BBO, Kolmården, torsdag, 18:00
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
9 | 251,3 | 52,35 | Hans Gustafsson - Gunhild Wärn | Hans Gustafsson Gunhild Wärn | 21,3 | Kolmårdens BK | Kolmårdens BK |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 1, som N-S, mot Marie Åfors - Göran Forss | Rond 1, som N-S, mot Marie Åfors - Göran Forss |
1 | 4♠ | N | = | ♥5 | 420 | 9 | 45 | 45 | ♠109843♥E104♦EK5♣Dkn | ♠K652♥-♦kn9862♣E543 | ♠109843♥E104♦EK5♣Dkn | 9 | 45,00 | 9 |
Rond 2, som N-S, mot Marie Åfors - Göran Forss | Rond 2, som N-S, mot Marie Åfors - Göran Forss |
2 | 1♥ | N | = | ♦9 | 80 | 18 | 90 | 90 | ♠D8♥EKkn52♦K87♣kn52 | ♠E7654♥D10♦D432♣73 | ♠D8♥EKkn52♦K87♣kn52 | 27 | 67,50 | 27 |
Rond 3, som N-S, mot Thor Sagfors - Lars Gustafsson | Rond 3, som N-S, mot Thor Sagfors - Lars Gustafsson |
3 | 3♦ | N | –1 | ♣8 | -50 | 7 | 35 | 35 | ♠92♥EKD2♦EDkn73♣103 | ♠K106543♥108♦954♣D4 | ♠92♥EKD2♦EDkn73♣103 | 34 | 56,67 | 34 |
Rond 4, som N-S, mot Thor Sagfors - Lars Gustafsson | Rond 4, som N-S, mot Thor Sagfors - Lars Gustafsson |
4 | 3♦ | N | = | ♠E | 110 | 4 | 20 | 20 | ♠KD♥Kkn542♦EK87♣72 | ♠84♥E7♦10943♣E9543 | ♠KD♥Kkn542♦EK87♣72 | 38 | 47,50 | 38 |
Rond 5, som N-S, mot Örjan Svensson - Jan Geiborg | Rond 5, som N-S, mot Örjan Svensson - Jan Geiborg |
5 | 7NT | Ö | = | ♥6 | -1520 | 0 | 0 | 0 | ♠kn82♥kn843♦kn1094♣95 | ♠10974♥D1076♦83♣kn104 | ♠kn82♥kn843♦kn1094♣95 | 38 | 38,00 | 38 |
Rond 6, som N-S, mot Örjan Svensson - Jan Geiborg | Rond 6, som N-S, mot Örjan Svensson - Jan Geiborg |
6 | 2♥ | N | = | ♦2 | 110 | 14 | 70 | 70 | ♠9643♥Kkn32♦EK♣1093 | ♠Kkn5♥D765♦94♣EK62 | ♠9643♥Kkn32♦EK♣1093 | 52 | 43,33 | 52 |
Rond 7, som N-S, mot Karl-Gösta Larsson - Anita Larsson | Rond 7, som N-S, mot Karl-Gösta Larsson - Anita Larsson |
7 | 1♠ | S | +2 | ♠E | 140 | 3 | 15 | 15 | ♠K963♥E75♦kn8♣Ekn32 | ♠Dkn1075♥Dkn6♦9742♣K | ♠K963♥E75♦kn8♣Ekn32 | 55 | 39,29 | 55 |
Rond 8, som N-S, mot Karl-Gösta Larsson - Anita Larsson | Rond 8, som N-S, mot Karl-Gösta Larsson - Anita Larsson |
8 | 3NT | N | –6 | ♥7 | -300 | 0 | 0 | 0 | ♠-♥10943♦K10♣EKDkn1092 | ♠EKD953♥kn85♦64♣64 | ♠-♥10943♦K10♣EKDkn1092 | 55 | 34,38 | 55 |
Rond 9, som N-S, mot Anna-Karin Persson - Eva Klingspor | Rond 9, som N-S, mot Anna-Karin Persson - Eva Klingspor |
9 | 3NT | V | –1 | ♥3 | 100 | 18 | 90 | 90 | ♠7542♥EDkn3♦1063♣32 | ♠E86♥9752♦ED987♣7 | ♠7542♥EDkn3♦1063♣32 | 73 | 40,56 | 73 |
Rond 10, som N-S, mot Anna-Karin Persson - Eva Klingspor | Rond 10, som N-S, mot Anna-Karin Persson - Eva Klingspor |
10 | 1♥ | Ö | +1 | ♠E | -110 | 13 | 65 | 65 | ♠kn♥kn98♦D1054♣EK983 | ♠EK543♥53♦862♣642 | ♠kn♥kn98♦D1054♣EK983 | 86 | 43,00 | 86 |
Rond 11, som N-S, mot Peter Holmer - Gerd Hemer | Rond 11, som N-S, mot Peter Holmer - Gerd Hemer |
11 | 4♠ | Ö | –1 | ♦E | 50 | 14 | 70 | 70 | ♠632♥kn42♦1076542♣kn | ♠Ekn♥D963♦E83♣K1097 | ♠632♥kn42♦1076542♣kn | 100 | 45,45 | 100 |
Rond 12, som N-S, mot Peter Holmer - Gerd Hemer | Rond 12, som N-S, mot Peter Holmer - Gerd Hemer |
12 | 4♠ | V | = | ♥10 | -420 | 12 | 60 | 60 | ♠532♥10852♦kn96♣632 | ♠764♥74♦EKD8♣E954 | ♠532♥10852♦kn96♣632 | 112 | 46,67 | 112 |
Rond 13, som N-S, mot Inger Öhman - Rolf Öhman | Rond 13, som N-S, mot Inger Öhman - Rolf Öhman |
13 | 3♠ | V | = | ♣E | -140 | 6 | 30 | 30 | ♠4♥Dkn743♦D10965♣E7 | ♠KD10♥E108♦84♣K9542 | ♠4♥Dkn743♦D10965♣E7 | 118 | 45,38 | 118 |
Rond 14, som N-S, mot Inger Öhman - Rolf Öhman | Rond 14, som N-S, mot Inger Öhman - Rolf Öhman |
14 | 3♣ | S | +1 | ♥9 | 130 | 14 | 70 | 70 | ♠EKD102♥kn10543♦5♣64 | ♠-♥86♦ED1086♣EK10983 | ♠EKD102♥kn10543♦5♣64 | 132 | 47,14 | 132 |
Rond 15, som N-S, mot Anne-Sophie Edbladh - Anne Marie Svensson | Rond 15, som N-S, mot Anne-Sophie Edbladh - Anne Marie Svensson |
15 | 2♥ | Ö | –2 | ♦5 | 100 | 19 | 95 | 95 | ♠K85♥D76♦kn8642♣65 | ♠ED94♥K98♦53♣Kkn43 | ♠K85♥D76♦kn8642♣65 | 151 | 50,33 | 151 |
Rond 16, som N-S, mot Anne-Sophie Edbladh - Anne Marie Svensson | Rond 16, som N-S, mot Anne-Sophie Edbladh - Anne Marie Svensson |
16 | 3NT | Ö | +2 | ♥2 | -660 | 4 | 20 | 20 | ♠875♥K104♦kn65♣Kkn87 | ♠D104♥D932♦10932♣104 | ♠875♥K104♦kn65♣Kkn87 | 155 | 48,44 | 155 |
Rond 17, som N-S, mot Sara Haglind - Zenitha Wiberg | Rond 17, som N-S, mot Sara Haglind - Zenitha Wiberg |
17 | 2♠ | V | –1 | ♦7 | 50 | 12 | 60 | 60 | ♠1064♥Dkn652♦7♣kn985 | ♠ED2♥K87♦K10653♣43 | ♠1064♥Dkn652♦7♣kn985 | 167 | 49,12 | 167 |
Rond 18, som N-S, mot Sara Haglind - Zenitha Wiberg | Rond 18, som N-S, mot Sara Haglind - Zenitha Wiberg |
18 | 3♠ | V | –1 | ♦E | 50 | 6 | 30 | 30 | ♠7♥D43♦ED9874♣D94 | ♠EK103♥E1092♦kn53♣105 | ♠7♥D43♦ED9874♣D94 | 173 | 48,06 | 173 |
Rond 19, som N-S, mot Monica Calander - Owe Arvidsson | Rond 19, som N-S, mot Monica Calander - Owe Arvidsson |
19 | 3NT | V | +1 | ♦3 | -630 | 8 | 40 | 40 | ♠D9♥8743♦EK3♣10853 | ♠kn1087♥D95♦1092♣D76 | ♠D9♥8743♦EK3♣10853 | 181 | 47,63 | 181 |
Rond 20, som N-S, mot Monica Calander - Owe Arvidsson | Rond 20, som N-S, mot Monica Calander - Owe Arvidsson |
20 | 3♥ | Ö | +1 | ♣7 | -170 | 15 | 75 | 75 | ♠98♥K♦Ekn10742♣kn632 | ♠D105♥D84♦KD65♣D107 | ♠98♥K♦Ekn10742♣kn632 | 196 | 49,00 | 196 |
Rond 21, som Ö-V, mot Sture Mattsson - Olle Karlsson | Rond 21, som Ö-V, mot Sture Mattsson - Olle Karlsson |
21 | 3♣ | Ö | +1 | ♠E | -130 | 10 | 50 | 50 | ♠6♥74♦K4♣KDkn98762 | ♠1043♥Ekn986♦D106♣E5 | ♠6♥74♦K4♣KDkn98762 | 206 | 49,05 | 206 |
Rond 22, som Ö-V, mot Sture Mattsson - Olle Karlsson | Rond 22, som Ö-V, mot Sture Mattsson - Olle Karlsson |
22 | 3♥ | N | +1 | ♦kn | 170 | 0 | 0 | 0 | ♠ED87♥D7♦kn10954♣82 | ♠9642♥5♦862♣EKkn96 | ♠ED87♥D7♦kn10954♣82 | 206 | 46,82 | 206 |
Rond 23, som Ö-V, mot Eva Andersson - Stellan Molinder | Rond 23, som Ö-V, mot Eva Andersson - Stellan Molinder |
23 | 2♥ | Ö | +2 | ♦E | -170 | 13 | 65 | 65 | ♠6♥KD10853♦K108♣Dkn8 | ♠EK74♥Ekn76♦952♣96 | ♠6♥KD10853♦K108♣Dkn8 | 219 | 47,61 | 219 |
Rond 24, som Ö-V, mot Eva Andersson - Stellan Molinder | Rond 24, som Ö-V, mot Eva Andersson - Stellan Molinder |
24 | 3♥ | Ö | –2 | ♦8 | 100 | 11 | 55 | 55 | ♠102♥EK854♦E76♣1073 | ♠ED975♥D10♦5432♣Kkn | ♠102♥EK854♦E76♣1073 | 230 | 47,92 | 230 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior