Simultantävling Dagtid
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|
75 | 772,0 | 40,21 | Stig Nilsson - Gudrun Palmquist | Stig Nilsson Gudrun Palmquist | Kullabygdens BK | Kullabygdens BK |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 7, som Ö-V, mot Greta Persson - Åke Loftén | Rond 7, som Ö-V, mot Greta Persson - Åke Loftén |
1 | 4♠ | Ö | +1 | ♥10 | -450 | 55 | 69 | 69 | ♠kn10932♥ED43♦Ekn♣108 | ♠E8765♥-♦876♣Ekn643 | ♠kn10932♥ED43♦Ekn♣108 | 55 | 68,75 | 55 |
2 | 4♠ | N | = | ♣kn | 620 | 7 | 9 | 9 | ♠E97♥E108♦D8732♣kn10 | ♠108♥963♦kn1096♣E864 | ♠E97♥E108♦D8732♣kn10 | 62 | 38,75 | 62 |
Rond 9, som N-S, mot Tomas Truedsson - Curt-Ingvar Svensson | Rond 9, som N-S, mot Tomas Truedsson - Curt-Ingvar Svensson |
3 | 3NT | N | +3 | ♥kn | 490 | 70 | 88 | 88 | ♠Ekn107♥ED32♦92♣E52 | ♠D9♥K754♦EK543♣D8 | ♠Ekn107♥ED32♦92♣E52 | 132 | 55,00 | 132 |
4 | 3♠ | S | = | ♥6 | 140 | 19 | 24 | 24 | ♠D74♥9♦EK953♣10652 | ♠EK92♥kn872♦Dkn♣E43 | ♠D74♥9♦EK953♣10652 | 151 | 47,19 | 151 |
Rond 1, som N-S, mot Else Holdt - Inger Edström | Rond 1, som N-S, mot Else Holdt - Inger Edström |
5 | 1NT | S | = | ♠6 | 90 | 36 | 45 | 45 | ♠D843♥1064♦K4♣kn1072 | ♠E9♥D873♦EDkn10♣K63 | ♠D843♥1064♦K4♣kn1072 | 187 | 46,75 | 187 |
6 | 4♠ | V | = | ♦kn | -620 | 43 | 54 | 54 | ♠kn5♥D9843♦kn106♣E62 | ♠D82♥K765♦D92♣985 | ♠kn5♥D9843♦kn106♣E62 | 230 | 47,92 | 230 |
Rond 10, som N-S, mot Kent Karlsson - Leif Johansson | Rond 10, som N-S, mot Kent Karlsson - Leif Johansson |
7 | 3♠ | V | +2 | ♦8 | -200 | 41 | 51 | 51 | ♠Dkn♥KD74♦865♣K1062 | ♠76♥853♦Dkn97432♣E | ♠Dkn♥KD74♦865♣K1062 | 271 | 48,39 | 271 |
8 | 5♦ | N | –1 | ♣E | -50 | 37 | 46 | 46 | ♠kn108♥-♦KD1094♣Kkn762 | ♠K♥EKD832♦kn752♣D8 | ♠kn108♥-♦KD1094♣Kkn762 | 308 | 48,12 | 308 |
Rond 4, som Ö-V, mot Klas Nyberg - Marja Hansson | Rond 4, som Ö-V, mot Klas Nyberg - Marja Hansson |
9 | 2♥ | N | = | ♦8 | 110 | 13 | 16 | 16 | ♠D10964♥D10♦82♣Kkn43 | ♠52♥Kkn6♦KDkn753♣86 | ♠D10964♥D10♦82♣Kkn43 | 321 | 44,58 | 321 |
10 | 4♠ | Ö | –1 | ♦10 | 100 | 33 | 41 | 41 | ♠KD93♥D7♦EDkn8♣1054 | ♠kn1076♥EK1032♦63♣K7 | ♠KD93♥D7♦EDkn8♣1054 | 354 | 44,25 | 354 |
Rond 3, som N-S, mot Anne Ståhle - Lena Jansson | Rond 3, som N-S, mot Anne Ståhle - Lena Jansson |
11 | 3♥ | N | –3 | ♦D | -150 | 10 | 13 | 13 | ♠Kkn982♥K954♦E♣Ekn8 | ♠6♥D863♦109865♣632 | ♠Kkn982♥K954♦E♣Ekn8 | 364 | 41,36 | 364 |
12 | 3♥ | S | –1 | ♣5 | -100 | 29 | 36 | 36 | ♠Dkn♥K93♦ED1082♣962 | ♠E82♥Ekn862♦43♣D104 | ♠Dkn♥K93♦ED1082♣962 | 393 | 40,94 | 393 |
Rond 12, som Ö-V, mot Inger Sandman - Gunilla von Möller | Rond 12, som Ö-V, mot Inger Sandman - Gunilla von Möller |
13 | 4♠ | Ö | –2 | ♣5 | 200 | 7 | 9 | 9 | ♠E1064♥73♦K107432♣kn | ♠Kkn92♥E108652♦E♣E10 | ♠E1064♥73♦K107432♣kn | 400 | 38,46 | 400 |
14 | 1♠ | V | –4 | ♣K | 200 | 18 | 23 | 23 | ♠-♥1097643♦D9654♣D6 | ♠Kkn942♥Dkn♦EK7♣1084 | ♠-♥1097643♦D9654♣D6 | 418 | 37,32 | 418 |
Rond 6, som Ö-V, mot Gunilla Fridlund - Britt-Louise Fallenius | Rond 6, som Ö-V, mot Gunilla Fridlund - Britt-Louise Fallenius |
15 | 3♣ | V | +2 | ♦4 | -150 | 30 | 38 | 38 | ♠873♥ED♦E1092♣kn742 | ♠KD2♥K105♦8♣ED10865 | ♠873♥ED♦E1092♣kn742 | 448 | 37,33 | 448 |
16 | 4♥ | S | = | ♦7 | 420 | 38 | 48 | 48 | ♠D9875♥92♦E♣D9762 | ♠Kkn4♥3♦D1075♣Kkn543 | ♠D9875♥92♦E♣D9762 | 486 | 37,97 | 486 |
Rond 2, som N-S, mot Elisabeth Knappe - Ingamaj Forsman | Rond 2, som N-S, mot Elisabeth Knappe - Ingamaj Forsman |
17 | 4♠ | Ö | +1 | ♥6 | -450 | 4 | 5 | 5 | ♠E10♥EKDkn9872♦9♣42 | ♠85♥63♦76542♣D753 | ♠E10♥EKDkn9872♦9♣42 | 490 | 36,03 | 490 |
18 | 3NT | N | +1 | ♥2 | 630 | 66 | 83 | 83 | ♠K1093♥EKD98♦D975♣- | ♠E852♥-♦Kkn♣Ekn98643 | ♠K1093♥EKD98♦D975♣- | 556 | 38,61 | 556 |
Rond 5, som Ö-V, mot Kerstin Wahlund - Kerstin Anderlind | Rond 5, som Ö-V, mot Kerstin Wahlund - Kerstin Anderlind |
19 | 6NT | S | = | ♦E | 990 | 15 | 19 | 19 | ♠Dkn8♥9542♦108743♣6 | ♠964♥D103♦E62♣9753 | ♠Dkn8♥9542♦108743♣6 | 571 | 37,57 | 571 |
20 | 2♦ | V | = | ♥6 | -90 | 47 | 59 | 59 | ♠D9753♥K109♦kn♣K642 | ♠Ekn♥E84♦K876532♣3 | ♠D9753♥K109♦kn♣K642 | 618 | 38,62 | 618 |
Rond 11, som Ö-V, mot Solveig Kristiansson - Britt-Marie Rönn | Rond 11, som Ö-V, mot Solveig Kristiansson - Britt-Marie Rönn |
21 | 5♠ | S | –2 | ♦E | -200 | 29 | 36 | 36 | ♠8♥EDkn43♦K7632♣K5 | ♠kn♥K8752♦Ekn8♣kn1084 | ♠8♥EDkn43♦K7632♣K5 | 647 | 38,51 | 647 |
22 | 3NT | N | –1 | ♥kn | -50 | 73 | 91 | 91 | ♠D7♥kn1053♦542♣E975 | ♠kn104♥742♦KD10976♣K | ♠D7♥kn1053♦542♣E975 | 720 | 40,91 | 720 |
Rond 8, som N-S, mot Gunilla Söderlind - Bengt Söderlind | Rond 8, som N-S, mot Gunilla Söderlind - Bengt Söderlind |
23 | 4♥ | Ö | = | ♠kn | -620 | 1 | 1 | 1 | ♠10965♥K53♦D32♣EK5 | ♠kn♥82♦Kkn94♣kn98732 | ♠10965♥K53♦D32♣EK5 | 721 | 39,18 | 721 |
24 | 2NT | N | = | ♣5 | 120 | 51 | 64 | 64 | ♠D106♥Kkn10♦Kkn3♣D1076 | ♠Ekn53♥853♦ED4♣432 | ♠D106♥Kkn10♦Kkn3♣D1076 | 772 | 40,21 | 772 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior