Fredag förmiddag 09:30 partävling
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
3 | 132,3 | 55,11 | Inge Magnusson - Leif Södergren | Inge Magnusson Leif Södergren | -5,2 | BK Allians, Halmstad | BK Allians, Halmstad |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 8, som N-S, mot Stig Lindhé - Per Herne | Rond 8, som N-S, mot Stig Lindhé - Per Herne |
1 | 2♥ | N | = | ♦3 | 110 | 10 | 100 | 100 | ♠Ekn5♥kn76532♦K4♣kn9 | ♠9874♥9♦E852♣KD53 | ♠Ekn5♥kn76532♦K4♣kn9 | 10 | 100,0 | 10 |
2 | 2♥ | Ö | = | ♣3 | -110 | 4 | 40 | 40 | ♠kn9872♥D♦E62♣Kkn87 | ♠ED10♥643♦D83♣E1093 | ♠kn9872♥D♦E62♣Kkn87 | 14 | 70,00 | 14 |
Rond 10, som N-S, mot Britt Bengtsson - Barbro Hernberg | Rond 10, som N-S, mot Britt Bengtsson - Barbro Hernberg |
3 | 3♥ | S | +3 | ♦6 | 230 | 0 | 0 | 0 | ♠Dkn875♥973♦7532♣E | ♠EK9♥EKD1064♦K♣1052 | ♠Dkn875♥973♦7532♣E | 14 | 46,67 | 14 |
4 | 3NT | S | –3 | ♦2 | -300 | 0 | 0 | 0 | ♠K2♥KDkn632♦764♣kn3 | ♠EDkn106♥E108♦Dkn♣D86 | ♠K2♥KDkn632♦764♣kn3 | 14 | 35,00 | 14 |
Rond 3, som Ö-V, mot Anita Ottosson - Christine Gustafsson | Rond 3, som Ö-V, mot Anita Ottosson - Christine Gustafsson |
5 | 3♦ | V | +1 | ♥10 | -130 | 9 | 90 | 90 | ♠1093♥EKkn♦K876♣D98 | ♠kn752♥-♦Dkn953♣EK102 | ♠1093♥EKkn♦K876♣D98 | 23 | 46,00 | 23 |
6 | 3NT | Ö | = | ♦3 | -600 | 10 | 100 | 100 | ♠EK♥D1073♦kn52♣E1086 | ♠D10762♥E542♦K♣kn75 | ♠EK♥D1073♦kn52♣E1086 | 33 | 55,00 | 33 |
Rond 1, som N-S, mot Maud Ohlsson - Kerstin Andersson | Rond 1, som N-S, mot Maud Ohlsson - Kerstin Andersson |
7 | 6NT | V | = | ♣4 | -1440 | 1 | 10 | 10 | ♠765♥74♦Kkn3♣D8754 | ♠kn1032♥1095♦98654♣6 | ♠765♥74♦Kkn3♣D8754 | 34 | 48,57 | 34 |
8 | 3♠ | Ö | –2 | ♥8 | 100 | 7 | 70 | 70 | ♠5♥EK763♦Kkn3♣9632 | ♠ED93♥82♦109754♣kn10 | ♠5♥EK763♦Kkn3♣9632 | 41 | 51,25 | 41 |
Rond 12, som Ö-V, mot Jan Wiström - Ulf Aronson | Rond 12, som Ö-V, mot Jan Wiström - Ulf Aronson |
9 | 3NT | V | = | ♦4 | -600 | 5 | 50 | 50 | ♠E543♥kn105♦E976♣109 | ♠Kkn2♥ED943♦D2♣KD3 | ♠E543♥kn105♦E976♣109 | 46 | 51,11 | 46 |
10 | 3NT | S | +1 | ♦3 | 630 | 3 | 30 | 30 | ♠D1053♥9♦KD8♣E10543 | ♠9♥1087653♦kn10653♣6 | ♠D1053♥9♦KD8♣E10543 | 49 | 49,00 | 49 |
Rond 4, som Ö-V, mot Margreth Gustavsson - Gun Jacobsson | Rond 4, som Ö-V, mot Margreth Gustavsson - Gun Jacobsson |
11 | 3♠ | N | –2 | ♥K | -100 | 9 | 90 | 90 | ♠-♥KDkn87♦75♣E108732 | ♠KD84♥32♦D986♣Dkn6 | ♠-♥KDkn87♦75♣E108732 | 58 | 52,73 | 58 |
12 | 3♦ | V | = | ♠D | -110 | 10 | 100 | 100 | ♠8762♥E1064♦873♣92 | ♠K♥953♦EDkn95♣KD103 | ♠8762♥E1064♦873♣92 | 68 | 56,67 | 68 |
Rond 5, som N-S, mot Gudrun Widerström - Agneta Risholm | Rond 5, som N-S, mot Gudrun Widerström - Agneta Risholm |
13 | 3NT | S | +1 | ♣9 | 630 | 10 | 100 | 100 | ♠kn652♥E76543♦kn73♣- | ♠EK43♥D♦E96♣Ekn1075 | ♠kn652♥E76543♦kn73♣- | 78 | 60,00 | 78 |
14 | 4♠ | S | –1 | ♥10 | -50 | 1 | 10 | 10 | ♠E985♥D965♦K1087♣D | ♠Dkn1074♥Kkn♦D♣E6542 | ♠E985♥D965♦K1087♣D | 79 | 56,43 | 79 |
Rond 2 | Rond 2 |
15 | Frirond | 5,7 | 57 | 57 | ♠E♥7♦976♣Kkn1098643 | ♠106532♥kn9832♦852♣- | ♠E♥7♦976♣Kkn1098643 | 84,7 | 56,47 | 84,7 |
Rond 2 | Rond 2 |
16 | Frirond | 5,7 | 57 | 57 | ♠D4♥1042♦EKD976♣82 | ♠10873♥kn8♦52♣EK973 | ♠D4♥1042♦EKD976♣82 | 90,4 | 56,50 | 90,4 |
Rond 6, som Ö-V, mot Charlotte Brydolf - Thomas Brydolf | Rond 6, som Ö-V, mot Charlotte Brydolf - Thomas Brydolf |
17 | 2♣ | N | +2 | ♠E | 130 | 4 | 40 | 40 | ♠Ekn♥D9873♦Dkn87♣108 | ♠D986♥Ekn2♦10964♣62 | ♠Ekn♥D9873♦Dkn87♣108 | 94,4 | 55,53 | 94,4 |
18 | 4♥ | Ö | +2 | ♠D | -480 | 10 | 100 | 100 | ♠E♥EK109874♦E973♣D | ♠96♥D3♦1082♣EKkn753 | ♠E♥EK109874♦E973♣D | 104,4 | 58,00 | 104,4 |
Rond 9, som Ö-V, mot Inger Östenson-Träff - Kenneth Johansson | Rond 9, som Ö-V, mot Inger Östenson-Träff - Kenneth Johansson |
19 | 2♣ | S | +2 | ♥3 | 130 | 6 | 60 | 60 | ♠K1054♥E102♦Ekn63♣86 | ♠kn82♥D8753♦D1074♣9 | ♠K1054♥E102♦Ekn63♣86 | 110,4 | 58,11 | 110,4 |
20 | 3♥ | V | = | ♦kn | -140 | 6 | 60 | 60 | ♠K9832♥kn97♦E♣9864 | ♠kn7♥ED54♦109♣KDkn72 | ♠K9832♥kn97♦E♣9864 | 116,4 | 58,20 | 116,4 |
Rond 7, som Ö-V, mot Bengt Larsson - Kerstin Pettersson | Rond 7, som Ö-V, mot Bengt Larsson - Kerstin Pettersson |
21 | 3♥ | S | –1 | ♦3 | -100 | 8 | 80 | 80 | ♠D9♥962♦K10854♣D53 | ♠K763♥kn54♦3♣Kkn1084 | ♠D9♥962♦K10854♣D53 | 124,4 | 59,24 | 124,4 |
22 | 3NT | S | –1 | ♦3 | -50 | 9 | 90 | 90 | ♠E76♥Dkn954♦742♣107 | ♠1043♥6♦EDkn53♣8532 | ♠E76♥Dkn954♦742♣107 | 133,4 | 60,64 | 133,4 |
Rond 11, som N-S, mot Bo Mattsson - Per-Arne Rosén | Rond 11, som N-S, mot Bo Mattsson - Per-Arne Rosén |
23 | 1NT | S | +1 | ♠5 | 120 | 4 | 40 | 40 | ♠E93♥Dkn104♦E973♣54 | ♠D764♥E9♦kn10♣KD973 | ♠E93♥Dkn104♦E973♣54 | 137,4 | 59,74 | 137,4 |
24 | 5♥x | S | –6 | ♦9 | -1400 | 0 | 0 | 0 | ♠Ekn♥874♦kn1054♣10942 | ♠10♥ED1062♦EKD2♣D83 | ♠Ekn♥874♦kn1054♣10942 | 137,4 | 57,25 | 137,4 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior