Simultantävling Tillsammans med Norge
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|
76 | 13217,1 | 60,79 | Maria Calissendorff - Lennart Rehle | Maria Calissendorff Lennart Rehle | BK S:t Erik | BK S:t Erik |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 7, som Ö-V, mot Patrik Eriksson - 64619 | Rond 7, som Ö-V, mot Patrik Eriksson - 64619 |
1 | 4♥ | V | +2 | ♦5 | -480 | 752,4 | 83 | 83 | ♠E92♥kn5♦ED108♣EK105 | ♠863♥KD8642♦K7♣96 | ♠E92♥kn5♦ED108♣EK105 | 752,4 | 83,05 | 752,4 |
2 | 4♠ | N | +2 | ♣5 | 680 | 66 | 7 | 7 | ♠D5♥K863♦KD932♣52 | ♠107♥952♦kn1087♣Ekn109 | ♠D5♥K863♦KD932♣52 | 818,4 | 45,17 | 818,4 |
Rond 6, som Ö-V, mot Mats Dimberg - Claes Tådne | Rond 6, som Ö-V, mot Mats Dimberg - Claes Tådne |
3 | 1NT | V | –2 | ♣5 | 200 | 49,8 | 5 | 5 | ♠D9♥Ekn876♦876♣E43 | ♠1064♥5♦EK104♣D10986 | ♠D9♥Ekn876♦876♣E43 | 868,2 | 31,94 | 868,2 |
4 | 4♣ | V | +2 | ♠E | -170 | 402,2 | 44 | 44 | ♠kn108752♥-♦EK♣108764 | ♠K♥kn975♦Dkn7♣EDkn95 | ♠kn108752♥-♦EK♣108764 | 1270,4 | 35,06 | 1270,4 |
Rond 3, som Ö-V, mot Agneta Siljekvist - Ingvor van Ginhoven | Rond 3, som Ö-V, mot Agneta Siljekvist - Ingvor van Ginhoven |
5 | 1NT | V | +2 | ♦2 | -150 | 353,6 | 39 | 39 | ♠kn854♥K7♦D6♣EKkn86 | ♠963♥ED3♦K98♣D743 | ♠kn854♥K7♦D6♣EKkn86 | 1624 | 35,85 | 1624 |
6 | 3♣ | S | = | ♦10 | 110 | 279,6 | 31 | 31 | ♠-♥ED932♦1098653♣32 | ♠Ekn9742♥85♦Ekn72♣6 | ♠-♥ED932♦1098653♣32 | 1903,6 | 35,02 | 1903,6 |
Rond 2, som Ö-V, mot Märit Breitholtz - Anita Lindquist | Rond 2, som Ö-V, mot Märit Breitholtz - Anita Lindquist |
7 | 3♠ | N | –1 | ♥9 | -100 | 785,9 | 87 | 87 | ♠K84♥976♦876♣D532 | ♠2♥K532♦E432♣Kkn86 | ♠K84♥976♦876♣D532 | 2689,5 | 42,41 | 2689,5 |
8 | 3NT | Ö | +2 | ♥5 | -460 | 883,2 | 97 | 97 | ♠KD6♥K832♦Ekn♣K965 | ♠kn92♥ED♦D98654♣107 | ♠KD6♥K832♦Ekn♣K965 | 3572,7 | 49,29 | 3572,7 |
Rond 11, som N-S, mot Per-Olof Eriksson - Anders Walldov | Rond 11, som N-S, mot Per-Olof Eriksson - Anders Walldov |
9 | 2♠ | Ö | –2 | ♣E | 200 | 785,9 | 87 | 87 | ♠kn32♥9872♦E962♣92 | ♠K106♥Ekn♦D74♣EK863 | ♠kn32♥9872♦E962♣92 | 4358,6 | 53,45 | 4358,6 |
10 | 3♦ | V | –1 | ♥3 | 100 | 641,5 | 71 | 71 | ♠D86432♥3♦K764♣kn2 | ♠Ekn♥EK765♦9♣K10865 | ♠D86432♥3♦K764♣kn2 | 5000,1 | 55,19 | 5000,1 |
Rond 1, som Ö-V, mot Lars Starell - Bernt Jansson | Rond 1, som Ö-V, mot Lars Starell - Bernt Jansson |
11 | 2♠ | N | +1 | ♥10 | 140 | 705,5 | 78 | 78 | ♠3♥Kkn109♦1098♣D10764 | ♠ED108♥75432♦53♣K9 | ♠3♥Kkn109♦1098♣D10764 | 5705,6 | 57,25 | 5705,6 |
12 | 2NT | N | –1 | ♠2 | -100 | 477,9 | 53 | 53 | ♠532♥ED852♦7♣E654 | ♠KDkn6♥74♦Ekn106♣kn107 | ♠532♥ED852♦7♣E654 | 6183,5 | 56,88 | 6183,5 |
Rond 10, som Ö-V, mot Jörgen Boethius - Siv Boethius | Rond 10, som Ö-V, mot Jörgen Boethius - Siv Boethius |
13 | 2♠ | V | –1 | ♥5 | 100 | 293,7 | 32 | 32 | ♠D9654♥Dkn32♦kn106♣9 | ♠K7♥EK98♦E42♣kn1074 | ♠D9654♥Dkn32♦kn106♣9 | 6477,2 | 54,99 | 6477,2 |
14 | 2♦ | N | +2 | ♥7 | 130 | 345 | 38 | 38 | ♠D75♥764♦5♣Ekn10874 | ♠K1062♥KD83♦94♣KD6 | ♠D75♥764♦5♣Ekn10874 | 6822,2 | 53,79 | 6822,2 |
Rond 5, som Ö-V, mot Margareta Halldin - Gull Jansson | Rond 5, som Ö-V, mot Margareta Halldin - Gull Jansson |
15 | 5♦x | S | –3 | ♥3 | -800 | 902,6 | 100 | 100 | ♠5432♥EDkn842♦2♣kn8 | ♠kn♥1053♦E984♣KD632 | ♠5432♥EDkn842♦2♣kn8 | 7724,8 | 56,84 | 7724,8 |
16 | 3♠ | Ö | = | ♦7 | -140 | 846,2 | 93 | 93 | ♠KDkn1096♥kn7♦Dkn92♣7 | ♠7543♥D8♦8♣KDkn842 | ♠KDkn1096♥kn7♦Dkn92♣7 | 8571 | 59,13 | 8571 |
Rond 12, som N-S, mot Per O. Mannerford - Endel Vitberg | Rond 12, som N-S, mot Per O. Mannerford - Endel Vitberg |
17 | 3NT | V | = | ♣8 | -400 | 632,4 | 70 | 70 | ♠K876♥62♦kn94♣E987 | ♠4♥Dkn98♦752♣Dkn1042 | ♠K876♥62♦kn94♣E987 | 9203,4 | 59,75 | 9203,4 |
18 | 4♥ | N | +1 | ♣4 | 650 | 870,2 | 96 | 96 | ♠Ekn9♥EKkn875♦1092♣kn | ♠43♥92♦E73♣ED10732 | ♠Ekn9♥EKkn875♦1092♣kn | 10073,6 | 61,77 | 10073,6 |
Rond 9, som N-S, mot Lars Dahlgren - Lena Normelli | Rond 9, som N-S, mot Lars Dahlgren - Lena Normelli |
19 | 3♠ | Ö | = | ♦D | -140 | 390,3 | 43 | 43 | ♠KD84♥Dkn32♦3♣9432 | ♠6♥E5♦Dkn9754♣kn1065 | ♠KD84♥Dkn32♦3♣9432 | 10463,9 | 60,79 | 10463,9 |
20 | 5♣ | V | = | ♦kn | -600 | 691,4 | 76 | 76 | ♠D76♥1098643♦kn1096♣- | ♠1084♥K72♦532♣E532 | ♠D76♥1098643♦kn1096♣- | 11155,3 | 61,56 | 11155,3 |
Rond 4, som Ö-V, mot Lars Magnusson - Peter Flodqvist | Rond 4, som Ö-V, mot Lars Magnusson - Peter Flodqvist |
21 | 2♦ | Ö | +2 | ♣4 | -130 | 668,1 | 74 | 74 | ♠ED6♥1085♦10976♣E98 | ♠kn932♥K943♦EK82♣D | ♠ED6♥1085♦10976♣E98 | 11823,4 | 62,14 | 11823,4 |
22 | 5♥x | N | –2 | ♠2 | -300 | 352,5 | 39 | 39 | ♠E10943♥6♦K82♣Ekn32 | ♠Kkn752♥5♦Ekn106♣654 | ♠E10943♥6♦K82♣Ekn32 | 12175,9 | 61,09 | 12175,9 |
Rond 8, som Ö-V, mot Katarina Landstedt - Louise Falconer | Rond 8, som Ö-V, mot Katarina Landstedt - Louise Falconer |
23 | 4♦ | N | +1 | ♥E | 150 | 583,8 | 64 | 64 | ♠D95♥EKkn109♦K3♣kn65 | ♠kn64♥7532♦Dkn♣10742 | ♠D95♥EKkn109♦K3♣kn65 | 12759,7 | 61,23 | 12759,7 |
24 | 4♥ | N | = | ♣E | 420 | 457,3 | 50 | 50 | ♠973♥D62♦72♣EKkn76 | ♠Dkn86♥4♦109865♣D109 | ♠973♥D62♦72♣EKkn76 | 13217 | 60,78 | 13217 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior