | –2 | ♦E | 300 | 24 | 100 | 100 | ♠754♥kn743♦EKkn6♣97 | ♠KDkn9♥K108652♦9♣kn6 | ♠754♥kn743♦EKkn6♣97 | 268 | 53,17 | 268 |
Rond 22, som N-S, mot Susanne Hammar - Beryl Johnsson | Rond 22, som N-S, mot Susanne Hammar - Beryl Johnsson |
22 | 2♥ | N | +3 | ♠9 | 200 | 21 | 88 | 88 | ♠E76♥E7543♦KD85♣D | ♠KD1043♥Dkn♦kn4♣8654 | ♠E76♥E7543♦KD85♣D | 289 | 54,73 | 289 |
Rond 23, som N-S, mot Stellan Molinder - Inga-Lill Westberg | Rond 23, som N-S, mot Stellan Molinder - Inga-Lill Westberg |
23 | 4♠x | Ö | –2 | ♥9 | 500 | 24 | 100 | 100 | ♠652♥E108532♦kn105♣6 | ♠kn7♥94♦EK64♣ED932 | ♠652♥E108532♦kn105♣6 | 313 | 56,70 | 313 |
Rond 24, som N-S, mot Stellan Molinder - Inga-Lill Westberg | Rond 24, som N-S, mot Stellan Molinder - Inga-Lill Westberg |
24 | 1NT | N | –2 | ♣9 | -100 | 14 | 58 | 58 | ♠K83♥EKkn♦E965♣852 | ♠10♥10963♦kn83♣Dkn1074 | ♠K83♥EKkn♦E965♣852 | 327 | 56,77 | 327 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior